Beštia

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) zobral svoje dve dospievajúce dcéry na výlet do Južnej Afriky, kde sa zoznámil s ich matkou, ktorá nedávno zomrela. Dúfa, že výlet do divočiny im pomôže aspoň čiastočne zahojiť túto čerstvú ranu. Na výlet do buše si vyberú najlepšieho sprievodcu, rodinného priateľa a zoológa, ktorý pozná každú skalu v tejto oblasti. Spočiatku sa cesta javí ako sen každého milovníka divokej prírody. Nálada sa zmení, keď v domorodej dedine uvidia čerstvé následky besnenia dravca s hrivou. Po bolestivom stretnutí s pytliakmi si mohutný lev vzal do hlavy, že človek je jeho najväčší nepriateľ, a Nate s jeho dcérami to čoskoro zistia na vlastnej koži. V snahe ochrániť svoje územie a udržať si pozíciu pána tvorstva urobí táto šelma všetko, aby votrelcov zo svojho sveta vyhnala. Civilizovaný lekár s dvoma dospievajúcimi dievčatami proti nemu nemá šancu. (Cinemart SK)

zsn

Ty vole, to bylo vynikající! Nesnáším tyhle filmy, kde lidé utíkají před krvežíznivými monstry, ale tohle se sakra povedlo od začátku až do konce!!! ()

xLIGHTx

Vizuálne, aj čo sa týka výpravy, tak ide o celkom príjemný zážitok. Vzhľad šelmy je ako tak v rámci normy obstojný, bolo už aj horšie (v iných prípadoch ;). V mnohých momentoch vydarený thriller/dráma, len v poslednej tretine akoby dochádza k istým nereálnym scénam, úplný záver je taký (možný SPOILER) rozprávkovejší (koniec možného SPOILERU), tým pádom to celé mierne stráca, vo viacerých chvíľach na vierohodnosti a uveriteľnosti. Celkovo, ale sympatická snímka. Za silné tri uspávacie šípky ;), teda, tri silnejšie hviezdy. (Dodatok, keď sa objavil trailer na Beast, ihneď sa mi vybavili o niečo lepší Lovci levov, hoci snímka je staršia, ale imho zaujímavejšia.) ()

sedm.1

Kormákurovu tvorbu mám vážně rád, a proto jsem se na Bestii opravdu upřímně těšil, a to i vzhledem k obsahu, který se pod jeho šikovnýma rukama mohl změnit v intenzivní jízdu. Leč, úplně to nedopadlo tak, jak jsem očekával, a v podstatě když porovnám všechny plusy a mínusy této podívané, tak je to jen taktak na hraně průměrného, ne zcela výrazného a hlavně vyváženého filmového zážitku. Většinou každopádně začínám negativy, tentokrát nicméně udělám výjimku a začnu nejdříve chválit a zde nemohu začít ničím jiným, než zpracováním veškerých scén se lvem, které mě doslova nadchly, jelikož působili zatraceně efektně, adrenalinově, napínavě, měli koule a šťávu, prostě jakmile se ke slovu dostal lev, bylo o sakra kvalitní zábavu postaráno. Pak samozřejmě musím zmínit obsazení Elby a Copleye, kteří mají charisma na rozdávání a rozhodně pro samotný film byli oba jen přínosem, no a byla by chyba opomenout i působivé prostředí, díky kterému bylo dosaženo i fajn atmosféry. Toť pozitiva. Negativa? Zmiňované scény se lvem byly sice parádní, ovšem to by nemohli zabírat asi jen tak necelou třetinu filmu. Zbylý obsah totiž nestojí za nic, jelikož jakmile lev neútočí, tak se buď jen řeší ne zrovna dvakrát nápadité problémy vystresované rodinky, nebo se jen hystericky kvílí, což by se dalo i vzhledem k situaci pochopit, ovšem ono kvílení probíhá způsobem, který mi prostě tak nějak nesedlo, nehledě na to, že obě mladá děvčata mi navíc nepřišla příliš sympatická a především ta starší se chová jako strašný telátko. Štěstí je, že to má ale vážně rozumnou stopáž, takže se divák nestačí začít nudit, nicméně Kormákur zde prostě v mých očích jemně selhal v nápaditosti a v akčnosti, nedokázal tomu tentokrát vtisknout tu správnou syrovost, dravost a divokost, jak tomu bylo zvykem v jeho předchozí tvorbě, každopádně pořád se jedná o podívanou, která si pozornost jistě zaslouží a v rámci žánru zvířecích survival filmů patří určitě k těm lepším. ()

