Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

gemi

Adam Řidič ve filmu, který mohl být super, jenže to úplně nedopadlo. Snaží se to o drama a místy i o komedii, jenže ve výsledku to úplně nefunguje. Na to, že to má jenom hodinu a půl, to subjektivně působí jako poctivá dvouhodinovka. Těžko říct, jestli je to lichotka... Některé pasáže jsou s ohledem na skromnou stopáž skoro až seriálově dlouhé. Hlavní problém je příběh, který někde začíná, pak se něco stane a blik, jsme 65 milionů let v minulosti. Jak to? Nevíme a ani se to nedozvíme. V popisu stojí, že to Řidič "rychle zjistí". Vůbec se mi nezdálo, že by mu to do konce filmu došlo, v nouzovém volání to nikdy nezmínil, koneckonců, kdyby ano, proč by vůbec volal? A proč by se snažil dostat do záchranného modulu? Aby s ním odletěl kam? To přece vůbec nedává smysl. No a pak je tady tuna WTF momentů a samoúčelných lekaček. Kdyby se to všechno, co je špatně, kompenzovalo aspoň opulentními scenériemi a atraktivním CGI, jenže i v tomto smyslu je film spíš komorní. Prostě mohl to být super film, ale není. ()

rublik05

Očekával jsem ryzí sci-fi akčňák, nakonec se z toho vyklubalo takový nudný, nepříliš výrazný mix akce a rodinných pout, přičemž rodina a city zde drtivě převládají, a to nejen na úkor akce, jíž je zoufale málo a nestrhne, ale i na úkor samotného příběhu, v němž se prakticky nic jiného neřeší, což má za následek, že se film bere zbytečně moc vážně, je také plný nelogičností a díky pomalejšímu tempu i poměrně nudný. Na druhou stranu se mi vcelku líbil vizuál, prostředí je fajn, dinosauři taktéž, nakonec i ten Adam Driver nebyl úplně nejhorší. Jednoznačně zde ale forma vítězí nad obsahem, 65 je pro mě velkým zklamáním, jen další zbytečně promarněný potenciál. 3/10. ()

Terka_127

Příjemné akční béčko. Co jsem chtěla, to jsem dostala. Nic víc, nic míň. K tomu příjemná stopáž 93 minut. Co mě ale vlastně celou dobu šíleně baví je, že hrdinové jsou vlastně ze současnosti a zažili zničení všeho živého na Zemi, pro ně neznámé planetě. Tenhle fakt mě vlastně bavil celou dobu :-D ()

HERGImanCZ

65 nemá duši. Film 65 přichází pro něj v tu nejhorší dobu. Seriál The Last of Us nám nádherně předvedl, jak budovat (ač hůře než ve hře) vztah mezi dvěma postavami. A jádro 65 je v podstatě o tom samém, jen ne tak bravurně provedené. Po dvou špatných úvodních pasážích přichází to, na co diváci čekali - střed technologie s prehistorickou zemí. A ono to upřímně není nějaké příšerné, jen nevyužité, ničím nevynikající a hrozně přímočaré. Adam Driver i Ariana Greenblatt hrají dobře, ve scénáři však nemají napsané nic extra zajímavého, čím by své charaktery prodali. Dinosauři vzhledem k rozpočtu vypadají fajn, ale zase tu chybí nějaká kreativní ruka, která by je ozvláštnila ať už barevně, nebo druhově. Vizuálně je tu pár zajímavých nápadů, například scéna v jeskyni, kdy část akce vidíme jen pomocí hologramu. Mým největším problémem byla však absence momentu, kdy si postavy pořádně vydechnou a uvidí i krásy toho prehistorična. Film neskutečně žene k další a další akci či dramatu. To ale také nefunguje, protože při počtu postav omezeném na dvě divák zkrátka až do finále nebude mít o nikoho strach. 65 rozhodně nakouslo zajímavé téma a několik dalších nápadů, ve výsledku je však pouze nijakou jednohubkou, která se vám asi brzo vykouří z hlavy, ale na druhou stranu vlastně neurazí. ()

oldy

Podle recenzi jsem si myslel,že mě to nebude bavit a bude to špatný. Jde poznat,že je film od tvurcu Tichého místa. Potvory jsou dobře udělané i triky. Slušný průměr 6/10 ()

Clark_Kent

Báječný dobrodružství a souznění dvou lidí při boji o přežití. U mě to fungovalo naprosto báječně. O dost lepší zábava než poslední vyčpělej Jurskej svět. Driver a Greenblatt fungují jako skvěle se doplňující duo. ()

DavidWebb

Krátko po distribúcii a celosvetovej premiére Votrelcov, vznikla požiadavka na ďalší, tretí diel v poradí Votrelec3 a jedným z oslovených na tvorbu scenára bol aj David Twohy. Jeho scenár však producenti po čase zamietli a tak si David scenár trošičku upravil a ako režisér aj sám natočil v roku 2000 nízkorozpočtovú dnes-už-kultofku Pitch Black s Van Benzinom a Radhou Mitchell v hlavných úlohách. Spomínam to pretože začiatok 65-ky s haváriou kozmickej lode na cudziu planétu je takmer 100%-ný kopírák úvodnej scény z Pitch black a staršia verzia z tohto duelu vychádza ako absolútny víťaz. Ďalej sa už príbeh z kopíráku začne odchyľovať do iného stupňa šedej a divák si môže prestať všímať podobnosti s jedným filmom a začať všímať podobnosti s haldou iných filmov, čo ale pre film nie je žiadnou výhrou, hlavne ak si požičia herca z ranku „pod 5 melónov nejdem“ a má ambíciu byť aspoň blockbusterom. Toto mi proste prišlo v mnohých smeroch hrozne odfláknuté, fádne a občas aj lacné, takže ani neviem prečo tých 50% zaokrúhľujem hore... ()

