Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Nikolas__

Tak dvojka překvapivě nešla moc na jistotu. Jo, je tu ten "lovec", základní formule se opakuje, ale tvůrci se vydali odvážnou cestou - džungli vyměnit za velkoměsto, což je perfektní změna, a dává dokonce i zábavnější a přehlednější pohled na celou zápletku kolem lovení lidí mimozemským hajzlem. Až na pár drobných výtek prozatím vrchol predátoří série (nepočítám AvP a Vetřelce). ()

blondboss

Pokračovanie Predátora v celkom kvalitnom duchu a v zásade aj dejovo aj kvalitatívne nadväzuje na jednotku, len s tým rozdielom, že charizmatického Arnolda nahradí jemne toporný Glover a tajomná džungľa sa vymení s nástrahami veľkomesta. A v tom je práve najväčšie mínus dvojky - že to tajomno jednotky sa niekde vytratilo a v zásade sme dostali viac akčný výplach. Preto aj u mňa to odzrkadľuje samotné hodnotenie o jednu hviezdu nižšie. 60 % ()

hruska.32

Po zhlédnutí nového filmu z této značky jsem se rozhodl podívat se opět na všechny díly. Hned na začátek musím říct, že první film je pro mě absolutně geniální a je to jeden z nejlepších akčních filmů všech dob (spolu s Terminátorem). To bez debat. Druhý díl je bohužel kopie prvního dílu. Skoro ve všem. Ale jako správné pokračování toho musí nabízet více. Více predátoří technologie a celkově Los Angeles je atraktivní místo pro vesmírného lovce. Predátor je asi největším plusem filmu. Buduje se tu stejně skvěle, jako v prvním díle. Neměl jsem pocit, že by tu lovce bylo málo a těšil jsem se na další konfrontace s ním. Akci musím též pochválit. Co už ale pochválit nemohu, tak jsou postavy, které mi byly absolutně u zadku. Celkově mi přišel film takový prázdný a jediné co ho oživovalo, tak byl vesmírný lovec. Co taky ale musím zmínit, tak že soundtrack je úplně totožný s filmem prvním. Také mi přišlo, že v některých momentech byla hudba blbě zvolena = ve scéně se nic neděje, ale hudba hraje, jakoby se mělo bojovat nebo tak něco. Ale nejedná se o špatný film. To určitě ne. ()

Dexter666

Pre mňa sa táto akčná lahôdka absolútne vyrovná McTiermanovej "jednotke". Danny je skvelý súper. Druhý predátor je nadupaný akciou, brutalitou, skvelou hudbou...Nemám mu čo vytknúť. Videl som ho už aspoň dvadsaťkrát a teším sa na ďalšiu dvadsiatku :-) ()

Belerofon

Arnie mi v druhém díle moc nechyběl, Danny Glover je trochu větší herec a tak jsem dvojku zkousl i na vzdory tomu, že jde o celkem špatný film. Veškeré hezké momenty jenž dělají Predátora predátorem jsou pryč, možná je to tím, že se děj přesune do města nebo zkrátka tím, že je to dvojka. Z dobrého hororu přechod na obyčejný akční film... ()

till85

Je to vcelku povedený filmek kvalit předchůdce nedosahuje ale i tak solidní kousek.Nejcharismatičtějším článkem se mi zdá být Peter Keyes a král Willy.Mohlo to dopadnout daleko hůř viz avp. ()

Pepe1783

Všechno, co udělalo původního Predátora legendou je pryč. Ve filmu jsem nenašel nic, co by kvalitu filmu trochu pozvedlo. Žádná atmosféra, tragické herecké výkony, které trochu pozvedává jen Glover, ale opravdu trochu. Kdyby to nebylo pokračování výborného a už kultovního filmu, možná by dostalo hvězdy tři, ale Predátor si zasloužil mnohem důstojnější pokračování. ()

superzurda

Touha po větším balíku peněz vsadila na více střelby, krve a mrtvol. Co se absolutně celému filmu povedlo je závěr. Ten je vynikající. ()

tommei

Predátor se ukázal tentokrát mnohem víc než v prvním díle. Jdou vidět lépe jeho bojové techniky. Důstojné pokračování série si podle mě zaslouží alespoň **** :) ()

Jack Slater

Těžko se překonává něco výborného, jako byl první Predátor. Laťka byla nasazena vysoko a moment překvapení už nemůžeme čekat. Děj se přenesl do města, což bylo na snadě. Danny Glover v roli policajta Harrigana je důstojným nástupcem Dutche, jako hlavního protivníka Predoše. Dannymu to sedlo a patří do městské džungle stejně jako Arnold do té opravdové. Samozřejmě už víme, s kým máme tu čest, tže predátor je na scéně víc a jsou rozvedeny jeho další vychytávky. Děj příjemně odsejpá a válka gangů predátorovi sedí, temná atmosféra funguje. Až se dostaneme ke konci a finále na lodi, které je zajímavým vyvrcholením a mělo být podnětem k dalším pokračovaním. Bohužel byla vybrána cesta AvP, což všichni víme, jak mizerně dopadlo. Za dvojku 90%. ()

Pjotrik

Atmosféra ve srovnání s jedničkou pokulhává jen trochu, takže tady problém není. Souboj s predátorem už není ve stylu jeden na jednoho, ale je mnohem sofistikovanější. Predátor už nebudí takovou hrůzu a celkově ztratil na charismatu možná díky tomu, že oproti jedničce, kde byl lovec se vším všudy, tady působí jako znuděný turista, který si přijel zablbnout do města. Každopádně výborná podívaná s mnoha skvělými pasážemi. Škoda jen že Bill Paxton neřekl těsně před smrtí "Game over!!!" 80% ()

Bounder

L.A je takový deštný prales tento díl mam raději než jednička Danny Glover mě tam apsolutně sedí jinak bych se na to nekoukal ()

Trinculo

Není to uplně špatné. Líbí se mi, že příběh je přesazený do města. Nevím, asi se tomu nedá moc vytknout, možná mimo občas přílíš zbytečného predatorského klišé, která je více než přítomné, a má mnohdy již trochu komický efekt. ()

fritol34

Není to špatné pokračování i přesto že pokaždé když vidim Dannyho tak si vzpomenu na smrtonosnou zbraň a chce se mi smát, nicméně hraje dobře a změna prostředí se mi líbila stejně jako král Willie. 7/10 ()

Braga

Na první díl to nemá ani zdaleka . Predátor 2 byla strašná nuda ohrané akce . Kevin Peter Hall se mi v hlavní roli vůbec nelíbil . Možná co bych mohl pochválit je hudba , která je aj v 1 dílu skvělá a k akčním scénkám je super . 2,5" ()

Oxik49

Chvílemi působí Predator II spíše jako nějaký krimifilm, ale kompenzuje to například tím, že toho je z Predátora vidět víc, než v prvním filmu. Konečně si ho můžeme prohlédnout mnohem líp. Hvězdičku ubírám právě za ten dojem krimifilmu, který to chvilkami vzbuzuje. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)