Marty McFly (Michael J. Fox) je sedemnásťročný utiahnutý chlapec bez zdravého sebavedomia, ktorý si príliš nerozumie s rodičmi, súrodencami ani učiteľmi. Je zamilovaný do spolužiačky Jennifer, chce sa presadiť ako gitarista skupiny Pineheads a priatelí sa s excentrickým vedcom. Krásne strelený Dr. Emmett „Doc“ Brown (Christopher Lloyd) práve úspešne dokončil svoj najväčší vynález – stroj času, zabudovaný do športového voza DeLorean. Marty ešte netuší, že sa práve začína najúžasnejšie a najpoučnejšie dobrodružstvo jeho života. Doktor Brown mu ukáže, ako sa stroj ovláda. Sám sa chce preniesť o 25 rokov do budúcnosti. Než však stihne odcestovať, prepadnú ich líbyjskí teroristi, ktorým doktor ukradol plutónium, vzácne palivo do stroja času. Teroristi doktora zastrelia, ale Martymu sa podarí v stroji času uniknúť. Ocitne sa však o 35 rokov späť v minulosti, v roku 1955. Na cestu späť do súčasnosti už nemá dosť plutónia. Zájde teda do najbližšej kaviarne, aby zavolal doktorovi Brownovi. Tam náhodou narazí na svojho budúceho otca Georgea i matku Lorraine a prekazí ich stretnutie. Lorraine Bainesová (Lea Thompsonová) sa napokon zamiluje do Martyho namiesto do jeho budúceho otca Georgea McFlyea (Crispin Glover). Marty tak musí vyriešiť zásadný problém... (TV JOJ)

tom88

Celkom vydarený, milý a zábavný rodinný sci-fi film pre malých aj veľkých. Film má dobrý dej, ku koncu aj dosť napínavý, ale pri tom odľahčený humorom a zahratý je dobrými hercami. Zemeckis si spravil dobré meno touto trilógiou a neskôr to zavŕšil takmer dokonalým Forrestom Gumpom. Christopher Lloyd je ako doktor perfektný, šialený a šialene zábavný, jeho xichty sú skvelé, ešte dobre, že ho Forman v sedemdesiatom piatom objavil. Foxa až tak nemusím, ale v tomto k nemu nemám výhrady. Je to dobrá zábava a v 80tych rokoch by to asi patrilo do mojej topky, ale teraz v tom nevidím takú dokonalosť ako iní. 80% ()

3n3my

Kultové sci-fi so všetkým čo má mať, avšak cestovanie v čase nebolo v tejto časti trilógie úplne využité. Aj preto plné hodnotenie nechávam na neskoršie časti, v ktorých bolo ťažšie prekonať nastavenú latku. 90% ()

Gavin87

Tento film mě naprosto uchvátil. Když jsem jej viděl poprvé, tak jsem na škole se spolužákem každou svačinovou přestávku vymýšlel obdobný stroj. Jen už si bohužel nepamatuji, zda-li se nám to podařilo, či nikoliv. Nemám rád sci-fi žánr, ale toto je ona pověstná výjimka. ()

Mol

HELLO, HELLO, ANYBODY HOME? HEH, THINK, MCFLY! THINK!!! Není k tomuto filmu asi příliš co dodávat. Všichni ho známe a všichni se shodneme na tom, že se jedná o prvotřídní filmařinu. Skvělá zápletka, skvělí příběh, skvělí herci, skvělá hudba a kufr plný plutonia k tomu. Marty a jeho cesta do roku 1955, tedy do éry rock and rollu, kde potkává své rodiče, kterým následně překazí své první setkání, se u nás sjížděla na VHS s rychlodabingem tolikrát, že to ani nedokážu spočítat. Jeden z důvodů, proč jsem vůbec chtěl hrát na kytaru. Protože jsem chtěl být, jako Marty McFly. GO JOHNNY GO!!! ()

Nivenx

Skvělá scifi dobrodružná akce, která baví neuvěřitelně od začátku do konce. Herci skvělí a efekty také. Na tohle se dívá opravdu výborně. 90% ()

URBAN

Tenhle návrat do budoucnosti nebo spíš navat do minulosti mě moc nezaujal připadal mi spíš jak nějáká nudná rychlokvažka která měla sice ze začátku dobře nakročeno ale ke konci to je nic moc joo párkrát jsem se sice zasmál ale to nic nezachrání možná že kdybych vyrůstal v době jak většina lidí na ČSFD tak to budu vidět jinak každopádně si myslím že toto hodnocení neodpovídá kvalitě filmu počkat počkat to jsem tu psal v polovině filmu no od dneška asi nebudu dělat žádné ukvapené závěry protože tohle se v té době kde jsem to vůbec nečekal rozjelo jak žiletka už se těším na další díl ()

