V Paríži sa stretne skupina šiestich bývalých agentov spravodajských služieb: Američan Sam (Robert De Niro) je odborník na stratégiu, Nemec Gregor (Stellan Skarsgard), ktorý pracoval pre KGB, je expert na elektroniku. Angličan Spence (Sean Bean) je machrom na zbrane, kým Američan Larry (Skipp Sudduth) je vynikajúci vodič. Koordinátorom je Francúz Vincent (Jean Reno) a celej akcii velí členka IRA Deidre (Natascha McElhoneová). Nikto z celého tímu nevie, kto ich vlastne najal, nikto nepozná motiváciu svojich partnerov a nejasný je aj obsah tajomného kufríka, ktorého sa majú zmocniť. Jediná vec, o ktorej nepochybujú je, že predmetný kufrík je prísne strážený a jeho získanie si vyžaduje profesionalitu, odvahu a schopnosť riskovať aj vlastný život... (TV Markíza)

Maynard.

Čekal jsem krapet víc, se musím přiznat. Docela se divím, že sem tenhle film nikdy před tím neviděl, prostě mě míjel a míjel. Herecké obsazení perfektní, tolik hereckých velikánů na jednom plátně, to se nevidí každej den. Všem samozřejmě kraluje DeNiro, ze kterýho charisma doslova cáká. Co se mi moc nepáčilo, tak automobilové honičky, které byly až příliš okatě zrychlený a hlavně jich bylo zbytečně moc. Co se mi líbilo, tak výkon Honzi Třísky, kterej si sice na plátně moc nepobil, ale svůj úkol splnil (asi tak 3 minutovej rozhovor, než hoodpráskli do hlavy :o) ). Při přestřelkách jsem měl chvílema pocit, že sleduju Nelítostný souboj, taky se tam pálilo jako o život a mrtvejch bylo požehnaně. Ale celkově ve mně film žádný hlubší dojem nezanechal a vím, že už ho nejspíš nikdy nemusím vidět. ()

h0n24

Perfektní! Takhle se mají dělat filmy! Dlouhé scény nenudí, a to neumí kdekdo! V poznávací fázi téměř neslyšitelná hudba zdůrazňuje důležité detaily, což je uděláno tak precizně, že si toho průměrný divák nevšimne (viz 10. minuta). Mlaskám blahem! Honičky aut bezkonkurenční. Spojení dvojice Reno - De Niro dokonalé. Tříska se svou miniroličkou koktající francouzko-angličtinou jako třešnička. Děj graduje, jak se u dobrého filmu sluší a patří. Logika sem tam pokulhá, ale dá se to omluvit zjednodušováním. Jsem nadšen. Za mě určitě doporučuji! ()

BMAJTZ

Ani nevím jak jsem mohl tuhletu "kultovní" záležiost tak dlouho míjet. Poprvé jsem tento film viděl až letos a světe div se bavil mě hodně. Jasně na dnešní poměry zde už moc originality najít nelze, ale kdysi to musela být docela pecka. Co víc dodat zábavnost vysoká a herecké obsazení příjemné. Všehovšudy lehce nadprůměrný akční krimi flák. Mimochodem hodně sympatické je to, že obsah kufříku nebyl prozrazen. ()

herr_carter

Naprostý akční nářež. Ty automobilové honičky byly tedy pekelné, navíc se k té akci ještě tvůrcům podařilo vytvořit spletitý příběh, kdy do poslední chvilky člověk netuší,kdo je s kým a o co vlastně jde, obrovský palec nahoru. Herecký superkoncert Rena a de Nira.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

PALINO

Z hereckého hľadiska pôsobí Ronin veľmi lákavo, tak kvalitné euroamerické herecké obsadenie sa nevidí až tak často a k tomu ešte pridajme Jana Třísku, ktorý je ale bohužiaľ na plátne iba niekoľko minút. Zo žánrového hľadiska je Ronin určite dobrý film, ale v rámci tejto podobnej skupiny filmov nijako nevybočuje z radu, aj keď sa o to občas snaží. ()

