Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

Hawaj

Ježis ta budoucnost byla tak strašná, jako když se kolotočáři napadne, že budou točit scifi. Film ve kterým je jediný auto z budoucnosti starej Citroen DS, zbytek je dizajnem někde na úrovni žužu klády z pouti. Jak tahle předpotopnost mohla získat nominaci na Oskara za efekty je mi naprostou záhadou. Marty se opět potácí jak zfetovanej panák. Začínám si myslet že to bude asi jeho trade mark. Storka je super zábavá jako vždy a záporák je čím dál tím lepší. I ředitel má dobrý grády. ()

mrclTV

Spokojne by som tu pomohol skopírovať svoj komentár k jednotke a už by som dodal len jedno - navyše je to jedno nevkusné komerčné pásmo. Tento film bola pre mňa výzva dopozerať. ()

darthvader77

Úplně jsem zapomněl jak je druhé pokračování krásné propojeno s tím prvním perfektní callback k útěku z jedničky a spousta dalších věcí. Změna atmosféry v podobe alternativního roku 1985 skvělá stejně jako všechny scény které spolu interagují miluji jak se člověk ani chvíli nenudí. Doc a Marty naprosto výborní a scény s Chicken jsou naprosto skvělé takhle napíšeš postavu s chybou. Jinak je dost zvláštní, jak Zemeckisov verze 2015 je pokročilejší než náš pomalu rok 2020 ()

JosefTomas

Popravdě, nevěřil jsem, že úspěch prvního dílu půjde zopakovat. Protože první díl má všechno, emoce, napětí, romantiku i akci. Naštěstí se to ve dvojce povedlo zopakovat a cestování v čase a výsledné následky posunout o stupeň výš. Zasloužený plný počet. ()

Blazkowicz

Druhý díl má spoustu ikonických momentů, ale vždycky to na mě jako celek působí přeplácaně. Cesta do budoucnosti? Super. Pak zpátky do špatné současnosti? Fajn. Zase zpátky do minulosti? No tak to už fakt ne. Zamrzí trestuhodně nevyužitá Elisabeth Shue. 4+* ()

hasacisko

Opat kvalitny dej a mnozstvo skveleho humoru. Tentokrat je pribeh viac poprepletany ale ani nachvilu nenudi. Malokedy sa stava aby dvojka predstihla svojho predchodcu, ale v tomto pripade je to tak. ()

MartyMcFly89

Druhý díl z mé oblíbené trilogie, ze které mám rád všechny. První díl je bezesporu nejlepší, ale váhal bych, jestli je lepší II, či III. Asi nastejno, nuže přejděme k popisu "dvojky": Děj druhého začíná tam, kde první skončil, Marty (oblíbenec) se vrátí zpět do 1985 a myslí si, že bude vše v pořádku. Chyba (je někdo doma McFlyi?), cestuje "zpět do budoucnosti" (doslovný překlad) a zachrání své potomstvo. Nuže, zde nastává začátek mého hodnocení, Jennifer je jiná. Naštěstí jí není za film věnováno moc místa, protože se stačí podívat na první minuty, kde ještě není v bezvědomí (díky bohu) - pustil jsem si je schválně zpomaleně, tváři se prapodivně. Asi jako já, sedíc na .... no tam. A tak by se herec neměl tvářit, ale u ní je to asi známka přemýšlení. To nemůže přemýšlet s normálním výrazem, jako Marty? Za tuhle neherečku mi hodnocení klesá o něco málo. Což však od začátku hodnocení zvedá je Marty a Dr.Brown, oba stejní jako v prvním díle, přesně tak, jak to mám rád. Vize budoucnosti je celkem zdařilá, docela umírněná a v jistých věcech se jí blížíme. Klasická scénka v barua následná honička ve futuristickém provedení nezklamala. Biff (objevující se zde ve stáří cca 20/50 a 80 let [inspektor ho ke konci napadne, že pil alkohol a že na to není dost zletilý, ale v USA mají/měli zákon, který povoluje pití alkoholu až od 21 let, tedy myslím] - věk jen odhaduji ... též jsem přemýšlel, jestli je to ten samý herec s třeba maskou, nebo jestli na všechny tři použili 3 různé) se chová podle nátury své postavy, to také sedí. Nenastal časový, ale logický paradox. A to ke konci, ve scénách, kde Marty2 vidí Marty1 by mělo být možné ho zahlédnout i podle záběrů z prvního dílu, když to takhle zakomponovali do dvojky. Což samozřejmě v Návratu 1 není, čtyři roky zpět ještě nepřemýšleli o zavedení těchto paradoxních scén, ne-li vůbec o druhém dílu. Ale to možná jen já si rád všímám chyb ve filmu, hodnocení to nesnižuje. Hudba je typicky dobrá, v dětství mě vůbec na celém filmu upoutala hlavně titulní znělka (a i zbytek Silvestriho kompozicí patří mezi mé oblíbené soundtracky), zvuky snad popisovat nemusím - na úrovni. Herecké výkony se točí hlavně kolem tří charakterů (Marty,Brown,Biff) a ti hrají jak nejlépe dovedou, J.Foxe mám rád, takže jsem si jeho hraní užíval. Je pravda, že zde bylo dost prostřihů a využívání prvního dílu a proto bude Back to the Future II pro mě asi nejhorší díl ze série, ale stále je to na 91%. ()

