Vstupenka do raja

• Česko Vstupenka do ráje (viac)

Keď vám dcéra, ktorá trávi prázdniny na Bali, oznámi, že sa tam zamilovala a bude sa vydávať, pravdepodobne skočíte na prvé lietadlo a poletíte jej to vyhovoriť. Presne to sa stalo Georgovi Clooneymu a Julii Roberts v úlohách šokovaných rodičov, ktorí sa rozhodnú zachrániť svoju dcéru Lily pred následkami letnej lásky. V tomto smere majú bohaté vlastné skúsenosti. Pred devätnástimi rokmi sa po podobnom vzplanutí vzali, pred štrnástimi rokmi pochopili, že to nebol dobrý nápad a tak ukončili krátke dobrodružné spolunažívanie rozvodom. Odvtedy sa snažia jeden druhému vyhýbať, ako sa len dá. Vedia, že každé ich stretnutie skončí hlasnou hádkou. Teraz však vyhlásili dočasné prímerie, aby vyslobodili svoju dcéru „z pazúrov“ chytrého, pekného a podnikavého domorodca, ktorý sa živí pestovaním a predajom morských rias. V príprave rafinovaných pascí, ktoré majú ich dcére zložiť ružové okuliare, sú síce veľmi dobrí, žiadna z nich však neklapne tak, ako naplánovali. Čo je však horšie, kulisy morského raja začínajú prebúdzať spomienky na krajšiu časť ich spoločnej minulosti. A aj keď sa bránia zubami nechtami, nebezpečenstvo, že do toho znova spadnú, doslova visí vo vzduchu. Táto záchranná operácia sa skrátka vyvíja úplne nečakane. (CinemArt SK)

Martrix

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to velká a veselá reklama na Bali. Jenže dle mého názoru měli tvůrci o malinko vyšší ambice. Hlavním motivem totiž není jen morálně pokleslá snaha rodičů sabotovat svatbu své dcery. Ani to, že se navzájem nesnáší, což dokazují neustálým hašteřením. Přestože je počáteční špičkování mezi nimi vcelku zábavné, dlouho to nevydrží; končí okamžikem uzavření příměří. Protože mají společný cíl - přijeli s úmyslem "páchat dobro" v zájmu štěstí svého potomka. Pokud by byla Vstupenka do ráje jen o tom, asi bych byl i přes účast hollywoodských miláčků, vcelku kritický. Jenže mám něco odžito, takže na mě zapůsobila "mechanika vztahu" bývalých manželů. Vcelku se povedlo nesklouznout do superklišé, které by člověk zvlášť od komedie čekal. Je mi jasné, že mladí to tam buď nevidí, nebo je to mine, ale starší ročníky se možná vrátí v myšlenkách zpět a řeknou si...co by se stalo, kdybychom tenkrát ten dům nestavěli, ale šli do podnájmu, co kdyby jsme měli velkou rodinu, která by nás podporovala a připomínali nám, že jsme se kdysi zavázali zůstat spolu napořád, co kdyby... . Tento film naznačuje, že jsou místa jako je Bali, která mají kouzlo spojovat i napohled hodně poničené vztahy. Připomínají, že v jiných kulturách pořád není manželství cosi jako zaměstnání a rozvod jen výpověď dohodou. Ta představa, že existují místa a lidé, kteří vás přimějí rozvzpomenout si.... je možná romantická, ale mě se líbí. Vstupenka do ráje, tak pro mě není jen průměrná feelgood popcorňárna, ale tak trochu i osobní záležitost. Což i díky účasti "starých známých a mě milých herců", na odrbané 4* stačí. ()

Juto

Režisér a spoluscenárista filmu Ol Parker je natoľko oddaný vytvoriť ľahkú príjemnú žánrovku, že vynecháva všetko potrebné a to je napätie a zvraty, a v tomto prípade aj potrebné vtipy. 5/10 ()

Ondatra

Letní komediální oddechovka, která dělá dobrý dojem. Sice příběhem nijak extra nepřekvapí a nepřinese nic nového, ale jako film na večer to funguje skvěle. Julia Roberts a George Clooney tu hrají rozvedené manžele a skutečně tihle dva se k sobě prostě hodí. Jako se Julia hodí k Richardu Gereovi, tak se hodí právě ke Clooneymu. Je to ikonický pár, který nemá chybu. Samotná zápletka filmu je docela jednduchá a stejně všichni víme, že to nakonec dopadne dobře. Výrazným plusem ve filmu jsou ale lokace. Krásné pláže, ostrovy a nádherná příroda. 6/10 ()

otík

Jedním slovem HRŮZA. Nikdy bych neřekl, že film s Robertsovou a Clooneym může být taaaak špatný. Tady nefunguje nic - dialogy tragédie - v českém dabingu některé věty vůbec nedávaly smysl, příběh absolutně bez emocí, všechno předvídatelné a hlavně absolutně nezajímavé, lokace krásné, ale příběhu nijak nepomohly, herecké výkony ubohé, samé křenění, usmívání jen na oko, Keitlyn Dever jako dcera hlavních hrdinů strašná. Opravdu obrovské zklamání, nikdy více. ()

