Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

kobejn

Geniální záležitost. I dnes působí tento snímek stokrát svěžeji a vtipněji než jakýkoliv komický snímek z dnešní doby, zvláště ve srovnání s pozdějšími pokusy, i s tím posledním od Jasona. Ach jo, tady se to prostě sešlo dokonale - skvělí herci, skvělej scénář, režie, kamera, triky, hudba, píseň - a to celý nemá chybu. Nadčasová parádička! ()

javak810i

Nesmrtelná klasika, která v hlavách diváků utkvěla hlavně díky svému osobitému humoru (a teď, když jsem je s odstupem času viděl jako dospělý, i trochu perverznímu), na svůj čas krásným efektům, nezaměnitelnému soundtracku a hlavně a především skvělému Billu Murrayovi. 4* ()

Džejkop

Byly časy, kdy jsem si taky přál být krotitelem duchů. Ty jejich neohrožené výjezdy mě doslova lákaly. A pak, ta ústřední melodie, dodnes mi její nápěv zní v uších. Nejlepším hercem v této komedii je pro mě Rick Moranis, neskutečně úsměvná postavička, ten jeho účetní nebo cože to byl. V současnosti mě duchařská kariéra tolik neláká, přesto bych pořád chtěl to jejich pohledné transportní vozidlo včetně mimořádného zvukového doprovodu. ()

MikO_NR_1909

Výstižne alegoricky prenesená americká západná kultúra a ich spôsob života na plátno. Dobovo ešte aktuálnejšie a prostriedkami jednoduchšie, než morbídne kultové komediálne hity z 90tok. Dobrá ruka scenáristu, trefné hlášky a sympatickí herci tejto bláboline dodali šarm a ústredná téma reflektuje na globalizovanejší svet vtedajšej doby - reklamy, média a kapitál. Tam sa hlášky len tak prášia. ()

buldock

Výborná duchařská fantasy komedie , vyšperkovaná nádhernou ústřední písní , slušnými triky , výborným hereckým kvartetem krotitelů duchů , neméně dobrou Sigourney Weaver a spoustou více či méně povedených nadpřirozených bytostí. Ve své době se jednalo o hitovku a pro spoustu lidí se její postavení nezměnilo ani po letech a nutno říci , že snímek má své nesporné kvality a dokáže diváka pobavit. Z nostalgie 88% ()

gogos

Napeti, akce, sranda, hudba, herecke vykony. Vsecko je moc pekne a jak filmy tohodle typu moc nemusim, tak tedle se opravdu povedl.... Vyborna ducharska komedie ()

SarumanKo

Kult. Po stránke efektov dnes už mierne zastaralý (hoci svojho času to musela byť bomba), no po obsahovej stránke stále výborný. Krotitelia duchov stále majú čo ponúknuť - originálny príbeh, fungujúce vtipy, zaujímavé postavičky v podaní výborných (ne)komikov a dnes už klasickú hudbu, ktorá zľudovela a s ústrednou piesňou od Raya Parkera Jr. sa zaryla do pamäti mnohým divákom. Ghost Busters pre mňa znamenajú rovnako veľa, ako v čase, kedy formovali môj detský filmový vkus. (90%) ()

blackrain

Výborná duchařská komedie, které nic nechybí a ani nepřebývá. Má všechno, co má mít. Otravuje vám život duch? Tak není od věci si na pomoc zavolat ostřílenou partu krotitelů, která s ním pěkně zatočí. ()

Bat55

Tak toto je jedna z najväčších srdcoviek môjho detstva. Na tomto som vyrastal, zabával sa a zaľúbil si film a preto musím dať plné päťhviezdičkové hodnotenie. Klasika. Scéna s Bonbónkom je už prinajmenšom kultová, rovnako ako scéna so Sochou Slobody v druhom dieli :-) /90%/ ()

kaylin

Tohle je dětská vášeň, která ve mně nadále zůstává. Tenhle film prostě zbožňuji. Je na něm spousta krásných věcí, od parádních triků, skvělých herců, humoru a krásné Sigourney, až po toho obrovského maršmeláka, který vám prostě vyrazí ech a donutí vás se smát, pokud jste film ještě neviděli. Ani po letech to nic neztratilo. ()

Maq

Poznal jsem jako nutnost, že na světě se denně dělá a vždy bude dělat spousta pitomé zábavy. Co zatím příliš nechápu, jsou důvody, proč některé z těch miliónů stejně slaboduchých konin jsou pokládány za památné a pamětihodné. Před chvílí jsem se na to dodíval a marně vzpomínám na cokoli dobrého, co bych mohl o tomto filmu napsat. ()

topi

Jedna z největších klasik! Vtipné dialogy, hláška za hláškou, nenudící děj! Úžasná komedie, u které jsem se kdysi skoro denně bavil na vhs a i nyní vůbec nevyšumněla, naopak zraje jako víno! Tady platí pravidlo, že původní českej dabing je nepřekonatelnej! Vynikající plejáda skvělých dabujících českých herců! Prostě kultovní film! ()

Damiel

Film mého mládí. Poprvé jsem ho viděl asi v 5. třídě na lyžáku v Jizerkách v jednom tamním kině. Když jsme pak večer zalehli do postelí, noclehárnu opanovala totální hrůza a nikdo nechtěl udělat z postele krok a jít rozsvítit :-) Když jsem si pak v roce 2003 koupil Ghostbusters na DVD, výtečně jsem se pobavil - a vzpomněl jsem si, jak to na mě v té pětce zapůsobilo naprosto hororovým dojmem ;-) ()

MATADOR

Kdo by neznal svéráznou partičku čtyř krotitelů duchů. Fantasy komedie z 80. let, má už v dnešní době svůj název zarytý a zná jej prakticky každý. Krotitelé duchů jsou na svou dobu slušnou ujetou komedií, ve které v dnešní době najdete už minimum vtipů, jelikož některé už ztratili šmrnc. Ale i tak se mi zdá, že jsou Krotitelé duchů slušnou zábavou, která potlačuje jakoukoliv logiku, jde především o zábavu, které se mi jaksi moc nedostalo. Kdo by je neznal, partičku čtyř Krotitelů duchů. ()

Derek

geniálny mix komédie a hororu, ktorý sa tak často nevidí. v najlepšej forme môžeme v tomto filme vidieť billa murraya (ktorý je so svojími hláškami neodolatelný), dana aykroyda spolu s haroldom ramisom (skvelú prácu odviedli na plátne a i na scenári). za kamerou sa tiež vytiahol i ivan reitman, ktorý spolahlivo dávkuje napätie i humor. navyše na svoju dobu slušné efekty a skvelá titulná pieseň, čo chcete viac?... videne opät (neviem uz po kolky krat) a stale je to skvely film, tempo je v porovnani s dnesnymi komediami pozvolnejsie ale kvalita vtipov je genialna ako i bill murray na maxime vtipnosti(tak nevadi ich mensia hustota). film ktory nestarne, ale zraje ako vino... ()

FilmFan24

Neskutečně zábavná duchařská komedie je jednou z mála, která pobaví i po letech. Ústřední trojice Bill Murray, Dan Aykroyd a Harold Ramis doplněná o čtvrtého Ernieho Hudsona krotí duchy jak se dá a má. K tomu přidejte Sigourney Weaver, jako Danu, kterou chce Murray "proklepnout" a opravdu neskutečný Rick Moranis, kterému po tomto filmu neřeknu jinak než Pán klíčů...V roce 2009 film slaví 25 let od svého vzniku nadupaným vydáním na Blu-ray a novou hrou pro PS 2, PS 3, PC aj. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)