Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer 2

Recenzie (983)

B!shop 

všetky recenzie používateľa

Nadherne temny a zaroven sentimentalni film, ktery je diky Burtonovo skvele rezii tak vyborne vyvazenej, ze neni ani moc sentimentalni ani moc hororovy. Sice to nema nejak uzasny dej, Johnny Depp se jen tak poflakuje po okoli, nejdriv ho maj vsichni radi a pak ho nenavidi, ale diky vyborne hudbe a naprosto uzasnemu vykonu Johnnyho Deppa to je uplne jedno a jen obdivujete tak nadherny film. Po vizualni strance dokonaly, ale co byste cekali od Burtona. A ke konci je to opravdu hodne dojemne. Jeden z nejdojemnejsich Burtonovo filmu. ()

kleopatra 

všetky recenzie používateľa

Tenhle film by nebyl tím, čím je, kdyby do hlavní role nebyl obsazen Johnny Depp. Dovedete si představit jinou tvář, která je smutná, zasněná a dojímavá tak, jako ta jeho?Ta, která ve vás probudí účast a i z těch největších cyniků vydoluje aspoň ždibec empatie s osudem Edwarda, který, ač měl srdce na dlani, dostával od více či méně bizarních figurek zaprděné bezchybné čtvrti kapky jen proto, že byl jiný...... ()

Reklama

Fiftis 

všetky recenzie používateľa

Všetky rutinné životné úkony sa v Edwardovom podaní zvrhávajú v sadu napínavých dobrodružstiev, v ktorých ide často viac o život ako o ich úspešné dokončenie. A hoci sociálne interakcie nie sú Edwardovou silnou stránkou (kto by chcel pri podaní ruky prísť o všetky prsty, že), má väčšie srdce než celé mestečko dohromady, o čom sa najviac presvedčí spanilá Kim v podaní Winony Rider. ()

Enšpígl 

všetky recenzie používateľa

Nádherný, jak se Deppíkovi podařilo dostat do postavy střihajícího Edy tolik lásky, smutku, radosti i bolesti, to je prostě něco neuvěřitelnýho. Vemte si kolikrát herec posere roli postavy z realnýho světa a vy mu jí prostě nevěřite a film díky tomu jde do kytek. A tady jeden hnědookej fešáček vystihne roli bytosti, které existuje pouze v tvůřčí fantazii, takovým způsobem, že jsem prožíval úplně všechno, jako kdybych sám byl Edward. Tohle bylo fakt něco neuřitělnýho. Vyníkající hudba navíc ještě posilovala moje souznění s hlavním hrdinou. Prožil jsem příběh, který jsem nikdy nazažil, užasný, přesně kvůli těmhle prožitkům miluju filmy. ()

petero 

všetky recenzie používateľa

„Prečo vlastne sneží, starká? Odkiaľ sa berie sneh?“ Temná rozprávka vychádzajúca zo schémy Kráska a zviera, kúzelný Tim Burton a o nič menej dojímavý Danny Elfman na vrcholoch svojich síl, prvá veľká úloha pre Johnnyho Deppa (nikto iný by sa tam nehodil) s peknučkou Winonou Ryder, bohužiaľ posledný zárez Vincenta Pricea, a takto by som mohol pokračovať až po pána policajta, proste tie postavičky ulízaného pestrofarebného predmestia versus štýlovo strašidelný zámok a Edward, jeho pohľady, prepichnutá vodná posteľ, výtvory záhradnícke či kadernícke, pokus o vlúpanie a následný prechod k temnejšej časti filmu, odhoďte zbrane (že by si tu Singer našiel scénu do X2, ktorú drsnejšie rozvinul), neštvaný Edward ničiaci steny domu, strhávajúci si šaty a prepichujúci kolesá na autách a samozrejme tanec pod umelým snehom, to všetko je proste čarovné. Ach, tá hudba. Makeup a efekty samozrejme Stan Winston. Môj obľúbený film. Naposledy videné: 11.7.2009 ()

Galéria (168)

Zaujímavosti (63)

  • Na konci filmu, když Kim (Winona Ryder) v hradu běží za Edwardem (Johnny Depp) po schodech nahoru, tak je pod jedním z velkých oken vidět člen štábu. (Vojtino)

Súvisiace novinky

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (viac)

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)

Reklama

Reklama