V hantýrce mladých zaměstnanců makléřské firmy J. T. Marlin se tak označuje velká místnost plná yuppíků, kteří jeden přes druhého hovoří do telefonů, aby prodali co nejvíce akcií, a co nejdříve tak získali milionové bohatství. Na to, aby sem nastoupili, nepotřebovali žádné speciální vzdělání, to je spíše přítěží. Tady platí jediné: dřít, dřít a zase dřít, žádná osmihodinová pracovní doba, žádná dovolená a do roka jsi milionář, budeš mít luxusní byt, Ferrari a všechny možné další hračky úspěšných mladých mužů. Devatenáctiletý Seth (Giovanni Ribisi) zanechal studia na univerzitě a rozjel svůj soukromý podnik nelegální kasino přímo ve svém domě. Jeho otci, federálnímu soudci (Ron Rifkin), se nezamlouvá ani jedno z těchto rozhodnutí. A tak když Seth dostane od jednoho z návštěvníků svého kasina tip na zaměstnání u J. T. Marlin, dlouho neváhá. Doufá, že se mu brzy podaří dosáhnout obou cílů, jež si vytyčil získat zpět úctu svého otce a vydělat milion.

Zpočátku se zdá, že se mu vše podaří dokonce dříve, než si myslel. Pořídí si oblek a kravatu, pracuje s maximálním nasazením, makléřské zkoušky složí v předstihu, stává se nejúspěšnějším z nových zaměstnanců. Sethovo konto roste a zdá se, že i otec si ho začíná vážit. Seth se přátelí se svými staršími kolegy Chrisem (Vin Diesel) a Gregem (Nicky Katt), který ho jako nováčka měl na starosti, dokonce naváže známost s recepční Abby (Nia Longová). Stává se jedním z nejobratnějších obchodníků a dokáže po telefonu prodat akcie doslova každému. Postupně si však začíná všímat, že nárůst na jeho kontě a kontech jeho kolegů se děje na úkor zákazníků. Seth začíná tušit, že s obchody u J. T. Marlin to není úplně v pořádku. Soukromě se pustí do pátrání a zjistí, že firmy, s jejichž akciemi obchoduje, mnohdy ani neexistují a že celý J. T. Marlin je jen jeden velký podvod. Není jediný, kdo k tomuto zjištění dospěl o J. T. Marlin se zajímá i FBI a Seth se má stát právě tím, kdo jim při velkém zátahu pomůže. (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Film o malých podvodnících, kteří by chtěli být Michael Douglasem nebo-li velkými makléři. Docela zajímavý o odlišný pohled na makléřskou branži ale ve své podstatě pouze malý film na jedno podívaní. ()

SeBig

Líbilo se mi prostředí v jakým se film odehrává, herecký výkony taky fajn (až na Ribisiho pláč, ten mi přišel dost mimo) hudba super a akorát příběh občas kamsi pokulhával (např: balení tý sekretářky mě nebavilo). Rozhodně film, který stojí za shlédnutí při nejmenšim. ()

jojinecko

Gordon Gekko je len jeden! Práve scéna imitácie tohto brokerského "guru" je tou najlepšou v celom filme... Hoci je celý príbeh naivnučký až hrôza, dobre sa na to pozerá. Jednohubka! ()

rikitiki

Standardní pohled na podvodné machinace. Snímek nenabízí nic navíc a pokud se o to pokouší, tak je to jenom k horšímu. Třeba motiv rozporuplného vztahu mezi otcem a synem končí samozřejmě klišovitým usmířením. Konec je useknutý. /1. 7. 12./ ()

ARI50

Ani dobrá volba hercu neudělá dobrý film, srat na školu a jdeme po penězich, kasino,akcie a nahoru a dolů a za chvíli nuda. Akce Filmová Výzva Yoshimitsu ()

luka4615

Průměrná filmová jednohubka na dlouhý večer, u níž překvapí pouze zvolené téma a množství známých tváří, které tehdy v této branži začínaly. Jo, a ještě EPiCKÝ motivační proslov postavy s mimikrami Bena Afflecka, u něhož jsem nadšeně zesiloval zvuk. Nic víc, nic míň. Škoda. „They say money can't buy happiness? Look at the fucking smile on my face. Ear to ear, baby.“ ()

BoPo

Mal svoj kšeft, ktorý slušne vynášal. Žil si svoju spokojnú realitu a nemal dôvod niečo meniť. Jedného dňa mu však niekto ukázal inú možnosť, ktorá bola priveľmi lákavá. Doslova mu otvoril oči. A už nebolo cesty späť. Peniaze a túžba po prestíži mu nedali na výber. Dobre zvolená hudba, herci dali do kopy zaujímavé prekvapenie. ()

malylada

Hlavní hrdina má talent v podnikání, kvůli otci zanechá vedení studentského gamblu a chce dokázat, že má navíc. Devadesátá léta nahrávala podvodníkům v USA, především v realitách, makléřském prostředí s akciemi. Přes pomalý rozjezd, díky dobrým hercům příběh graduje až do samotného závěru. Perfektně nastíněný model firmy jako multi-level, napříč lidmi, kdy jde morálka stranou. Ke konci dojde i k zadostiučinění, napravování vztahu s otcem. Hodně mi to připomínalo klasiku Konkurenti a o tolik zase nezaostává......7/10 ()

