Nájomný žoldnier

• Česko V žoldu smrti (viac)

Základňa americkej armády vo Fort Bragg v Severnej Karolíne. Seržant špeciálnych jednotiek James Harper (Chris Pine) je prepustený z armády na základe pochybných dôvodov. Hrozí mu život plný dlhov a zúfalstva. Aby zabezpečil svoju manželku Brianne (Gillian Jacobsová) a syna Jacka (Sander Thomas), Harper prijme návrh svojho bývalého veliteľa a priateľa Mikea Hawkinsa (Ben Foster), aby pracoval pre súkromnú vojenskú spoločnosť veterána Rustyho Jenningsa (Kiefer Sutherland), ktorý plní tajné úlohy pre vládu. Harper sa dá najať ako žoldnier do Rustyho organizácie a získa od neho zálohu neuveriteľných 50 000 dolárov na zabezpečenie svojej rodiny, zaplatenie účtov a hypotéky. Zároveň získa aj prvú prácu a s Mikeom vyrážajú na prísne tajnú operáciu do Berlína. S pomocou spojky Katie (Nina Hossová) majú v záujme Spojených štátov zlikvidovať podozrivého virológa Salima Mohameda Mohsina (Fares Fares), ktorý je údajne v kontakte s Al-Káidou, a zaistiť výsledky jeho výskumu, ktoré sú v notebooku. Akcia Američanov v Berlíne sa však úplne zvrtne... Na Harpera, Mikea a zvyšných členov tímu zaútočí najskôr polícia a potom neznámi nájomní zabijaci. Je jasné, že Rusty ich oklamal a oni odhalili niečo, čo nemali v pláne. Vražedné sprisahanie však pokračuje a Harper netuší, komu môže dôverovať, ako si dokáže zachrániť život a ako sa bude môcť dostať späť domov do Spojených štátov. V pohybe mu totiž bráni staré zranenie... (TV JOJ)

maddy

Haló? Deväťdesiate roky? Ušla vám z videopožičovne jedna opotrebovaná VHSka s béčkovým akčným thrillerom. Chcete ju späť? Nie?! Ok, my to hodíme na stream, snáď si to tam nikto nevšimne. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Určitě to není taková tragédie jako filmový počin od Amazonu s názvem Bez výčitek z minulého roku. Tady se totiž sází na příběh, jenž má hlavu a patu. V jádru se jedná o jednoduchou žánrovku, která sice nemá čím překvapit (ty zvraty divák dokáže jednoduše odhadnout), ale na poli těch necelých dvou hodinek člověka zabaví. Chris Pine výbornou volbou do hlavní role, tu chemii mezi ním a Fosterem jsem mu věřil na sto procent. Potěší dunivá hudba od neznámého Alexe Pelchera, ta dokázala chvílemi i z minima vyždímat maximum. Ale s tou taktickou akcí vynášenou do nebes bych byl opatrný. Ano, po většinu času vše působí velice věrohodně (za reálné ozvučení zbraní palec nahoru), ale pak se objeví jeden nesmysl, nad kterým člověk kroutí hlavou (na střelecká impotentnost policejních zásahových jednotek budiž zářným příkladem). Závěr s pořádnou emocionální zátěží vstříc divákovi fungoval, tam problém nevidím. Za mě 6/10 ()

Aiax

Tak určitě to není mistrovské dílo hodné Oscara, ale 57% mi ke kvalitě toho filmu moc nesedí. To vypadá spíš jako výsledek nějakého review bombingu. Čekal bych spíš něco mezi 70 a 80 procenty, prostě nijak zvlášť nápaditá, ale solidní, dobře natočená a zahraná bourneovka. ()

M.i.k.e

další z řady akčních thrillerů ala Bourne,Ryan, nebo jakékoliv jiné Clancyovky. Nejblíže má Contractor k seriálovému Ryanovi, nebo nedávnému Without Remrose a to ve všech směrech.Začátek je pomalejší, akce relativně málo, a zvrat je odhadnutelný asi tak od dvacíáé minuty.Dohromady to ovšem jako jednohubka neurazí. Sice už zítra nebudu vědět o čem to bylo a pokud bych měl chuť si pustit něco podobného, raději sáhnu jinam (klidně starší Clancyovky)...60% ()