Silwer

Ja mam zvireci napinaky rad.. Sice je to blby az na pudu..Lev neciti cernocha pod stromem😀 Ale celkem to odsejpa PSten zaverecny souboj 1 na 1 si mohli odpustit🙈 ()

Ronan

Začne to veľmi dobre, je tam to napätie z neznámeho, no proste dobrý základ. Potom sa tam ďalšiu polhodinu riešia rodinné veci čo je dosť nuda. Potom sa to zase rozbehne, je to fajn, napätie, skvelé africké prostredie, a potom to je zase to rodinné drama koho nikoho nezaujíma. Možno by sa to dalo nejako odpustiť, však chceme tým postavám fandiť a to bol aj režisérov zámer, ale je tam toľko nelogickostí až ma to bolelo. Všetko to ťahá Idris Elba a Sharlto Copley, bez nich by som asi nedal ani tú tretiu hviezdičku. Celý film sa tam riešia rodinné veci prerušené naozaj dobrými trilerovými scénami. ()

borec999

Ako cieľovka podobných filmov som spokojný. Kormakúr je dostatočne talentovaný režisér (až sa čudujem prečo sa upísal tak jednoduchej látke pri jeho minulosti) a Beštia je natočená kvalitne. Idrisa Elbu extra nemusím, ale tu bol okej. Postavy sa správali s výnimkou 1 scény vcelku rozumne, levy sú pomocou CGI spravené na úrovni kino filmu a ich útoky majú šťavu- finálny súboj je dokonca vyložene nepríjemný a čerešničkou na torte. Zamrzelo len, že sme sa nedočkali viac krvi, gore a útokov pri ktorých to ľudia nerozchodia. A tiež by sa dalo vyčítať, že je film už od úvodu 100% predvídateľný (osobne mi to však nevadilo, keďže filmy na tému zviera vs človek sú takéhoto rázu). Ako horor Beštia nefunguje takmer vôbec- strach pri pozeraní nehrozí. Ten kto chce a podobné filmy nemusí, si chyby nájde, pretože Beštia nie je dokonalá. Ale ten kto na podobné žánrovky cieli, by mal byť spokojný- kvalitných animal trilerov/hororov je totiž ako šafránu... Objektívne na 3, subjektívne na 4* ()

666Carnage

Průměrný horor se zvířátkem. V tomhle filmu čekáte napětí a nějaké budování atmosféry. Bohužel to se zde neděje a krom jedné zajímavé smrti vedlejší postavy se žádný zázrak neděje. Je to škoda protože Animal hororů je málo a těch dobrých ještě míň. 50% ()

Han22

Rozhodl jsem si dát pauzu od retro filmů a kouknout se na horory co šly do kin za loňský rok. S vědomím jaké dementní trendy jsou dnes v moderních (nejen) hororech jsem si stáhl jako první neurážející zvířátkový horor, tedy něco nad čím bych tak před 20 lety ohrnul nos. Takže tu máme londýnského černošského lékaře, který se s dvojici teen dcer vydá do Afriky zpátky ke kořenům a urovnat rodinné vztahy. A k jejich smůle tu řádí pološílený lev. Je tu vše špatné co u takového filmu čekáte - dlouhý rozjezd, řešení rodinných trablů, postavy se s oblibou vydávají neozbrojení "podívat se co se děje" a vůbec dělající jednu blbost za druhou včetně naprosto dementního finále. A lev superman, který vyráží pušky z rukou, zvládne celou četu ozbrojených pytláků a přežije i pád ze skály a výbuch auta :D Ale na druhou stranu herci jsou sympaťáci, je to celkem zábavné, místy napínavé (pod autem). A neskřípou tu dvě hodiny strašidelně dveře, nikdo tu netřepe ruční kamerou, žádný artový babral si neukájí umělecké ambice a nikdo do toho necpe politiku. Takže na rozjezd slušné 3*. ()

aquiver

Škoda že tvůrci neumí vymyslet lepší filmový rámec, který by nebyl jen laciné šablonovité béčko. Ve scénáři je vata i klišé. V tomto provedení je i dokument o lvech napínavější... 45 % ()

