Keď si úspešný advokát Rick Magruder jedného dňa úspešne vyrazí z kopýtka a strávi vášnivú noc s krásnou servírkou Mallory Dossovou, netuší, do čoho sa dostal. Zistí totiž, že Mallory ide po krku jej pomätený otec a rozhodne sa to ukončiť - neposlušného otca nechá zavrieť do blázinca. Dixon Doss však utečie a na úteku ohrozuje život jeho detí, takže Magruderov život sa stáva divokým závodom s jediným cieľom - prežiť. (oficiálny text distribútora)

Juto

Je to všetko atmosférické, bizarné a zábavné: druh neo-noiru, v ktorom staromódne postavy aktualizovali problémy. 6/10 ()

Scratt

Johna Grishama nemám načteného, takže nemohu srovnávat s knižní předlohou. Příběh je trochu zamotaný, ale vcelku zajímavý s pointou, která výsledek rozhodně neshodí. I přes zdejší nižší hodnocení, dle mého názoru, určitě nejde o ztrátu času. 70%. ()

lennyd

Rick Magruder (Kenneth Branagh), úspěšný advokát se na večírku seznámí se servírkou Mallory Dossovou. Když odchází, potkává ji znovu a zjišťuje, že ji právě někdo ukradl auto. Nabídne ji pomoc, a nakonec spolu stráví noc. Ráno se dozví, že Mallory terorizuje její otec, Dixon Doss (Robert Duvall). Rick se rozhodne, že Mallory opět pomůže, a dostane Dixona do vězení. Jenže Dixon uteče, a rozhodne se pomstít ... Až nyní jsem s překvapením zjistil, že film je filmovou adaptací knihy Johna Grishama. Oproti ostatním Grishamovým adaptacím tato působí hodně nezáživně, film mne nijak nedokázal zaujmout (snad jen "šíleným" Robertem Duvallem) a větší polovinu filmu jsem se dost nudil. Doufal jsem, že alespoň závěr mne trochu probere z letargie, ale ani to se nekonalo. Asi největším zklamáním byl Robert Downey Jr., který byl ve filmu takřka zbytečný, což je vzhledem k jeho hereckým kvalitám trochu škoda... ()

kaygen.it

Ač na Roberta Altmana nedám dopustit, tak tohle se mu vymklo z rujou. Děj nedrží při sobě, všechno je tak prapodivně na půl cesty. Johna Grishama nemusím, ale tohle je opravdu průšvih :( ()

Piškotka

S Johnem Grishamem to má pramálo společného, na počátku je to sice z právnického prostředí, ale pak je to víc a víc osobní. A nudné. Škoda. Hlavní hrdina se plácá mezi dětmi, milenkou č. 1, milenkou č. 2 a to podstatné mu uniká. Napětí je udusáno nepodstatnostmi a zbytečnostmi. Konec je bobtnající nuda. A herci tomu taky moc nedali. Skoro odpad. ()

aLPaC

Možná jsem to už kdysi psal, ale pro mě je Robert Altman nejpřeceňovanějším režisérem, kterého znám. Snad žádný z jeho filmů se mi nelíbil, nechápu, že jsem jich viděl už tolik. Vždycky mě k němu dokope výborné herecké obsazení. Rovněž nechápu, proč v každém jeho filmu hraje tolik slavných herců. Tady se pokusil o trochu netradiční dílo podle novely ověřeného Johna Grishama, ale opět se mu to nepovedlo. ()

FilmWave

Pohodový spíše televizní thriller se sympatickým Branaghem. Altman si užívá hlavně hromy, blesky, déšť a další klasické žánrové nástroje. ()

Faila

Na tomhle thrilleru byla pořádně thrillerovitá snad jenom hudba. V ideálním případě by nakrásno vystupňovávala napětí až do uspokojivého konce. Takhle ale působila jako snaživé ubožátko, které nemá na to udržet celý film nad hranicí průměrnosti. Herecká esa sice zářila, ale opět ne dostatečně. Banálnost příběhu projevující se stupidními replikami a podivnými scénami, potápí mrazivou atmosféru, kterou Perníkový dědek mohl mít. ()

josieaddms

Něco, co by se dalo nazvat absolutně zbytečným snímkem. Jedna hvězdička za vždy dobrého Kennetha a za celkem Sladkého Downeyho. Jinak je to vycucané z prstu, absolutně nepravděpodobné, a vůbec nevím co nám tím chtěl film říct. Embeth Davidtz stačila být za film asi třikrát úplně nahá, což mi jenom zkazilo celý dojem z filmu. Navíc mi tam ani jedna postava nebyla sympatická, a s nikým jsem nesoucítila v jeho problémech. Mám ráda Thrillery, ale ty dobré které mají zajímavou, nebo alespoň uvěřitelnou zápletku a nějaké zajímavé rozuzlení. Navíc Češi to úplně absurdně pojmenovali Perníkový Dědek. Opravdu marný film. ()

Shitonit

Kupodivu dost dobře zpracovaná paráda. Na začátku jedna číča svede hlavního buzíka, naaranžuje na něj kde co, z číči se postupem času a filmu stává píča, která si nezaslouží nic jiného než pomalou a potupnou smrt. A jak tato pohádka opravdu dopadne?? Samozřejmě že dobře. Ale pro koho ... :-) ()

Tominni

Takový průměr, slušná atmosféra plná deště a blížícího se hurikánu. Někdy se vášnivá noc může změnit v peklo......Nevím, kde se tady vzal Kenneth Branagh....... ()

Dupac

Těžko říct, jestli to tehdy Altman vzal spíš proto, aby měl na činži, nebo jako startovné pro něco, co chtěl opravdu točit. ()