Arnošt rodine Veselých oznámi, že má iného otca ako jeho brat Karel. Padol kdesi na konci vojny a všetci sa chcú zúčastniť pátrania po jeho skutočnom osude. Bol to skutočný hrdina, alebo len darebák? A bola jeho smrť dôsledkom hrdinského boja, alebo len nešťastný následok opileckého vyčíňania sovietskej armády? (TV Markíza)

njuska odpad!

Co se to děje? Každý díl je natahovanější a víc o ničem. Ten dnešní byl teda ale fakt totální odpad! Nefungovalo tam snad vůbec nic! Hnusnej exteriér - vytěženej, blátivej les, vlhko, chvíli léto, chvíli podzim, ani jedna humorná scéna (parmazánu se zasmálo tipuju asi jen pár maminek na mateřské), ale především ten děj, dialogy... proboha :-/ Chápu, že pro herce byl Covid problematickej a brali každou TV roli, ale snad mají i nějakou profesní čest, ne? ()

tata22 odpad!

Paráda. Výborný díl, skvělý námět a těch variací na smrt partyzána co dokázali scénáristi vymyslet. A ten nádherný happyend. Skvělá tečka, spíš konec. Tedy aspoň pro mne. Slíbil jsem si, že už ani minutu. Vydržím hodně ale tohle je fakt síla. Je mi líto těch herců. Jedině snad, že byly ve velké ale opravdu velké finanční tísni. Jinak si nedovedu představit proč na tohle kývli. Stejně tak nechápu, že někdo v ČT, když to schvaluje do výroby to schválí. Myslím, že by se generální ředitel ČT měl všem divákům omluvit a nechat okamžitě vyhodit ty dramaturgy co tohle pustili do výroby a vysílání. Když si člověk představí, že na to byly použity i peníze nás všech pak je to skoro na trestní oznámení za zpronevěru veřejných prostředků. Už je to pár dní co jsem to přetrpěl ale pořád nechápu a kroutím hlavou. Že se tohle běžně natáčí pro NOVU nebo PRIMU jsem si už zvykl ale ČT tohle snad zapotřebí nemá. Bude zázrak jestli to vůbec někdo dokouká. Ať se přihlásí kdo to dá :-) Dle komentářů těch lidí bude opravdu poskrovně... Tak přátelé, tudy opravdu cesta nevede. Co takhle sebereflexe ? Nebo je to o všude přítomném klientelismu ? Já na bráchu, a dál už to znáte... ()

• Premiéru páté epizody sledovalo 1,4 milionu diváků starších 15 let, šlo o nejlepší výsledek večera i celého dne. (rublik05)