Martin741

Styl Jasona Bourna z toho vidiet  a citit  na kilometre. Chris Borovica sa snazi a ide mu to. Hlavne ked viem, ze vo filme nepojde vsetko tak ako si herci predstavuju a ked veci nejdu podla planu  67 % ()

bourec

Jako naděje na super film tady byly, ale zůstalo to tak na polovině úspěchu. Hlavně konec byl uspěchanej až běda. Na sobotní odpoledne super, ale čekal sem víc. 60%. ()

PROCESOR

Klasická jednohubka o vojákovi co s ním systém vyxxx. A tak přichází na řadu dávní kamarádi a snadný prachy. Snímek nepřináší absolutně nic nového. Na zabití nudy to, ale stačí. Kdo čeká nějaký akční nářez, tak toho zklamu. ()

alchac

Tyhlety pracovní lapálie mírně křivé Borovice s uhnilým kořenem sice nejsou žádná extra sláva, ovšem také žádný výraznější průser a překvapivě místy opravdu příjemně napínají. Díky několikerému vyvolání milých vzpomínek na Šónova Pistolníka nakonec za čtyři. ()

sir-dave

Trošku víc jsem čekal jednoduché svižné akce v duchu Extraction nebo kombinace Bourne/Jacka Ryana. Ve výsledku to bylo spíše drama s jednou a půl akcí a Kiefera Sutherlanda všeho všudy snad 10 min na scéně. Věčně mladý Chris Pine, který ještě v pětatřiceti vypadal na dvacet, tak tady po čtyřicítce vypadá na padesát. Prostřední část kdy se Contractor začíná rozjíždět a postupně rozuzlovat děj stojí za to, ale dvě třetiny jsem se spíše nudil. ()

fantassia

První půl hodiny mohla být hotovo za pět minut a tak dál. Zbytečně protažené, mnohokrát ohrané jak někoho hodí přes palubu, bojuje o život mstí se, už mě to nějak nebere.... ()

neoBlast

The Contractor úplně novou srágoru s Chrisem Pinem, Benem Fostere a šedivým Keiferem Sutherlandem (kde tomu je konec?). Jedná se bourneovskou variaci na velké spiknutí, útěkovku „proti všem“, která ale nemá žádnou přidanou hodnotu a prostě jenom tak plyne k negradujícímu finále. Tak moc průměrný film, až se bych se styděl dát mu omluvné tři hvězdičky a hotovo. Tohle je prostě jenom ztráta času.   15 % ()

Sany33

Príbeh: James Harper je po zranení kolena suspendovaný a nutne potrebuje peniaze na zabezpečenie rodiny. Príjme ponuku so súkromného sektoru na zaistenie informácií v Berlíne. Veci sa trocha skomplikujú a tak okrem skorumpovaných kolegov idú po ňom policajti a armáda. Herecké obsadenie: Mne vyložene Chris Pine vadí vo filmoch lebo je mi nesympatický ale tu to bolo celkom znesiteľné. Prevedenie: Nič svetoborného sa zas nedeje ale najväčším lákadlom na film je jeho uveriteľnosť. Nie je v ňom nič prehnané a všetko pekne odsýpa a akčné scény sa striedajú s emočnými tak ako to má byť. Pocity: Film nemá síce štatút akčného blockoosteru ale akcia je výborná a finále je síce očakávateľné ale aj tak som si ho užil. Pridaná hodnota: Po dlehj dobe kvalitne natočená akčná dráma s realistickými prvkami. 84% ()

Hollohlaway

Chris Pine celkem uvěřitejně předstírá, že je hustě krutopřísnej mariňák, ale zbytek mě trochu zklamal, hlavně scénář a zápletka. Detaily ujdou, ale jako celek to moc smysl nedává a celá ta operativně Bournovská část mi vůbec neseděla. Akce je spíš průměr, prchání a ukrývání moc rafinovanosti nepobralo a herecky...herecky nemůžu zdůraznit absolutně nic, tam není prostě o čem mluvit. Nakonec tři hvězdy, ale slabý. ()

