Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

GeusX

Rozjezd byl na mne krapet nudnější. Ale po oné rozjezdové, odhadem půlhodince, se to začne hezky zamotávat a kupit na sebe motivy a spiklenecké teorie. Ačkoli uhodnout pachatele mordu nebylo nikterak složité, stejně režisér dostane diváka do stavu, kdy si úplně nemůže být jist ničím. Povedené. 75% (viděl jsem: 1x cz) ()

verbal

Pozor, bojlerový poplach! Cesty některých pohádkových postav mohou být nevyzpytatelné, avšak cesty dříve tak nevyzpytatelného Pavlíka začínají být satanžel čím dál víc vyzpytatelnější. A tak po plnotučných, originálních a překvapivých Tělu a Nehodě si to nejprve unyle přišoural s klišovitě rodinněhovnotnou uspávačkou hadů Během bouře, aby nyní důkladně pochcal má vysoká očekávání plytkou, docela nudnou a stokrát omletou šestákovou historkou o tom, jestli někomu jebe nebo nejebe, jejíž jediným a vcelku laciným přeqapením je vydávání budoucích záblesků za zpětné záblesky, přičemž za logiku děje a některých rádoby zvratů, či spíše zvratků, by Aristoteles dozajista Pavlíkovi narval srolovaný scénář do některého z hodně bolestivých otvorů. Nasraně druhé je to vcelku hezky natočeno, solidně zahráno a Barbora Leninová je i jako blondýna solidně šťouchatelná MILFka, tudíž v té záplavě totálně vypatlaných, manipulativních a účelově multikulturně přiteplených svinstev Netflusu a Pizdyho je to pořád poměrně osvěžující jednooký král, který si s odřeným žaludem zasouložil hodně hnusnou trojku. ()

J*A*S*M

Zamotaná přechcávačka mezi postavami a mezi tvůrci a diváky, takže vlastně klasický Oriol Paulo. Fanoušci rozhodně dostanou to, co očekávají, pro mě je ta scenáristická konstrukce tak překombinovaná a paradoxně i předvídatelná ve své nepředvídatelnosti, že mi ze sledování mizí divácké potěšení. Je to přecpané zvraty, ale jejich vršení jeden na druhý by mohlo tímhle stylem pokračovat donekonečna, jak jen by stopáž dovolila. Navíc mi to přijde nějak unyle, bezpečně podané, odříkané tak, aby se v tom ani poslední divák neztratil. ()

Superpero

Šokující zvraty, přeházené časové linie a nespolehlivý vypravěč k tomu. A všechno stejnak k ničemu, protože mi to vlastně bylo úplně jedno. Postavy jsou takové nevýrazné nebo nevěrohodné a zápletka blbá. Hlavní herečka je ale velice půvabná žena. ()

EvilPhoEniX

Oriol Paulo je BŮH a je zpátky v mistrovské formě!! Už to vypadalo, že Španělé slábnou, ale potom příjde na scénu Španělský David Fincher a natočí pro Netflix jeden z nejlepších filmů roku. Contratiempo meets AHS:Asylum!! Soukromá detektivka si přichystá inteligentní plán jak se infiltrovat do blázince, aniž by někdo znal její pravou identitu s úmyslem vyřešit vraždu, která byla označená za sebevraždu.Ovšem nepůjde to úplně dle jejího plánu a můžete se těšit na pěkně nervydrásající zážitek, který překroutí vaše správné teorie několikanásobně. Paulo hodně těží z atraktivního prostředí blázince- jeden z nejlepších blázinců, co kdy byl mimochodem zfilmován. Někteří lidé jsou opravdu správně creepy a někomu z nich může být lehce nekomfortně. I při 155 minutové stopáži zde nedochází k hluchým místům, mou pozornost si režisér získal okamžitě a dokonale se mnou manipuloval a vodil si mě za nos opravdu precizně. Výborná je Bárbara Lennie, která předvádí obdivuhodné herecké dovednosti, baví svým intelektem a manipulací a vzhledově i vyjadřováním mi připomíná Raqel z La Casa de Papel, ale i zbytek herců odvede kvalitní práci. Paulo tu přísně dodržuje svůj rukopis- Zvrat na Zvrat, dokonalá manipulace s divákem, kde až do poslední minuty divák neví, čemu věřit,úžasná mysteriózní atmosféra, kde je záhadná i kniha ležící na stole a více rozjetých dějových linek naráz, které pěkně zapadnou jak puzzle. Při sledování jsem měl několik prodělaných infarktů, spocenou prdel, mráz v zádech, husí kůži, úzkost a otevřenou pusu dokořán ( a to Paulo k mému uspokojení nepotřeboval ani GORE a tomu říkám true art). Opravdu nemám žádné výhrady, tady je mistr v perfektní formě a luxusní scénář zasazený do nepříjemného prostředí s atraktivní zápletkou a údernou hudbou je trefa do černého. Dokonalost sama. 10/10, ()

