Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

minima

A do třetice všeho skvělého. Parádní scénář s odkazy na minulé filmy trilogie i na minulé filmy vůbec. Skvělé vtípky, skvělý hraní, skvělý M. J. Fox. Ten skrček se mi zamlouvá... ()

kubilov

Uzavření série, konečné propojení všech volných dějových ramen a zaplnění posledních mezer a hlavně, vyčerpání tématu a ukončení v pravý čas. Návrat do budoucnosti je trilogie, která se svou kvalitou může rovnat takovým velikánům jako je Pán prstenů, Nolanův Batman či snad trilogii Die Hard. Každý jeden díl rozhodně dokonalý není, ale spolu vytváří skvělou dobrodružnou komediální jízdu, která je postavená na chytrém sci-fi námětu, který i dnes, po čtvrt století, stále udivuje. Co se týče posledního dílu, tak odklon do westernového konce devatenáctého století na Divoký západ byl skvělou volbou, film tak nezapadl do kolejí, které určily předchozí dva díly, ale přesto svůj potenciál využil naplno, hlavně co se týče parodie či jisté úcty k spaghetti westernům Sergia Leoneho. Michael J. Fox jako Clint Eastwood byl rozhodně největším highlightem celého filmu. ()

Ostra

Užil jsem si to určitě víc než dvojku, možná proto, že kdyby se znovu všechno motalo kolem jednoho večera, nebylo by už co vymyslet nového. Naproti tomu western nabízel kvanta možností a paradoxů. Doktor Brown je vidět trochu z jiné perspektivy, Marty konečně pochopí, že ne vždycky je na škodu být posera a všichni dohromady tak důstojně a na úrovni zakončí jednu z mých nejoblíbenějších trilogií. ()

RigorMortis

Slabšie a vážnejšie, než predošlé dva diely, no stále si to zachovalo istý štandard kvality. Navyše s niekoľkými scénami, o ktoré sa trilógia opiera v každej časti. Ale pobavilo. ()

ManOfPhoenix

Třetí díl se podle mě trochu slabší než předchozí dva filmy, ale i tak se jedná o zábavný kousek. Zde jsme poznali doktora Browna ještě víc než předtím, a objevují se zde i hodně vtipných scén, a hlavně i narážka na známého starého herce. Film, hoden být ukončením této legendární trilogie. ()

adamix

Celkom slušné zavŕšenie mojej obľúbenej trilógie Návrat do budúcnosti. I keď ide o pomerne slabšiu časť, ako predchádzajúce dva diely, stále má táto časť svoj humor a svoje ,, futuristické '' čaro. Marty je ako stará westernová legenda a doktor Brown ako cestovateľ v čase. Tentokrát sme mohli spoznať aj romantickú stránku doktora. Takže super. Zemeckisovi po vynikajúcich dvoch častiach ešte nedošli nápady a ponúkol nám slušnú podívanú :). U mňa 4* a 80%. ()

teba

Třetí díl už působí spíš jako takovej bonus k prvním dvěma, ale celá trilogie je klasika veliká, i po těch letech pořád koukatelný :o) ()

ostravak30

Třetí díl je rozhodně nejslabší. Přesun na divoký západ sice byl vskutku originální, co taky vymyslet, když ve dvou předchozích dílech už tvůrci mnohé vymysleli, ale přece jen je to skutečně konec zvonec. Naštěstí. Mám pocit, že s dalšími díly by šla kvalita dolů. Trojka si ale stále udržuje dobrou kvalitu a svým originálním pojetím je zajímavá. Neklesla ani kvalita scénáře a děj má opět spád. Ale pořád si trvám na tom, že z dnešního pohledu mi to jednou stačilo. ()

Sasulka3

Chvalila jsem prvni i druhy dil, a treti pochvalim taky. Kovbojskeho stylu jsem se na zacatku desila, protoze mi to nezapadalo do prvnich dvou. Ale vse krasne zapada a hlavne ten konec... ()

PlayEasy

Marty s Docem si tentokrát berou na paškál Divoký Západ naprosto se vším, co k tomu patří. A co víc, rázně zvýšili dávku humoru (skoro až na úroveň jedničky) kombinovanou s parodováním tradičních westernových momentů (ovšem ani Taxikář neunikl!). Tvůrci pak přihodili chytlavou hudbu a důmyslný "návrat do budoucnosti". Jen ten osud DeLoreana nás vždycky rozesmutní :) 100% ()

johnny01

Westernová atmosféra je velice povedená a zápletky jsou velmi dobré. Škoda, že tvůrci nepobrali více originality, aby si nemuseli utahovat ze slavnějších filmů (a hřát se v odlesku jejich úspěchu). Opět to v podrobnostech vázlo - Marty se okamžitě naučil jezdit na koni a koně byly rychlejší než vlaky. O ovlivnění budoucnosti snad ani nemá smysl mluvit. Přitom stačilo drobně upravit konec scénáře, dodržet původní plán - údolí se mohlo jmenovat správně a série se mohla uzavřít ve směru dosavadního průběhu ještě uvěřitelně. Ale to by tam pak nemohla být ta závěrečná scéna (která je hezká, ale dělá z toho pohádku a celkově chaos). ()

Hawaj

Jak budoucnost stála za prd, tak minulost je naopak parádní. Velkolepé záběry přes celou krajinu, skoro autentická výprava i kostýmy, prostě minimum rádoby kreativních úletů. Skvělá kamera pak z toho plenéru vytvořila oku velmi lahodící kouzlo. Co bylo však velmi úhvatné, byly dynamické a super dramatické honičky na koních. Jejich intenzita mě dostávala a velmi jsem si je užil. No a samozřejmě nakonec tomu kralovaly obě parádní lokomotivy. Jako vždy skvělý příběh, byl tentokrát ještě lepší a jako třešnička na dortu už byl jen fenomenální hlavní záporák. Ten tam sednul jak prdel na hrnec. ()

mrclTV

Možno to bude prekvapením, ale tretí diel Back to the Future sa mi páčil zo všetkých najviac. Je veľmi podobný jednotke, len je taký "pokojnejší", čo mi vyhovuje. Ale to neznamená, že by ma film nejako extra bavil. Výsledok je dosť obdobný prvotine. Na nešťastný druhý diel som razom zabudol. ()

darthvader77

Budoucnost není nikde napsaná. Je taková jakou si jí uděláte. Třetí díl je spíš takové Návrat do budoucnosti dvě část druhá ty dva filmy jsou spolu mnohem úzceji propojené než jednička, což je dané tím, jak se natáčelo. Co já na tomhle dílu miluji, že kromě výborného pojetí divokého západu to vneslo teprve až tady pořádnou sondu do Brownova charakteru, který je zde bych řekl hlavním protagonistou a Marty je naopak side-kick. Cara byla také dokonálá a celý vztah s Brownem Jule Verne no prostě výborné. Co na téhle trilogii miluji je změna prostedí, ale opakující se témata Strickland, McFly, Tennat tři rodiny bojující spolu napříč generácí pomalu jak v Jojo Bizzare Adventure (taky osmdesátková klasika náhoda ;)) Callback zpátky do vynikající scény s Eastwoodem během souboji se Šíleným psem vynikající. A probouzecí drink díky kterému by vystřízlivěl i kněz v neděli? Ten bych taky občas potřeboval. Nejlepší trilogie, kterou navíc a musím to zaklepat nikdo nezk*rvil. Za to obrovský dík pane Zemmeckis ()