Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Tiiso

Výborná Duchařská komedie. Dokáže mě celkem dobře potěšit i když svým zpracováním prohrává souboj s časem. Ale nikoliv se svým obsahem. Lze v ní totiž najít kvalitní zápletku týkající se pekelných sil a temných duchů. Dialogy jsou velmi humorné. Obsahují smysluplné rozhovory, které rozesmějí. Newyorské reálie jsou přesvědčivé a krásné budovy hravě zvládají vytvořit tu správnou atmosféru. Za tím vším nezůstávají nikde v pozadu herci a jejich výkony. Zvláště pak hlavní mužská postava. Chodil jsem na film tenkrát do kina. A o čtvrt století později po projekci z dvd jsem seznal, že snímek ze svých kvalit neztrácí, až na vyspělost trikových efektů, což je pochopitelné, zhola nic. ()

stiewe

Skvělý nápad, převedený do ještě skvělejšího filmu propojen s nejsuprovější písničkou. Nevynechám příležitost vidět tuhle sci-fi klasiku. ()

DonTommy

Naprosto kultovní komedie, nicméně ta "osmdesátková atmosféra" je na tom v současnosti už dost vidět. I tak ale nelze jít níž naž na čtyři*, protože tolik postaviček a hlášek se často neurodí :) "Dana tady není, je tu pouze Zuul" "Ty máš teda hlásek jako konipásek" ()

wito

balansujem medzi troma a štyrmi hviezdičkami. V mnohých ohľadom je tento film veľmi zaujímavý. Je skutočne vtipný, k čomu prispievajú herci na čele s billom murayom. bez nich by film určite strácal dych. mňa ale celá tá nostalgia z detstva nejak míňa. film som totiž ako dieťa pravdepodobne nevidel. zo súčasného pohľadu mi preto významne atraktívny neprišiel. najmä zápletka stretu dimenzií mi prišla ako úplná úchyláreň, čo možno bolo i cieľom... ()

Bezda22

Poprvé jsem to viděl, když jsem byl hodně malej. Je to výborná komedie, až postupem času a mým stárnutím, jsem se do toho dostal víc a bylo to ještě lepší. Tenhle film má neuvěřitelné kouzlo už jen v tom, že tam hraje Bill Murray. Ten chlapík se objeví na scéně a už víte, že se budete smát, on snad neumí nic jinýho než bavit lidi, už jen tim že se objeví. Nemusí ani nic moc dělat. ()

Knor

Tento film je pro mě velký kult a srdcovka mého mládí. Když se na to dívám po letech je to ještě lepší a mnohem zábavnější než očima dítěte. Hlášky se valí jedna za druhou, efekty jsou vynikající a pár vyloženě hororových momentů se tu taky najde. Bezpochyby film vede naprosto geniálně vybraná parta vynikající herců. Zkrátka dokonalé dílo od A do Z., vynikající zábava pro celou rodinu, originální a nesmrtelné. ()

Lilien

u mňa to dobou trochu stratilo na čare, ale napriek tomu je to stará dobrá duchárska klasika s nezabudnuteľnými hercami a nezabudnuteľnou zvučkou. ()

Godhaj

,,Look at all that junk food.“ Myslel jsem, že Krotitelé duchů má být komedie. Je ale docela možné, že tomuhle se lidi tenkrát smáli. Dnes jsem se u tohoto snímku zasmál asi dvakrát, a to nějaké povedené hlášce Billa Murraye. Nechápal jsem, proč je tempo tak mrtvolné, proč jsou v příběhu obří oslí můstky, a proč je konec tak příšerný. Alespoň ta šílená úvodní znělka je veselá. Murray s Weaverovou tady evidentně soutěží o nejnesympatičtější pár ve filmové historii. Nakonec jim to ovšem překazí Moranis, který se k Weaverové hodí ještě méně. Poslední půlhodina se vleče ještě pomaleji, než před tím, a když konečně nastal konec, tak mi bylo jasné, že na toto se již podruhé nepodívám. ()

Romanstekl

nostalgie by byla, dnes už mi to ale nic moc neříká, pardon :-) Druhej díl už vám hodnocením kazit nebudu, ten už si radši nepustím :-) ()

ŠpetaMarek

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který naštěstí drží i víc jak třicet let po premiéře. Tohle není nostalgie, to se prostě musí líbit i dnešní generaci... musí! ()

papadoce

Pre mňa jeden z TOP film starých zlatých čias. Kedykoľvek si to viem dať znova. Jeho nadhľad, neuveriteľne sympatické postavy, Sigúrny jediný krát v živote krásna (ale že kurva sexi), večná pieseň, slušné triky. Má to tempo a vtip. Ono toto je jeden z filmov, na ktoré existujú iba superlatívy a nemá v zásade žiadne slabé miesto. Myslím, že Ivan presne vedel čo robí. ()

Mkartaylas56

Ghostbusters jsou vlastně povedený a zábavný film pro všechny věkové kategorie, který se určitě dá považovat za klasiku, která ve své době způsobila velký poprask a zaslouženě nese označení kultu osmdesátých let. Vyniká především svou atmosférou, hudbou (znělka je i po tolika letech naprosto boží) a postavami. Ovšem na dnešním poli filmové tvorby dle mého nemá moc velkou šanci se prosadit a tak pro nadcházející generace diváků nepůjde o takovou nesmrtelnou klasiku, jako je kupříkladu jen o trošku starší Star Wars. 70% ()

IvonaK

Nemůžu si pomoct, ale víc se mi líbila ta novější ženská verze. Tady se to strašně táhlo a celý film zachránila závěrečná akční scéna a taky mě tady strašně moc okouzlil zjev Ricka Moranise. Když se líbal s představitelkou hlavní ženské úlohy to se mi opravdu moc líbilo. A taky jsem možná věděla proč. Že z jejich pársekundového románku zakletých nakonec nic nebylo. ()

Clark_Kent

Vždycky jsem toužil po krotitelském hrnku, přímo z filmu. Tuhle parádu prostě už nenašvidluje, absolutně nikdo. Dabing znám nazpaměť. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)