Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

iz67

Samozřejmě je každý Burton výtvarný zážitek. Mně to ale nestačí, protože ta jeho stylizace a lyrika na mě nefunguje. ()

Barghest

Typicky burtnovsky střelená a bizarní podívaná. Pod načinčanou fasádou dokonalého satelitního městečka a ještě dokonalejších obyvatel lze postřehnout emoce silnější a zážitek drsnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Ten, kdo celý film táhne, je samozřejmě Edward, působící mezi vystajlovanými měšťáky jako pěst na oko. Dokonale vyvalený Jonny Depp, jež učinil Edwardovo utrpení takřka hmatatelným, vytvořil z pošuka s nůžkama místo rukou postavu dnes již kultovní. ()

x_silver

Ze tři čtvrtin bezpříběhová a občas zdlouhavá, ale tak moc neodolatelná slátanina, kterou bych si nedokázal představit bez Johnnyho a bez Burtona. ()

Havala

Milé děti, ještě než se Johnny Depp zajistil coby pirát Jack Sparrow, živil se tímhle... a šlo mu to dobře už tenkrát. Tento film má v sobě jakési kouzlo, které už následníci nikdy nezopakovali. ()

AlexUnited

Ospravedlňujem sa všetkým skalným prívržencom tandemu Burton-Depp, ale pre mňa je tento film katastrofa a ešte väčšia tragédia je jeho nepochopiteľná glorifikácia. Nekonečné minúty strašnej nudy sa tu striedajú s dávkami samoúčelného prvoplánového sentimentu a vysoko priehľadnými pokusmi akože rozcitlivieť diváka. Slovo klišé nadobúda obludné rozmery. Dobrý, citlivý, normálu sa vymykajúci mladík s čistou dušou nepochopený zlým a falošným okolím - no hrôza. Jedna hviezdička je ani neviem za čo. ()

anyonecek

Tak Johnny Depp tu prakticky hrál celý film sám, ostatní herci zůstali daleko za jeho stínem. Vždy jsem se jako malý bál tohohle filmu, prostě chlap s nůžkama misto prstů?! No časem už to bylo lepší. Krásná temná atmosféra co vtáhne diváka do děje filmu, ale na ten plný počet mi tam něco chybělo. ()

Syna.1990

Neuvěřitelně zajímavý film!! Prostě klasický Tim Burton, opět mám nepopsatelný zážitek z dalšího z jeho filmů .. Výborně zahrál Johnny Depp. Řekl bych, že jeho výkon je skoro i srovnatelný s geniálním výkonem Dustina Hoffmana ve filmu Rain Man. 88% ()

warhammer

Tak tenhle film jsem měl moc rád jako dítě a mám ho rád i v dospělosti. Úžasný snímek se skvělými herci v čele s Johnny Deppem. Myslím, že strhujícímu příběhu Edwarda se nedá nic vyčíst. ()

kubilov

Zvláštní, ale krásný film, neboli pohádka podle Tima Burtona. Ke klasické Burtonovce chybí už jen Helena Bonham Carter a trochu více postaviček, které má Tim z těch jeho drog, co bere (už léta se snažím přijít na to, jakej matroš to vlastně je). Johnny Depp v roli, která ho vyzdvihla do všeobcného povědomí, a současně v roli, která patří k jeho nejlepším. Ty divný typy mu fakt asi jdou. Atmosféra filmu a kulisy jsou jako obvykle působivě spracované, prostě Tim Burton. Přes tyto všechny klady mě smutný příběh jednoho neobyčejného kadeřníka nijak nezasáhl. ()

Wooke

Dojemný film plný emócií. Pamätám si, že som sa Edwarda bál, no cítim sa zle práve preto. Nepochopený, odstrkovaný, úbohý Edward. Johnny a jeho excelentné predstavenie sa navždy zapísalo do môjho srdce. No na môj vkus až príliš smutná atmosféra v celom filme. ()

Rapaport

Do dua Burton Elfman přibyl Depp a koktejl dokonalosti byl hotov. Tahle trojce dala život úžasným dílům. A střihoruký Edward je přesně o tom, proč mám Burtonovy filmy rád. Ta zvláštně krásná atmosféra, která je zde vykreslena je prostě nádhera. ()

Guran

Stará dobrá klasika. Jeden z těch lepších filmů Tima Burtona. Zde jasně nejlíp hraje Johny Depp, který se dostával do vrcholové formy. Děj je sice trošku pohádkový a některé věci jsou nedomyšlené, ale tyto trhliny budou vynahrazeny zábavou, kterou vám zde filmaři naservírovali. Tudíž pěkný příjemný snímek, který se dá vidět i vickrát. Rozhodně se zde pobavíte. ()

bohhous22

Mluvit o tomto příběhu (a jeho sdělení) jako o pohádce je sice příznačné,ale velmi pohodlné.Pastelové barvy na předměstí,vypadajícím jako malířova paleta,vtíraví a vlídní sousedé,teplo domova ,pouto přátelství.Tohle vše je vlastně jen obrácené zrcadlo.Obrovská žumpa smradlavých žabokachních mrdek,kde předsudek líže kundu xenofobní sociofobii a dezorientovaná jihovistka varhaní do rytmu budoucnosti. ()

helrohir

Čarovné, úsmevné a dojemne poetické, tak ako to vie len Tim Burton. Takmer každý svoj film naplní osobitou, mierne desivou, ale zároveň podmaňujúcou melancholickou atmosférou, ktorej sa bez okolkov poddáte. Najväčšou devízou tohto filmu je však účasť Johnnyho Deppa, pre ktorého je to prvá inkarnácia v jedenej z jeho "podivínskych" úloh, ktorého ho preslávili, a ktoré ho urobili nesmrteľným. Je až neuveriteľné, ako geniálne vtisol emócie do postavy, ktorá je v podstate len výplodom zvláštneho pochodu myšlienok a imaginácie nejakého úchylného človeka. Proste rešpekt! ()

Tominni

Film o tom, jaké to je být jiný a jak to je pak v naší společnosti těžké, tak jak to má Edvard, který má místo rukou nože. Edward přitom touží hlavně po lásce. Kombinace Tima Burtona a Johnyho Deppa hned napoprvé zafungovala výborně. ()

ostravak30

Klasická Burtonovská klasika. Jeho kombinaci hororu a komedie mám rád. Navíc mám rád Johnnyho Deppa a Winonu Ryder. Vidíme tady kouska masochistického humoru a klasické americké předměstí. Střihoruký Edward je příběh o muži, který by chtěl být jako člověk, ale není. A také je to příběh o nás, o lidech. Jací jsme a jak jsme schopni kvůli osobní zášti zničit jednoho dobrosrdečného. Společně s docela příjemnou a trefnou hudbou vás tenhle film chvílemi dojme, chvílemi rozesměje a hlavně donutí se občas zamyslet. Bez Deppa by film nebyl tím čím je. Střihoruký Edward je už docela legendární film. A je víc než jasné proč. Každý přece známe nějakého toho Edwarda. ()

PlayEasy

Tim Burton každým svým snímkem dokazuje, že je bezpochyby jedna z nejvýstřednějších, ale zároveň nejvýraznějších figurek světového filmu. Zde přišel s bizarním námětem zabaleným do rodinně-vánočního hávu potvrzující krutý fakt, že výjimečnost lidé neodpouští. Kulisy i masky fantastické, Johnny k nepoznání brilantní, Winona moc hezká ... a vůbec, celý ten film je moc hezký! ()

Zemřel herec Alan Arkin

01.03.2014

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)