Špunti na cestě

• Česko Špunti na cestě
Komédia / Rodinný
Česko, 2022, 11 h 8 min (Minutáž: 49–53 min)

Réžia:

Jiří Chlumský

David Novotný, Anna Polívková, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Pavel Liška, Pavla Gajdošíková, Miroslav Donutil, Arnošt Goldflam, Filip Antonio (viac)

Rodinný komediálny seriál o svojráznych členoch jednej normálnej rodiny alebo všetko, čo nechcete, aby sa vám stalo počas dovolenky. Hrou osudu, vlastnej hlúposti a niekoľkými nedorozumeniami sa tri generácie rodiny Veselých ocitnú v upravenom obytnom autobuse značky Robur a prejdú s ním polovicu republiky. Sériu malých i veľkých katastrof postupne premenia na dobrodružstvo, ktoré zomkne rodinu pevne dohromady. Na ceste nakoniec strávia veľkú väčšinu prázdnin. A bude to nezabudnuteľná jazda! (TV Markíza)

natykarb

Až asi na jeden díl, který byl trochu mimo, hodnotím velice kladně. Po delší době povedený seriál z produkce ČT - odpočinkový, vzhledem k jedné z hlavních linií, ne až tak komediální, ale přesto plný hlášek a vtipů. ()

Bat24

Tak tohle bohužel pro mě hodně zklamalo. Špunti na vodě bylo fakt zábavné, humorné a koukatelné a po Špuntech na cestě to bohužel mělo i tím filmem skončit. Na seriál jsem se těšil, ať už kvůli filmu, tak i na skvělé herecké obsazení. Bohužel ze seriálu mě bavila asi jen ta část na táboře a poslední díl. Zbytek mi přišel jen úplně zbytečné natahování a děj byl ve většině nezáživný a mnohdy až trapný. Takže 2* je asi až dost. Jedna je za těch pár dílů a herecké obsazení a druhá z úcty k filmu. Seriál jsem sice viděl, ale jednou bohatě stačilo. Od teď si s radostí pustím Špunty na vodě a tím to pro mě skončí. Seriál budu dělat, že se nikdy nestal. Určitě se najde někdo, kdo si to užil a dokonce se mu to i líbí, ale to já fakt nejsem. Takže každý ať si udělá vlastní názor. ()

aanndduull

Film na který tento seriál navazuje byl výborný, bohužel seriál dost pokulhává. Celý by se dal zmenšit o polovinu, některé díly o ničem. Vtipných scén velmi málo, napětí taky žádné. Zajímavý by mohl být tak pro malé děti. Závěrečná scéna byla povedená. ()

VenusInFurs

Takovouhle nekoukatelnost jsem od ČT nečekala. Pitomé, banální, bez příběhu. Na Osadu jsem se vždycky v pátek těšila, na tohle se nedalo dívat. ()

pajkir

příjemnej docela vtipnej serial, jen mi tam nesedí ten Liška jako lamač ženskej srdcí a zdrhač od oltářů...s tímhle xichtem a koktáním prostě ne, ale Donutil výbornej ()

KarlN

Hodnotit tenhle seriál bude věc velmi ošemetná. Pokud totiž člověk bude vycházet z podobných zážitků a příhod z dětství, či jako rodič, musí myslím chtě nechtě hodnotit dobře až nadprůměrně...ony jsou totiž chvíle, kdy umí dojmout, rozesmát i nenudit. I soudržnost členů rodiny je často záviděníhodná. Situace mnohdy předvídatelné a naivní, ale vůbec to není na škodu. Rozhodně je to to lepší, co v současné produkci lze shlédnout a i volba herců dopadla velmi dobře. Trochu jsem se obával záměny aktérů Čermák vs. Novotný, ale jak je mám rád oba, rozdíl v podstatě neexistoval. Za mě pohoda a velmi dobře koukatelné. Rozhodně mi to nepřijde jako rychlokvašla typu VKV, RP, Ulice a jiných. Samozřejmě vždy může být lépe, ale zaplať bůh, že nebylo v tomto případě hůře. A především velké díky za to, že už se zde neobjevuje ani na chvíli protivná a přihlouplá postava Ondrovy (Pavel Liška) dcery. To byl děs! ()

Benoit

Seriál bez velkého očekávání, ale o to příjemnější překvapení. Taková typická letní pohoda, docela se člověk občas i zasměje. Donutil a Liška fantastičtí jako vždy. Vytknul bych především prostřední pasáž, cca tak pět dílů, kdy to převládalo hluchými místy. Začátek byl hezký, svižný. Na třináct téměř hodinových epizod ale nezbylo dostatečné množství nápadů, což je velká škoda a hodně to seriálu ublížilo. Závěr už byl ale opět excelentní a trochu to celé zachránil. Celkově to byla však docela příjemná podívaná. ()