Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů. Bethany, která je ve skutečnosti praneteří Ježíše a jeho posledním vzdáleným potomkem, se s Bobem a Jayem vydává na místo konání slavnosti. Cestou se k ní přidává z nebe spadlý třináctý apoštol Rufus, o kterém se v Bibli nepíše, protože je černoch a také mýtická múza Serendipita. Čeká je dlouhá cesta plná nebezpečí, jako třeba útok pekelného zabijáka Golgoťana, a překvapivých informací, jako třeba, že Ježíš byl taky černoch a bůh je ve skutečnosti žena. A na jejím konci pochopitelně střetnutí s Lokim, Bartlebym a také démonem Azraelem, který nehodlá dopustit, aby někdo překazil jeho plán. (oficiálny text distribútora)

MartX

Alan Rickman se mi co by herec začíná líbit čím dál víc. Navíc vtipné dialogy a skvělé narážky na církev, jasných 5* ()

gazogazo

Co si o tom myslet --- nesympatickej rukopis toho pop-burana, kterej ještě není schopnej z tak nakoplý premisy uvařit trochu větší kult. Ale zas tam je dost dobrejch scén a úseků a chvil a retard diamant že se to chce člověku hrozně líbit ! Zmařenost částečně vykoupena biblickejma referencema. ()

Ivo

Krásně uhozená, nekorektní a bizarní jízda, kterou v její dokonalosti kazí jen opravdu nepovedené obsazení Alanis Morissette, která ve své zásadní roli působila dost amatérsky, trapně a mimo mísu (naštěstí jen krátce). Ovšem Hovnoman rulezz :) Jeptišky a jejich nadřízení musejí po zhlédnutí díla asi strávit mnoho bezesných nocí .. ()

Drom

Ja myslím, že Dogma je jedním z mých nejméně oblíbených filmů od Kevina Smithe. Tedy z doby před rokem 2000, protože pak už jsem viděl jen Jay and Silent Bob Strike Back, což bylo sice fajn, ale naprosto jinde a dál už jen tma a nevědomí. Navíc nemám rád Chrise Rocka a celý to bylo prolezlý nějakým mě nic neříkajícím náboženstvím a tím pádem celkem kdesi v oblacích optoti třeba Clerks. Celkem povedený byl hudební doprovod, některé scény vylepšil, řekl bych. Docela to ušlo (což pravděpodobně znamená "super" oproti vetšině z loňské produkce), taky je vidět, že už asi byly nějaký prachy, takže jsou tam i třeba nějaký efekty. Asi proto tam chybí něco z filmů přechozích, což je ten důvod, proč je pro mě tím, čím je. ()

Razzor_82

Smithova provokace biblických rozměrů s bouráním tabu katolického náboženství totálně bez skrupulí. Nadupané herecké obsazení v čele s Affleckem a Damonem.  Velká dávka ironie a šílených gag, brány s velkou nadsázkou. Tohle není žádný útok na církvi ale zlehčení jejich někdy až fanatické víry. Komedie která obrací veškerou křesťanskou dogmatiku naruby. Bůh je žena, Ježíš Kristus tmavé pleti a 13.apoštolů a sarkastický Metatron. Kontroverzní cesta za nebeským dobrodružstvím. 8/10 ()

Solly

Super, i když si dokážu představit, že jako křesťana by mě ten film chvilkama vytáčel. Ale jsem pohan a BOŽSKY jsem se bavil. ()

Odpadlik

Neříkám že to bylo špatné, ale na můj vkus se tam až moc řečnilo, navíc jsem místy vůbec nechápal o co jde. Komplikovanost jednotlivých vazeb a poměrně velké množství postav na přehlednosti zrovna nepřipadalo. Místy mi vadila i zbytečná brutalita. ()

Dan

Poměrně provokativní snímek, který nemusí být ve své přeplácanosti lehce stravitelným. Podařilo se mu však vtipně se vypořádat s mnoha křesťanskými tradicemi, "dogmaty" a vlastně také předsudky, které se běžně mezi ne-křesťanskou populací vyskytují. Stejně jako v případě Rabína, kněze a krásné blondýny je první půlka lepší pro svou nabitost solidními hláškami - a ke konci se vše již poněkud předvídavě vleče. Až na krásné překvapení v osobě Boha na konci ;-) ()

arkie

Přes dvě hodiny materiálu, strašná spousta nápadů, slovní průjem, mrtě point, mrtě postav, mrtě skvělých herců... Výsledkem je sračka na středeční dopoledne v televizi. Kdo chce moc, nemá nic. Edit po par rokoch - ked sme to videli, nepoznali sme este G Carlina, ktory bol v roli biskupa skvely !!! :D ()

spacylemon

Občas se pár záblesků objevilo, ale opravdu vtipných momentů jsem moc nezaregistroval... jak se taky může člověk smát, když Affleck čumí celý film jak trubka, Jay & Silent Bob jsou uťáplí, až to skoro ani nejsou oni a ten závěr s Morissettkou, radši budu předstírat, že jsem ani neviděl... ()

Lukadlo

Je to šílenost, z hlediska katolíka bych tomu měl dát odpadní hodnocení, z hlediska normálního diváka je to ujetost na n-tou, každopádně mlčenlivej Bob vede. ()

Dartdevil

Výborná komedie, které ke konci bohužel dochází dech. Ostřejší nůžky by filmu prospěly. Ovšem čeho se vám dostane hodně, to jsou ostré hlášky z ostrých jazyků jednotlivých protagonistů. Takovýhle pohled na katolickou církev, to tu opravdu ještě nebylo :-). ()

Ceberus

Ano, uznávám, že moje hodnocení je možná nadsazené jen proto, že jsem zarytý ateista. :-P Ale když on se ten film do náboženství trefuje tak inteligentně a úderně, že jsem těm pěti hvězdičkám prostě neodolal. :-) Neméně nadšený jsem z výkonu svého oblíbence Alana Rickmana, následovaného dvojicí bláznivých andělů. A poté, co jsem viděl Chrise Rocka v Kill the Messenger, tak mě jeho "pronegerská" čísla vůbec nepřekvapila. Stejně tak má smysl krátké cameo jiného stand up komika - George Carlina, který se ve svých vystoupeních často s oblibou pouští do kritiky náboženství. Stručně řečeno, věřící beze smyslu pro humor by se měli filmu vyhýbat obloukem. Pro všechny ostatní kombinace lidí je film bezpečný, haleluja. ;-) ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu

03.11.2007

Hvězdy hudebního byznysu na plátnech kin nejsou ničím novým či neobvyklým. Od Elvise Presleyho až po Justina Timberlakea, zpěváky a muzikanty vždy lákalo zkusit i jiné múzy. Shodou okolností se tento… (viac)