Štúdio Marvel predstavuje seriál Echo, zameraný na Mayu Lopezovú, ktorú prenasleduje kriminálne impérium Wilsona Fiska. Keď ju jej cesta privedie domov, musí čeliť svojej rodine a koreňom. (Disney+)

SamGee

Posledné 3 roky chrlí Marvel Studios enormné množstvo projektov o nových superhrdinoch s úmyslom navnadiť divákov. Bohužiaľ, kvantita neznamená okamžitý úspech a v prípade štúdia sa stretáva s výkyvmi kvality. Najnovší seriál Echo trpí takýmto neduhom.   Echo odkazuje na Mayu Lopez (Alaqua Cox), hluchú vrahyňu zo seriálu Hawkeye. Jej príbeh sa začína 5 mesiacov potom, čo uštedrila ranu Kingpinovi  (Vincent D’Onofrio). Hrdinka sa ukrýva v rodnom meste, kde nielen napravuje rodinné väzby, ale aj sa dozvedúva niečo o svojich predkoch. Práve návrat ku koreňom pomôže Mayi poraziť Kingpina.    Prvá epizóda sa drží solídne, nakoľko sa dozvedáme viac o Mayinej tragickej minulosti. Od nasledujúcich epizód žiaľ ide príbeh chaotickými smermi. Na jednej strane tu máme dejovú linku zameranú na osobnú vojnu medzi Mayou-gangmi, potom sledujeme každodenné životy obyvateľov mestečka Oklahoma a nakoniec stretávame sa s flash-backmi, znázorňujúcich minulosť kmeňa Choctaw. Nemám problém s autentickým znázornením histórie indiánov, ale s fantasy prvkami. Uvedomujem si, že Echo sa odohráva vo svete superhrdinov a nadprirodzena. Myslím si však, že tomuto seriálu by prospelo opustenie mágie, aby tvorcovia sa venovali viac ľudskej dráme. Namiesto toho, aby finále zjednotilo načrtnuté témy a vyriešilo konflikt prirodzenou cestou, dostávame uponáhľanú a lajdácky natočenú epizódu.   Za ďalšie nedostatky považujem nevýrazné akčné scény a  nevyprofilované postavy. Ľutujem hlavnú predstaviteľku a jej príbuzných, ktorí dávajú zo seba maximum. Nechýba im osobnosť, ale päť epizód nevynahradí rozvoj osobných momentov.    Našťastie, v tomto chaotickom seriály sa nájdu svetlé momenty. Hoci som spomínal o nevýraznej akcií, nájdu sa výnimky – jedna akčná scéna beží na jeden záber a druhá ukazuje ako Maya krvilačne likviduje grázlov v športovej hale. Určite vyzdvihujem pesničky, ktoré skresľujú danú situáciu, najmä Dragula, When We Remain a Down To The River To Pray. Zlatý klinec programu získava Vincent D’Onofrio v roli gigantického, manipulatívneho a výbušného mafiána.    Aj keď sa dvojica silných akčných scén, skvelý výkon zloducha a snaha postáv indiánskeho pôvodu pokúšajú spasiť seriál, Echo sa už topí v priemere. Nevie si ustanoviť priority v rámci deja, postáv a žánru. V najlepšom prípade bude Echo pre fanúšikov Marvelu priemerom, v najhoršom prípade pre kritikov pôjde o zlý a nesústredený seriál.      Príbeh, postavy: 4/10, Fantasy prvky, zvyšok akcie: 2/10, Herci: 6/10, Pesničky, akčné scény v prvej a tretej epizóde: 7/10, Vincent D’Onofrio: 8/10, Celkovo: 5,5/10. ()

