Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Topco

Scenár už nie je taký „smart“ ako prvé dva diely (čo je aj škoda, keďže sa dvojka a trojka šikovne nakrúcali naraz „back-to-back“), ale herecká chémia a časové paradoxy zostávajú, westernové kulisy príjemne ozvláštňujú a odkazy (Clint Eastwood, moonwalk, Taxikár) tešia a zabávajú. ()

darm

Děj se přesouvá na divoký západ a ze začátku jsem trošku pochyboval, jestli tenhle díl dosáhne takových kvalit jako předešlé dva. Ovšem mé obavy byly rychle zažehnuty. Závěrečná honička s vlakem i časem je naprosto skvělá a nedá vydechnout a po skončení filmu jsem chtěl ještě a ještě a ještě víc! Třetí pokračování bych viděl tak na 4,5*, ovšem musím se přiklonit směrem nahoru, protože naprosto skvěle zakončilo naprosto skvělou trilogii! Opět skvělý Michael J. Fox i Christopher Lloyd... Všechno skvělé... ()

lakikaki

Aj keď je tretia časť Návratu do budúcnosti od predošlých dvoch odlišná štýlom, je rovnako zábavná a vôbec nezáleží na tom, že trochu iným spôsobom. Pribudlo hlavne citátov iných filmov a tiež predchádzajúcich dielov (bez toho aby to pôsobilo čo i len trošku trápne či strojene) a práve počas sledovania tretej časti som sa nasmial najviac. A potom je tu samozrejme záver samotnej trilógie, ktorý je harmonický, klišéovitý, poučný a netypický zároveň, a to všetko v tej správnej miere. Ďakujem za celý tento nádherný dobrodružný výlet naprieč časmi, ktorý ma bavil už ako malého, ktorý ma baví ako veľkého a ktorý ma bude určite baviť aj ako starého. A ak sa niekto niekedy pokúsi o remake tejto geniálnej trilógie, osobne ho odpravím z tohto sveta. [91%] ()

Wormboy

Po o nieco slabsom druhom pokracovani, nam trojka prinasa opat skvelu zabavu vo scifi westernovom style a teda naozaj velmi vydarene rozlucenie s touto podarenou trilogiou. ()

MarekT

Fantastický dojezd v ne zrovna oblíbeném stylu, i tak jsem o to více rád, že celá série v podstatě ani jednou nezakopnula. Jestli jsem mluvil u předchozího dílu o prokletí dvojek a že se občas nějaká povede, tak si snad do dnešního dne nepamatuji na opravdu povedenou trojku, za kterou by se předchozí díly nemusely stydět. O sofistikovanosti díla není asi moc co psát, hlavně když jsem již o tom mluvil u zbývajících dvou částí. Jen bych řekl tolik, že můj nejoblíbenější vtip z třetího dílu je ten, jak Marty začne v saloonu paradovat slavnou Jacksonovu měsíční chůzi (vůbec na "krále popu" si Zemeckis nějak potrpěl). Je vidět, že komediální žánr byla Zemeckisova parketa (podobně geniální je výborně obsazené Smrt jí sluší), škoda, že se dal na blockbustery (Forresta Gumpa nevyjímaje). Jestli Galadriel píše, že nemůže najít slabého dílu, já bych jí doplnil v tom, že bych ani Návrat do budoucnosti nijak nedělil, fungují skvěle i jako celek kvůli oné provázanosti děje. Snímek měl v podstatě jen jednu chybku - moc se mi nelíbilo u všech dílů to vyhrocování ve chvílích, kdy jsem tak nějak čekal, jak že ta scéna dopadne. Ještě bych doplnil informace o dabingu - na DVD byl vydán stejně jako u dvojky další výtvor původem z kazet, zde má dokonce "Doc" jiného dabéra, kvůli čemuž jsem si narychlo sehnal novácký dabing. Časem bych se chtěl ale podívat i v originále... Vím, že hlášky bez kontextu jsou poloviční a stěží pochopitelné, i přesto bych jednu rád přihodil. "Kde jste se naučil tak dobře střílet?" - "V Sedmi statečných." ()

zette

Sice hodnotim relativne slabe, ale bavil jsem se dobre. Predesle dva dily jsou ale lepsi a trojka uz byla mozna zbytecna. I tak se ovsem jedna o jednu z nejpovedenejsich trilogii vubec. Westernovy dil mi prostredim uplne nesednul, ale hlasky kolem Eastwooda pobavily. ()

Martrix

Nejslabší nemusí nutně znamenat špatný. Zvlášť, když mi třetí návrat připadá oproti dvojce jen o špetku míň zábavný. Přestože se tvůrci ještě dnes kasají, že ve scénáři není žádná logická chyba, dalo by se o tom diskutovat. Zvlášť závěrečná scéna. Na druhou stranu...v rámci možností, kdy obnáší cestování v čase jistá logická omezení, je scénář chytřejší, než má většina "seriózních" timejumpig filmů. Návraty jsou především zábava, nebo komediálně laděná sci-fi hříčka a v tomto funguje i tento poslední díl dobře. Málokdy se vidí trilogie, kde by udržely všechny díly, tak vysokou kvalitu. ()

