Keď si úspešný advokát Rick Magruder jedného dňa úspešne vyrazí z kopýtka a strávi vášnivú noc s krásnou servírkou Mallory Dossovou, netuší, do čoho sa dostal. Zistí totiž, že Mallory ide po krku jej pomätený otec a rozhodne sa to ukončiť - neposlušného otca nechá zavrieť do blázinca. Dixon Doss však utečie a na úteku ohrozuje život jeho detí, takže Magruderov život sa stáva divokým závodom s jediným cieľom - prežiť. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Člověk ani nechce věřit, že i tenhle film je podle knihy Johna Grishama. Ve světle předchozích adaptací jeho knih je tato mdlá, nedotažená (nebo přitažená za vlasy) a celkově tak nějak nepovedená. To, že se jí účastní i Kenneth Branagh, je spíše k jeho škodě, než ku prospěchu filmu. ()

gouryella

Bohuzel asi nejmene podarena adaptace dila Johna Grishama. Prilis zmateny pribeh je jeste umocnen dosti spatnou kamerou a divak je tak chycen do pasti, ze ktere se mu tezko hleda unik. ()

tron

Asi najkomerčnejší, divácky najpríťažlivejší film (áno, vrátane MASH-u, ktorý aj tak oveľa viac, než samotný film, preslávila následná seriálová adaptácia). Úžasná daždivá atmosféra, skvelé herecké obsadenie (sympaťák Branagh v titulnej úlohe, hláškujúci Robert Downey Jr., samozrejmosťou je potom mužný Robert Duvall) a prekvapivý scenár. Napriek tomu to nie je tak úplne ono a kým prvá polovica nás navnadí, druhá nás nechá postávať, sklamaných, ohrdnutých a polonahých, na krajnici. ()

MoRTy

Strašně marnej film, kamera i režie na píču..fakt nezvládnutý, dvě hodiny vleklý nudy a českej dabing ještě příšernější! ()

StarsFan

Film, jehož hodnocení úměrně stoupá s prostředím, ve kterém ho sledujete (ideální bude deštivá, osamocená noc), a úměrně klesá s přibývajícími minutami. V první polovině jsem si říkala, že to není nic světoborného, ale snaha o noir atmosféru se cení, v té druhé už jsem přemítala nad tím, zda to někdo myslel vážně, protože dějově je tenhle film naprosto nelogická sračka. Jen kvůli mým oblíbeným hercům (Kenneth, Robert) jsem to dokoukala do konce. Velmi slabé tři hvězdičky. ()

castor

Perníkový dědek rozhodně nepatří mezi perly Altmanova bohatého díla. Autor, který je milován, stejně jako zatracován za neustálou skepsi, kterou relativně často zlomyslně hází na americkou společnost, je žijící legendou. Thriller z jižanského prostředí demonstruje jeho zájem o krimi, ve kterém se rozvedený advokát ujme obhajoby dívky, kterou ohrožuje pomatený otec. Vše je ale trochu jinak a s blížícím se hurikánem se spletitá mozaika stále více zamotává. V permanentním dešti ale Altmanovi jakoby v závěru docházel dech, naštěstí je obklopen celou řadou vynikajících herců!! ()

k212

Prostředí amerického jihu je opravdu atraktivní, v kombinaci s romány Johna Grishama a jeho lidských právníků, je ještě lepší. Předpokládala jsem, že když se na režisérské stoličce objevilo jméno Roberta Altmana, bude to vyloženě lahůdka. Nicméně není. Já prostě nevím, kde to vázne - snad na scénáři, nebo to ztroskotalo na řadě hvězdných jmen?! Branagh je výborný, Downey a Duvall taky. Thrillery mají být napínavé, nepředvídatelné, tenhle měl logicky nejslabší pointu - tedy tu nejběžnější a otřepanou. ()

kingik

Směšný scénář, který je jak kdyby se vyloupl z nějaké parodie, zde ubjí doslova vše. Závěrečné rozuzlení asi tvůrci nemohli myslet vážně. A to herecké výkony byly na velmi slušné úrovni a režie rovněž, ale scénář to všechno stáhnul do podprůměru. ()

Slarque

Poněkud překombinovaný příběh je tím jediným, co se mi na tomhle filmu nezdálo. Zrovna tuhle knihu jsem nečetl, takže těžko říci, čí je to chyba. Jinak Branagh i Altman jsou v pohodě a navíc je tu docela solidní práce kameramana. ()

klerik

Hviezdami nabitá grishamovka, ktorá mala fajn propagáciu a má celkom dobrú atmosféru. Predlohu som nečítal, ale film bol dosť! predvídateľný. Poteší, že snímka nemá otrepaý súdny scenár, ale zápletka bola príliš málo zahalená podrobnosťami... ()

honajz

Mno, Kennetha Branagha mám jako herce rád, i Altman jako režisér mi bývá sympatický, ale to je tak jediné, čím je tenhle film zajímavý. Třetinu filmu se vlastně nic nestane, celé je to takové unylé, unavené, bez nálady. Celý pokus ozvláštnit film hurikánem je spíš k smíchu. A ten konec - vážně byl pro někoho nečekaný? ()

Martin741

Skoda ze to v kinach zas komplet zhorelo, dazdiva atmosfera mala teda cosi do seba, Daryl hannah a Famke Janssen sa mi pacili, ale nestacili ani tieto dve baby, Kenneth Branagh o nicom, zeby bol fakt reziser Altman pernikovy dedek ? 5 % ()

bourec

Další Grimshamova zfilmovaná předloha. Půl filmu to vypadá jako pokus udělat z jízdy tramvaje z Hradčanský na Petřiny thriller. Ta druhá polovina to nakonec trochu oživí, a dá tomu alespoň nějakej smysl. Znovu dobře obsazený. Tady tři ponechám. I když v půlce to vypadalo sotva na dvě. 50%. ()

starbrejkr

Marně mi vrtá hlavou, čím si Perníkový dědek zaslouží tak nizoučké hodnocení....Žádný zázrak to není a od jména tyou Roberta Altmana by asi člověk čekal převratnější film, ale já jsem byl dost spokojenej. Závěrečná pointa se nese v typicky grishamovském duchu a kdo už nějaký ten film podle jeho adaptace viděl, moc ho to asi nepřekvapí. Navíc banda sekťáckých houmlesáků v čele s okouzlujícím Robertem Duvallem je prostě k sežrání:-D Za me lepší tři ()