Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

Forsberg11

The Black Phone je zatiaľ určite jeden z najlepších žánrových filmov roku a ani na jeho konci zrejme nebude chýbať na popredných priečkach. Príbeh má neuveriteľné dobre zvolené tempo, temnú atmosféru, fantasticky vygradované, vypäté situácie a hrozivo zaujímavého záporáka. Kurva veď je to Ethan Hawke ako killer detí v creepy maske... a bol naozaj dobrý. Čakal som, že bude hrať nejakého ustarosteného tatka alebo detektíva, ale toto ma prekvapilo.  A funguvalo to, miestami z neho ide naozaj strach, aj keď jeho ksicht tu takmer vôbec nevidíme /možno v tom je tá výhoda/. Po stránke scenára nachádzam taktiež skoro len pozitíva...., prekvapujúco ani na sekundu som sa nenudil a aj keď sa nedialo nič dôležité užíval som si scénu za scénou. Herecké obsadenie bolo tiež mimoriadne sympatické a kvalitné. Charaktery jednotlivých postáv sú veľmi dobre vyobrazené a ich príbeh je pútovo prerozprávaný. Preto bolo po dlhom čase v horore komu fandiť a postavy tu neboli len tupci na odstrel. Naviac sa chovajú aj celkom logicky a uveriteľne. Námet je lákadlom sam o sebe... téma únosov a sériových vrahov ma vždy fascinovala a toto je film, ktorý dokonale splnil moje očakávania. Dusná a surová atmosféra strachu z neznámeho zabijaka v čiernej dodávke zasadená do prostredia amerického suburbu v sedemdesiatych rokoch. A do toho napríklad aj odkazy na Texaský masaker a ppči hudobný doprovod a dizajn. Ťažko si môj filmový apetít mohol želať niečo viac.. Derrickson sa zaraďuje k momentálnej, režisérskej, hororovej smotánke a každý jeho ďalší film bude veľmi očakávaný. U mňa veľká spokojnosť a určite odporúčam tomu tých 100 minút obetovať... 80 %!! ()

Soweek

Black Phone měl být hororovou událostí roku a Derricksonovi jsem po jeho zkušenostech v žánru věřil. Což o to, film je precizně natočen a zahrán, ale bohužel, tím to končí. Horor je opravdu silné slovo, tematika je recyklována, děj nepřináší žádné překvapení ani zvraty, prostě je to takové nijaké a prázdné. ()

The Viper

Zbytečný film. "Horor", který není strašidelný, krvavý nebo aspoň napínavý. Trailer nabídl to minimum co film má, zábavného Ethana Hawka a bandu sprostěmluvících, násilnických a madafaking cool výrostků, kteří vyloženě křičí po tom býti uneseni a zabiti. ()

sedm.1

Bohužel, nový Sinister Scott Derrickson v podobě The Black Phone tedy sice ani zdaleka nenabízí, nicméně je určitě dobře, že se alespoň navrátil k hororovému žánru, který mu jde jednoznačně nejlépe, což se zde odrazilo minimálně díky výraznému a v podstatě už i nezaměnitelnému osobitému tvůrčímu stylu. I v Černém telefonu se totiž opět vyskytuje ta úžasně děsivá a mistrně působivá znepokojující atmosféra, která mě tak odrovnala právě v Sinister, akorát že tam byla přítomna prakticky po celou dobu, zde se ovšem vyskytuje bohužel jen chvílemi. Každopádně oproti Sinistru zaostává Černý telefon hlavně svou zápletkou, která je jednak strašně jednoduchá, překvapivě ale i dost nenápaditá, chvílemi krkolomná a hlavně v závěru jí chybí pořádný koule, které mi Scott v Sinister nekompromisně urval, zde se ale drží vyloženě při zdi a nechce šokovat, což též považuji za ohromnou škodu. Dále mi tu chyběla i větší dávka napětí a emocí, a vlastně i veškeré postavy nepatří úplně k těm nejvýraznějším, což ovšem nepřisuzuji obsazeným hercům, ti na mě zapůsobili přesvědčivými výkony, z těch postav ale prostě nikdo nedokázal opravdu zaujmout, což je pak škoda především u toho vraha, o kterém se tu divák nedozví absolutně nic a v podstatě je i dost upozaděn, což taky nepovažuji za zrovna nejlepší krok. K pozitivum, tedy krom zmiňované atmosféry, tak mohu pak přičíst už jen parádní hutný hudební doprovod, respektive zvukový podkres, který také navazuje fakt zatraceně funkční nepříjemné pocity, ale jelikož tyto momenty zaujímají vážně jen menší část filmu, tak můj celkový dojem je spíš jen průměrný, s jemnými náznaky zklamání. ()

