Reklama

Reklama

Marty McFly (Michael J. Fox) je sedemnásťročný utiahnutý chlapec bez zdravého sebavedomia, ktorý si príliš nerozumie s rodičmi, súrodencami ani učiteľmi. Je zamilovaný do spolužiačky Jennifer, chce sa presadiť ako gitarista skupiny Pineheads a priatelí sa s excentrickým vedcom. Krásne strelený Dr. Emmett „Doc“ Brown (Christopher Lloyd) práve úspešne dokončil svoj najväčší vynález – stroj času, zabudovaný do športového voza DeLorean. Marty ešte netuší, že sa práve začína najúžasnejšie a najpoučnejšie dobrodružstvo jeho života. Doktor Brown mu ukáže, ako sa stroj ovláda. Sám sa chce preniesť o 25 rokov do budúcnosti. Než však stihne odcestovať, prepadnú ich líbyjskí teroristi, ktorým doktor ukradol plutónium, vzácne palivo do stroja času. Teroristi doktora zastrelia, ale Martymu sa podarí v stroji času uniknúť. Ocitne sa však o 35 rokov späť v minulosti, v roku 1955. Na cestu späť do súčasnosti už nemá dosť plutónia. Zájde teda do najbližšej kaviarne, aby zavolal doktorovi Brownovi. Tam náhodou narazí na svojho budúceho otca Georgea i matku Lorraine a prekazí ich stretnutie. Lorraine Bainesová (Lea Thompsonová) sa napokon zamiluje do Martyho namiesto do jeho budúceho otca Georgea McFlyea (Crispin Glover). Marty tak musí vyriešiť zásadný problém... (TV JOJ)

(viac)

Videá (3)

Trailer 1

Recenzie (1 184)

Marigold 

všetky recenzie používateľa

Vidět to poprvé v letech pubertálních, kdy jsem podobné skazky hltal otesánkovským stylem, asi by to bylo jasných pět hvězdiček. Bohužel jsem se k Zemeckisově legendární sci-fi dohrabal až minulý týden, což na nadšení poněkud ubírá. Příběh je velice zábavný, některé gagy i situace velice fajn, ale trochu mě opruzuje ten "teenage spirit" a nezaměnitelná estetika let 80., kterou věru nemusím. Opravdu dobří jsou oba titulní představitelé, zábavná je i hra s vlivem minulých činů na věci budoucí. Prostě hodně povedený hybrid s fajn nápadem a kvalitním scénářem. Ale stárnoucí... marná sláva. ()

genetique 

všetky recenzie používateľa

Originálne, to áno. Nedá sa zaprieť, že fantázii a k tomu perfektnému prepletenému scenáru sa tu hranice nekladú a skĺbiť komické, sci-fi prvky s podstatnou dávkou napätia tiež nie je hračka. To mi ale akosi nestačí k plnému hodnoteniu. Možno mi vadila tá, akási infantilnosť spracovania v niektorých scénach. 85%. ()

Reklama

pepo 

všetky recenzie používateľa

Celá séria je skvelá, ale prvý diel jednoznačne najlepší. Dobrodružstvá s cestovaním v čase odštartoval výlet do roku 1955. Teenager Marty Mcfly tu s pomocou svojho priateľa Doktora Browna musel zachrániť vzťah svojich rodičov, dostať sa späť do svojej doby a iba tak mimochodom vymyslieť rock and roll. Chytľavý príbeh, nádherná retro atmosféra 50. rokov, vynikajúce herecké výkony všetkých predstaviteľov a jedno z najlepšie vygradovaných finále v histórii filmu očarovalo každého. Nadčasová klasika, ktorej sa aj v súčasnosti máločo vyrovná.vynikajúca komédia s veľkým množstvom úžasných gagov,skvelých hercov a výbornej hudby.Proste klasika a jeden z najmilovanejších a najlepších filmov 80.tich rokov ()

Xmilden 

všetky recenzie používateľa

Marty McFly a Doktor Emmett Brown v historii filmu jen těžko snesou měřítko co se týče skutečného přátelství. Tvůrci měli štěstí na obsazení hlavních postav. K nimž se přidává jeden z největších padouchů filmového plátna Biff Tanner. Prvním dílem hrátky s časem teprve začínají. Na filmu je cítit že se na něm nápady podílel Steven Spielberg. Hudba Alana Silvestriho (pozdější Predátor) ještě není tolik temná. Dříve bych trošičku zkritizoval hudební číslo, které v mých očích malinko zdržovalo finále. Dnes bych na Back to the Future neměnil ani sekundu. 100% ()

Galéria (211)

Zaujímavosti (248)

  • Auto, ktoré slúžilo vo filme ako stroj času (DeLorean DMC-12), je prvým a jediným produktom spoločnosti DeLorean Motor Company (DMC). Motor z dielne trojice Peugeot, Renault a Volvo udával zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,8 sekundy a maximálnu rýchlosť cez 200 km/h. Podvozok bol vyladený s pomocou Colina Chapmana, geniálneho zakladateľa značky Lotus. Produkcia vozidla však trvala iba necelé dva roky, počas ktorých bolo vyrobených niečo cez 9 000 kusov a tri luxusné kusy, ktoré boli pozlátené 24-karátovým zlatom. (Raccoon.city)
  • DeLorean mal tachometer ciachovaný iba do rýchlosti 85 mph. Preto musel byť tachometer vo filmovom DeLoreane vymenený za taký, ktorý bol ciachovaný do 95 mph. (m.a.t.o.)
  • Černý pickup, který se ve filmu objevuje, je přesněji Toyota Hilux Pickup Deluxe 4x4 Xtracab. (ajaxx)

Súvisiace novinky

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi

14.01.2020

Režisér Robert Zemeckis (Let, Trosečník) v posledních letech nezaznamenal se svými novými filmy příliš velký úspěch, a tak se po dlouhé době vrátí k žánru, s nímž kdysi v Návratu do budoucnosti… (viac)

Třetí Stranger Things až za rok

Třetí Stranger Things až za rok

01.08.2018

Netflix si dává na čas a třetí sérii svého megahitu Stranger Things tak fanouškům neukáže dříve jak v roce 2019. Důvodem je i fakt, že se tvůrci chtějí částečně vykoupit za ne úplně šťastně přijatou… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (viac)

Reklama

Reklama