ANTYCHRYST

65 milonu vteřin nudy jedině tak..Nic co by stálo zmínit.. Herec tragickej..příroda - nezajímavá, bidna a nehezka.. pravěké monstra další slabina.. Tohle je jedno velké špatné.. 10% ()

RAFT

Dva přeživší Mills a Koa se dostanou na zem před 65 miliony let .Cesta lesem dobré ale ,jinak těžká nuda.Zatím filmy na rok 2023 nic moc samé propadáky.50% ()

Recenzon

Špatný film to není ale že bych to vychválil do nebes to teda ne jako. Film je natočený pěkně a má nádherné prostředí. Nejvíce mi ale vadilo, že scény jsou jako na houpačce. Prvně klidný moment a potom intenzivní moment pohodová scéna a najednou bum dinosaurus za mnou bojim moc a takhle to pokračuje vlastně celý film. Od filmu jsem nic nečekal, takže nebylo co zkazit. ()

BFG2000

Patřil jsem mezi ty, kteří tento film odsoudili už podle trailerů. I proto jsem dlouho jsem váhal, zda si jej vůbec pustit.  A k tomu ještě zdejší dost nízké hodnocení. Když však zdejší scóre dosáhlo hranice 50% usoudil jsem, že to může být to pravé ořechové pro mě. Proč? Protože se se zdejším osazenstvem poslední dobou značně rozcházím. A světe div se, tentokrát tomu nebylo jinak. Navíc pro dinosaury, pro ty já mám slabost. 65 velmi mile překvapilo. Jde o příjemnou oddechovku, točenou očividně dost pro radost. Sice člověk musí překousnout sledovat téměř hodinu a půl Adamův ksicht, ale jeho obsazení je asi tím jediným skutečným záporem tohoto filmu. Hrát se snaží. Uteče to jako voda. Žádná přepálená stopáž. Zápletka je zcela jednoduchá a sice je to jedno, ale zřejmě úplně o něčem jiném, než si většina domýšlela. Konec "dobrý" všechno dobré. No zkrátka je to fajn a tvůrci se rozhodně nemají zač stydět. Těch 50% je totální výsměch. 70+ je realita. ()

Brooks

Nápad stroskotania na Zemi v prehistorickej dobe je skvelý, dinosaury vyzerajú dobre a je ich podstatne viac než som čakal, ale scenár tohto filmu je len prázdnou akčnou adventúrou (pritom aj tie najlepšie momenty nesiahajú Jurskej sérií ani po členky), ktorá nedokáže predstaviť ani jediné dve postavy, ktorými disponuje. Namiesto toho divákovi úlisne vnucuje ich sympatie skrz súcit zo straty blízkych osôb, čo je nefér a cítiť z toho lenivý scenáristický prístup. Navyše je to prvý film, v ktorom mi prišiel Adam Driver nezaujímavý, za to tiež veľké mínus. 2* ()

misar3

Průměrné scifi s přímočarým příběhem, které krom pár futuristických vychytávek nenabídne vůbec nic zajímavého. Vše je vyzrazeno během prvních několika minut, dinosaurů není zase až tak moc a akce chromá jak invalida. Občas hezké lokace, fajn Adam Driver a slušivý námět. Zpracování ale o poznání slabší. 60%. ()

celticek

Nuda až na půdu. Připomnělo mi to Planetu opic (to ztroskotání na Zemi). Ovšem tady veškerá podobnost (bohužel) končí. Nikdy více. ()

papadoce

Prvý Adam sa nechal odrbať Evou a odtrhol jabko, ďalší Adam v škole nesedel a viete ako to bolo ďalej a tento zase za 90 minút pochodil Jurský park slastným spôsobom, aby sa vrátil do kozmickej lode a vyhol sa veľkému tresku. Námet znie dosť lacne, vlastne znie odstrašujúco. Drivera mám rád a náš vzťah sa budoval dlho a postupne. Že je dobrým hercom ma definitívne presvedčil v KKKlane. Toto je ale iná kategória filmov. Takáto chutná minutáž sa dnes už len tak nevidí a keď sa vidí, tak sa to cení. Efekty boli vcelku obstojné a neboli veľmi cítiť grošom. V takýchto prípadoch sa vždy vynorí otázka, čo herec takých kvalít robí vo filme, ktorého námet je jednoznačne béčkový a je ešte aj kópiou kópií. Prevedenie bolo ale slušné a to Adyho zachránilo pred pohromou. Dej pomerne jednoduchý, obsadenie ľudmi minimalistické a Adam sa vrátil domov aj s trampotami. Asi by som si želal viacej súbojov s jašterkami a bol by som spokojnejší. Alebo to chcelo aspoň kúúúl záver. Nevadí, v pohode to bolo. Raz vidieť je ok. ()

Azrail

Je to... koukatelné. Bohužel, neobstojí to jako sci-fi, ani jako akce, ani jako horor a celkově je to dost hloupé. Adam Driver je fajn, ale většinou nemá co hrát, Ariana Greenblatt detto. CGI neohromí, ale většinou ani příliš neurazí, takový průměr. Hudba celkem obstojná a výprava taky vypadá většinou velmi slušně. Asi... 4/10? ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)