Terva

CITÁT - Zbohatnout není vůbec těžký.............. Perfektní herecké obsazení a celkem slušný, i když trochu nadsazený, příběh. Vůbec se mi například nelíbil hudební doprovod. CITÁT - Na, kup si vodičku na pleš.............. Ke konci se příběh zamotává kolem jedné situace, a je vidět, že tvůrci se hodně zaseknou a jakoby nevědí jak dál. Což dokazuje konec příběhu. CITÁT - Už tě nechci vidět......... ()

SaNcHeZ_cz

Snaha o velikost tu je, zpracování také není na škodu, ovšem celý snímek vyznívá až příliš na prázdno. Za bankovnickou hantýrkou a naleštěným obalem s několika známými tvářemi se skrývá bohužel jen lehoulince nadprůměrný snímek z tržního prostředí, který neskrývá svůj obdiv klasice žánru Wall Street. Bohužel i přes veškerou snahu nedosahuje právě tomuto snímku ani po kolena. ()

JJ.Gibson

Filmy s takovou to tématikou mám rád. Mohli jsme zde nahlédnout do zákulisí makléřské firmy. Do jejich nekalích praktik atd. Režisér Ben Younger to celé dost šikovně podal, a tak se člověk nenudil. A co se týče herců, tak ti byli ve svých rolích poměrně přesvědčivý. ()

Ridick

no to ma podrz. vin diesel ako falosny wall streetak, hmm...klobuk dole.v tomto filme som si oblubi ribisiho a affleck si u mna tiez polepsil. ()

type_B

Všeobecně nemám žánr dramatu v lásce. Tento snímek se mi ale líbil, protože je v něm výborně zakomponováno několik motivů, od kriminálního až po rodinný, který se zrcadlí ve dvou životních událostech hlavního hrdiny. Vin Diesel tu má překvapivě uvěřitelnou roli. Málokdy se mi stane, abych byl tak překvapený, když usednu za obrazovku v sobotu po půlnoci. ()

Thomassi

Tenhle film mě doslova vtáhl. Žral jsem ho od začátku do konce. Něco o tom vím, takže můžu říct, že je to vcelku věrohodné. Jako thriller je to super, ale je to hlavně ponaučení, aby lidé nevěřili podivným telefonátům a aby věděli, že to tak skutečně chodí. Vynikající téma z prostředí makléřů, kteří ale nepracují zas tak čistě jak se zdá. Jezdí v rychlých autech a vydělávají velký prachy a zatraceně jsem jim záviděl. Velmi dobrý scénář a herci výteční. Vin Diesel, Giovanni Ribisi a další. Ben Affleck ve své mini roli naprosto exceluje - nabušený a ukecaný machr, kterámu byste uvěřili všechno. ()

Thewho18

Riziko zřejmě plně ocení jen diváci znalí tématu. Myslím, že ti z vás, kteří měli možnost někdy nakouknout do nějaké podobné společnosti budou nadšeni. Setkáme se zde s naprosto věrným obrazem manipulačních praktik zločineckých MLM společností, kterých u nás není málo. Věrně zachycuje profily jednotlivých článků těchto obludných spolků. Herecké výkony hodnotím na výbornou. Bravo tohle není thriller, ale spíš dokument. ()

OG_Swifty

Když jsem po střední hledal práci, nechal jsem se jako nezkušený ucho bez známostí nachytat na inzerát týkající se velkých mezd a jednalo se o prodej cenných papírů. Chodil jsem 2 měsíce v obleku do úplně stejnýho open spacu a přemlouval lidi 9-10 hodin vkuse denně ve snaze získat z nich peníze pro obchodování na burze. Po dvou měsících bez jediný koruny (slibovali minimum, podobně jako ve filmu, které jsem ale vůbec nedostával) a těch pár chudáků, co jsem ukecal, nejspíš očesali o všechno. Po pár letech (možná už měsících) po mém odchodu firmu zavřely nějaké úřady, protože se jednalo o podvody a co jsem se doslechl, tak naše úřady nemohou dotyčné potrestat jinak než zakázat firmě! činnost. Tudíž firmu zrušili a založili znovu pod jiným jménem a jinou adresou. I proto je mi tenhle film velmi blízký, protože skutečně VELKÁ část toho prodeje tak skutečně chodí. ()

dyfur

moje zaujímavosti:Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur), Film sa natáčal v meste New York. (dyfur) ()