kenkaku

Film zabijí tempo. Děj je neskutečně uloudaný a to dokonce i když se střílí. Vím, že to může znít trapně, ale nesnesitelně nezáživný byl už po 15ti minutách. Když už dojde na akci, je hrozně sterilní a má spoustu debilních momentů. Naprosto třeba nepochopím, proč když je na cizím území (hledán policií), přechází vycházkovým krokem přes přechod na červenou (!?). Kolem si jezdí auta, ostatní na něj čumí, ale on je pořád drsnej (a nenápadnej). Pak ta “nenápadná” extrakce uprostřed Berlína…. Uf. Asi nejhorší je, že během sledování děj nedává moc smysl (o nějakém solidním závěru nemluvě). ()

sedm.1

The Contractor mi bohužel skrz naskrz přijde jako průměrná, naprosto ničím vybočující akční podívaná, kterou před upadnutím do ryze béčkových vod zachraňuje jen obsazení zvučnějších jmen v hlavních rolích a vyšší rozpočet, na druhou stranu ovšem právě ani jeden z těchto ohledů zároveň film ale ani nikterak nezvýrazňuje, či mu nepomáhá se dostat alespoň do lehkého žánrového nadprůměru. Chris Pine jako představitel ústředního hrdiny je tedy každopádně sice sympaťák a ani jako herec není vyloženě marný, za mě mu ovšem chybí něco, čím by dokázal na sebe strhnout opravdu pozornost a nést celý film vážně jen na svých bedrech, kdy bych si řekl: ty vole, v tom hraje Chris Pine?, jó, ten mě baví, to musím vidět, a když už jsme u těch herců, tak Ben Foster jako nejednoznačná postava tu pak též úplně neválí a představitel hlavního záporáka, jméno neprozradím, se tu v podstatě objevu jen na pár minutek v úvodu a pak až v odfláknutém akčním finále, kde sehrál vážně nedůstojného protivníka, takže také žádná hitparáda. Zápletka jinak není nikterak originální, či nápaditá, o jejím vývoji pak ani nemluvě, stejně tak jako o ,,nečekaném´´ zvratu v závěru, to vše za mě bohužel prostě posílá celý film skutečně do nezáživných žánrových vod, a jelikož ani její spád není kdovíjak strhující, tak těžko zde jen co vyzdvihnout, zvlášť když i atmosféru musím označit za zcela nepůsobivou ,stejně tak jako napětí, či emoce. No a na závěr svého hodnocení jsem si nechal to nejpodstatnější, tedy akci, a o té mohu snad jen konstatovat, že jí jednak není příliš, ale hlavně je sice zpracována vážně profesionálně a rozhodně nepůsobí naivním dojmem, na druhou stranu ale zároveň nenabízí cokoliv, čím by mě vyloženě nadchla, či fakt bavila. Za mě je tak zkrátka The Contractor ryzím představitel sice filmařsky kvalitně zvládnuté podívané, ovšem bez jediného výraznějšího prvku, kvůli kterému bych si mohl říct wow, to se tu vážně povedlo. ()

Lukoboss

Docela zbytečnej film, protože zjistíte, že už jste to všechno někde viděli. Žádnej novej nápad - bývalej voják ze speciálních jednotek už chce klid, ale co čert nechtěl, dostane se do problémů, takže přece jenom vezme ještě jednu, tu poslední, prácičku. No a jak to tak bývá, něco se posere, někdo jeho posere, on je sice nasranej, ale neposere se z toho a naopak chce pořádně nasrat ty padouchy. Tak, a to je všechno, v téhle jedné tupé větě je řečeno vše, co se v tom filmu vlastně stane. Není potřeba se na to dívat a rozhodně není potřeba se na to dívat podruhé. Takových akčních thrillerů jsou tisíce a určitě existuje spousta lepších. ()

iXtr3m3

Dávam silnejšie tri hviezdy. Pine je sympaťák a človek mu to všetko verí. Foster už je trilerová klasika a Kiefer s Marsanom aj napriek mini priestoru boli už len čerešnička na minitorte. Presvedčivé, realistické, civilné, možno preto až zbytočne menej pútavé. Možno časom prehodnotím a zdvihnem o hviezdu. Nie je to žiadny zázrak, ale určite neľutujem, že som to videl. ()

mira007

Chris Pine jako veterán z Iráku, který přijme soukromou zakázku, která se zvrtne. Nejprve to vypadá jako seriózní film na téma postavení amerických veteránů, pak se rozjede akční film, který má velké ambice, aby se pak ukázalo, že ten scénář je debilní a ten film úplně zbytečnej. Neoriginální, s ničím zapamatovatelným ani zábavným. ()