KoRner

Že je to európske krimi z neho priam srší. Či už je to plynulosťou deja, alebo len obrazom. Skvelá, aj keď možno trochu zdĺhavá automobilová naháňačka nezakryje potenciál nevyužitého Seana Beana. ()

bruceman7

Děj: (SPOILER) najednou se sejde parta chlápků - najednou hledají kufřík kdoví s čím - po všelijakých eskapádách ve stylu NFS Hot Pursuit 2 kufřík získají a odevzdají - notně zredukovaný tým se rozpuští. Konec. Moc postrádám nějaká ta dodatečná vysvětlení (minulost postav, co je tak drahocenného v kufříku, ke komu a za jakým účelem se dostal). Ne že bych se něco nezvládnul domyslet, ale i tak to tam podle mého názoru chybí. Zpětně nyní uznávám, že možná právě na tom tento snímek staví. Film je to jinak jistě nadprůměrný a to nejen svým obsazením, to souhlasím. Ale na čtyři * (ikdyž těsně) nedosáhne. 6,5/10 ()

iXtr3m3

Perfektná atmosféra a nielen na svoju dobu ale aj na dnešnú vymakané automobilové naháňačky, ktoré boli aj ťahákom filmu ako takého. Videné aj v kine aj xkrát v TV a skvelé. Minimalistické a pritom skvelé. ()

borec999

Jeden kufrík s tajomným obsahom, skupina profíkov najatá na jeho krádež, do ktorej sa okrem nich postupne zapájajú Íri, Rusi a aj polícia. Atmosféra ala Francúzska spojka a zamotaný, špionážny triler zo starej školy, aké sa už dnes netočia. To je v skratke Ronin. Hviezdne obsadený (De Niro filmu kraľuje spolu so Jeanom Renom, no potešia aj známe ksichty ako Stellan Skarsgard, Sean Bean či Jonathan Pryce vo vedľajších úlohách), v pár pasážach vcelku napínavý, s výbornými automobilovými naháňačkami a pár dejovými zvratmi. Aj keď logika niektorých rozhodnutí a správania sa postáv nie je nepriestrelná, tak ma príbehom a najmä spomínanými hereckými výkonmi dokázal udržať a nadpriemerné hodnotenie mu preto právom patrí. 75% ()

Davej

V tomhle filmu není nic, co by zaujalo, s jednou jedinou výjimkou- honička v tunelu. Jinak jde, pokud mám použít počítačově-herní výraz, o strašně arkádový film. Jak můžou autoři přijít s něčím tak nedomyšleným a naivním- př. po městě se vrah projíždí se svou obětí, které před chvílí vystřelil mozek z hlavy a protože ten neulpěl na skle, tak tam asi někde létá dodnes. Nebo se hrdinové filmu honí za svými budoucími úlovky po silnicích francouzského venkova a ,jaký div, střílí z bazuky. I jako počítačová hra by to bylo blbé, takhle máme pěknou grafiku, ale ta to prostě nezachrání ;) P.S.: Jako perlička: proč je krasobruslařská hvězda zrovna Bulharka- snažili se tím snat nabourat klišé o ruském krasobruslení nebo se prachsprostě spletli?- a když už musí být z této balkánské země, proč má pak na dveřích šatny rudou pěticípou hvězdu? ()

BlueZero

Obyčajný akčák. Nič zvláštne, až na to, že názov naznačuje prepojenie s azijskou kultúrou, ktoré samozrejme neexistuje. A to ešte keď si spomeniem na tie akčné scény v autách, kde auto ide plynulo v nejakom smere a vodič mixuje volantom akoby šiel po ceste 5. triedy. ()

Rssa

Příjemně civilní detektivka s přesnými a dobrými herci, dobrou akcí a zápletkou. Vypadá tak nějak evropsky, nejen protože se odehrává ve Francii, ale celkově mám z toho tento pocit, což rozhodně není na škodu. De Niro v plné formě, minirole Třísky taky potěší. 80 % ()

wosho

Akční drama natočené jako ze staré školy, za to s využitím moderních prostředků. Obě dvě KUREVSKY VELKÉ, DOKONALÉ A BEZCHYBNÉ automobilové honičky právem patří do toptenu nej honiček v dějinách. Navíc ve filmu jsou obsazení skvělí HERCI co umějí hrát, žádní tupí vysvalovaní manící. Scénář sice není kdovíjak kvalitní, jednoduchý děj je naštěstí režií a herci maximálně zůročen a tak je divák až do konce napnut, jak to vše skončí. Kdyby měl Ronin stejně kvalitní scénář jako má vše zbylé, byla by to *****pecka. Takhle to je "jen" hodně nadprůměrný film. ()

Teg

Celkově mizerný film s dobrým hereckým obsazením, kde si Tříska střihl minutovou roli ruského agenta s pistolí v trenkách :) ()

bila.tecka

Francouzská spojka 90. let, zašmodrchaný thriller staromilského ražení. Hvězdnému hereckému obsazení velí De Niro, ostatní jsou spíš do počtu nebo jako výplň před tím podstatným. Ano, automobilovými honičkami, ty jsou hlavními aktéry. Svižně natočené, ale přece jen samoúčelné. Nakonec to byl řemeslně dobře odvedený kus práce nepostrádající atmosféru. Sice by se na filmy nemělo takto pohlížet, ale lepší příměr mě nenapadá. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale

22.09.2020

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)