Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (CinemArt SK)

Immortal17

Oh ano, čekala jsem, že to bude jeden z nejlepších thrillerů za posledních pár měsíců, a víte co? Měla jsem pravdu. Námět byl skvěle zpracovaný, s napětím jsem čekala co se bude dít, byla jsem strašně zvědavá zda Scott Derrickson dokáže na plátno přenést jednu z Hillových nejděsivějších povídek a - whoooou, jsem ohromena kolik úsilí vynaložil, aby to bylo co nejvíce autentické! Jsem ráda, že celá věc se zfilmováním dopadla moc dobře, ponurá atmosféra nemohla vypadat lépe. Já vím, čekali jste horor, že ano? Ale mezi hororem a thrillerem je nepatrný rozdíl v tom, že thriller se tváří realističtěji. A víte vůbec někdo, že film byl natočen podle knihy? Respektivě podle jednoho příběhu Joeho Hilla? Stejně jako "Horns". Víte kdo to je? Přeci Joseph King, Joe Hill je pouze pseudonym pod kterým vydává svá literární díla, je to jeden ze synů Stephena Kinga. A kdo by to nevěděl, pak i jeho druhý syn Owen se vydal po spisovatelské dráze. Můžeme se s ním například seznámit v knize "Sleeping Beauties", kterou napsal společně se svým otcem. A proto, co čekáme od Kingovců?! Že nás jejich příběhy svážou, pohltí a my se navždy ztratíme v jejich příbězích. ()

majo0007

Ehm.... keď v americkom vidlákove pomizne 6 chlapcov, berie sa to akosi klíďo-píďo a máme u prdele... No neviem. Jeden scarejump ešte z filmu horror nespraví. Slabota, sklamanie. ()

Nivenx

Docela pohoda. Derrickson už je stálicí kvality a zároveň i takový rutinner kvalitních filmů. Black phone je dobrá podívaná a perfektně zvládnutý film. Ale sinister je přeci jen o level výše! ()

Triple H

Disney Derricksonovi nedovolil Strangea 2 urobiť ešte viac hororovejším, tak odišiel urobiť si poctivý horor po svojom. Preto prekvapí, že výsledok nie je ani návrat k žánrovým koreňom, ale akási hororová bájka, z ktorej cítiť mainstreamové skúsenosti u Disneyho a snahu o rodinnosť či family-friendly univerzálnosť. Koncepčne/pocitovo sme bližšie Stranger Things a Super 8 (aj vzhľadom na hlavných detských hrdinov) než Sinister alebo Exorcism of Emily Rose, resp. niekde na pomedzí medzi týmito vecami. Ako keby sa Derricksonovi už do vôd naozaj naozaj poctivého hororu ani veľmi nechcelo.  Mne osobne takýto vývoj až tak neprekáža, ale čo zamrzí je slabý scenár, resp. možno aj predloha Kinga Jr. Priveľa logických lapsusov (okno v pivnici je top), dosť neobratný vývoj niektorých postáv (otec) a chýba jasnejšie (alebo akékoľvek) vysvetlenie niektorých vecí. Po pomerne silnom hype sklamanie napriek tomu, že je vidno že Derrickson atmosféru a žáner má v malíčku. Ethan Hawke ako únosca veľmi dobrý až výborný. ()

vnimatkrasu

Je příjemný sledovat mainstream horor bez loutek, strašidelnejch domů, flashbacků ze života hlavního záporáka a debilně otevřenýho konce pro dvě pokračování a kilo spinoffů. Horor je to light, nápad je fajn (credits to Joe Hill), atmosféra dokonce jako z partesu. ()

Remivsremi

Kromě zdařilé kamery a výborné dětské dvojice ve mně snímek nezanechal zcela nic. Všechny aspekty jsou jen načrtnuté. V ničem se nejde více do hloubky. Nastřádalo se pár drobečků a z toho se uplácal nezajímavý pokus o celovečerák. Velká škoda. ()

UhLee

(7/10). Musím říct, že s každým filmem u mě Ethan Hawke stoupá k hereckým výšinám. Už od prvního filmu First Reformed, kde mě zaujal mě nepřestává překvapovat. Je to rozhodně zajímavý a originální thriller. Rozhodně se nejedná o plnohodnotný horror. Je tady sice jedna lekačka, která dostane snad každého, ale to je tak všechno. Ostatní staví hlavně na atmosféře než na strachu. Trochu jsem se bál, když jsem zjistil, že hlavní hrdina bude komunikovat s mrtvými dětmi. Ve výsledku to ale měli docela hezky udělané, takže to v rámci tohoto žánru přirozené. Musím uznat, že úvodní intro bylo naprosto strhující. Navodilo vám atmosféru, která se vám okamžitě dostala pod kůži a já si připadal tak trochu jako u první série True Detective. Ethan Hawke je jako záporák tak akorát děsivý a líbila se mi práce s maskami. Největším překvapením pro mě však byla herecká hvězdička Madeleine McGraw, která vystřihla výborný herecký výkon. Předlohu jsem nečetl, takže je mi jasné že hodně věcí byla vynechána, ale docela mě mrzí, že spousta věcí tady není dotažená do konce. Zanechává to v ústech nepříjemnou pachuť, protože tohle mělo našlápnuto s nápaditou kamerou a záběry na nejlepší subžánr hororu letoška. Uvidíme co předvede Peelovo letní Nope. ()

Qitek

Řekl bych klasickej Scott Derrickson. Pevná režie, skvělá hutná atmosféra, silný vizuál a kurví to neuvěřitelně, ale opravdu neuvěřitelně dementní scénář a laciné lekačky (ne že bych se neleknul). Škoda Scotte. Zase škoda. ()

YumiOkami

vidím v tom toho sinistera. dokonalý retro záběry, napínavý scény.. a ethan hawke byl úžasnej! — někdo si stěžoval na to, že the grabber nemá žádnou backstory. já souhlasím, chtěla jsem o něm (aspoň na konci) vědět něco víc; přece jen to byla nejzajímavější postava. overall skvělej HOROR. (aLe YuMi tO nEbyL hoRoR.. shut up.) || ❝𝐉𝐞𝐬𝐮𝐬? 𝐖𝐡𝐚𝐭 𝐭𝐡𝐞 𝐟𝐮𝐜𝐤.❞ 🎭📞 ()

BROKEN_

Jsem strašně rád, že jsem si přečetl předlohu od Joe Hilla (syn Stephena Kinga). Díky tomu mám ve finále pocit, že jsem si ten film dokázal užít více. Scott Derrickson se k žánru hororu vrátil parádně a jsem opravdu nadšený. Perfektně převádí stránky z knihy do filmu a hlavně za co musím dát palec nahoru, je to pěkně rozšířený z ani ne 30 stránkové povídky, kde šlo hlavně o Finnovi a jak byl zavřený ve sklepě. Film skvěle vybuduje v první třetině postavy, kde nejvíce zaujme sestra hlavního hrdiny Gwen, která oproti předloze si prošla zajímavým vývojem. Ethan Hawke následně v roli záporáka odvádí úžasnou práci a bavil mě hodně. Atmosféra je pomalu budovaná a ve finále možná mohla být ještě více vydřena, ale za mě velká spokojenost. Práce se zvukem tady nebyla příliš znatelná a nebyla to zrovna ta hlavní věc jako u předchozího hororu Derricksona Sinister, ale jakmile dojde na napínavé scény, zvukově je to přesný. No a nebudu lhát, na konci mi ukápla slza. Jsem nadšený, jak perfektně Derrickson zpracoval předlohu a jak dokonale jí rozšířil. Pokud vznikne pokračování na který dostal nápad samotný autor předlohy Joe Hill (Derrickson řekl, že ten jeho nápad je skvělý a chce to natočit), tak jsem s tím. Letos je to zatím pro mě horor, který mi udělal největší radost a bude to určitě na konci roku patřit do TOP 5 nejlepších hororů roku… vlastně co to kecám, i do TOP 3! Jo těším se, až si to dám někdy znova. 8/10. ()

LUKICKK

Tohle jde zrecenzovat jednoduše, horror, který je něco jiného jako valná většina a je povedený... pokud máte rádi horrory, tohle nesmíte vynechat. ()

