Dnes v noci v lese nikdo nespí 2

• Poľsko W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 (viac)

Ženu, která jako jediná přežila krvavý masakr, potká hrozný osud. Nejistý nováček v řadách policie tak musí překonat strach a zabránit dalšímu krveprolití. (Netflix)

eraserhead666

Uf, kde se jednička brala v rámci možností vážně, dvojka na to jde s obrovským nadhledem. Kde jednička dokázala alespoň příjemně zaujmout zemitým přístupem, naučenými žánrovými postupy a zajímavými postavami, dvojka selhává takřka na celé čáře. Píšu takřka, protože první třetina ještě tak nějak šla, ale pak to svou (ne)chtěnou tragikomičností a topornou parodičností šlo prostě do kopru. ()

Malarkey

Jednička byla hovadina, ale aspoň s ní byla sranda. Tady pořád platí slovo hovadina, ale už ne sranda. Zajímavý, když si uvědomím, že za oběma filmy stojí stejní lidé. ()

LIVINGDEAD

U jedničky jsem se bavil, ale co tohle natočili za blbost. S horrorem to nemá nic společného a jako komedie tedy dost slabé. Spíše je to romantický film dvou mutantů. HNUS! 10% ()

tron

Jednotka bola fajn. Žiadny zázrak, ale solídny lesný slasher, ktorému čosi viac dodala krajina výroby Poľsko. Vďaka tomu to bol predsa len trochu iný (špecifickejší) slasher, než bežné (americké). Spokojní boli aj diváci a tak do roka a do dňa vznikla dvojka. Tá berie do úvahy existenciu jednotky vo viacerých veciach, ale nebudem spoilerovať. Napriek tomu si od istej chvíle začne ísť prekvapivou cestou a ak budete čakať to isté, čo minule, zrejme zostanete zaskočení. Mne to nevadilo, ale mám z toho rovnaké pocity, ako vtedy: fajn na jedno pozretie, ale o kulte by som vážne nehovoril. Určite poteší drsné gore. Naopak, masky béčkarské. ()

Marceloo

Po udalostiach z prvého filmu sa dej presúva na policajnú stanicu, kde skončila Zosia aj dvaja burani z lesa. Krviprelievanie v malom polskom mestečku sa ale ešte ani zďaleka neskončilo. - Prvá polovica sa nesie v duchu prvého filmu, ale to, čo sa z filmu stane po odchode z kempu Adrenalina, na to sa už veru nedá pozerať a preto to tu má tak nízke hodnotenie. Masky sú stále na úrovni a tiež to je podobne ako prvá časť celkom vtipné, ale scenár všetko pochováva. Pokračovanie už si dúfam poliaci odpustia, ale zase to ich kurwa by som dokázal počúvať donekonečna. ()

*CARNIFEX*

Poľská hlúpota “na druhú”, ktorá bohužiaľ nedosahuje úroveň jednotky. Kým prvá polovica napĺňa aspoň priemerné očakávania v rámci žánru, druhá vďaka dejovému zvratu skĺzne na úroveň, ktorú človek len sťažka dokáže pomenovať. Je to škoda, lebo gore nebolo zlé, akurát sa z toho odstupom času vykryštalizovala celkom slušná pičovina. No načo to bolo dobré? Táto akože “originalita” .. ()

Faustka

Jeho poprvé, její naposledy. Sice krátká, ale vášnivá mutantí love story mě chytila za srdce (a abych byla upřímná taky trochu rozrajcovala :-) Tak směle do toho, nebojte se černých čísel (kdo se bojí, nesmí do lesa). I zaslepení můžou někdy prozřít. ()