F2003F

Prvý seriál mcu, ktorý som musel pretáčať. Extreemna nuda, proti tomuto je aj She-Hulk skvost. Predikcie sa naplnili ešte horšie než sa očakávalo, Marvel už naozaj len skáče z kaluže do blata. Jedine keď sa tam nachvíľu objavil Daredevil to ako-tak zaujalo, čo len potvrdzuje, že robiť z nezaujímavých vedľajších postáv nasilu hlavné/dôležité a dávať im vlastné projekty nie je dobrý krok (oni reálne točia aj Agathu), možno keby krátky tv film. Feige sa načisto pomiatol alebo nad tým už nemá kontrolu ()

Ramnit2402

Naprosto zbytečný seriál. Hlavní hrdinka se za celý seriál nijak zásadně nezmění, MCU to neobohatilo a kingpina s daredevilem to v mích očích tak maximálně zesměšnilo. ()

kishi_SO

ty vole typicky Mrvel. Fajn uvod, ktory Vas navnadi, potom vata 3 casti a ked sa uz s tikmi v oku tesite na finale, na finale toho drsneho serialu, kde sa tvorcovia neboja ist za ciaru, dostanete pomazanie na celo najvacsieho arcizlosyna a precitnutie, ze Mrvel to zase dokazal. Dokazal vyhodit peniaze von oknom za p***vinu, na ktoru si za mesiac nikto nespomenie. ()

Patricius_

Na to že som od seriálu nemal žiadne očakávania tak som extrémne spokojný. Je vidieť že v Marvele už konečne začali po toľkých neúspechoch niečo robiť. Scenár je podľa mňa napísaný veľmi dobre, herecké výkony sú tiež super. Hlavne ma potešil návrat Daredevila a Kingpina. Vážne nemám čo vytknúť za mňa po dlhej dobre veľmi podarený seriál. 9/10 ()

mokki5

Jako byste vzali She-Hulk a malinko ji vylepšili. Protože to navazuje na události Hawkeye, tak jsem trochu NAIVNĚ čekal, že to pojede v podobných kolejích. Jenže od druhého zmíněného seriálu uběhlo celkem dost času a v Marvelu se jim to začalo bortit. To, že se to zaměřuje na jednu kulturu mi nevadí, a ani to že hlavní hrdinka/herečka je zdravotně handycapovaná. Jen to zase působí všechno lacině, povrchně, odbytě a já z toho zase necítím vůbec nic. Vlastně mě to i trochu nudilo a bylo to utahané a nezáživné. Co mi ale dělalo ohromnou radost byla přítomnost Kingpina (pominu to, že absurdně přežil, protože on v podstatě přežije všechno. A to je právě to co mě tak baví, ta jeho nedotknutelnost, "nesmrtelnost" a je mi jedno jestli hraje v tom nebo onom seriálu. Já Kingpina žeru a ať už je kvalita onoho seriálu jakákoliv, pokaždé, když přijde na scénu, tak to celé nabírá na hodnotě. Taky oceňuju, že to nepůsobí tolik parodicky, jako JUDRyně ZLOBRyně a akce také nebyla špatná, ikdyž opět Hawkeye ji měl lepší. 47% a to je sakra málo. ()

13Maty13

"You aren't alone. All of us that came before are a part of you. Because we echo through you. Echo."     /// Začátek seriálu je trošku zdlouhavý (mohli udělat Legendy Marvelu), začne se to rozjíždět, padne nejlepší scéna seriálu a pak to tak nějak dojede. Musím velice pochválit TV-MA rating, který fakt bodl a taky pěknou akci, které jsem ale čekal více. Maya a Fisk mezi sebou mají skvělé napětí, samozřejmě taky musím vyzdvihnout ďáblíka. Co se mi ale fakt nelíbílo byli ty kouzla a finále. Sjel jsem seriál najednou, ale musím říct, že zítra si na to už bohužel asi ani nevzpomenu. Dá se vlastně říct, že to dopadlo přesně tak, jak jsem čekal.   / Hodnocení: 7/10. ()