Šimpy

První díl byl romantické retro, druhý čistokrevné sci-fi a třetí díl si pohrává s dalším oblíbeným žánrem - westernem. Marty se vydává do roku 1885 na Divoký západ zachránit Doca Browna, který zde uvízl na konci dvojky. Opět dokonalý film, se spoustou vtípků( talíř frisbee, měsíční tanec) A emmet se nám zamiluje..:-) A nesmím zapomenou zmínit výkon Toma Wilsona coby členové rodu Tannenů. Fenomenální zakončení jedné z nejlepších komedií. ()

mortak

Též napotřetí vynikající zábava! Rozhodně nejzábavnější a nepotrhlejší Divoký západ, jaký kdy spatřil filmové plátno! ()

WolfR

Návrat do budoucnosti. To je výborná filmová série, která čítá tři fantastická filmová díla. Já, ovšem ty tři filmy neberu jako tři filmy nebo jako, prostě samostatné části, ale celou tu trilogii beru jako jeden dlouhý film, jako celek. Takže, zde ohodnotím všechny tři díly dohromady. Pro mě je to prostě jeden krásný a dlouhý filmový celek. Celá trilogie Návrat do budoucnosti vypráví příběh o Marty McFlyovi (Michael J. Fox), obyčejném americkém teenagerovi 80. let, který se přátelí s trochu bláznivým, Dr. Emmettem Brownem (Christopher Lloyd). Ten mu jednoho dne zavolá a oznámí mu, že v noci,která bude následovat, v bude v určitý čas potřebovat jeho pomoc. Když Marty tedy v ten čas, dorazí na místo, zjistí, že doktor sestrojil stroj času, na základech sportovního vozu DeLorean a chce se vydat proudem času, do jiné doby. Jenže, začnou problémy a tak se Marty, v těchto těch částech Návratu do Budoucnosti, bude potýkat s různými problémy v jiných dobách. Bude muset v minulosti dát dohromady své rodiče (Crispin Glover a Lea Thompson), kterým překazil první schůzku a hrozí, že on sám se nikdy nenarodí, dále bude muset v budoucnosti zastavit svého syna, který by jinak spáchal loupežné přepadení a byl by na mnoho let uvězněn ve vězení, bude muset změnit alternativní současnost, která vznikla v minulosti a bude muset zachraňovat svého přítele Dr. Browna před smrtí z úplně jiné doby. To vše uvidíte v těch třech úžasných, skvěle propletených, propracovaných a velice originálních částech trilogie Návrat dobu budoucnosti! Vše je navíc propleteno spousty vedlejších, menších příběhu, láskou, charakterními postavami (herci) skvělými scénkami, pěknými efekty a hlavně úžasnými a kultovními gagy! Naprosto skvělá a kultovní filmová série 80.let Roberta Zemeckise a Stevena Spielberga, na kterou se budete chtít dívat pořád dokola, protože vás naprosto uchvátí a pohltí do své mytologie. Naprosto skvělá, zběsilá, vtipná, originální jízda do budoucnosti! A taky do minulosti! Jedna z nejlepších filmových sérií všech dob! 5 hvězd za každý díl! I prostě za celou sérii! PS: Celou sérii provází naprosto bezvadná hudba! ()

Ice123

Návrat do budoucnosti tentokrát ve westernovým stylu, no vážně tuhle trilogii žeru ;) jen mi bylo hodně líto toho konce (resp. nejdříve líto, pak jsem byl naštvanej)... 90% ()

forsythia

Nejlepší filmová trilogie o cestování časem. Neztrácí na kráse ani po letech letoucích. A podívat se na všechny tři téměř v kuse má něco do sebe. ()

PanZahadnyCZ

Lepší zakončení si tato skvělá trilogie ani přát nemohla. Sympatické prostředí, opět originální děj a nostalgická hudba Alana Silvestriho. No a nechyběla ani nepředvídatelnost příběhu a napínavý konec. Pěkný a docela i vtipný film. ()

Flyer

Zde už autorům trošičku dochází dech, přesto se stále jedná o krásnou, vtipnou a v závěru filmu hodně strhující podívanou. Ta pátá hvězdička u mého hodnocení je malinko odřená, ale myslím, že si ji poslední díl Návratu do budoucnosti zaslouží. ()

tomeek

Vtipné, překvapivé, akční, promyšlené - výborné. Skvělá práce s odkazy! A v originále je to ještě lepší, nechápu, že jsem si to po těch letech pustil anglicky až letos... "Hej, Tanenne! Tímhle sundám mouchu z koňskýho zadku na pětadvacet yardů!" ()