S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Krysa SPK

Myslím, že je celkem na místě vyčítat Forrestu Gumpovi jistou dávku vykalkulovanosti či vypočítavosti, která přesně pálí na divákovy emoce. Forrest Gump tak může tak trochu iritovat svou dokonalostí, ale to rozhodně není můj případ. Forrest Gump mě dojal poprvé, dojal mne i po stém zhlédnutí. Jak praví slogan filmu: "Forrest Gump je ztělesněním éry a nevinnosti v zemi, která svou nevinnost ztrácí." Navíc snímek doplňuje krásná hudba a dokonale vybrané písničky. ()

morena.jea

Originálne, zaujímavé, heroické, motivačné, americké. Skôr než film by som to ale oznažila za dokument s názvom: Prierez americkými dejinami z pohľadu mentála. Nikým nepochopený outsider, ktorý si časom získa srdcia všetkých do takej miery, že sú schopní skandovať jeho meno a vešať transparenty. Tom Hanks na mňa pôdobí trochu čudne. Nemôžem mu prísť na chuť. ()

yeniczek

K Forrestovi tu bylo napsáno už tolik, že nemá smysl přidávat další řádky, ale to prázdné místo v mé Top 10 působilo nezdravě, tak aspon takhle :) ()

Maik22

Nevím čím mě tak moc Forrest Gump nadchnul, ale cítím z něho sílu, pohodu a lehkost. Musím říct , že pokud bych viděl Forresta každý měsíc, neokoukal by se mi. Pokaždé si všimnu nových věcí a pokaždé mě dokáže pobavit. Není to jenom o Gumpovi, ale i Bubbovi a jeho krevetách a poručíkovi Taylorovi :). Soudtrack: ***** ()

philip.j.fry

Míle a míle jsou cest, které znám, jdou trávou i úbočím skal. Jdou cesty zpáty a jdou cesty tam a já na všech s vámi stál. Proč ale blátem nám kázali vést a špínou nám třísnili šat. To ví snad jen déšt a vítr kolem nás ten vítr co začal právě vát. Míle a míle se táhnou tě cest, a dál po nich zástupy jdou. Kříže jsou bíle a lampičky hvězd jen váhavě svítí tmou. ()

Yoda sama

Spojenie dokonalého rozprávania, réžie a hercov, príbehu ktorý vás chytí za srdce, tak, že si uvedomíte, že Forrestov život je film v tom najsprávnejšom slova zmysle- nemožný, bizarný a zároveň krásny a zábavný. Film ktorý si asi najviac vychutnám, vždy keď ho vidím. ()

mab

Vynikající film, i když o trošku méně než Vykoupení z věznice Shawshank, kterému ale vyloupil snad všechny Oskary. Výborně a vtipně poskládaný děj, pěkné vkoláže do skutečných událostí a televizních záběrů. Co ale tento film povýšilo do kategorie nejlepších filmů je muzika, která je naprosto geniálně poskládaná v historickém kontextu aktuálně probíhajícího děje s aktuálně frčící produkcí a de facto dělá tento film. ()

fabecc1222

Jeden z nejlepších hereckých výkonů historie v podání Toma Hankse a stejně tak skvelý dabérský výkon Vladimíra Dlouhého. Není to jen příběh jednoho člověka, ale i znázornění jednoho období Americké historie, a snad všech důležitých událostí v daném časovém období. Forrest toho prostě prožil tolik, jako 10 jiných dohromady. ()

Sany33

Príbeh: Životná cesta zaujímavej postavičky menom Forest Gump, ktorá sa za svoju existenciu dokázala zúčastniť na všetkých podstatných historických amerických míľnikoch. Herecké obsadenie: Životná rola jedného z najlepších hercov, ktorého asi netreba predstavovať. Prevedenie:  Príbeh chytený za ten správny koniec. na plátne sa v podstate stále niečo deje a emócie sú dávkované s chirurgickou presnosťou.  Pocity: Najlepšie na celom filme je emočný zážitok, ktorý je jedinečný. Od začiatku až po koniec máte slzy na krajíčku nad osudom hlavného hrdinu. Pridaná hodnota: Prvá veta legendárneho príbehu o Forrestovi Gumpovi (Jedno vám teda poviem, byť idiot nie je žiadny med) hovorí za všetko. 99% ()

J.Lajner

Patrně výjimka, která potvrzuje pravidlo. Globálně uznávaný fenomén a zároveň filmový mezník, k jakému jsem si nikdy nedokázal najít cestu. Důvody mám dva. Prosťáček se sníženým IQ, který se nás snaží přesvědčit o tom, že stačí býti debilem a svět vám bude automaticky ležet u nohou. Druhým důvodem je promiskuitní běhna, která netuší, co chtít od života a tak svůj potenciál utápí v drogách, alkoholu a hromadě různobarevných pánských přirození, aby nakonec - když jí zubatá klepe na dveře - dala šanci bezelstnému retardovi a tím si zajistila vykoupení (nebo tak něco). Ne. Ani přes výborné technické zpracování nemohu velebit film, kde mi tolik vadí přítomnost dvou hlavních postav. ()

Spock

Ten film má všechno. Forrest je takový novodobý Odysseus. Film na mě dýchá velkou pohodou. Zvlášť bych ocenil hudební a vizuální stránku filmu. Záběry, v nichž Forrest běhá sem a tam po celé zemi, jsou pastvou pro oči. ()

Gazi

Dokonalé a tedy zasloužené oskarové žně (i když je mi líto Shawshanku...)! Vtipný a zároveň dojemný film s životní rolí Toma Hankse. Na životní moudra pronesená z úst Forresta - máma vždycky říkala.... se nedá zapomenout. ()

Pupidyk

Odpustím si všechny trapné velkohubé prohlášení kromě jednoho a říkám, že tohle je to nejlepší co nám kinematografie může nabídnout. ()

smolicek04

Jeden z mála filmov ktorí sa mi páči a pri ktorom sa väčšina ľudí smeje, ja som mal opační pocit. Najlepší herecký výkon aký som videl, a najviac druhov dažďa pohromade :) ()

ganz

Americkou moderní historií trochu "jednodušeji" aneb Forrest Gump. Kvalitní film s kvalitními herci, který je ale oproti své kvalitě neskutečně přehodnocený 8/10. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)