66pepo66

Netuším čo si mám o tom myslieť. Štart podľa mňa pomalý. Zbytočne veľa flashback scén, ktoré som už videl v seriály Hawkeye. Bojové scény vyzerali skôr amatérsky, než by sa mali pýšiť akousi úžasnou choreografiou a profi spôsobom nakrúcania. Zlepšenie celého seriálu prichádza jednoznačne vo chvíli, kedy sa na scénu dostáva Kingpin. Jeho scény boli super a ak dlhá scéna pred a počas večeri bola hodná seriálu DD či Punishera. Problém nastáva, keď sa bavíme o nejakom logickom správaní postáv. Flashbacky z dávnej minulosti, ktoré sa opakujú mi občas tiež prišli navyše. Prípadne mi nesadol úplne štýl  ktorým boli natočené a ani samotný spôsob akým ich snímala kamera. Na druhej strane, niektoré bojové scény boli dobre, aj keď poväčšine ničím neohúrili. Tretia a štvrtá časť u mňa najlepšie a finále už skoro klasicky u Marvelu odflaknuté. Nechápem akým spôsobom tieto serialy vznikajú. Vymyslia si príbeh, roztiahnu to zbytočne na dlho a potom, keď teasujú veľké finále, tak finále skončí behom dvoch minút. Navyše, nelogicky. Čo to malo znamenať, naozaj nerozumiem. A stále sa pýtam, čo sa stalo s Marvelom, čo? Nepochybne je ti lepšie ako Ms. Marvel, ktorá bol odrazom úplného detinského amaterizmu. Lenze Echo občas pôsobí ako zaujímavý origin story, niekedy naozaj kvalitný a potom úplne ako paródia či C projekt, ktorý aa snaži priblížiť kvalitám Daredevila, no nedarí sa mu to. Oceňujem zopár easter eggov. Maribor či Roxxon a iné. Ale toto nestačí. Fakt mi príde, že to mohlo byť kratšie aspoň o jednu časť. Hlbší zmysel, lepší príbeh, väčší zvrat. Nejaké normalne finále by tiež neurazilo. Celkovo je to asi taký priemer. Niekedy si ti možno ešte pozriem, ale že by som túžil vidieť to cele znova teraz a viackrát, to nie. Beriem to skôr tak, že zopár projektov od Marvelu ešte bude v kvalite kolísať. Tie zmeny, ktoré začali robiť, aby sa znova vrátili ku kvalite, na ktorú sme boli zvyknutí, sa totiž neprejavia hneď. Týka sa to ak Agathy či Iron Heart a ďalších. Nie nadarmo sa pretáča aj Daredevil. Pokiaľ tie úvodné časti vyzerali podobne ako Echo, tak sa ani nečudujem. Držím palce, aby sa Marvel vrátil na vrchol a prinášal nám opäť kvalitne príbehy s kvalitnými postavami... viem, že občas sa tu nejaký skvost ešte nájde, ale už by ma potešilo, aby tu raz z sčasti pristál menší omyl medzi kvalitou, než kvalita medzi kopou omylov. ()

TheSecond0ne

Zdá se mi, že bych potřeboval znát důvod a ne jeden, abych pochopil hodnocení více než 2 hvězd v hodnocení. Pět dílů zdaleka nestačí na veškerý obsah, který se autoři snažili vložit do příběhu o postavě, jenž není ničím důležitá a nikterak zajímavá. Problémy s rodinou, problémy s adoptivním otcem?, akční momenty, sílu ovládající předchůdci, vztahy se všemi a hlavně vytvoření dojmu, že nikterak silné postavy mají v MCU ještě budoucnost. Mnoho věcí, které je obtížné skloubit a vytvořit funkční seriál, V tomto případě se to dá nazvat miniseriálem.  Stejně velké zklamání jako Hawkeye, který se ještě k tomu snažil být nuceně vtipný. A. Cox nebyla tragická, řekl bych, že právě naopak byla společně s hlavním záporákem V.D'Onofrio, kvalitně rozpracovaná dvojice. Daleko více by bylo záživné a opravdu smysl dávající, kdyby celý seriál byl pouze o těchto postavách. I tak by pět epizod nestačilo. Jak je možné, že i přes některé slabší a nezáživnější momenty byl seriál Daredevil mnohonásobně lepší a spojení Fiska a Murdocka jiskřilo s nadšením a očekáváním, kdy se do sebe pustí. 2/5, 2.25/5 ()