StanislachKo

Nejak ťažko sa mi hľadajú slová... Celá trilógia návratu mi doslova spravila život krajším a znesiteľnejším (a to fakt, nekecám!) a čo viac môže človek od filmu chcieť?! ()

Radiq

No, tak když pominu nesmyslnost cestování v čase, tak jako komedie to je docela dobry. No, komedie, to je možná silny slovo, protože až tak moc tam toho k zasmátí není. Spiš je to takovej uvolňovák, uklidňovák, odpočinkovák. Ale kromě Michaela J. Foxe tam teda hrajou samí dost hrozní herci. Nejen, že ta minulost je retro z 50. let, ale i ta současnost je pro nás teď už retro... ()

CinemaRanger

Další srdcová záležitost, ze kterého budu vždy unesen. Zemeckis udělal na tu dobu nadčasové dílo, které neodmyslitelně patří k popkulturním klenotům '80 let. Druhý díl mám také moc rád, ale trojka je trošicku slabší. ()

fantoci

To je jeden z nej filmů, co jsem kdy viděl. Střídání dějových linií je výborné a samozřejmě, že mladičký M.J Fox je tu taky skvělý. Takových herců je opravdu málo.Tomu filmu prostě nechybí ani vtip ani napětí ani dobra hudba ani dobří herci.Prostě je senzační. ()

Klenotka

Tohle jsem viděla poprvé těsně po revoluci, když to dávali v kině a já z toho byla unešená. Nezapomenu na scénu, kde se DeLorean objevuje poprvé na scéně. Dodnes je to můj nejoblíbenější film (a sci-fi). Začalo to částečně mou lásku ke sci-fi, ale i k chytrým příběhům. Časové paradoxy stranou, tohle se musí vidět hodněkrát, aby člověk pobral všechny detaily. Třeba toho, že parkoviště se jmenuje "Twin Pine", ale potom, co Marty v minulosti jednu z borovic porazí, je to na konci filmu najednou "Single Pine". A i když druhý díl možná ještě co do časových kolotočů první předčí, tak první je nejlepší tou jednoduchostí a zároveň naprostou propracovaností. Prostě láska na první pohled. ()

LeoH

Jo, tak takhle kdysi dávno, v těch nemožných osmdesátkách, vypadaly hollywoodské blockbustery. Inteligentní, do detailu prokoumaná stylová podívaná natočená s vtipem, nadhledem, s napětím propočítaným do posledního zatajení dechu, po okraj plná úžasného pocitu svobody a lehkosti. Dokonce i nějaké to hlubší poselství by se našlo. Před čtvrtstoletím jsem na to s otevřenou pusou koukal já, včera moje děti a věřím, že za dalších pětadvacet let z toho budou úplně stejně paf jejich děti. ()

Saraph

Perfektní vtipná podívaná a perfektní Dr. Brown... Nemám co vytknout. Myslím, že na svůj rok se určitě jedná o film velice revoluční. ()

filmmovier

Budoucnost nastala a já, po letech studu, jsem se konečně dopracoval k jedné z největších klasik - jak v žánru sci-fi, tak i komedie. Málokterá trilogie je takhle vyrovnaná a takhle obrovsky kvalitní - a přesto, že jsem všem dílům dal naprosto po zásluze po pěti hvězdách, jednička je ze všech tří výletů nejlepší a pravděpodobně také nejvtipnější. Skvěle zpracovaný námět, spoustu vtipů a fantastických a neskutečně originálních nápadů. Navrch parádní M.J.Fox a geniální Christopher Lloyd. A aby toho nebylo málo, tak je tu ještě nádherné hudební téma Alana Silvestriho a ten nejkrásnější a nejlepší stroj času, jaký kdy vzniknul (taky chci DeLoreana). Je to vtipné, je to svižné a je to neskutečně originální a perfektně zahrané. Osmdesátá léta mají obrovskou spoustu filmových klasik, ale tohle je jedna z nejlepších. Dlouho jsem neviděl vtipnější film a co se týče amerických komedií, takhle je BTTF na vrcholu. Doporučuju naprosto všem. 100%. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi

14.01.2020

Režisér Robert Zemeckis (Let, Trosečník) v posledních letech nezaznamenal se svými novými filmy příliš velký úspěch, a tak se po dlouhé době vrátí k žánru, s nímž kdysi v Návratu do budoucnosti… (viac)

Třetí Stranger Things až za rok

Třetí Stranger Things až za rok

01.08.2018

Netflix si dává na čas a třetí sérii svého megahitu Stranger Things tak fanouškům neukáže dříve jak v roce 2019. Důvodem je i fakt, že se tvůrci chtějí částečně vykoupit za ne úplně šťastně přijatou… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů