S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

ppetrnosek

Co dodat? Snad jen, že je to mistrovské dílo... Snad nikdo ve filmu nezahrál něco, co by se mi nelíbilo. Už jen ten úžasný nápad vytvořit příběh člověka, dokonalého člověka (avšak trochu hloupého), který dokázal věci, na které denně myslíme. Forrest Gump. ()

ifes

Ach ten Forest, naprosto skvělá ukázka demence a filmové ikony v jednom! Film je prostě dechberoucí od začátku až do konce. Hanks svou roli hraje přesvědčivě, nenuceně a diváka doslova posadí na prdel. Také mne zaujal soundtrack, který filmu dodává na dokonalosti. ()

Valkyria

Miluji ten film. Forrest Gump mi svou hloupoučkou a naivní náturou připomíná našeho Švejka. Ale pokud si přečtete originální předlohu od pana spisovatele W. Grooma nestačíte se divit! Z celé knížky dodrželi pouze jména hlavních postav (a to ještě né všechna) a dále některá témata, která se v knize nacházejí. Ale postavy se chovají naprosto jinak! A ačkoliv mám vždycky raději knihu, nežli film v tomto případě je to přesně naopak. Z knižního, sice naivního, ale chvílemi dost vulgárního Forresta udělali ve filmu naivu, který je v dětství týraný okolím a v dospělosti úspěšný podnikatel, který ze všeho nejraději seká trávu. :o))) Tom Hansk tu předvedl snad dokonalý výkon! A tak nejspíš jen na závěr, pokud milujete film, tak tedy nečtěte knihu, aby jste neztratili iluze! :o)))) ()

Mira90

Kdo by neměl rád Forresta? Možná ti, kvůli kterým začal utikát. A jestli nezemřel, utíká dodnes :-) Skvělý příběh, dokonalá hudba, parádní herecké výkony. Hořko-sladká nálada...Film, co se mi nikdy neomrzí. ()

vincchuppo

Tento film se již dlouhou dobu vyjímá na vrcholu žebříčku, má proč. Je to skvostně zpracovaný kousek, který si zaslouží aplaus. Byť hlavní postava Forresta rozhodně geniální není (co se IQ týče), tak scénář... scénář je naprosto dokonalý. Nebudu opěvovat Toma Hankse a další za skvělé výkony, ano byli skvělí, ale především pochválím scénáristu, který román amerického spisovatele Winstona Grooma dokázal precizně zpracovat do filmového jazyka. Co se na to dá říct víc... Děkuji vám za tento projekt! ()

MatySkills

Tento film, nejenom že je velice humorný a úžasný, ale navíc skrývá tolik ironie, satiry a moudrosti zároveň, že se to do jedné věty ani nedá napsat. Nebo dá? ()

josieaddms odpad!

Nechápu jak tohle může být nejlepší film. Co to s váma lidi je, že tohle obdivujete? Podle mě je to strašná vlezdoprdelistická hovadina. Sentiment, kýč, nuda a opěvování Ameriky. Tom Hanks je sice dobrý herec, ale nedá se na něj koukat. Příběh to má nezajímavý, jakože promlouvající k lidem, ale je to trapas a propaganda. fuj. Na začátku se dal ten fórek s Elvisem, a má to dobrou hudbu. Jinak skutečná ostuda! ()

Jimy

Skutečně nádherná a precizní záležitost, v níž je vše důkladně propracované, od výběru herců (Oscar pro Toma Hankse byl více než na místě) přes výborně zvolené písně až po celkovou úpravu jednotlivých scén. A samozřejmě nelze opomenout zručně zprostředkovanou myšlenku, že v životě můžeme dokázat cokoliv, nehledě na to, na které startovní čáře ve srovnání s ostatními začínáme. ()

Martin79

Vynikající film, právem zde na čsfd nejoblíbenější ! Pravda je trochu "manipulativní", dostane vás však spolehlivě tam kam chce, no a není občas fajn se na dvě hoďky nechat unášet příběhem a trochu se nechat oblbnout. Ať tak a nebo tak s Forrestem Gumpem sympatizuji a navíc snímek je to opravdu špičkový. ()

Varney

Film, ktorý chytí za srdce každého jedného človeka. Forrest je človek, ktorý síce nie je obdarený rozumovo, ale zato o to väčšie je jeho srdce a svojou jednoduchosťou a prostosťou si získa človeka. V živote sa riadi radami svojej matky, zažíva nešťastie, radosť a miluje svoju Jenny. Tom Hanks podal naprosto neskutočne skvelý výkon, celý dej filmu príjemne ubieha, sledujeme Forrestov neľahký život a k tomu nám v pozadí znie úžasná hudba. Jeden z mála filmov, ktorý je na rovnako vysokej úrovni ako je knižná predloha. Forrest Gump - najobľúbenejší idiot na svete. ()