CheeseFigure

Seriál Hawkeye sa mi páčil, i keď mal svoje mínusy. Jedným z nich bola postava nevýraznej antagonistky Mayi. Preto som nechápal, keď ohlásili, že dostane vlastný seriál. Potom ale vyšiel trailer, ktorý ma celkom namlsal. Bohužiaľ výsledný produkt kvalít traileru nedosiahol. Ale poďme postupne. Maya sa vracia do rodného mesta, odkiaľ plánuje ,,prevziať Kingpinovi firmu" (nechápem prečo neostala v New Yorku, kde je centrum operácií), prípade sa pomstiť (tiež nechápem, keďže si ešte vtedy myslí, že Kingpin je mŕtvy). Nevadí. Príbeh o Mayi, ktorá sa snaží prevziať zločinnú skupinu v rodnom meste a naráža pritom na starých známych by mohol byť zaujímavý. Bohužiaľ to také terno nie je. Bolo by to celkom fajn, ale je tu veľa zbytočností s tými indiánmi. Celé tie ich scény a história mi prišli rušivé a nebavili ma. A koho napadlo, že by bolo fajn nastrihať ich do akčných scén? K tomu musím spomenúť tie Mayine magické prsty, ktoré zrazu získala. Na čo? Prečo si tvorcovia nemohli vystačiť s tým, že je zdatnou bojovníčkou? Na čo jej dávať hókus-pókus schopnosti? Ktoré ešte fungujú nejako (rozumej tak, ako dej potrebuje). A čo sa týka postáv, tak sa nejde veľmi do hĺbky. Ich charaktery a vzťahy sú skôr načrtnuté a kĺže sa po povrchu. Čo by mi nevadilo, keby bola Echo film (na to sú tie postavy celkom sympatické) ale od seriálu čakám viac. Jasné, je hlúposť čakať komplexnosť ako pri Game of Thrones, ale aspoň trochu hĺbky by tie charaktery mohli mať. A potom je tu postava, pri ktorej sa mi zdá, že ju šéfovia MCU vnímajú ako záchranu svojich seriálov orientovaných na pouličných hrdinov - Kingpin. Odkedy skončil Daredevil, tak mám pocit, že scenáristi nevedia, ako Fiska písať. Akože užil som si ho v Hawkeyovi i v Echo, ale je to tieň toho, čo býval pod taktovkou Netflixu. Našťastie, nech je Fisk hoci-ako písaný, tak Vincent D´Onofrio ho zvláda stále skvelo hrať. SPOILER: I keď to finále malo byť čo? Proste Echo spraví svoje abrakadabra prsty, Kingpin sa mentálne zrúti a odíde? To mi prišlo, ako keby tvorcovia nestihli prísť s nejakým bojom medzi týmito dvoma postavami a nestíhali vymyslieť nič iné. Finále sklamalo. KONIEC SPOILERu). Napriek kope negatív, tak Echo nie je úplne zlým seriálom.  Dosť sa kĺže po povrchu, nejde sa do hĺbky. A tá linka s indiánmi by ti byť nemusela. Ako celok projekt ale neurazí, nenadchne, je to taký priemer. I keď finále mohlo byť lepšie. ()

sammikk_

Nebylo to tak hrozné, ale ve výsledku bylo. Další průměrný a nezajímavý příběh, kde jedinou dobrou část tvoří postava o které to ani není.. Ze začátku fajn start, alespoň choreografie je vpořádku. Zase si to MARVEL nepohlídal, a jde to vidět... 4.5/10 ()

