Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Shadek

Budu asi trochu zaujatý, ale Predátor 2 se mi líbil mnohém více než jeho první díl, na kterém jsem nesnesl džungli a neporazitelně se tvářícího Arnolda. Dvojka mi dala vše, co mi v jedničce chybělo nebo odstranila vše, co mi na jedničce vadilo. Hlavní plus je pro mne lokalita: Město. Další plus je rozhodně Danny Glover, který ať se snaží tvářit jak chce drsně, pořád ve mě budil dojem ustrašeného sympaťáka, který vlastně ani neví jestli dokáže onoho "vraha/lovce" zastavit. Příjemných změn se dočkal i arzenál samotného Predátora, z kterého se stal daleko lepší vraždící stroj než kdykoliv předtím. Jen škoda, že predáto nevystupuje již tak sebevědomě a vznešeně jako v díle předchozím. Celkový příběh byl lehký a nijak nekazil dojem z perfektní akce,kterou dokázal neviditelný nepřítel na place rozpoutat. Super film. ()

Muad

Pořád to ještě jde, hlavně ve srovnání s ohavnostmi typu AvP. Podlé mého názoru městské prostředí filmu neprospělo. Celé se to tím posouvá někam jinam, než původní Predator. Ani výber D. Glovera nebyl podlé mého nejšťastnějším rozhodnutím. Glover místy hodně přehrává a já jsem si říkal, jak takovej chlápek, co pořád někoho posílá doprdele může u policie pracovat tak dlouho a hlavně, jak tak dlouho může přežít. No v průběhu filmu ukázal tuhý kořínek :-) Film samozřejmě obsahuje celou řadů nelogičností. Nebudu na ně však upozorňovat. O to tu přeci nejde. I přes některé nedostatky si film drží poměrně slušnou atmosféru a rozhodně se na něj dá koukat. Patří k těm kvalitnějším filmům se sci-fi tématikou, jejichž úroda má bohužel klesající tendenci. ()

Slavusko

Dvojka. Napriek tomu, ze kvalitativne nema na jednotku, je ovela lepsia ako trojka (Predatori, r. 2010)... Rozhodne odporucam tym, ktori videli jednotku a zhruba vedia kto je Predator... : ) Ale od filmu neocakavajme viac, ako len akcny film popretkavany nasilim, strelbou, krvou a mimozemskym tvorom.. ()

JUX

Nekdy je to tak blby, az to bavi. Kazdopadne je to nebetycna nuda s silene prehravajicim Gloverem (kteryho v Lethal Weapon zboznuju). ()

Cyco_Mike

Ve své době jsem to pokládal za nejakčněnší film. Dnes už asi ne, i když... Výborná řežba v letním L.A., skvělý Glover, kokainové kartely, sem tam dobrá hláška a lovící emzák. Co dodat? Hergotsakradobrý! ()

PauloGrane odpad!

Jediné co stojí za zmínku je chování osazenstva filmu: nadává si, vzájemně si vyhrožuje kastrací (včetně žen a ženám), obviňování z demence se koná taktéž jako na běžícím pásu. ()

Chezzsterman

Moc nechápu tak nízká hodnocení. Nedávno jsem zhlídl oba díly a nemůžu se rozhodnout, kterej je lepší. Danny Glover se podle mě vyznamenal a já se u filmu výborně bavil. Řek bych, že s odstupem času, mi přijde dvojka čím dál lepší. ()

Zerathus

Film zasazený do světa ve kterém má každý polda Desert Eagle s laserem.Ve kterém si policajti vozí v autech menší muniční sklad a ve kterém si vládní agenti myslí že dokážou přelstít největšího lovce vesmíru.I přes to je to moje srdcovka.Danny Glover sice běha celý udýchaný a musí se zastavovat každých 20 sekund si stále dokáže vydobýt respekt tvrdáckým xichtem a parádní brokovnicí na cesty. ()

CharlitoCZ

Po kultovní jedničce následovala.. dvojka... dvojka která potvrzuje pravidlo, že dvojky jsou holt dvojky i v pořadí kvality, pomáhá však hudba i Danny Glover. Nemám problém se na to podívat, ale už mě to nenaplňuje tak, jako jednička (a není to dáno nepřítomností AS). ()

p.a.n.d.a

O dosť slabšie ako perfektná jednička - je to už béčko ale aj tak nadpriemer čo sa týka filmov z 90. rokov. Dobrá priam až hororová atmosféra sa dá v závere až krájať a maska "Predátora" sa nadmieru vydarila. Odporúčam za 4 hviezdičky. ()

pravda1

Absolútne sa to nemôže s jednotkou ani porovnať pretože toto je o poriadny level pozadu.Nápad síce zaujímavý preniesť dej z džungle do džungle betónovej ale tam to aj všetko skončilo.Hlavný hrdina Danny Glover sa tam nehodí nechápem ako aj mohol byť na túto rolu vybraný - pôsobí až smiešnotrápne hlavne keď ho vidím v tých nohaviciach vytiahnutých až k bradavkám.Proste po Arnoldovi pôsobí ako šašo.Ešte musím spomenúť jedno pozitívum a to je Silvestriho hudba.Inak o ničom.Proste táto dvojka u mňa prepadla... ()

s.u.g.e.r.

Jasne, že to nemá na Arnolda v jedničce, ale Danny Glover taky válí. Prostě predátor je predátor a je jedno jestli "lozí po drevách" nebo po Empire State Buildingu. Prostě "život je svině". Film v při kterém si oddechnete, zavzpomínáte a sem tam se i zasmějete. Kolik takových to dnes má? ()

bratr_jezek

Snaha navázat na úspěch jedničky se zdařila tak napůl. Přesun predátora do města byl zajímavý, nové technologie a zbraně mrazily v zádech, ale Danny Glover a jeho "tým" už svým výkonem dost pokulhávali. ()

neo101

Nesouhlasím s mnoha komentáři, které staví druhý díl pod první. Mně se nápad přesunutí do betonové džungle moc líbí a i když Glover nemá muskulaturu Arnolda, je predátorovi důstojným protivníkem. Řezačka mezi drogovými gangy do níž vstupuje lovec z vesmíru s větší škálou zbraní není rozhodně žádná nuda. Považuji tento díl za stejně dobrý ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)