Weirdman

7/10... Úvodných 30 minút odohrávajúcich sa v budúcnosti sa dá označiť takmer za príšerné. Gýčová výprava a opakované, už sotva zábavné vtipy z prvého dilu pôsobia veľmi zlým dojmom... Ale potom po návrate do 1985 s jeho dosť temnou a drsnou víziou sa začal film rýchlo vyťahovať nahor a po ďalšom skoku v čase, už dosahoval rovnakú intenzitu zábavnosti, a hustotu vypointovaných situácii ako prvý diel :) ... Opať príjemná rozprávka a adekvátny rozjazd pre to čo prišlo v Back To The Future Part III :)... ()

Pavlin

Dvojka se mi zdá o malý kousek slabší,ale to hlavní kouzlo zůstává.Stále je to velice zábavný napínavý příběh.Hlavní postava se nyní pohybuje nejen v minulosti ,ale také v budoucnosti.Prostřední část nejlepší trilogie všech dob,myslím,že nepřeháním.Žádné zvláštní efekty,ale to co dokázal Robert Zemeckis je obdivuhodné.Kdo to ještě neviděl neváhejte,budete překvapeni. ()

Filipes

Je to takových skoro 90%. Kvalitní propracovaný scénář nelze hodit do koše a propojení s prvním dílem je geniální. Možná je to tím, že už jsem nezažíval ten správný šok, nadšení a zápal jako u prvního dílu a prakticky jsem věděl, na co se můžu těšit ještě jednou.. ()

anthea

Stejně skvělá zábava jako první díl. A možná ještě zajímavější, protože je to víc zapletené. Nejdřív cestují do roku 2015, pak zpět do 1985, tam nic není, jak má být, tak zas do roku 1955 vše napravit a nakonec zas 1985. Výborných několik já Martyho i doktora a znovu výborný mladý, starší a nejstarší Biff a také jako vnuk Griff. Je pěkné, jak se doktor nechal v budoucnosti omladit, je to vidět! Výborná scéna s pošťákem z Western Union v dešti ()

Titleist

Píše se desátý prosinec roku 2010. Trilogie Back to the future se natočila před 25 lety a až dnes jsem ji poprvé viděl. Samozřejmě jsem ji jako malý kluk párkrát zahlédl v televizi, ale vlastně jsem ani nevěděl o čem je. Celou tu dobu jsem žil bez naprosto úžasného zážitku, jimž je BTTF. Žádnej Forrest Gump, tohle je Zemeckisovo vrcholné dílno, Marty McFly a doktor Emmet Brown v DeLoreanu. Geniální věc! P.S.: Napsal jsem jednu a tatáž komentář ke všem třem dílům, protože celou trilogii beru jako jeden dlouhý film! ()

muttant

Ale hej, zamotané to je pekne, aj to má kopu úžasných scén, ale ako celok pôsobí toto pokračovanie príliš nevkusne a dej sa oproti prvej časti viacmenej nikam nepohol. Čiže niečo ako remix jednotky. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)