Woitisek

Echo je, řekl bych ne jen pro mě, gigantickým zklamáním. Trailer byl příslibem něčeho přízemního a surového s kvalitní akcí, celkově něco jako grandiózní Daredevil, skrz kterého byl vlastně táhnutý celý marketing. Daredevil se tu mihne nakonec v první epizodě asi na cca 7 minut v jedné, co se musí uznat, moc hezky natočené akční scény. V této zmíněné epizodě je i WIlson Fisk a celé Vás to drží v naději, že Vás čeká něco jako ten dávný "Netflix Marvel". Co se ale děje pak? Další 4 průměrné až podprůměrné epizody, během nichž seriál jde zcela nepochopitelně absolutně jiným směrem. Finále ani nestojí za zmínění, je to bída a děs... Jediné, opravdu JEDINÉ světlé momenty zde vyvtváří Vincent D'Onofrio a jeho herecký um vnesen do Kingpina. Nezbývá, než se modlit za výsledek Daredevil: Born Again. ()

Upisdown

MARVEL asi počítál s tím, že to nebude jeho nejlepší seriál, a proto stejně jako u 2. řady What if releasnul všechny epizody najednou. Je to první tv-ma rated pořad, který vzniká pod bannerem Marvel spotlight. O segment, který se má v budoucnu zaměřit na temnější projekty, spojené s ratingem a pro jejichž pochopení nepotřebují mít diváci znalosti ostatních story arků v MCU.  Fiege pochopil, že diváky přestaly zajímat pořád dokola opakující se a navazující se příběhy a zkouší se k nám dostat jinou cestou. Není to nejlepší mcu seriál co jsem viděl, ale osobně jsem rád, že takovýhle projekt vzniknul a proto ho chci maximálně podpořit. Beru to jako tease k dalším street level postavám (Daredevil, Jessica, Punisher, apod.) Pamatujte, že už jsou všichni alergičtí na cokoliv spojeného s MARVELem a buďte připravení na hate, co dostane Bornagain. I přesto, že může být stejně dobrý, jako předešlé 3. řady. ()

Raid91

Příjemné překvapení, které bohužel lehce ničí poslední epizoda. Sice se nikam moc neposouváme ale tady o to ani nešlo, spíš dořešit minulost a to se docela povedlo. Velká škoda, té změny schopnosti Echo, vím jaký význam má to slovo ale přes tuhle změnu se prostě nedokážu přenést a proto to i za mě zabíjí poslední epizoda ale teasing na pravděpodobně Daredevil Born Again v post credit scéně byl pěkný, 8/10 mohla to být 8,5. Po dlouhé době mě Marvel zase bavil a překvapil, kromě Lokiho S2 to je prostě top strop posledního MCU. No snad se povede Deadpool 3 ať má MCU tento rok dobrý po dlouhé době. Btw Cox to hodně táhne (ale teď jaký co... :D ) ()

