Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Xeelee

Míň propracovaná variace na to samé téma potřetí. Ta poslední doktorova cesta v čase byla hodně velký WTF. I jako nejslabší díl trilogie to je ale pořád hodně dobrej film. ()

Ištván87

Je to zvláštní, když se člověk dívá na trilogii, kde je kvalita všech tří snímků zhruba stejná. Když pominu sérii o Jasonu Bourneovi, která má vestupnou tendenci, nebo originální Star Wars, kde není vítězů ani poražených, ta nám toho moc nezbývá. Ale mezi opravdu kvalitní trilogie Návrat do budoucnosti rozhodně patří, jak dokazuje třetí díl. ()

ARI50

Trošku jiné o proti posledním dvěma cestám ale pořád se to dá je to rodinná oddechová záležitost. Důležité je že pokračujeme kde jsme skončily málo kdy se tohle vidí. ()

Necrotongue

Ha! Sám sebe jsem svým původním hodnocením nemile překvapil. Nevím, co mě vedlo k takové lakotě, ale dnešní repríza po nějakém tom desetiletí mi přinesla slušnou porci zábavy, což nebylo tak úplně očekávané, protože mě američtí tvůrci už několikrát přesvědčili o tom, že se jim přesuny současných postav do divokozápadního prostředí ne vždycky daří a komediální prvky se tak mnohdy mění v momenty plné trapnosti. Třetí návštěva v minulosti / minulé přítomnosti / minulé budoucnosti se dokázala těmto nástrahám vyhnout, a přestože u mě nedosáhla kvality prvního dílu, pobavila mě víc než ten druhý. Michael J. Fox a Christopher Lloyd se i tentokrát skvěle doplňovali, zbytek obsazení jim to příliš nekazil, a ani jsem si nestihl všimnout, že měl film téměř dvouhodinovou stopáž. Takže ano, bavil jsem se, a proto jsem patřičně pozměnil mé původní hodnocení. / Poučení: Znovu si důkladně projdi filmy s Clintem Eastwoodem, třeba ti někdy v minulosti nebo v budoucnosti zachrání život. 4*+ ()

Bauer

No tak je to trošku slabší ale na to, že je to 3 díl tak je to stále dobré.Nemám rád filmy z divokého Západu ( až na aár vyjímek ) ať už jsou pojaty vážně a nebo humorně.Ovšem toto se mi líbilo.Kdo mi tam teda vůbec nesedl byla Mary Steenburgenová.Michael J.Fox předvedl opět výborný výkon a jeho představování jako Clint Eastwood byla prostě bomba.Jedna z nejlepších trilogií!!! ()

Sifaka

Skvělé vyvrcholení této vynikající série, která si všechny 3 díly drží velmi vysoký standard. Málo kdy se stane, že 3.díl je stejně dobrý jako první, tady se to poedlo, moc jsem se bavil, Marty McFly je životní role Michaela J. Foxe. ()

duklak2

Lehce podprůměrný snímek, který ale stále baví. Tvůrci tu zanechali obrovskou stopu dalším generacím. Stáří filmu nic neubírá na jeho kvalitě a lidé se budou bavit pořád. Mě se zde ale nelíbilo prostředí. Nebaví mě westerny, takže proto pro mě tento film není tak kvalitní, jako pro ostatní diváky. ()

luka4615

Dokonalé zakončení dokonalé trilogie. Na třetím dílu trilogie oceňuji především kreativitu tvůrců a jejich vizi Divokého Západu. Jen mě vždy po shlédnutí třetího dílu přepadne smutek a lituji, že není natočeno více dílů. „Hey, Doc! Where you goin' now? Back to the future?“ ()

Sawy

Rozhodně nesouhlasím s tím,že jde o nejslabší díl série.Podle mě je na stejné úrovni,jako dva předchozí.Je pořád stejně zábavný,stejně originální(děj na Divokém západě je skvělý nápad) a stejně osvěžující.Všechny ty časové paradoxy do sebe zapadnou,všechny zápletky se dořeší a jedna z nejlepších filmových sérií končí bez ztráty jediné hvězdičky.A jsem rád,že ani u trojky nemusím být vůbec schovívavý.A finále na jedoucím vlaku je dokonalé.95 % ()

Lucasion

Michael J. Fox jako Márty McFly a Christopher Lloyd jako Doc jdou do finále. Tentokrát na Divokém Západě. Tentokrát neřeší případ, paliva na cestování časem, ale nádrž s benzínem je prázdná. A kde najít v takovéto minulosti benzínovou pumpu? A bez benzínu nedostanou Delorean na 88 mil v hodině. Je to průšvih. Ale konec dobrý všechno dobré. Ještě aby to dobré nebylo! Návrat do Budoucnosti je bomba filmová trilogie. Nezapomenutelná a úžasná doteď. Odkazy na Westernové staré filmy jsou zde téměř na každém kroku. Nejvíc co, ale fanoušky série potěší tak jsou odkazy na předchozí díly. Především prolínání třeba jistých věci z dvojky do trojky. Prostě zážitek pro "fajnšmejkry". ( 90 procent ) ()

Richie666

Normálně bych dal za čtyři, ale v porovnání s předchozími dvěma díly, které jsou geniální a o hodně lepší než tento, jsem se nakonec rozhodl jinak. Trojce bohužel chybí správné tempo, které je zde nahrazeno vedlejšími dějovými smyčkami, jako třeba pistolnickým soubojem či doktorovým románkem, což ve výsledku působí poněkud vleklým dojmem. Taktéž se vytratil moment jakéhokoli překvapení a už to není ani tolik vtipné. Tím nechci po tomto filmu šlapat, jen se mu prostě nepodařilo dosáhnout předešlými dvěma díly velmi vysoko nastavené laťky. A mít podruhé ten stejný flashback už v tomto případě zkrátka nebylo nic pro mě... ()

ScarPoul

Moja najobľúbenejšia časť. Má to divoký Západ. Viacej doktora a medzičasovú romancu. Čo viac si taký sci-fi geek ako ja môže želať. Jedna z tých večných trilógií na, na ktorých nedokážem nájsť žiadnu chybu a ktoré si pozriem vždy, keď mám možnosť. Geniálny Silvestri podáva svoj vrcholný výkon. Jeden z tých filmov, ktorý vo mne prebudil lásku k filmu a k príbehom. ()

Lacike

Na prvy pohlad je neuveritelne, ze v v tejto chvili sa mi paci najviac prave treti diel tejto serie aj ked westerny neznasam. Ale konecne sa do popredia pribehu dostal Doktor s ktorym sa mi dnes lepsie identifikuje ako s teenagerom Martym. Takisto sa mi paci, ze v tomto diely maju Marty a Doktor najviac spolocnych scen. Martyho familia bola uz preskumana z kazdej strany, takze na rad prisiel Doktor a jeho neskutocne zabavna romanticka linia. Pacilo sa mi, ze konecne Marty dospel a vo finale sa zmenil. Takisto su vtipne podane rôzne westernove klise a cele to vrcholi famoznou scenou s vlakom. Finale trojky je podla mna najnapinavejsie a aj teraz som pri nom zazival zimomriavky aj ked som ho videl milionkrat a poznam ho naspamät. Z dalsich hercov musim znova vyzdvihnut Thomas F. Wilsona, ktory perfektne ztvarnil svojho zloducha az mi bolo luto, ze znova skoncil v hnoji. Okrem postav sa ikonickym stalo aj namestie mestecka v tkrom sa seria odohrava a videli sme ho v roznych casovych obdobiach. Skoro som dostal chut sa pred tymi hodinami vyfotit aj ja. Koncept tejto serie je skvely a ked uz nezvniklo pokracovanie, tak mohol aspon vzniknut remake s novymi postavami a ich neskutocne zamotanymi osudmi. Takto mame aspon nezabudnutelnu trilogiu, ktora sa da sledovat neustale. 10/10. ()

PROROK14

A zas skvelé. Neviem kedy som sa naposledy tak dobre pobavil a zasmial. Niečo tak skvelé už asi fakt nevymyslia. K tomuto filmu nemám absolútne žiadne výhrady, proste je to jasných 5* ()

maseer2

z prostředí divokého západu jsem měl původně obavy, ale vůbec to nebylo třeba.. Zemeckis totiž i napotřetí servíruje ukrutně zábavnou podívanou, při jejímž sledování vůbec není prostor ke koukání na hodinky.. celou trilogii pak skvěle zakončuje napínavé akční finále s parádní tečkou úplně na závěr.. "Eastwood. Clint Eastwood." :) ()

Mononoke.

Musím říct, že tahle část byla asi nejlepší. Byla hodně napínavá, vše pěkně navazovalo a divokej západ bylo dobré téma. Zápletku s učitelkou Clarou bych klidně vynechala, k šílenému vynálezci mi love story při hvězdách a záchrana na vlaku vůbec nesedla, ale na druhou stranu, proč ne. Biff byl vážně vtipnej, uplný ztělesnění blba. A zase došlo na hnůj :D A ZZ Top docela překvapily :) ()

Terva

Sečteno a podtrženo : Trojka je lepší jedničky, ale dvojka je stále nejhorší. Co to má za divné boty? A ten idiánský nápis...NICE....utikej, veverko !!! ()

kepiash

Má nejoblíbenější část celé trilogie a to nejen díky parádní westernové atmosféře. Již začátek, kdy vidíme již potřetí tutéž scénu zase trochu jinak, předznamenává, že trojka bude důstojným pokračováním a to se potvrzuje v nezapomenutelných momentech během celého filmu. Třetí díl navíc dokončuje vývoj postav obou hlavních hrdinů. Emmett zjišťuje, že se vše netočí jen kolem vědy a bádání, nachází v životě nový smysl. I Marty se posunuje dál a je z něho jiný člověk, než byl na začátku celého dobrodružství, což je jasně patrné ze scény v autě. Vynikající zakončení jedné z nejlepších trilogií všech dob. ()