Sarkastic

„Můžu ti dát odpovědi na všechny otázky.“ - „Žádné nehledám, díky.“ - „Všichni něco hledáme. Šílenství je jen nejrychlejší způsob, jak to najít.“ Nebudu zastírat, že délka mě odrazovala. Ale lákadlo v podobě prověřeného režiséra a scenáristy mě přesvědčilo. A nelitoval jsem. Málokterý tvůrce je v žánru mysteriózní tak kovaný jako právě Oriol Paulo. Odlehlé sanatorium, spolu s dějem souběžné vyšetřování zločinu z minulosti, riskující pacientka snažící se naplnit svůj plán, přičemž divák hádá, jak dlouho dokáže oblbovat okolí. Postupně houstnoucí atmosféra, napětí, stupňování pocitu zoufalství uvězněné hrdinky, snaha tvůrců vyvolat pomocí zvratů a (falešných?) vodítek pochyby nejen u personálu, ale i samotného diváka. A to se ukáže v celé své kráse na konci, kdy se Paulo nehezky pobaví na účet publika díky nejednoznačnému závěru…což je také jediná slabina filmu, který pak ve výsledku může působit překombinovaně a tím mnohé diváky otrávit. Za mě ale silné 4*. „Řekněte mi pravdu. Kdo jste?“ - „Pravda je taková, jakou ji chceme mít.“ ()

*CARNIFEX*

Príbehovo slabšia kopírka Caprio-vho "Šutru z ostrova". Je to nápadité, s twistami, bez mimoriadnej nudy, s prekvapivým rozuzlením, no bohužiaľ, absolútne bez atmosféry, ktorá by sa čo i len minimálne priblížila už spomínanému počinu Martina Scorsesa. Na záver ale dodám (!!), že ako návrat k podobnému myšlienkovému lapsosu, ktorý by divákovi doprial trochu mysteriózne-thrillerovej nálady pred spaním - dobrá voľba! ()

gogo76

"Pravda je taká, akú ju chceme mať..." Oriol Paulo... Keď som asi pred rokom s nadšením dopozeral mini sériu Nevina na netflixe písal som, že sa veľmi teším s čím príde Paulo opäť. Zachytil som nejakú novinku na Netflixe, spočiatku som jej nevenoval veľkú pozornosť, až keď som spustil trailer. Po zistení, že to točí Paulo som sa do toho pustil hneď na druhý deň. Musím uznať, že mi opäť mozgové závity točili na plné obrátky, hlavne z faktu, že dej je nám predkladaný ako to, čo sa stalo niekoľko dní "po nehode", no časom zistíme, že dej sa odohráva tu a teraz...Neprezrádzam nič, je to stále pekne zamotané, zvrat za zvratom ani po skončení filmu nebude každému všetko jasné, nájdu sa určite aj takí, ktorí nepochopia takmer nič a film odpíšu. Každý divák si musí skladačku záhad vyriešiť sám a prísť na to, čo z toho všetkého si hlavná postava Alicia vymyslela a čo je pravda. Každopádne Oriol Paulo znova nesklamal, film je výborne a pútavo natočený, herecky super obsadený i zahratý. Musím pochváliť výbornú snovú scénu asi v polovici filmu, ktorá mala až hororový nádych. Nemôžem dať plný počet z dôvodu, že s niečím podobným tu už bol Scorsese a DiCaprio. Napriek tomu v záplave priemernosti a braku na Netflixe je to príjemné osvieženie. Berte toho Paula do Hollywoodu...80%. ()

Davies182

Ale jo, jde to. Člověk sice většinu filmu přemýšlí nad tím, komu vlastně věřit, a až ke konci mu pak dojde, že se asi mohl i maličko víc bavit, a ne jen zmateně sledovat kdo říká pravdu a kdo zrovna lže, ale tohle je prostě trademark známého režiséra... Takže i když je na tom nejzajímavější ono čekání na finále, ve kterém se (snad) všechno vybarví, nelze Paulovu týmu upřít jistou hravost. Chápu, že to pro někoho může být fyzicky vyčerpávající film, můj mozek si tenhle záhul ale užil. [Netflix] ()

