Špunti na cestě

• Česko Špunti na cestě
Komédia / Rodinný
Česko, 2022, 11 h 8 min (Minutáž: 49–53 min)

Réžia:

Jiří Chlumský

David Novotný, Anna Polívková, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Pavel Liška, Pavla Gajdošíková, Miroslav Donutil, Arnošt Goldflam, Filip Antonio (viac)

Rodinný komediálny seriál o svojráznych členoch jednej normálnej rodiny alebo všetko, čo nechcete, aby sa vám stalo počas dovolenky. Hrou osudu, vlastnej hlúposti a niekoľkými nedorozumeniami sa tri generácie rodiny Veselých ocitnú v upravenom obytnom autobuse značky Robur a prejdú s ním polovicu republiky. Sériu malých i veľkých katastrof postupne premenia na dobrodružstvo, ktoré zomkne rodinu pevne dohromady. Na ceste nakoniec strávia veľkú väčšinu prázdnin. A bude to nezabudnuteľná jazda! (TV Markíza)

Tosim

I když mě na konci Mirek Donutil dojmout se (a Pavlíček s Hrubešem hrubě se rozesmát), zbytek seriálu byl tak zmateným, bezdějovým a postavami zapleveleným nepořádkem, že se dost divím, jak mohlo něco takového projít v ČT dramaturgií. Kdyby se snížil počet dílů a jejich stopáž osekala na "klasických sitcomových třicet," většinu balastu by se podařilo vyhodit, ale takhle to byla dost hrůza. ()

Malarkey

Špunti na vodě mě bavili. I to byl jeden z důvodů se těšit na tento seriál. Plus jeden z dalších důvodů bylo třeba i to množství herců, kteří se tu ukázali. Výsledek je ale nemastný, neslaný, nezábavný, místy i nevtipný seriál, který cílí spíš na mladé, než na dospělé. Jen teda nevím, jestli si z toho mladí něco odnesou a jestli je to vůbec bude bavit. Mě to moc nebavilo. Některé linky mi přišly třeba úplně ulítlé a dělaly ze seriálu neskutečné béčko. Největší plus na seriálu je ale jednoznačně jeho největší předností – a to je nezaměnitelná atmosféra letních večerů, na které se po každé zimě nemůžu víc natěšit. Když už nic jiného, tak mi to v průběhu zimy připomnělo, jak je v naší zemi v létě u rybníka krásně. ()

Arsenal83

Dokonalý návod pre budúce generácie, ako diváka v žiadnom prípade nerozosmiať, unudiť ho plytkými príbehmi a spôsobiť mu až stav bdelej kómy. ()

argenson

Má to nadmíru sympatické obsazení, příjemnou letní atmošku a často se i zablesknou výborný hlášky, který mě fakt bavily. Ale jako by tvůrcům docházely nápady, několikrát do toho napasovali ujetý dějový linky s divnýma figurkama (díl Guru). Ač jsem nikdy nebyl v jiným stavu, nesouhlasím s Tatianou Dykovou, která v devátým měsíci skáče ladně jako laňka, přitom po třech dětech by měla vědět, že takhle to nefunguje. Ale co, dospělí si to užili, evidentně nikdo z nich nechodí do práce a měli krásný prázdniny s dětma. Z dětí Filip Antonio vystřídal tolik letních lásek, že jsem se v tom ztratil. "Milá Kláro, jestli hledáš chlapce, který je vysoký, modrooký, svalnatý, způsobně oblečený, pozorný, citlivý, romantický a voňavý, tak takový chlapec, milá Kláro, už někde svého chlapce má." ()

slunicko2

Pohodová atmosféra je největším plusem díla. 1) Po prvním dílu jsem si říkal, že to bude takový běžný pohodový seriál tak na tři hvězdičky. Ale postupně mě ty schematické kýčoidní postavy vtáhly mezi sebe navzdory své prvoplánovosti a občas bezradné fabuli natolik, že jsem se na další díly vyloženě těšil a konec jsem málem oplakal._____ 2) Na některé fóry a hlášky nezapomenu do smrti. Právník, který neumí lhát, mě dostal do kolen stejně jako seniorští bráchové._____ 3) Mimořádně zdařilý je casting, kde se sešli v sympatických jakoby na tělo ušitých rolích mnozí moji oblíbení herci a herečky. 52letý David Novotný (šikovný automechanik se zlatými českými ručičkami David), 42letá Anna Polívková (Davidova žena Alice), 55letý Jiří Langmajer (Davidův bratr, pravdu milující právník Igor), 43letá šmrncovní Tatiana Dyková (Igorova žena Nela), 49letý pořád stejnější Pavel Liška (Ondra, který se má ženit), 27letá Jana Kvantíková (věru otravná Ondrova nastávající Zlatica), 18letý Filip Antonio (Davidův syn Kuba, co se snadno zamiluje), 18letá Veronika Divišová (Igorova dcera Bára), 75letý každé slovo si vychutnávající Arnošt Goldflam (Kubův děda Arnošt), 70letý Miroslav Donutil (se životem účtující Kubův strýc Karel) či 48letá Eva Leiweberová (potrhlá Ivana), abych jmenoval alespoň některé._____ 4) Přitažlivý byl 22letý Petr Uhlík (praktikant na táboře zvaný Šorty) a do budoucna i Filipův bratr 12letý Viktor Antonio (Kubův bratr Mates)._____ 5) Věk protagonistů uvádím k datu natáčení seriálu (2021)._____ 6) Očividně nejsem první, kdo zaznamenal roztomilý Davidův bonmot: Milá Kláro, jestli hledáš chlapce, který je vysoký, modrooký, svalnatý, způsobně oblečený, pozorný, citlivý, romantický a voňavý, tak takový chlapec, milá Kláro, už někde svého chlapce má. ()