MrMartinTm

Následující věta je myšlena naprosto vážně, bez jakékoliv nadsázky či přehánění: Echo jsem viděl před pár hodinami a jsem si celkem dost jistý, že pozítří už nebudu mít tušení, o čem 80% seriálu byla. Echo totiž trpí na to, že je to strašlivě prázdný seriál. A je to škoda, jelikož první díl začal velice nadějně a je to celkově asi nejlepší díl seriálu. Sledujeme samotnou Mayu Lopez, která už od začátku působí tisíckrát lépe a výrazněji, než v Hawkeyeovi, navíc zde dostáváme skvělý koncept otec dcera vztahu s Wilsonem Fiskem, přičemž Vincent D'Onofrio je jako Kingpin přímo božský. Je zde extrémně fajn cameo Daredevila, je zde skvělá one-take akční scéna a skvělý vizuál a příjemný soundtrack. S druhou epizodou ale jde tohle všechno do kopru. Dostáváme plochý, extrémně nevýrazný a nezáživný příběh o Mayině rodině, který trpí především na to, jak nezapamatovatelné a nerozvinuté jsou veškeré vedlejší postavy. K tomu všemu, ta nejzajímavější dějová linka, tedy vztah Mayay a Fiska jde kompletně do pozadí a tahle část seriálu má tak málo prostoru, že ve 2. a 3. epizodě se třeba vůbec neřeší. K tomu si přidejte fakt, že to největší lákadlo seriálu, tedy přítomnost a návrat dvou legendárních postav, Kingpina a Daredevila, je pěkně hnusný bait, jelikož Daredevil v celém seriálu má dvouminutové cameo a Kingpin, který byl prezentován jako hlavní záporák, má zhruba půl hodiny screentimu, z čehož jsou 15 minut flashbacky. Na závěr dostáváme extrémně odfláklé finále, které působí, jak kdyby z něj 90% natočených scén skončilo ve střižně, jelikož zde máme velice podivné vyvrcholení už tak zvláštní linky s indiánskými předky a navíc souboj s Fiskem, který trvá asi 5 vteřin a následně Kingpin prostě zmizí ze scény, odejde a objeví se až v potitulkovém teasingu na další projekt... Pokud se mě ptáte jak bych Echo spravil, je to vlastně hrozně snadný. Určitě bych zvýšil počet epizod, nechal bych tam tu plnohodnotnou linku s Mattem Murdockem (schválně říkám nechal a ne přidal, jelikož si jsem 100% jistý, že Matt měl původně mít nějakou linku, která byla buď vyškrtaná a nebo vystříhnutá, jelikož s těma leakama, který jsme dostávali před vydáním, vůbec nedává smysl, aby nakonec měl jenom takové krátké cameo), pořádně rozvinul postavy z Mayiny rodiny a hlavně bych věnoval podstatně větší část Kingpinovi a jeho vztahu s Mayou. Takhle jsme dostali absolutně prázdný seriál s fajn Fiskem a fajn Daredevilem, ale to je vlastně asi jenom 10% toho seriálu a zbytek je totální plochost a prázdnota. 5/10 ()

Dannyss

Příjemný, hravý a hudebně působivě doprovázený seriálový kousek do Marvel universa. Přestože jde o fajnovou show, tak bohužel trpí především svou krátkou stopáží. Obsáhnout do pěti dílů origin hlavní postavy, vyvolat vůbec konkrétní zápletku a v závěru ji uzavřít se zde podepsalo mírně negativně. Přitom paradoxně jsou některé části docela prázdné. Relativně hezký servis jsme dostali v podobě popisu jedné z novějších postav ve světě hrdinů, která působí fajn v kombinaci s mytologií a kulturou, z níž pochází. Solidní jsou zejména akční scény, ve kterých je vidět náznak hravosti. Echo nám celkově přináší do Marvelu nový a svěží závan, jenž se snad zúročí ve všech budoucích projektech, a to hlavně v nové řadě Daredevila. 7,3/10. ()

DarthAthiss

Hodně slabý, DIVNÝ seriál. Světlejší momenty byly, ale divnější převažují a je to hodně, hodně hloupé. A ta poslední epizoda? Definuje krásně ty dvě hvězdy, jedna za snahu, druhá z milosti. ()

ENDGAMEBOY

Tenhle seriál o Mayi Lopez/Echo (která se poprvé objevila v seriálu Hawkeye) byl naprosto dobrý a trochu drsný. Jinak dobrý seriál. A asi tak 2× lepší než Tajná invaze. Hlavně jak tam byla její rodina čili předci. Tenhle seriál celkově asi tak 8-9/10. Jinak jsem zvědavej na budoucnost jestli se Maya někdy zase objeví. Jinak tohle bylo naprosto dobrý, temný Marvelovský počin. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)