R4D0

"Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno". Nádherný ľahky a voľný film ktorý nedpredvádza divákovy chaotické a pomotané scény, Forrest Gump je rozhodne iná liga a tak sa líši od ostatných filmov, zároveň sa jedná o jeden suvislý a dlhý príbeh ktorý zanechá na divákovy stopy porozumenia, ľútosti, no komediálne prvky nebudú výnimkou. "Jmenuju se Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump." :-) ()

Pathrose

Jeden z nejlepších filmů, který bere život Forresta skrz na skrz americkými dějinami. Tom Hanks je opravdu jedinečný a výkon, který předvedl si Oscara jednoznačně zasloužil. Odkaz na aféru Watergate je opravdu výtečný... no a pak samozřejmě, trochu vizionářská koupě nějaké firmy na ovoce:) ()

Doski

I když jsem viděl Forresta asi 4x a ted' po 5. a bude to pořád pokračovat, tak je pořád vtipný zábavný a neomrzí. Takže opravdová špička. Forreste, děkujeme ti za: SHIT HAPPENS, smajlíky, ovocnářskou firmu Apple Computers, jak jsi naučil Elvise tancovat a jak jsi přišel na Nixonovo podplácení přes šejky?! Úžasné a každý by měl vidět tento film. My, budoucí rodiče našich dětí bychom měli být jako Forrestova maminka. Určitě by měli mít naši podporu a vědomí, že je máme rádi. Vytvořit si důvěru také. Vždyť co by chudák Forrest bez maminky dělal. Nebyl by na normální škole, nebyl by pro každého hloupého hlupákem, netušil by nic o skutečném životě, že nikdy neví co v životě ochutná, stejně jako je to s bonbonierou. My jako jeho maminka bychom je měli vést k dobrmu a určitě jim říct o tomto ''životopisu''. Ať Forresta mají klidně jako příklad. :) Film vyniká a je v popředí se vším. Scénář, soundtrack, provedení, herecké výkony a kouzelné citáty či rady nebo prosté decentní vtípky. 97%. ()

Wacki

Nevím, asi jsem jinej, ale tenhle film mě zaujal pouze jeho zpracováním a excelentním výkonem hlavního hrdiny. Příběh mě nechal zcela chladným, škoda. ()

Searison

Klasika, kterou není třeba představovat. Smutný ale i zábavný od začátku až do konce. Není zde hluché ( nudné ) místo... Skvělé dílo, které je často právem označováno jako jeden z nejlepších filmů všech dob. Pokud se najde ještě někdo kdo jej neviděl, určitě ať to okamžitě napraví, to že je to 17 let starý film neznamená , že nynější generace nebude bavit, naopak film je nadčasový. ()

jaki96

Robert Zemeckis natočil v roce 1994 svoje životní dílo, Forresta Gumpa, kterým dokázal diváka rozveselit a zároveň dojmout. Snímek také nabídl zajímavý pohled vyprávění příběhu. Myslím, že v tomto případě není vůbec co vytknout, film lze pouze vychválit do nebes. Velmi kvalitní práce... ()

Melvej

Neznám člověka kterému by se nelíbil, a proto je to podle mého vůbec nejlepší film, protože o tom mají filmy být. Mají se líbit všem, ale jen některým se to povede. Forrestovi se to povedlo a z toho důvodu si myslím, že se jedná o nejlepší film, jaký kdy kdo natočil, ačkoliv se od své knižní předlohy velice odchýlil a nejsem si tak jistý, zda by kniha měla stejný ohlas. ()

Sign

Právem, ano právem tenhle film patří do desítky nej ze všech, nevím sice jestli bych ho zrovna dával přímo na druhé místo ale do první desítky snad i pětice určitě, u mne osobně by na druhém místě melo když už být Přelet nad kukaččím hnízdem ale vem to čert, je to celkový názor, názory a komentáře jako mají MORIEN, KINGIK či GJJM asi nepochopily o co se režisér snažil a MORIEN není to poselství ve stylu buď blbej jak poleno a seš v pohodě, ale nepřemýšlej a nesnaž se zmněnit veci které nemůže a naopak dělěj věci které ovlivnit můžeš, komentáře ve stylu ''život je jako bonboniéra, je plnej sraček si mohl uživatel odpustit nebo jinak osvětlit svůj názor že pane MR.KLIKY a o názorech a hlavně hodnocení lidí jako PREJZA, GLAMOURCAT či KRITIK007, nemusíte se držet ostatních názor má každý, ale dávat tomu odpad a komentovat to jako největší sračku? děláte si prdel?!?! To sme asi my všeci včetně filmové akademie mimo a vy páni situace... tyhle názory fakt žeru, pochopitelně myšleno SILNĚ ironicky ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)