Neprivolávaj nič zlého

(festivalový názov)
  • Česko Nepřivolávej nic zlého (festivalový názov) (viac)

Dve rodiny sa stretávajú počas letnej dovolenky v Taliansku a zostanú v kontakte aj naďalej. Rodina z Holandska pozve rodinu z Dánska na návštevu a oni sa rozhodnú vyraziť. V žiadnom prípade ale nepôjde o príjemný víkendový pobyt. (Marceloo)

Warhorr

Fuckng hell ! Vynikající a nervydrásající, spíše psychothriller, než horor, ale to je mi asi úplně jedno. Ať si to ve finále pojme každý podle sebe. Zbožňuji thrillery, kde hlavní roli hrají psychopati, od kterých nevíte, kdy, co a jak čekat. Díky ústřední dvojici, jenž přijede na návštěvu do Holandska za přáteli, které potkala na dovolené v Itálii a taky díky jejich naivitě, děj plyne pomalu ale postupně graduje do doby, než vybuchne pověstná atomová bomba. Finále je surový, krutý a byl jsem pěkně na kaši. Žádný cukr, žádný med. Po polském The Small World je tady další thrillerová pecka, která však asi zústane nedoceněna. Pro mě je to letos v rámci žánru jedna z třešniček na dortu a všem fanouškům thrillerů to mohu jen doporučit. ()

Flopik

Výborná záležitosť, kde celý film viete ako na konci príde niečo zlé a príde niečo čo vám vyrazí dych. Príbeh je jednoduchý, dovolenka, jedna rodinka pozve druhú k sebe a počas filmu zistíte, že nie sú až tak milí ako sa javili. Dusná atmosféra, soundtrack mrazí a finále je kruté. Nečakajte krv, neopísateľnú brutalitu ( aj keď koniec ju viac menej má), v podstate sa tam nič nedej skoro celý film, ale to postupné vygradovanie je práve preto skvelé. Jediné čomu som nepochopil bolo to, že sa vôbec ani nepokúšali brániť a aj keď bolo jasné čo ich čaká, neprotestovali. Veta na konci prečo si nám to urobil, lebo si mi to dovolil je mrazivá. ()

petikacka

Ty voleee a to bylo jako co?! Chápu, že Skandinávci dělají vše pro dítě i kdyby je měli vyrvat z rodiny a narvat je do jiné, ale TOTO?! A proč Holanďani? A ku*va proč se to vůbec natočilo a o čem to vlastně je?! Pokud to měla být nějaká alegorie, tak Já jsem to vůbec nepochopila a pokud to měl být "opravdový" horor, tak byl úplně blbý, protože to nemá vůbec žádnou logiku. Jako, že jenom proto, že si nám to dovolil?! ...Za mě 65% ()

Jaroslaf

Atmosféra je budována  příliš předvídatelně, je jasné, že když hraje v určité části filmu dopředu ponurá hudba, asi se začne dít něco špatného. Gradací a "hudebními" sekvencemi mi to velmi připomnělo Midsommar, ale tam kde se v Midsommaru dostávalo čím dál zajímavějších scén, čím dál zajímavějších výjevů a "akce" tady se jen tlačí na polu v nelogickém chování hlavních postav a plyne to velmi, velmi pomalu, a to až moc na devadesátiminutový film . Mimochodem - jak tu všichni dánskou rodinku hejtují, mně se minimálně dánský fotr celkem líbil a byl mi sympatický, což o holandských postavách a hercích nemůžu říct. ()

dannyyy

Velmi nepříjemný film. Depka zaručena se šokujícím koncem. (SPOILER: Vůbec jsem nechápal toho Dána, ale Holanďan to dobře vystihnul... Proč mi tohle děláš? Protože jsi mi to dovolil.) ()

Bozvav

Mrazivý snímek o tom, že jezdit k cizím lidem na návštěvu někam na samotu a ještě do jiného státu se těžce nevyplácí. Že není ten nizozemský pár zcela v pořádku, je evidentní už na dovolené v Itálii, neb ta ukrutná snaha o kamrádíčkování, těžce umělá familiérnost v kontrastu s chováním chlapce vykazuje jasné známky, že něco snilého je ve vzduchu. Což se jen potvrdilo na následné návštěvě. Filmu nelze upřít mrazivou atmosféru, trapně pomalé tempo, drastický závěr. Nicméně nelogičnost počínání návštěvního páru, je do nebe volající. Vím, že Dánové jsou více sociálně korektní, ale takto si nechat srát na hlavu, by si nikdo rozumný nenechal. Stejně jako při závěrečné "události" bych čekala výrazně více odporu. Znova už si to nepustím, ale zajímavé to fakt bylo. ()

warrenur

Citatelne a vo svojom vyusteni ocakavane, hoci uznavam, ze metoda "soku" v zavere celkom funguje. Dovtedy sa len pracuje s navodzovanim neprijemnych situacii a uhravanim vsetko na "nedorozumenie", ci absenciu taktu. Nie moja salka kavy. Tento typ filmov totiz nevzbudzuje strach, ale iny dojem. Znechutenie, ci pre rodicov, na ktorych je miereny, uzkost. ..meh. 45% Film je skor psychologicka drama s par neprijemnymi minutami v zavere, ktore by snad mohli ospravedlnovat pridany zaner - horor. ()

molcan2

Tento film je krásnym príkladom toho, že po jeho zhliadnutí budete hodinu len sedieť a pozerať do steny, z ktorej vám bude zle od žalúdka. ()