Ryuuhei

Nic lepšího z žánru hororu kino tuto sezónu asi nenabídne (Arthura se spíš obavám, než abych se těšil, jak se budu bát). Solidně natočené, atmosféra sedmdesátek skvělá, zbytek příběhu spíš fajnový, než aby mě zvedl ze židle. Pokud nepočítám ucuknutí u četných a funkčních lekaček. Části pojednávající o možných variantách útěku byly napínavé, ale zbytek zkrátka něco postrádal, abych film mohl označit za skvělý horor/thriller. Závěr každopádně zajímavý a ve výsledku mohu zůstat u vlažného, ale pořád pádného doporučení. ()

DragonnCZ

8/10. - Já vám nevím, já si to užil. Esence horrorového žánru se tu krásně podepisuje. Nádherný záporák s tváří Ethana Hawka hrající sériového vraha. Cením respekt dětským hercům, kteří obstojili na jedničku. Film má nádhernou premisu. Všechny postavy se mi líbili a nic bych nevytknul a film se celkem vyhýbá jumpscarům, ale občas tam nějaký jsou a celkově mega užitý film. A je tady vidět krásný rukopis Kingova syna. Co bych na filmu vylepšil tak asi určitě bych se zaměřil na hlavního záporáka, zajímá mě jeho záměr proč unášel ty děti, proč byl zvrhlej atd a film bych prodloužil, ale jinak určitě tento kousek s čistým srdcem doporučuji. A co si budem, ty dva detektivové tam, tak bych si tento film dokonale představil i jako krásný Noirový film z jejich pohledu jak tento případ vyšetřují. ()

st.jim

Udělat z povídky celovečerní film chce odvahu, kterou Derrickson určitě má. I když film není vůbec špatný, tak scénář nepatří mezi ty jeho nejlepší. Našel jsem tam dost nesmyslů, které mi vadily. Čekal jsem trochu víc. ()

JimmyII

Mám rád tyhle kingovsko-stranger thingsovská dětská retra. Atmosféra sedmdesátek z plátna dýchá, zvlášť, když se ozvou dobové hity. Dětští herci jsou skvělí, obzvlášť Madeleine McGraw v roli Gwen exceluje a každý moment s ní je čirá radost. A pak je tu Ethan Hawke, který jen hlasem, očima, rukama a natáčením hlavy vyvolává spousty emocí a svého sadistu si řádně vychutnává. Od podobného filmu nečekám žádné velké zázraky, ale slušnou atmosféru, zábavu a náklonnost k postavám. A to jsem dostal. ()

Johnny.ARN

Krásna ukážka toho, ako vie byť trailer pútavejší ako samotný film. Atmosféra fajn, ale to je asi tak všetko. Horor ani náhodou, dlhý rozbeh a príbeh, z ktorého proste nedostanete viac. 2 z 5 ()

filmmovier

Velmi, ale opravdu velmi příjemné překvapení. A to jsem s Derricksonovou filmografií obeznámen a vím, že je to šikovný chlapec, jehož filmy mám rád. Ale prostě filmovat něco takovýho... ale jak říkám, je to super. Má to skvělou atmosféru, naprosto přijatelnou stopáž a nejsou tady žádná hluchá místa, film šlape v obou dějových liniích, tedy jak ve sklepě, tak i mimo něj. A mimo něj to vlastně možná bylo i lepší... Obsazení naprosto bez problému, Ethen Hawke s creepy maskou super. Jen k Černému telefonu přistupujte tak, že to není horor, protože prostě není. Ale tyhle druhy thrillerů jsou taky sympatické a fajn. Povedlo se to a můžu v poklidu doporučit, ačkoliv je to ten typ filmu, který úplně klidně stačí vidět jenom jednou. 75 %. ()

Lachtaan

Bylo to urputně těžké rozhodování mezi trojkou a čtyřkou, nakonec přeci jen Derricksonovi, v němž i přes neúplnou spokojenost s jeho filmy vidím zručného tvůrce, něco jiného než 3 hvězdy udělím. Opět se spojil s démonicky přesným Ethanem Hawkem a staví před nás hororově nadechlý thriller stojící především na dětských protagonistech a několika momentech s velmi hutnou atmoškou. Vedle toho ale stačí v nejedné chvíli i poměrně nudit, takže modrá čísla naprosto chápu a rejža mi to dluží do příště. [viděno na SkyShowtime 17.3.2023] ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)