666Carnage

Originální, napínavý sice né moc horor, ale přesto parádní pokoukaní. Styl natočení je hodně fajn. Masky, stylizace a i příběh se povedly. Musím říct, že když jsem začal číst články o tom, že to možná bude horor roku, začal jsem si na snímek brousit zuby. A moje natěšenost dostala svoje plný sousto. Stejně jako byl milým překvapením od režiséra Sinister, tak je i Černý telefon. 80% ()

Silwer

No teda cekal jsem to o poznani lepsi..porad jsem mel pocit ze se to odehrava tak ve dvou ulicich😀 A o kluka se vubec nebojite,protoze tryznitel nepusobi proste nijak zle.. Konec je uspechanej,ale chapu taky co vykouzlit z predlohy o par strankach.. 6/10 ()

borec999

S výnimkou 2 vydarených scén (jedna podarená ľakačka a jeden obstojný kill sekerou) veľmi priemerná a jednoduchá žánrovka o sériovom vrahovi na predmestí unášajúcom deti. Herci neurazia, príbeh ide v predvídateľných koľajách až do konca a celý film vyznieva až prekvapivo zabudnuteľne. Chýbala mi lepšia atmosféra, charizmatickejší a desivejší záporák s lepšie vystavaným backgroundom a motívom, dejový zvrat, alebo skrátka niečo navyše. Čo sme dostali je totiž len remeselne obstojne natočená rutina- a od spojenia dua Cargill a Derrickson (Sinister) sme zrejme všetci čakali oveľa viac. 55% a za mňa ľahké sklamanie... ()

Han22

A ještě jeden hororový rest z roku 2021, který se dostal do kinožebříčků až o rok později. Nu a čekal jsem to výrazně lepší. Scott Derrickson trefil výborně 70s styl i atmosféru, fungují mu i takové ty věci kolem - kluk šikanovaný na škole s tyranským tátou a sestřičkou, co má věštecké sny, občasní strašidelní duchové. Nefunguje mu ale hlavní příběh - v malém městečku někdo unesl 5 dětí, ale nikdo to pořádně neřeší, jsou tu jen dva usedlí detektivové co nedělají nic. Záporák unese hrdinu, ale není děsivý, nic mu v podstatě nedělá. Já vím, těžko čekat, že někdo do mainstream hororu dá mučení dítěte, nebo nějakého pedofila co ho chce ojet, ale napětí je pak na nule. I přes pěkný retro look to víc než na 3* není. ()

Corpsegrinder

Těžký zklamání. Prvních 30 minut je parádních, má to dobrou atmosféru i hudbu, ale po únosu toho hlavního prkna to spadne do těžký nudy. Vždyt v tom filmu se prakticky NIC nestane... Ethan Hawke asi mohl bejt dobrej záporák jenže to by v tom filmu musel bejt víc než 5 minut. Přehajpováno jak kráva, ale od režiséra pecek jako Sinister a Deliver Us From Evil bych čekal taky víc. ()

Adramelech

Předností tohoto veskrze dobře natočeného filmu je námět, atmosféra a výkony dětských herců. Nedostatkem jsou jisté nelogičnosti v ději a trochu slabší scénář. Každopádně jsem film sledoval se zájmem a suma sumárum jej hodnotím coby nadprůměrný. ()

Litvicek

Lepší, než bych čekal. Reklama sice hlásila, že se budu hodně bát, což se sice nestalo ale napjatý jsem byl od začátku do konce, o tom žádná. Vydatný dětský survival mode vygradoval do zajímavého konce a já po domácí projekci spokojeně usnul jako miminko. Velmi dobře natočené, zajímavé a příběhově zábavné. Film na jedno vidění ale rozhodně to stálo za to - 4 Hvězdy jsou povinnosti. ()

Strandmon

Úplné zklamaní se nekoná, ale musím konstatovat, že jsem od Černého telefonu čekal něco více. Rozhodně potěší fajn hutná atmosféra a sedmdesátkový look podporovaný naprosto skvělou kamerou, ale snímek trpí na málo nových nápadů, malé využití Ethana Hawkeho i na dost předvídatelný konec. Koukatelné i celkem zabavné to je, ale bohužel jsem nenašel nic co by mě vytrhlo ze zajetých klišovitých kolejí, abych si řekl, že můžu tu 4tou hvězdu přidat. Určitě škoda, zde bylo potenciálu spoustu. ()

mclenin

Film, od ktorého som nič neočakával a nesľuboval si viac než solídnu a ľahko stráviteľnú jednohubku, čo som napokon aj dostal, s pár fajn momentami navyše. Má to síce zopár dier v príbehu, logických nedostatkov, nedovysvetlené motivácie, a iné drobné momenty, ktoré bránia tomu, aby tento snímok exceloval, avšak on sa zrejme o to ani nesnaží. Od začiatku si ide svojou cestou s osviežujúcim "chladným" thrillerovským filtrom s takmer klasickou zápletkou "missing child" a ponúka mysteriózne riešenie. Plusom je, že od začiatku do konca nenudí a zbehne pomerne rýchlo, zopár "R"-kových momentov, pár podarených jumpscarov a minimálne jednu skutočne napínavú scénu, pri ktorej kino doslova zatajilo dych, takže solídne 3 * si určite zaslúži. ()

janesX

Niečo sa tu nepodarilo (zrejme ani na poviedke syna Stephena Kinga). Jedinou zaujímavou postavou je Finneyova sestra - keď je na obrazovke, vtedy je aj film dobrý. Všetko ostatné sa zakladá len na nasilu vytvorenej fantázii, je to nelogické a nezmyselné, nemá to hlavu ani pätu, celý ten telefón je úplná WTF hlúposť. A ešte aj únosca je na smiech a policajti účelovo neschopní. Pre mňa skôr sklamanie, ktoré som vlastne už z obsahu aj očakával. Takže si za to môžem sám. ()

Shimargh odpad!

Už dlouho jsem neviděl nic tak strašně hloupého a nudného, Scott u mě definitivně skončil. Sinister musel točit někdo jinej, nebo od tý doby měl imrvére namočenej nos v kokosu, jinak si to neumím vysvětlit. ()

Marius_ss

Deti sú v tomto filme viac bité, jak sýte. Jeden z mála hororov, ktoré sú kreatívne a kvalitne natočené. Vyzdvihnúť musím aj sympatický casting (najmä ten detský na čele s Madeleine McGraw). Možno by si to zaslúžilo aj vyššie hodnotenie ako šalamúnskych 3/5, no dole to u mňa zráža zle premyslené a natočené "lapanie detí" a popravde... od Scotta Derricksona som čakal strašidelnejší film. No napínavé to bolo. Určite jeden z najlepších "hororov" (aj keď sa jedná skôr o thriller) aké je možne vidieť v kine v roku 2022. ()

b.dragonfly

Na tuhle věc jsem se těšila a dostala jsem velký kulový. Žádná atmosféra, žádné bu bu, prostě nic. Nadšení budou bez debat fanoušci Kinga, na mě už tohle ale zabírá asi jako stokrát vyčpělý tabák. Ještě, že jsem se na to nevydala do kina. Druhý bod za Ethana Hawkea, pouhá maska mi ale ke spokojenosti nestačí. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)