Špunti na cestě

• Česko Špunti na cestě
Komédia / Rodinný
Česko, 2022, 11 h 8 min (Minutáž: 49–53 min)

Réžia:

Jiří Chlumský

David Novotný, Anna Polívková, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Pavel Liška, Pavla Gajdošíková, Miroslav Donutil, Arnošt Goldflam, Filip Antonio (viac)

Rodinný komediálny seriál o svojráznych členoch jednej normálnej rodiny alebo všetko, čo nechcete, aby sa vám stalo počas dovolenky. Hrou osudu, vlastnej hlúposti a niekoľkými nedorozumeniami sa tri generácie rodiny Veselých ocitnú v upravenom obytnom autobuse značky Robur a prejdú s ním polovicu republiky. Sériu malých i veľkých katastrof postupne premenia na dobrodružstvo, ktoré zomkne rodinu pevne dohromady. Na ceste nakoniec strávia veľkú väčšinu prázdnin. A bude to nezabudnuteľná jazda! (TV Markíza)

Likan7

Téměř nekoukatelná křeč České televize. Většina dílů je úplně bez vtipu, a jen trochu solidní díly jsou Sabotér, Host do domu a poslední Karel Veselý, který i přes příšernou kvalitu celého seriálu, dokázal na konci vzbudit nějaké emoce. ()

ostravak30

Je dobře, že se konečně v Česku natáčí i něco jiného než jen kriminálky a doktorské seriály. Z tohoto pohledu jsou Špunti na cestě výborný seriál, který bych se nebál si zopakovat. Samozřejmě je vidět, že se tlačí na rodinnou notu, takže komediálních momentů je méně než by být mohlo, ale najdou se. Celé herecké obsazení je plejádou českých špiček a být lepší nebo spíše odvážnější scénář, myslím si, že by celý seriál jistě působil komediálnějším dojmem. Takhle je z něj částečně road movie, místy lehce dramaturgicky prvoplánově přehnaná, ale jinak fajn oddychová. Úvodní znělka se vcelku povedla a dětské herecké výkony byly také slušné. ()

DJ Kritik

Mierne pozmenená bratská dvojica a bratranec v sérii, ktorú obohatí staršia generácia rodiny dvaja bratia a babička. Je to vlastne stále zábava. ()

Prubner

Živě si představuju rozhovor obou scenáristů. Bystroň: "Člověče, tak jsem dostal za úkol napsat pokračování Špuntů na vodě a rovnou 13 dílů ! Já vůbec nevím, co s tím. Víš, že jsem scenárista na hovno." Hudský: "Nevadí, to já taky. No tak holt ty postavy posadíme do starýho autobusu a budou jezdit sem a tam a zase zpátky a tak různě... a občas někoho potkaj... a nacpeme tam všechny jejich příbuzný a... když nebudem vědět, jak dál, tak vytáhnem nějaký motiv z klobouku...může to být úplná blbost, třeba partyzáni...no a na konci se někdo ožení a někdo umře." Bytroň: "Ty vole, super. Ale co vtipy ? Má to být komedie. Dyť víš, že nejsem schopnej vymyslet jediný vtip." Hudský: "Já taky ne. Tak si něco půjčíme ze starejch Dikobrazů." P.S. Díval jsem se na to vlastně jenom kvůli hereckému obsazení a hezkým holkám (hlavně Verunce Divišové). Jinak je to takové velké natahované nic, k jehož kladům patří kromě herců a holek snad jen pohodová letní atmosféra. ()

Natalia_Budz

Jsem upřímně neviděla. Tenhle seriál jsem ale sledovala velmi ráda. Asi stárnu ale víc než netflix, jiné platformy a zahraniční tvorba, mně začíná bavit ČT a tuzemská tvorba kterou mají čím dál lepší (např. Ochránce, podezření kukačky). Příjemný rodinný seriál u kterého jsem se řezala smíchy a všechny postavy mi přirostly k srdci. Při konci posledního dílu mi doslova vyhrkli slzy a ani jsem nedýchala.. Vážně povedený seriál. ()

rigby

Dal jsem tomu šanci, ale nezískalo si mě to. Plytké, nudící, nicneříkající. Není v tom ani adrenalin, ani pohoda, ani život. Není cítit ani jakékoli souznění mezi herci. A přitom to má právě v nich obrovský potenciál, protože se sešla velmi vybraná společnost. Nicméně jejich kvality v tomto případě přišly vniveč. ()

oblonskij100

Pohodový seriál s hluchými místy. Začalo to dvěma hvězdama a po dvou třetinách jsem již napálil hvězd tři. Donutil s Liškou konečně nehrají kokoty.  polívkové to docela sedlo a vojín Kouba patří mezi nejlepší české herce. ()

kokofek

Veliké zklamání.Po každém díle jsem doufala,že je to jen rozjezd. Ale vůbec se to nelepšilo. Špatné dialogy,nesmyslné zápletky, které bohužel nebyly ani vtipné. Dokonce díl nazvaný Guru,který zesměšňuje a uráží hinduismus byl  velmi ubohý. Nevadí mi filmová umělecká nadsázka, ale tady jsem ji nepochopila. Opravdu ani jeden díl se nepovedl. Už dlouho jsem nebyla tak zklamaná. Herci se snažili,ale asi to nestačilo. ()

Kozlowski8

Společné prázdninové putování rodin bratrů Veselých, jejich tátů, bratrance a jeho kamarádky, ve starém autobusu Robur a mnoho (většinou nečekaných) dobrodružství a zážitků... Pěkně navozená atmosféra léta a prázdnin, která vyzařuje již ze zdařilého titulkového úvodu, krásné záběry české krajiny, občasné zábavné a humorné scény, ale taky scény přihlouplé a herci vesměs solidní.  V konečném výsledku pohodový rodinný seriál, který nepředstavuje nic vyjímečného, světoborného, ale ani není úplně hloupý. Seriál, který docela pobaví a hezky naladí na léto. 60 %. ()

mar48

Tak co tímto seriálem chtěli vlastně tvůrci říct?  Že dějová linka nikam nevede a jenom se po každých třech dílech nesmyslně mění místo seriálu, podle toho, kam se přejede karavanem? A nebo že scénáristé patlali, co je napadlo? A nebo že úplně bez myšlenky změní charakter postav (Zlatica) a to, co se stalo v prvním díle už není (pokud vím, požádal tam Ondra Zlaticu o ruku a teď je to všechno úplně jinak)? Nebo že humor je spíše vymýšlený jak na výrobním pásu a tudíž nefunguje, jenom se mu dá pousmát (ale beru, že v dnešní době je komedii udělat velice těžké)? No, kdo to ví, ať odpoví... Já ale říkám, že pokud se tak dělá scénář nebo aspoň náměť, dokážu to stokrát lépe! Ostuda České televize (bohužel kromě dokumentů a pořadů nemá v poslední době vůbec z vlastní tvorby co nabídnout)! Ale tak pozitivum se našlo aspoň v tom, že byl seriál stále pohodový a graficky vypadá mnohem líp než film. Přitom škoda - kdyby byl pořádný námět, mohla být ze seriálu super letní rodinná komediální road movie podívaná (jo, to by se ale nesměla vysílat hned po Novém roce). ()

Nostradamus6

Celé naší rodině se seriál líbil a to hlavně dětem, které se těšili celý tyden na další díl a jelikož deti byly spokojené, tak jsem byl spokojený se seriálem i já. Určitě to není to nejlepší co by mohla TV nabídnout, ale jako taková oddychovka - jednohubka se to dalo. ()

Kreptry

Hezké, milé, nekomplikované, i když místy trochu trapné. Oceňuji poslední scénu s balónem – důstojné nastínění kam Karlův příběh směřuje. ()

MAVO_99

Pokud si chcete prostě odpočinout, běžte do toho. Po velmi příjemném filmu “Špunti na vodě”, na který tento seriál navazuje, jsem možná čekal něco víc, ale bohužel se tak nestalo. Je to fajn na odpočinek s rodinou, ale je to hodně jednoduché a scéna na konci posledního dílu, kterou tu většina lidí vychvaluje, mi přijde fakt hodně hloupá a cringe. 4,5/10 ()

pavelpetr

Já budu hodnotit dost kladně. Potřeboval jsem oddych od těžkých témat. Tohle je super relax pro hlavu. Nevadí když vám tu a tam uteče pět vět. Rodiče plně chápou o čem mluvím. ()

Kaleidoskop

Ač tuhle šílenost vysílala ČT již před nějakou dobou, až nyní se dostávám k sepsání recenze. Na filmu, který tomuto seriálu předcházel nevidím nic špatného. Není to žádá oscarová práce, ale alespoň to není romantická slaďárna a při troše dobré vůle se na to dá koukat. U tohoto seriálu mi pak přijde, že autoři filmu měli po jeho úspěchu námět na další pokračování, jenže zjistili, že nemají dost příběhu na celovečerní stopáž. A tak jim někdo z televize nabídnul, ať z toho vyrobí seriál. Toto rozhodnutí vnímám v produkci tohoto veledíla jako zásadní chybu. První asi 4 díly se dají poměrně snadnou odkoukat, jsou naplněné nějakým dějem, ovšem v momentě, co se rodina dostane do kempu, zabrzdí pířběh na místě. Několik dalších dílů pak musíme přetrpět bezduché nesmysly, které slouží jako oslí můstek a vycpávka ke konci seriálu, kde se opět rozběhne nějaký děj a dotáhne to celé dokonce. Po technické stránce moc není co hodnotit, když něco produkuje ČT, mívá to nějakou úroveň, protože televize si umí zaplatiti jak štáb, tak slušné herce. Kdyby to zůstalo u námětu pro kina, spadlo by to do slušného průměru a hotovo. Ovšem, tím jak se tvůrci snažili naplnit obsahem deset dílů seriálu, to celé spadlo do bezduchého nesmyslu. ()