Red Rocket

• Kanada Red Rocket (viac)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

hroubek

Hodně sympatický a příjemný indie film. Režisér Sean Baker si mě získal svým předchozím filmem The Florida Project, který měl velmi specifickou atmosféru a zajímavý pohled na svět. A prakticky totéž je i v tomto filmu. Baker má neuvěřitelný cit pro vyprávění příběhů obyčejný a zlomených lidí, kteří hledají kousek štěstí, aby na chvilku zapomněli na všechny své problémy a starosti. Většinou jde o velké snílky, jenž při své cestě za štěstím podvádí, lžou a chovají se trochu jako hovada, ale v jádru jsou to celkem hodný lidé, kterým fandíme. Baker své postavy nesoudí, ale taky na ně kouká bez příkras. Simon Rex má roli napsanou přímo pro něj a zahrál jí skvěle. Rex perfektně dokáže zahrát svou postavu a donutí vás, abyste mu fandili, i přestože moc dobře víte, že je docela velký kokot, co využívá své okolí a všechny kolem. Bree Elrod hraje hodně civilně a její výkon se mi dost líbil. Největší radost mi udělala Suzanna Son, která si krade film pro sebe svou přirozeností, vtipem a pozitivní energie. Naprosto jsem uvěřil, proč se do ní hlavní hrdina zamiloval. Film má spoustu krásných momentů, ale umí být taky velmi nepříjemný a krutý. Naštěstí Baker moc dobře ví, jak takovéto momenty správně dávkovat, aby splnily svůj účel, a nebyly pouhou pózou Pokud máte rádi menší a osobnější filmy, tak si Red Rocket určitě dejte. ()

Morien

Mám dojem, že tentokrát se v tom Sean Baker po tonální stránce ztratil. Protože jakkoliv můžou být jednotliviny tohoto příběhu "zábavné", tak tvůrce úplně zapomněl reflektovat, jak negativní a beznadějný příběh z nich dohromady poskládal. Po úvodní sekvenci jsem byla nadšená a nemohla se dočkat, kam to všechno vygraduje, ale nejenže je finální produkt moc dlouhý (hehe) a důsledkem toho se na určitých místech propadá sám do sebe, ale ještě se to i (a nezdá se, že úplně úmyslně) nikam neposunulo, což činí sledování zbytečným a film samotný bezvýznamným. ()

Aljak

Námet vcelku bizarný, ale napokon schopná mierne nadpriemerná dramédia, aj keď nič prevratné. Rola prospechárskeho a vypočítavého špekulanta Mikeyho bola skutočne zaujímavým ťahúňom celého filmu. Keď sa to tak vezme, táto postavička pôsobila relatívne sympaticky a príjemne, hoci vo svojej podstate to bol od prírody hajzlík. Jeho suverénne vystupovanie a hlášky ma fakt bavili. Na konci mi ho bolo normálne ľudsky ľúto, hoci nič iné si ani nezaslúžil. Mimochodom, Suzanna Son, celkom fajn a sympatická herečka. 3* ()

vurhor

Tragikomické drama o zodpovědnosti, dospívání a neuvěřitelném (jakže FAKT neuvěřitelném) sobectví. Red Rocket mě lákal nejenom svým námětem, kdy bývalý slavný pornoherec jede zpátky domů k rodině do Texasu, ale hlavně také tím, že je to film od Seana Bakera, který je zodpovědný za povedený Florida Project. A pokud jste ten film viděli, tak Red Rocket je v podstatě úplně ten samý styl - je tam mnoho scén se statickou kamerou, kdy herecké sekvence připomínají spíše improvizaci, hudby je tam minimum, plus i přes komediální podání se pod povrchem ukrývá hrozně smutný příběh. I zde to ale funguje dost dobře, i přes některé utahanější pasáže mě na to bavilo koukat snad po celou dobu. Hlavně mi přijde, že si ten film dělá tak trochu prdel ze stereotypů, co existují kolem jižanských států USA. Však kdo jiný tam může nadělat chaos než kalifornská porno hvězda, která si tam navíc najde svou vlastní Lolitu (fakt tam je). Je poměrně škoda, že se bude jednat o jeden z nepovšimnutých filmů roku 2021, protože za pozornost rozhodně stojí. Průměrné 4* ()

Idego

Tohle se mi líbilo daleko víc než Florida Project, protože koukat na skupinu uřvaných děcek snad z definice nemůže být příjemný, zato Mikey Saber je svým zvráceným způsobem sympaťák. Narcistní velkohubej sobec a lhář, kterýmu ale nakonec člověk i fandí, protože kdo by se z takové díry taky nechtěl dostat. Red Rocket je svým satirickým přístupem k sociálním bolestem Ameriky skvěle vybalancovaný. Sean Baker tady servíruje svěží směs dramatu a komedie. Celou dobu se to drží ve středním módu, není to ani vyloženě k smíchu, ani z toho člověku netrne, ale ten neustále přítomnej kontrast bezčasí a vykořeněnosti, ve kterým Mikey proplouvá jahůdkovým pokojíčem a Donut Hole, tomu dávají jedinečnou atmosféru. ()

• V rozhovoru pro LA Times se Suzanna Son nechala slyšet, že když sledovala konečnou verzi filmu o samotě ve svém bytě, byla velmi nervózní, protože nevěděla, co čekat od erotických scén. Aby svou nervozitu setřásla, chtěla si zatančit, ale přitom si zlomila nohu. Pět dnů na to se ocitla na premiéře filmu v Cannes se sádrou na noze a v kolečkovém křesle. (HellFire)
  • Simon Rex začínal svou kariéru jako pornoherec pod přezdívkou Sebastian, načež se dostal v 90. letech na výsluní díky účinkování ve filmech a roli video žokeje pro MTV. (HellFire)