Qitek

V neděli takhle dopoledne s apatickým přístupem je to trapná píčovina s křenícím se Clooneym. Být na tom v kině, bude to nesnesitelný peklo za jednu hvězdu. ()

Johnny.ARN

Uhádaná a ukričaná romanťárna, ktorá tu už bola. Hrali to len na výpravu a obsadenie. To sa im podarilo, ale dejovo ma ten film neoslovil. V kine by som pekne pičoval. Slabunké 3 z 5 ()

oveckaoa

Tenhle film hodně zachraňuje prostředí a ta kultura nebýt toho je to průměrná romanťárna, kterých je hodně. Dcera se vdává a její rozvedení rodiče se snaží tu svatbu překazit samozřejmě kdo viděl nějaký podobný romantický film (třeba Prci Prci Prcičky 3 svatba)  tak ví jak to dopadne. Tady je velkým plusem sympatický kásting Julia na ty roky rozhodně nevypadá i když u ženské to jde dobře schovat a i to, že zde není žádný fekální humor jak je poslední dobu v těchto komediích zvykem mínusem bohužel humor (všechny scény jsou v traileru) a ke konci tomu dochází dech . 2  hvězdy za prostředí 1 navíc za film celkově tak 60 procent je ideální pokud chcete něco nenáročného ideálka. ()

hroubek

Pohodová a oddychová komedie s hvězdnou dvojicí. Na samotný film jsem se těšil hned poté, co jsem viděl trailer. Ne protože bych si myslel, že dostanu něco originálního, ale kvůli sympatickému obsazení a pohodové atmosféře. A to jsem taky ve výsledku dostal. Režisér Ol Parker splnil své zadání na jedničku. Natočil zábavnou a neurážející komedie, která prodává krásy Bali a v hlavních rolích jsou Clooney a Roberts. Film nemá žádné velké ambice, jen chce pobavit a dát divákům přesně to, co mají na těchto filmech rádi. A to se mu daří. Problém je, že film jede až moc na jistotu a samotných vtipů a komediálních momentů zde není tolik kolik by jich zde mohlo, nebo lépe řečeno mělo být. George Clooney je sympaťák každým coulem a jeho ironické dialogy fungují skvěle. Julia Roberts parádně zvládá dialogové výměny a scény s Paulem jsou správným způsobem přepálené a zábavné. Chemie mezi Clooneym a Roberts je tím nejlepším, co nám film nabídne. Dost mě mrzelo, že talentované herečky Kaitlyn Dever a Billie Lourd nejsou pořádně využitý (hlavně Lourd, která celý film hraje opilou kámošku) a rozhodně by si zasloužily náročnější a zábavnější scény. Film krásně prodává nádherné prostředí Bali a krásnou přírodu kolem. Ta pohodová atmosféra doslova z filmu sálá. Vstupenka do ráje je fajn oddechová komedie na víkendový večer. ()

Sany33

Príbeh: Dcéra dvoch znepriatelených rodičov sa rozhodne pre svadbu s chlapcom z Bali, ktorého pozná sotva mesiac. Rodičia sú teda nútený spojiť sily aby tomu zabránili. Herecké obsadenie: Clooneyho som videl vo filme po veľmi dlhej dobe asi do Dannyho parťákov a trocha nám zostarol. Ale stále sa drží ako tak vo forme a je to celkom sympoš. To sa nedá povedať o Julii. Hviezde romantických filmov z konca minulého storočia, ktorej som sa miestami až bál. Ak by nemala dokonalo nastylovaný účes - tak takto nijako by som si predstavoval smrtku. Ale klobúk dole, že sa vo filme odlíčila to chce odvahu aj pre ženu ktorá nemá jej vek. Prevedenie: V podstate sa jedná o tuctovú romantickú komédiu akých je na trhu kopa s nabitým hereckým ansámblom ale jedna vec je na tejto konkrétnej komédií lepšia. Dokonalý vizuál a prostredia Bali (síce nenakrúcanom na Bali). Pocity: Ja som sa celkom bavil. Nebadal som asi žiadny rušivý efekt. Akurát je škoda že podobných filmov je už kopa a tak sa aj tento zaradí iba do zástupu podobných romantických komédií ale neváham si ho pozrieť znova. Pridaná hodnota: Romantika s kontrastom staršej a mladšej generácie na pozadí nádherného exotického raja. 74% ()

kklepkaa

Americká romantická komedie bez obvyklých klišé a patosu? Ono to ještě jde? Evidentně ano! Scénář jako takový není žádné terno, ale Clooney a Roberts to celé o level povyšují. ()

svobik

Nemám s tím filmem nejmenší problém. Nehraje si na něco víc, v řadě míst se nebojí přiznat, že je vlastně pitomej, ale po většinu stopáže baví. Navíc hezcí lidi na hezkých místech mu taky zrovna neškodí. Možná povrchní kritérium, ale u Vstupenky do ráje by nějakou hloubku čekal jen blázen. Prima věc. ()

