Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

Renfield

Že mně mnohem více než hororově thrillerová část sedne ta školní, bych opravdu nečekal. Školní nepostrádá zajímavé a velmi dobře zahrané postavy (Madeleine McGraw), krom únosů dětí řeší jejich šikanu, rodinné problémy a vlastně i z toho plynoucí sebevědomí. Školní rvačky jsou na dnešní dobu podané docela brutálním způsobem, což samozřejmě přidá na jejich autentičnosti. I ona má svá "ale", jenže těch není tolik jako v tom podstatnějším. Nadpřirozeno nechám být, zkrátka tu je a také zůstane nevysvětlené. Za to práce policistů je hodně zvláštní, vysmějí se "amatérskému detektivovi", aby je po nějaké době zalarmoval věštecký sen? Jasný, ten amatérský detektiv je velmi svůj, navíc lehce na drogách, ale proč se na tu nástěnku alespoň chvíli nepodívat? Bylo by toho mnohem víc, ale k tomu nejdůležitějšímu... Grabber je zprvu příjemně tajemná postava, že se na tom do závěru nezmění vůbec nic, je ovšem docela škoda. Co bylo jeho motivací? Proč si tvůrci dávali práci se zajímavými maskami, když zřejmě nemají žádný hlubší význam, snad mimo jeho anonymity? Ethan Hawke však tu slabší část táhne i pod onou maskou. 60% ()

Kacitr

Natočené je to skvěle. Záběry zvenčí připomínaly atmosferické Stranger Things a dobové horory z osmdesátých let. To doupě...to mi bylo silně nepříjemné. Vyvolávalo to opravdu nepříjemné pocity a úzkost. Ve finále to ale nebyl ani tak horor, jako mrazivá detektivka s prvky bububu - a ty se povedly. Chudák kluk. Nervy nadranc....Jo a děti hrály skvěle. Hlavně sourozenecké duo. ()

Wancohoff

Mozný spoiler !!! Mohlo to byt viac creepy, a koniec som si predstavoval nejaky mindfuck. ale aj tak je to poctive remeslo a na dnesnu dobu sračkovych hororov je to nadpriemer. 70% ()

Warhorr

Černý telefon se určitě zařadí mezi nejlepší mainstreamové horory v tomto roce, o tom není pochyb. U mě to sice za letošek ten úplný top nebude a pocitově jsem možná pořád něco mezi 3-4* ,ale pořád se jedná o kvalitní podívanou. Abych to upřešnil, je to spíše napůl takový temnější thriller a napůl horor, s výborným vizuálem a místy slušnou atmosférou. Divák si užije i pár slušnějších lekaček. Návštěva v kině v tomto směru určitě nezklamala. U mě je však problém, že nikdy nebudu holdovat hororům, kde hlavní tváří jsou hrdinné malé děti. Na celém filmu mi nejvíce vadilo, že Hawke je zde jen málo využit a je ho tady zatraceně málo, i když byl prezentován jako jedna z hlavních postav. Tvůrci z něj udělali slušného psychouše a našlápnuto měl dobře. Na každou scénu s ním jsem se těšil více a více. Jenže ono těch scén příliš není. Místo toho musím koukat na sny malé sestry a ukázky toho, jak se snaží chlapec dostat z uzavřené místnosti. Klidně bych tyto věci osekal a přidal více únosce. Něco na způsob thrilleru Rozpolcený, kde si McAvoy ukradl celý film pro sebe. Za mě tak trochu zabitý potenciál ukázat zápornou postavu v ještě více zvráceném světle než jak byl vykreslen. ()

poet

Trochu som prekvapený z tunajších recenzii pretože podľa mňa sa jedná o celkom slušne spracovaný horor resp thriller. Nechýba tomu napätie ani slušne herecké výkony. Pri niektorých scénach som sa aj celkom dobre zľakol čo sa mi už dlho nestalo a dejová línia ma určite nenudila. Takže za mňa plný počet :)... ()

Muel

| Paramount Pictures | Určite tu trebalo toho viac. Setup super a celkovo zápletka už v traileri dokázala zaujať, ale takto je to len plytký pokus o atmosférický horor, ktorý vyšiel tak na pol. Hawke je super vždy, ale jeho Grabber nie je dostatočne scary a vôbec, celý ten film vlastne ani tak nervydrásajúci nie je. Skôr zaujímavý. Skôr ma len bavili interakcie s telefónom, ale akonáhle ma chcel film vydesiť, nepodarilo sa to ani raz. Skôr priemer, ale dobrý priemer. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Flopik

Už od traileru som sa tešil na Čierny Telefón, kde Ethan bude unášať deti v strašidelnej maske a zabíjať ich. Prevedenie je skôr také "detské. Po hororovej stránke veľmi slabé, drsnosť bohužiaľ žiadna. Celý čas som dúfal, že sa troška pritvrdí. Derrickson sa bohužiaľ držal hrozne pri zemi a tak okrem toho, že to je skvelo natočené a má to výborných hercov (Ethan je hrozivý a chlapcovi fandíte) to neponúkne nič navyše. Finále hrozne rýchle. Celkovo viac ako 3* dať nemôžem, ale zlý film to určite nie je, len mohol predviesť viacej. ()

jerenymo

Velmi dobře zpracovaný temný drama-thriller s malými prvky hororu. Ethan parádní a Mr. Derrickson opět nezklamal a "Upham" měl roli, která mu prostě sedí :) ()

Harpy

Čistá Kingovka cez kopirak, do toho kina som mohla ísť naozaj na niečo lepšie...nechce sa mi tu ani rozoberať čo všetko sa mi na tom nepáčilo, resp prečo sa viac nepovenovali vrahovi, že to bol taký pozliepanec iných hororov ktoré boli aspoň lepšie než toto...celkovo, nič moc, totálny priemer aj menej. Bola som zvedavá na Ethana a mohol zahviezdiť oveľa viac ak by mal trochu iný scenár. ()

TheSpearCZ

Očekávání, zda by se mohlo jednat o letošní mainstreamovou hororovou záležitost roku byla rychle utnuta, tohle totiž funguje pouze jako nenápadná thrillerovka o útěku ze sklepa, která naštěstí není nijak zdlouhavá a odsýpá, část s mluvícími mrtvolami do telefonu se mi tady vůbec nelíbila a nehodila se sem, přijde mi, že kdyby se odebrala celá ta hororová část (asi dvě lekačky se povedly) a přidalo na survivalu, tak z toho Derrickson vyšel lépe. Nenudil jsem se a uteklo to, ale vzpomínat na to nijak nebudu, to vím už teď. Čisté 3* ()

Illy

Není to horor, ale je to fakt hooodně dobrý mystický thriller. Sice už mi ty stylizace ala 80tky lezou krkem (Stranger Things forever!), ale tady ta atmosféra byla velmi slušná. ()

punk_zero

Konečne po 100 rokoch inteligentný horor. Pár ľakov tam bolo, ale film dominuje hlavne atmosférou. Jeden z najlepších filmov v tomto roku. ()

warrenur

Nie horor, ale thriller. Naviac silne naivny s trochou 80tkoveho vibu, ktory je momentalne tak strasne popularny. Nezabudenime, musi to byt s detmi. Po stranger things bude uspech takmer isty, vsakze. :) Tych skrytych moznosti v miestnosti, prislo mi to pomaly ako "escape room", tolko ich tam chlapcovi naservirovali. Naviac, ako ho vyobrazovali predtym v skole a potom, ked bol zrazu "cool", na mna neplatil ani trosicku. "Jesus, what the fuck!?" Z maleho dievcatka s velkou "hubou" vytvorili neohrozenu silnu "zenu", ktora sa dokonca osopi na Boha. :) A par sekund na to, rozumne pride vo svojich cca 12tich rokoch? "....you're not even real".  Good one, s tymto ma vzdy dostanu, ako su v USA neskutocne genialne a vyspele deti. :D Okrem toho, ma obcas prekvapi, ako dokaze klamlivy marketing a reklama zastriet a mnohokrat pridat hodnotu produktu, ktory na to vobec nema. Cierny telefon je presne takym produktom. Slaby caj. Z nadseneho cerveneho cisla tu na csfd ocakavam realnejsie modre ciselko okolo 58%, ked ho vzhliadnu divaci neovplyvneni  tou "masazou" a par ospevujucimi recenziami.  35% Slabe dvojhviezdie. Neodporucam. Za Hawka to odpracovala tak akurat maska a preto nevidim dovod jeho extra "hereckeho prinosu". ()

Aurus

10/10. Ok tak tohle jsem i trochu čekal. Trochu jsem čekal že to bude zatím nejlepší film tohoto roku a taky zatím je! Tenhle film je prostě perfektní. Perfektní příběh, skvělé a velmi sympatické postavy (kromě toho fotra), perfektní solidní a děsivá hudba, perfektní, solidní a děsivá atmosféra s napětím, perfektní lokace kde se film odehrává a naprosto perfektní kamera. Za mě velmi perfektní film. Na tomto filmu nelze nic vytknout. ()

Biousek

Černý telefon mě zaujal už při prvním traileru, ale už tehdy jsem měl i určité obavy. Nakonec jsem se rozhodl trailery nesledovat a raději si přečíst povídku, podle které je film natočen. Původní materiál od Joea Hilla je hojně oslavován, mě ale moc nebavil a hlavně jsem se začal bát. Neuměl jsem si totiž představit, jak chtějí autoři adaptovat dvacetistránkovou povídku do skoro 2 hodiny dlouhého snímku. Nakonec se jim to povedlo poměrně obstojně a vytvořené linky mi vůbec nevadily, nicméně celou dobu jsem měl pocit, že někdy tvůrci vaří z vody. I přesto jsem si film užil. Herecký výkon Ethana Hawka je super, ale mrzelo mě, že nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Děti jsem (narozdíl od Drapáka) nechtěl celou dobu zabít, takže za mě taky plus. Nevýkonnost příběhu ale za mě dohnal skvělý sound design a vizuál, který samozřejmě nechává vzpomenout na Sinister. 7,5/10 ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)