Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Shona

Znatelně horší jak jednička v podstatě ve všem. Jediné co zůstalo při starém je Kevin Peter Hall (Predátor), který ještě vylepšil svůj arsenál o pár zdařilých kousků. Jinak na dnešní poměry stěží průměrný akční film. Hopkinsovi se přenesení děje do města moc nepovedlo, určitě to šlo zvládnout i lépe. Danny Glover je sice perfektní nervák, ale mě sem absolutně nesedí. ()

bolf!k

Já se skvěle bavil :) Jedničce se to sice co do dokonalosti a originalitě nemůže rovnat, ale i tak je to hodně zábavný. 75% ()

Fat'Fatal

WTF? (Mother)fuckující týpek na lovu Predátora? Nejen proto, že je mi hlavní postava krajně nesympatická (snad neřekne jednu větu bez nadávky), ale i kvůli půl filmu trvající nezranitelnosti Predátora, naprosto debilní scénou na římse mrakodrapu (cože? predátor nevytrhne Kolo smrti ze zdi, ale člověk "v klídku" jo? být Predátorem, tak toho poldu přehodím přes římsu a čau) a taky kvůli konci dávám "jen" dvě hvězdičky. Jedna za zmínku o Alienovi (při prohlídce vystavených lebek je tam i jeho) a jedna za nahlédnutí do širokého arsenálu zbraní a výstroje mimozemského zabijáka. Tenhle film jsem viděl jen dvakrát a zas ho dalších deset let vidět nemusím. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

emdvojka

Predátor bol, povedzme si pravdu akčná pecka "ze vším, všudy". Dvojka mu nesiaha ani po päty aj vďaka zle vybranému aj keď možno nadmieru charismatickému hl. hrdinovy. ()

Dimo

Ohromná akční zábava, se spoustou mouky, hrající kokain. Už dlouho jsem druhého Predátora neviděl, tak nevím, zda-li bych se tvářil tak nadšeně, jako tenkrát. Ale doufám, že ano! :) EDIT: Tak jsem to viděl. Sledovat se to dá jen s vysokým nadhledem, přesto mě překvapila úžasná vykrádačka Vetřelce, kterou si jaksi z toho minulého, dávného promítání, už nepamatuju. ()

Kingjiri

Predátor bez Arnolda, to už neni úplně ono. Na druhou stranu je pravda, že se těžko překonává skvělý první díl. Snaha byla, ale já si stejně myslim, že Predátor nejlíp funguje, když se vyskytuje na nějakým opuštěným a vylidněným místě, jako byla v případě prvního dílu džungle. Když už nic jiného, tak má dívák alespoň možnost v druhém díle poznat a vidět predátora trochu víc, hlavně jeho vesmírnou loď. Scénáristi si tedy mohli dát trochu více práce a udělat to o něco záživnější. A že to jde ukázali noví Predators. Nemohu dát více než tři silnější hvězdy. ()

Stíba

Predátor se do města nehodí, jak nečekané. Když k tomu navíc ještě přidáne dredaté jamajčany co si pomalu před každym výstřelem matlaj koks kolem huby, dalo by se říct, že ke katastrofě neni daleko. Tahle úvodní pasáž ale poměrně rychle odejde stranou a vše postupně sklouzne do temnějšího prostředí noci a ve chvíli kdy se Predátor ocitá v metru už je to celkem slušná jízda. Scéna na jatkách nebo následná naháněná ještě dopomohly ke slušné gradaci a tohle od jedničky hodně vzdálené volné pokračování tak nakonec ani neurazí a dá se v klidu shlídnout. Jasně, jednička to neni, ale pár míst a poručík Harrigan drží film nad vodou. ()

katmandzoo

úvod mi pripadal ako nejaký nepodarený sci-fi snímok..v uliciach Los Angeles sa odohráva vojna medzi jamajským a kolumbíiskym drogovým podsvetím, do toho všetkého sa primieša Predátor, ktorý si len tak vyšiel z vesmíru zaloviť na Zem a namieri si to najprv na znepriateľené gangy a potom aby toho ešte nemal málo aj na samotných federálov..druhá polovica filmu sa už ako tak dala, no po zhliadnutí jednotky som od toho čakal oveľa viac..škoda no, väčšinou to tak býva, že druhé časti sú horšie ako tie prvé.. ()

dalziel

Moja akčná superklasika ,ktorá si zozačiatku len veľmi ťažko hľadala svoje miesto.Nakoniec všetko dobre dopadlo.Scénu na bitúnku považujem za jednu najoriginálnejších scén v akčných filmoch vôbec. ()

Razzor_82

"Život je svině!" První díl je legendární a těžko se mu jen přiblížit. Přesto je dvojka důstojné pokračování chlapské podívané plné krve a drsňáckých hlášek. Změna prostředí z džungle do města dvojce prospěla. Danny Glover předvedl sympatický herecký výkon. 7/10 ()

kondor77

Amazonskou džungli nahradila ta městská. Mizerně hrajícího charismatického herce nahradil dobře hrající necharismaticky herec. Filmu ale chybí přímočarost a jednoduchost předchůdce v rámci akce i příběhu (survivor aspekt, nebo jak to nazvat). Pokud máte ale rádi béčka se solidním rozpočtem, pobavíte se. ()

LordMysti

Dvojka bez Arnolda nemohla dosáhnout na úspěch prvního dílu. Zábava to nebyla špatná, na mě lehce překombinovaná, ale stále solidně koukatelné. ()

Wencek

Né tak stylové pokračování prvního dílu, ale zasazení predátora do horkem a nepokoji zasaženého města je celkem dobrý nápad. Danny Glover se role policisty jdoucí po šíleném zabijákovi zhostil celkem povedeně. Pro mě největším sklamáním celého filmu je samotný konec a finální souboj. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)