domirovec

Drž zobák ty jeden pitomečku a Nepřivolávej nic zlého, nebo uvidíš! je po delší době další horor na styl dejte nám na chvíli klid, my vás zásobujeme kecy a typickými rodinnými záležitostmi a pak vás pořádně překvapíme nějakou naprostou opičárnou. A mně to teda vůbec nevadilo. Napětí se zde buduje docela zřídka a pomaličku, diváka film teda pěkně dlouhou dobu napíná a postupem času mu začne pod hnáty házet zasrané otravné klacky, hezky jeden za druhým, až si chudák divák uvědomí, že nekouká na milé rodinné drama, nýbrž na noční můru každé dánské rodinky. Jak smutné. Každopádně i přes ten fakt, že napětí se zde buduje fakt pomalu, stejně jako např. u děl od skvělého Ariho Astera, jako jsou Děsivý majetek od prokletý mrtvý báby nebo Astronomický termín, při kterém má Slunce velkou nebo malou deklinaci. Velmi krásné, milé a povedené filmečky, toto. A tak stejně povedený je i tenhle miloučký rodinný počin, který nám krásně ukazuje, že stýkat se s cizími lidmi není vždy nejpěknější. Obyvatelé Dánska asi nemají velké štěstí na hledání si nových přátel z jiných zemí. 5/5 ()

Rockerman

Dlouho se zdánlivě nic neděje, ale v nervní atmosféře je cítit něco ve vzduchu. Dlouho jsem také váhal, které rodině fandit. Jestli té dánské, velmi korektní tedy pokrytecké nebo holandské spontánní a lehce dekadentní. Šokující závěr, který vzhledem k indíciím a la Pach krve až tak šokující nebyl mi to dilema pomohl vyřešit. Nepříjemný film! ()

agassi68

Veľmi nepríjemná atmosféra, kde tušíte, čo sa bude diať a nemôžete tomu zabrániť.  Určite by som som sa v takej situácii pre králíčka nevracal. Ale ako paralela slabej, spohodlnenej a mäkkej spoločnosti voči militantným moslimom to fungovalo skvele.. ()

kkarx

Neuvěřitelně brutální film a pokud si někdo myslí, že jsou všichni hrdinové, tak se plete. Naprostá většina lidí by se zachovala úplně stejně. Prostě šok, totální zamrznutí a neschopnost udělat cokoliv. Připomněla mi to teď jedna hra šachu světového šampionátu mezi Nepomniatchim a Lirenem, kdy Liren totálně zamrzl a nebyl  fyzicky schopný hnout figurkou a prohrál na čas v klasickém formátu! A to je jenom šach a nejde o život. ()

Hapretor

Pokus o to být zase trochu originálnější vyšel, ale chyběla mi tam motivace těch dvou psychodementů a konec je vážně debilní, utlý a zbytečně morbidní ... takový jako "ne-akční" ... na zabití času ok ... jinak nenutno vidět ... ()

pumpkinqueen

Tak tohle byla dobrá odpornost. A vykolejila mě tím spíš, že jsem vůbec netušila, o čem že má film být. Zdánlivě komorní záležitost vyústí do naprostého šílenství, až vás to nutí přivřít oči. Příběh plyne velmi pomalu, ze začátku jsem se až trochu bála, zda se nebudu nudit a zda je tenhle film vůbec pro mě. Není mi tohle prostředí nijak blízké, nijak sympatické, ale za malou chvilku mě do děje vtáhlo podivné chování jedné ze dvou rodin a především zvědavost, o co že to tady sakra jde. Je to takový úplně jiný pohled na záporné postavy, kdy vlastně máte celý film pocit, že ač jsou naprosto zjevně divní a jejich smýšlení je někde úplně jinde, ve skutečnosti nedělají nic, co by druhou stranu mělo vyloženě konfrontovat nebo snad zahnat do kouta. A pak jen sledujete, jak se postupně do kouta zahání druhá strana sama a téměř dobrovolně... Konec vnímám jako zajímavou ukázku toho, jak zlomený a naprosto emocionálně prázdný může člověk být po hrůzných událostech, kdy sám sebe zklamal jako rodič a jeho život se jediným chybným rozhodnutím rozpadl na padrť. Nebyla to hezká podívaná, ale v rámci žánru byla určitě kvalitní. Jediné, co mi chybělo byl nějaký hlubší smysl činů záporné rodiny, ale koneckonců, ne každý divňous ve svých činech nějaký hlubší smysl má... ()

KUFI

Prumer.. kolonku horror bych vyskrt. Btw - kdyz nemuzou fakani mluvit, tak to porad ale muzou napsat ne? Trochu nedomysleny, ja bych jim pro sychr jeste usek prsty aby me nebonzli. ()

Vabr

Festivalový snímek, a je to znát. Líbí se mi premisa s kulturními rozdíly nasunutá do hororovějšího pojetí, jsou tam totiž určitě skvělé nápady a situace a všechno možný, co by se dalo napsat a natočit (například placení, chůva, spaní), bohužel film toho nevyužívá naplno, a nakonec vlastně úplně jinak vzhledem k ději, který mi moc nesedl (na mě dost jednoduchý, zvlášť takhle s odstupem času). Jinak kamera normální a herci taky, takže tam žádné plusové body rovněž nenacházím. Avšak těch mínusových tu je více. Rozhodně taková ta všudypřítomná esence festivaličnosti, občasná nuda, ale hlavně děj a konec. Děj se zdá totiž zpočátku docela zajímavý, ovšem po čase očekávání opadají a nadchází zvláštní posun vpřed a následné podivné vypointování, které bylo zkrátka špatné a u něhož byla cítit ona festivaličnost (ukamenování - tak strašně mdlý a wtf). Takže po konci jsem byl poněkud zklamanej a film po pár dnech téměř vypustil z hlavy. Vyhodnocení: Radši zůstat doma sedět na prdeli, než umírat v Holandsku 😊🏠🪑 ()