TedGeorge

Ne, nebudete si jistí až do samotného závěru a nudit se navzdory hrozivé stopáži naštěstí nebudete. Ve vašich nekonečných pochybách vás bude utvrzovat především pohled do nečitelných očí atraktivní Bárbary Lennie v hlavní roli. Pokud tedy nedáte dopustit na šokující twisty a nevadí vám trochu překombinovaná zápletka, nechte si chutnat. ()

salahadin

Takový Přelet nad Prokletým ostrovem, ale nikoli stíhačkou, ale líným práškovacím letadlem, pátrajícím kolem blázince po Jóžinovi. Nastolená otázka, komu jebe v makovici víc a komu míň, jestli řediteli, nebo soukromé detektivce, není relevantní. Pozorný divák v průběhu filmu zjistí, že nejvíc šplouchá na maják v tomto případě tvůrcům - v dobrém samozřejmě. Ale tentokrát mě Oriol Paulo neuchvátil. Buď moje divácké zážitky v podobě klesající tendence jeho filmů odpovídají realitě, nebo se mistr filmař jen mo(mentálně) zapomněl. Se uvidí v jeho příštím počinu, jakými Nevyzpytatelnými cestami se Oriol vydá. Já se v jeho blázinci bohužel nudil a emočně se mnou nehnulo vůbec nic. Pokud jsem si měl vybudovat vztah ať už k legálně uneseným klientům, nebo pacientům v bílém rouše, nepovedlo se. Rafinované střídání časových rovin, které nepředchází, ale k nimž se kulháme, je super. A takový taneček při "letním vínu Nancy a Leeho" s taneční kreací svůdné Barbárky, jo, to by se dalo - s jednou drobnou změnou pro příště :-) A tentokrát mohu říci, že kdo vejde skrz prosklené dveře na úplném konci filmu, jsem věděl. A zhruba i to, co řekne.... až se trochu divím, že nejhledanějším spojením na YT je: "God's Crooked Lines Ending Explained" ()

Cappuccino

Oriol Paulo opäť ukázal, že sa dokáže skvelo vyhrať s mysľou diváka. Bárbara Lennie je ako detektívka/pacientka skvelá a veľmi zdatne jej sekundujú aj viaceré postavy z ústavu. Vyšetrovanie bolo tajomné, napínavé, no mohlo byť o niečo viac desivejšie a kratšie. Nemyslím si, že 155-minútová stopáž bola nutná. ()

mzss1

[80%] Velmi zajímavý a tajemný španělský počin, který jsem si k vidění vybral náhodou. I přes dlouhou stopáž 155 min jsem se nenudil a vtáhlo mě to do děje. Ke konci je to možná už takové natahované, myslím tím to odhalování, kdo za co může a je-li hlavní ženská postava blázen nebo ne, ale přesto si nemůžu s ničím výraznějším stěžovat. I ty konkrétní scény s narušenými lidmi v psychiatrické léčebně byly působivé. Herecké obsazení je na tom též dobře. Možná, že bych ještě něco přidal, aby to bylo lepší, ale to asi kecám, lépe to asi dopadnout nemohlo. Někdy při správné náladě si to pustím ještě. Největším tahounem tohoto filmu byla rozhodně ta mnou zmíněná ústřední postava Alice, která i mě dokázala zmátnout. ()

Snorlax

Oriol Paulo si mě povodil, celou dobu filmu jsem váhala, kde je pravda. Jen malinká špetička tomu chyběla k dokonalosti jeho jiných filmů. ()

sochoking

Moc dlhé na môj vkus. Väčšiu časť stopáže som sa kurevsky nudil. Záverečné rozuzlenie ma prinútilo porozmýšľať nad štvrtou hviezdičkou, ale skutočnosť, že som film dal na tri razy ma od tejto voľby odrádza. ()

Anderton

Krátko po pozretí intuitívne za tri, ale ono sa to možno ešte celé rozloží v hlave, ako sa všetko rozkladalo v hlave aj hlavnej postave. Ak mal ale Shutter Island atmosféru takú, že sa už ani pomaly krájať nedala, tak tu sme skôr na televíznom poli Netflixu, i keď je jasné, že Paulo chcel mať vizuál filmu presne taký, aký nakoniec je. Okrem záverečného dejstva ale chodby psychiatrickej liečebne strach nevzbudzujú, zabudnite na tajné ponevieranie sa po nociach po chodbách a s kvílivými zvukmi. Ide o to, či je odpoveď A, alebo B, nakoniec je to síce o niečo komplikovanejšie, ale katarziu určite nezažije každý divák a nepôjde ani o to, či ste, alebo nie ste Paulovými fanúšikmi. Určite si všimnete aj niektoré logické nedostatky, ich spomenutie ale môže byť miernym spoilerom. Možno skúsim kvôli objektivite druhé pozretie. 70% ()

Kothy

Nový film Oriola Paula jsem si nemohl nechat ujít. Nejedná se sice o žádný majstrštyk, ale přece jen si to s vámi trochu pohraje. Nápad je celkem známý, můžeme najít podobnost s Přeletem nad kukačím hnízdem nebo Prokletým ostrovem. Alice se dobrovolně dostává do psychiatrické léčebny za účelem vyřešit údajnoou vraždu. Vše se ale rychle změní a ona se ocitá v pasti. Skutečně to na ni jen nastražili, nebo je vážně blázen a patří do ústavu? To se spolu s dalšími postavami snažíme zjistit během filmu. Možná to mohlo být o něco kratší. Jinak je to celkem příjemné a Alici fandíte. "Matka vždy pozná své dítě." ()