Prochy38

Po delší době za mě kvalitní zvířecí thriller. K hororu to má dál. Hromada věcí nemá logiku. Jak už tu mnozí psali. Pytláci s kulometem na jednu ráno a s Idrisem férovka na 10 minut, ok.... Ale je to dobře natočené, efekty mají úroveň. Lvi jsou fakt hezky udělaní. Jak jsem ale psala nejraději bych za to i hvězdu vzal, tolik nelogických věcí.... ten lev se nedostal do auta, nijak... takže abych ho trefil puškou, je jediná možnost, vylézt na auto ????? no dost.... :D Afrika nádherná, lev super, mělo to grády. ()

janesX

Podľa aktuálnych percent (54) som Beštiu podcenil, čo jej v konečnom výsledku pomohlo. Mne sa to celkom ľúbilo a dávam tri a pol. Aj keď, má to chyby a chybyčky. Dialógy sa mi zdali veľmi prirodzené, konanie postáv tak napol, sem tam nejaké to klišé, ale sem tam aj nejaké to prekvapenie. Ak na to pôjdete ako na horor, asi budete sklamaní. Ja som nevedel vôbec do čoho idem a sklamaný nie som. Ale je dobre, že to ubehlo rýchlo. 70% s prižmúrením oka. ()

filipvrbik

Není to úplně špatné, takový jednohubkový, levný, krátký thriller s prvky hororu pro děti... Dobře se na tom dívá, má to super atmosféru, krásné africké prostředí (často člověk zapomene, že to má být horor), těží to trochu ze šablony Čelistí a Jurského parku, ale zdaleka se z toho takový hit nestal, ani nestane.. Hlavní čtveřice je sympatická, a tudíž je to strašně předvídatelné, bohužel... Kdyby tu bylo víc, než jeden jedinej wow efekt, bylo by to mnohem lepší. Takže celkově takový průměr, chtělo to víc peněz...60% ()

Flopik

Do animal hororov idem vždy s rezervou nakoľko to nie je moja parketa a tak tomu bolo aj teraz. Mne by v podstate boli stačili 2 veci, buď nech to je krvavé alebo nech sa to aspoň tvári ako reálny survival. Toto je presne medzi a to je najväčší problém, nakoľko krvavé to je dosť málo a nehnevajte sa ale lev, ktorý nevyčuchá človeka meter od neho je na mňa moc. Idris fajn, tie jeho dve dcéry hrozne otravné a robia akurát nervy. Aspoň, že stopáž je prijateľná. Finále je na 5*, drsné, krvavé a lev vs Idris je skvelá podívaná. Preto mám len jednu otázku. Prečo to nebolo počas celého filmu ? za 2*. ()

TheSpearCZ

Povedená žánrovka se lvem - zabijákem, která je díky krátké stopáži stravitelná (přesně, jak by to v survival žánru být mělo) a s Idrisem Elbou, který se mi tady dost líbil a hodil se sem. Digitální zvířata vypadají dobře, občasných klišé a nelogického scénáře se tu ale bohužel nevyhneme. Za mě povedená jednorázovka, která by neměla nikoho urazit. Čisté 3* ()

M.E.K.Y

Že Baltasar Kormákur natočí takovou kokotinu, tak nad tím mi zůstává rozum stát. Navíc k tomu přemluvil do hlavní role Idris Elba? WTF? Tohle je typická céčková slátanina, mazaná CGI efekty, na které nezbyly peníze. Logika naprosto postradatelná, postavy otravné, děj předvídatelný. Naštěstí to trvalo jen 90 minut. Nejhorší na tom je, že ono to je myšleno vážně. Trefně to vystihuje jedna věta z filmu (s naším skvělým dabingem): "Tati, proč zastavujeme? Nechci, aby nám došel benzín!" Tvl, to prostě nevymyslíš. Jedna hvězda za to, že jsem neusnul... ()

fisus

Dál bych klidně i 4 hvězdičky, protože tenhle film vypadá opravdu moc dobře. Zvířata vypadají jako živá, akční scény se lvy jsou moc pěkné, ale scénář stojí za prd a to je škoda. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér