Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Tom Hardy

Třetí díl mi přijde, co se kauzality týče, nejméně vychytaný. Neříkám, že by byly předchozí díly bezchybné, ale tady mi to celé už tolik neštymuje. Ale je mi to upřímně fuk. Proč? Protože třetí díl je nejen stejně zábavný, jako jeho předchůdci, ale zároveň má naprosto bezchybnou westernovou atmosféru. Nevím, jestli bych označil třetí díl za nejpovedenější, ale rozhodně je můj nejoblíbenější... ()

golfista

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :) ()

Cival

Je to sice skoro stejné jako předchozí díly, ale pořád je to výborná zábava s několika dokonalými momenty. Asi nejslabší díl trilogie, ale i tak velmi důstojné zakončení jedné fantastické komedie. ()

Galadriel

Podle mě je tohle kritikou nespravedlivě označováno za nejslabší díl. Nebo jinak - ano, poslední díl je o něco malililinko slabší než díly minulé, nicméně to ho ale nesráží dolů z vysoké ligy. Stále jde o inteligentní a hlavně zábavnou sci-fi podívanou okořeněnou prostředím divokého západu, na který se navíc dívá tak trochu jinak, než je ve filmech obvyklé. ()

Gemini

Završení špičkové trilogie o cestování časem a o tom co z toho (asi) může vzejít. Jenom už mi leze krkem to, že ať jste kdekoliv v čase, vždycky narazíte na lidi co znáte, jenom v jiné době... Alan Silvestri a jeho téma potřetí a naposledy. ()

Matty

Jeden z dřívějších důkazů, že míchat sci-fi a western vážně není dobrý nápad. 65% Zajímavý komentář: Tom Hardy ()

Tosim

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech. ()

Radyo

Poslední díl trilogie je přece jen o chloupínek slabší než předešlé dva, i když námět přenesení děje na Divoký západ je velmi dobrý. Vzhledem k velkému posunu v čase jsou tentokrát některé scény ještě více potrhlé, než v jedničce a dvojce, přesto si film zachovává svou standartní nenásilnou úroveň humoru, který se líbí drtivé většině lidí. ()

Malarkey

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím! ()

gouryella

Bál jsem se, že toto třetí pokračování už nemůže nabídnou nic nového, ale nápad s Divokým západem se ukázal býti výborným. ()

woody

Co říct na závěr:Dokonalé zakončení nejlepší trilogie v historii kinematografie.A děkujeme českým distributorům za ty DVD,fakt lahůdka pro nás fajnšmekry. ()

Anthony

Trochu pomalejší tempo než v předchozích dílech, v popředí stojí románek mezi doktorem a Clarou, pořád je to ale vtipné a nenudící. Tentokrát si tvůrci pohrávají s westernem (jak se asi tvářil Clint Eastwood, když to viděl). V závěru zrychlíme a čeká nás úžasná akční scéna. ()

Fr

dr. Brown je na divokém západě. má štěstí, protože třeba ve středověku by jej určitě ukřižovali. přesto i zde řeší jisté problémy. ty mu způsobí také Márty, který ztrácí hlavu, kdykoliv někdo vysloví jeho jméno. samozřejmě vše dobře dopadne. auto se dá totiž opravit v každém století. a protože dobrý vědec nikdy nezahálí, setkáme se také s Juliusem a Vernem.... zdařilé dokončení trilogie, která vešla do filmové historie, třeba i díky hudbě A.Silvestriho. ()

Dever

Aj keď sa mi tretí diel páčil najmenej, neznamená že ho odsudzujem. Opäť vysoká dávka humoru a dobrodružstva s dokonale na seba nadväzujúcim príbehom. Ono sa asi ani nieje čo diviť, keďže v tom majú prsty Zemeckis a Spielberg. Keby že celá séria je len jeden film s 337 minútovou stopážou mal by určite za 5, ale jednoducho sa mi táto posledná časť nepáčila tak ako prvé dve, preto len 4 hviezdičky. ()

novoten

Komentáře o nejslabším dílu série nechávám mimo sebe, protože BTTF jsem vždycky bral jako jeden ucelený příběh. Skoro až nejde věřit, že Zemeckis a Gale vůbec neplánovali trilogii a otevřený konec jedničky původně ponechali jen jako prostor pro fantazii diváků, protože takových nápadů a point, kolik dali do tří filmů, jiní scénáristé potí celou kariéru. ()