mira007

Seriál ČT vezoucí se na vlně trendu ukázat hezké Česko exteriérově v díle, který je bezcílný roadtrip dvou rodin starým autobusem, přičemž důvody cest pro každou epizodu  jsou na rodinný seriál, který má pobavit a zahřát u srdíčka, opravdu prapodivné - svatba, rozvod, rakovina, nebo že otec jedné hrdinky běhá nahý po lese. Sympaticky obsazené, možná i ten nápad nebyl marný, ale výsledek je úděsná zoufalost bez čehokoliv vtipného. Některé díly vyloženě nedokoukatelné, některé postavy vyloženě iritující ( Liška, Dyková ) a polovina dětských postav naprosto zbytečných. Vše dobré držel jen Donutil i se svou závěrečnou silnou scénou v balónu, ale jinak kroutím hlavou, kdo cpe do seriálu, který by měl být asi i pro děti témata jako umírání, domácí násilí, nebo že nadržená Leinweberová  neví s kým se kdysi vyspala a tak se pokouší dostat do postele všechny osoby mužského pohlaví v den svatby Lišky a tý frajerky, co natočila v osmnácti péčko. ()

Matasx

Seriál o ochlastech. Asi sem divnej, ale nepřijde mi normální, aby každej příběh končil slovy: "Tak na to se napijeme!". ()

DAPDO

Tak nízký hodnocení je pro mě překvapení. Neviděl jsem úplně všechny díly, ale co jsem měl možnost zkouknout, tak to byla celkem dobrá oddechovka pro celou rodinu s fajn obsazením a bylo to i celkem zábavný. ()

anitae

Celkem pobavilo, neurazilo, s herců mi vyloženě nikdo nevadil a dětem se též líbilo. Třetí hvězda za konec. Jednoduché léto v Čechách:) ()

bearmeedek

Špunty na vodě jsem celkem chválil a rozhodně nezatratil. Tohle pokračování je jako celek průser. Byly tam sice příjemné momenty, místy obstojný humor a hlavně spousta známých tváří. V celkové délce se těch pár kladů naprosto ztratilo. Asi tři epizody (jedna z nich je Partyzán) byly absolutně o ničem a naprosto dementní. Zároveň skladba děje a pocitová úroveň je jako film pro děti. ()

Hannibal1913

Hovno tři, měním na 4, protože prostě není žádné lepší oddychovky vyloženě pro celou rodinu. Všechny ty kreslený pičoviny mě akorát tak serou. ()

Trixinka

Sympatické postavy a jejich obsazení (David Novotný se sice snažil, ale Hynka Čermáka z původního filmu nahradit nemohl; Liškova postava prakticky totožná s postavou v seriálu Prázdniny), pohodová letní atmosféra, sem tam nějaká ta skvělá hláška nebo scéna. Dějově to ovšem docela kolísá, postavy se místy chovají dosti nelogicky - nikdo nemusí chodit do práce a může si na více než měsíc (což zaznělo v dílu kdy se Arnošt vrací domů) odjet na dovolenou, nastávající trojnásobná matka pravděpodobně rodí poprvé dle svého chování, chaotické cestování - pojedeme tam, ne tam, a pak tam.... Konec dojemný, i když trošinku kýče tam bylo. Celkově se mi seriál líbil, klidně se na něj podívám po čase znovu. Hodnocení na 3,5*. ()

rublik05

Seriál Špunti na cestě mě od začátku bavil svou uvolněnou letní atmosférou, která je neskutečně návyková a v těchto chladných dnech vyvolává v divákovi příjemné vzpomínky na teplé letní počasí, moc se mi líbila nádherná česká příroda, lákadlem je bezpochyby i herecké obsazení, nejvíc mě zaujal výborný Miroslav Donutil, autentický Arnošt Goldflam, vždy skvělý David Novotný či úderná ženská dvojice Anna Polívková a Tatiana Dyková. Bohužel tím ale můj výčet kladů končí. Většina mnou viděných epizod má značně rozporuplné kvality, humor je buď dětinský, anebo hloupý, poutavost značně kolísá, příběh mi přišel takový o ničem. Seriál jsem dobrovolně opustil po sedmi epizodách, víc už jsem tak nějak vidět nepotřeboval, třeba se ale k těm zbývajícím dílům někdy vrátím. 3/10. ()

Jonatána

A víte co? Mě to prostě baví. Hlavní představitelé jsou hrozně fajn, létní atmosféra nemá chybu a malá Kačenka je skvělá. Kdo od toho čeká umění, je jistě zklamán. Kdo se chce rochnit v letní atmosféře a jen tak se usmívat, ten bude spokojen. ()