MichelSmith

V podstate konverzačka avšak nie statická obmeňujúca scenérie,hraním premenlivého priameho bezprostredného deja navodzujúca presah do klasickej komedie potažmo mierne intervenčne v pravom tenorovom zmysle pojmu hyperbolicky akčná s ofenzívnou nacielenou romantickou proporconialitou a charizmou ústrednej dvojky! ()

Hollohlaway

Velmi, velmi předvídatelné a ne zrovna originální, kombinace všech těch řeckých a jiných svateb, Abba muzikálů a podobně. Jediné co to má a co ostatní nemají, je George a Julia. Ústřední pár je v kýčovitém exotickém ráji, který mi brzy lezl na nervy, osvěžující a vtipný. Julia je sice už krapet vysušenější, ale její úsměv pořád rozzáří celé okolí a Cloonymu role prošedivělého sarkasticky hláškujícího frajera vysloveně sedí. Typově je to prostě dokonalá variace na Seana Conneryho a takhle bych ho rád viděl ještě mockrát. Kromě těch dvou tam není moc zajímavého, ani myšlenkou, ani obsazením. ()

Autenticita

Dostala jsem to, co jsem od romantické komedie očekávala. Čili střízlivým pohledem je to blbost od začátku do konce, ale když se přistoupí na tu hru, je to celkem zábavný film.  Vzájemné špičkování rozvedeného páru mělo švih a reakce byly pohotové, a na filmu mě bavily nejvíc. Paradoxně nejmíň mě bavily romantické scény, těšila jsem se, až mladí zmizí ze scény a dočkám se jízlivostí od George s Julií. _ Hudba trošku tlačí na pilu, ale kamera je fajn. Profese pěstitele mořských řas inspirativní, po stránce pracovního prostředí obzvlášť příjemná. Celkově dávám této komedii 80%. ()

sedm.1

Co se této romantické komedii dá skutečně vyčíst, tak to je vážně neuvěřitelně tuctová a nenápaditá zápletka, a to od první do poslední minuty. Celý ten příběh totiž nedisponuje jediným překvapivým zvratem, jediným nečekaným momentem, jedinou scénou, která by nebyla předvídatelná a již po ,,iksté´´ zrecyklovaná, prostě v tomto ohledu je Ticket to Paradise ukázkovým příkladem absolutní neoriginálnosti. Ovšem pozor, mě to bylo po celou dobu úplně jedno, jelikož ten film zároveň disponuje tolika jinými pozitivními prvky, že mi ve výsledku nakonec tento nedostatek dokázali výrazným způsobem vynahradit. Především tedy samozřejmě očekávaně tím největším kladem filmu je obsazení ústředního páru Julií Roberts a hlavně pak snad čím dál víc sexy působivějšího George Clooneyho, který nejenže herecky i vizuálně nezastavitelně zraje, ale hlavně zde jednoznačně celému filmu i ve všech ohledech vévodí, je neskutečně vtipný, charismatický, emočně přesvědčivý, dramatický výrazný, prostě TOP. Nicméně i ostatní herci tu ale nejsou vůbec jen do počtu, a to i díky vesměs zábavně pojatým postavám, které též baví a vlastně žádná z nich nepůsobí ani trochu nesympaticky, či snad trapně. Obrovské překvapení mi jinak způsobila vtipnost filmu, hlavně pak neustálé hašteření ústředního ex-páru je opravdu fungujícím způsobem humorné, za působivé se zde dají nicméně považovat i nevlezlé emoce, kdy tvůrci zbytečně netlačí na pilu a vše vyplývá tak nějak přirozeně a uvěřitelně, no a opomenout samozřejmě neleze ani prostředí Bali, které lze skutečně považovat za jeden z mála rájů na Zemi, to je vážně nádhera. Sedla mi ale i taková ta celková uvolněná atmosféra celé této podívaná, takže já i když popravdě nejsem příliš příznivcem daného žánru, tak tohle mě oslovilo a pobavilo opravdu hodně a za mě si to zaslouží jasný palec nahoru. ()

Darth Maul

Hneď na úvod priznávam, že nie som veľkým fanúšikom romantických komédií. Spoluprácu dvoch hereckých ikon daného žánru som si však nemohol nechať ujsť a zablúdil som do kina. Film má príjemnú atmosféru a poteší aj výdatná porcia milého humoru. Lenže príbehová stránka pôsobí predvídateľne a neponúka nič originálne. Chcelo by to trošku viac odvahy. ()

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (viac)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (viac)