Davies182

Těžko pochopitelný downgrade parádního polského slasheru. Začátek ještě poměrně fajn a se zajímavým nápadem, po půl hodině se ale tvůrci regulérně zblázní, a servírují naprosto debilní a nevtipnou parodii na Pach krve. Převeliké utrpení dokoukat do konce, i přes nesporné technické kvality a sem tam závan jakési zvrácené originality. Ruce a oči pryč!! [Netflix] ()

darkrobyk

Jednička byla slušný průměr, dvojka už je slabší průměr. Asi nejhorší je nevyváženost, kdy se místy až moc žvaní, a tak by se jako u předchozího filmu slušelo zkrácení, zde výraznější. Když dojde na akci, je fajnová, až krev stříká na všechny strany. A samozřejmě dojde i na střeva ven. Postavy jsou nesympatické, asi největší blb je Adas.... Když ale zmutuje, je přeci jen o něco lepší, než ovšem zase všechno podělá. Pěkný vizuál, solidní gore, dobrá hudba. pokud se budete dívat s trochou nadhledu, tak zjistíte, že úplně špatný tenhle film není. Černá čísla si rozhodně nezaslouží, ale co si budeme povídat, čísla na CSFD už dávno nemají vypovídající hodnotu. Alespoň u většiny filmů ne... ()

Omnibus

"Žárlí holky, Polky, zrůdy... bublají v nich temné pudy!"  Na Imdb 40%, ale tady v černých číslech?! Pche. Nepoznáte dobrý film, ani když vám s potutelným chichotáním šramotí ve skříni! Na protest nadhodnocuji, z poctivých čtyř na rovných pět puchýřů.  V jedničce,  v puszczy Białowieskiej, se mi moc líbilo, hlavně u krmelce prasat bradavičnatých. Dvojka mi též seděla, jak garnek na dupę. Blaženě vytlemený už od úvodu. Snová barokní pasáž s nadupanou akcí versus ošuntělá realita života policejního podržtašky, při návštěvě otřískané prodejny s vágusem za pultem.  Je to hravé, pšonski goredravé, mokvavě romantické. A scéna nejzrůdnějšího mutantího sexu všech dob i pralesů mou Faustku nebezpečně rozněžnila: "To je o nás, miláčku!" :-) Rande v křoví se nám pokusila překazit drsná domobrana, dva pastmi vybavení otyloni, ale marně. Lovecké halali, špičková orchestrální záležitost, pak znělo celým filmem. Houkání lesních rohů, brumlání fagotů v křoví, ťapání kláves po střeše sanitky... a zádumčivé finále, při němž se rozplakaly první i druhé housle, útlocitná harfenistka a málem i já. I ta klingonština (© JASON_X) opuchýřovaných milenců byla super. Chci trojku! ()

Kudly4

Jednička byla průměrná (na poláky fájn), ale tohle pokračování opravdu nechápu. Ta první polovina by se ještě dala, ale jakmile dorazíme do tábora, stává se z toho romantické Sci-Fi a ten mutantí sex ? Bez komentáře. Za pochvalu stojí pouze občasná brutalita, která já asi lepší než v jedničce (Top scéna - stáhnutá kůže z obličeje policistky), ale to je za mě asi tak vše. ()

Slartibarkfast odpad!

Oh kurwa! Poláci se rozhodli přeřadit na vyšší level a z nízkorozpočtového horroru s lacinou zápletkou udělali nechutnou porno mordu. To bych od těch černoprdelnických kudlanek s krucifixem v prdeli vskutku nečekal! První polovina filmu ještě vypadá na celkem klasický nudný gore blaf pro mentálně zaostalé sadisty, kteří holdují pohledu na krev a jednou za čas rozpitvají domácího mazlíčka, nebo si do nosní dírky zatlučou další hřebík. Pak se to ale někde zvrtne, a když už to vypadá, že nám začnou docházet hrdinové, bojující s vesmírným šmejdem, karty se vrátí do balíčku a filmaři je rozdají znovu. Hlavními hrdiny se rázem stává onen vesmírný šmejd a najednou mnohý divák ztratí přehled o tom, jestli je to ještě horror, komedie, teenage romantický film, či co za sračku. Chvíli se s našimi novými reky touláme krajinou, vraždíme, souložíme, mstíme se. Až mi ty srdceryvné scény přivodily slzení v oku. Dojemný happyend však drsně končí pod koly motorizované policejní jednotky rzeczypospolitej polskiej a nadšený divák jásá, když vidí titulky, protože přežít tohle určitě není jen tak! Pouze pro velmi otrlé milovníky bizáru! 5% ()

Arsenal83

Dosť blbosť, až by som povedal, že taký vtipný horor. Teda hrá sa to na horror, ale namiesto strachu dostanete smiech. Podobne ako v  jednotke tu máme zlých katolíkov, škoda, že jedna z tých príšer nebol gay, to by Netflix splnil svoju úlohu na jednotku. Inak prvá polhodina pre mňa veľmi dobrá, potom tá úroveň úplne spadla. Potešila ma ale účasť výbornej seriálovej herečky Zofie Wichłacz. ()

JASON_X

Naši severní bratranci opět zaperlili. A i když druhý díl venkovské mutantské zabijačky nemá už takové grády jako jednička (hlavně kvůli poněkud rozpačité poslední třetině), stále se jedná o nadprůměrně zábavný a nápaditý kousek. Opět perfektní kamera, skvělé postavy (vede duo domobrany, které jako kdyby vypadlo z nějakého Kaurismäkiho fláku o buranských podivínech), několik skvělých gagů i hlášek, no a taky jsem poprvé viděl něžné milování bradavičnatých mutantů, hovořících jakýmsi dialektem klingonštiny. Romantické. A poslední scéna dává šanci na další díl, budu se (snad zase za rok) těšit! ()

ALIENka_

Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale ano, existuje horší love story než Twilight. Jak se horor proměnil v divnou zvrácenou romanťárnu, ptáte se? Nevím, opravdu nevím, sama jsem z tohohle filmu vedle jak ta jedle. Už minulej díl byl příšernej, ale nějakým způsobem se jim povedlo udělat ještě příšernější. Proč vůbec dělali druhou část, proboha? A proč se na to vůbec koukám? Každopádně, tenhle film nedává absolutní smysl, postavy jsou tak strašně klišé a nesympatický, to fakt není možný. Wanessa je typická rádoby silná ženská, co pořád říká, jak jsou chlapi děsný a slaboši. Pak je tady Adam - policajt vyděšenej doslova ze všeho, klasickej chlápek, co nemůže najít přítelkyni. Máme tady ještě nějaký dva nácky (mimochodem bejt polskej patriot a nácek zároveň se docela vylučuje ne? Já jenom, že to vůbec nedává smysl z historickýho pohledu...) Ve zkratce, hlavní postava z minulýho dílu se promění v mimozemský monstrum. A můžete mi říct, jaktože jsou ty bráchové tak pomalý a ona tam lítá ve vzduchu jako čarodějnice? Jak ta schopnost funguje? V monstrum promění i policajta a spolu mají, dámy a pánové, ano, čtete dobře.. mají spolu sex. Představte si moji hrůzu a utrpení, když jsem se musela dívat na sex dvou bradavičňáků. Proboha, co je tohle za film?? Každopádně, pak se pohádají, bráchové vyhodí stanici do povětří a z policajta se stane pokusnej králík. Hodnocení: tvůrce má očividně fakt divnej fetiš/10 ()

Astaroth12

Ja sa asi rád týram, lebo ináč neviem pochopiť načo pozerám takéto debiliny. Jednotka sa celkom dala. Bola to taká vtipná variácia na mutantie horory ako Wrong turn.  Ale toto sa nedá ináč nazvať, len ako fiasko. Mutanti i nejaké tie triky boli úbohé. Ale to nebolo nič oproti príbehu, ten bol totálne mimo. Láska medzi dvoma mutantami bola chorá, divná a do takéhoto štýlu filmu sa vobec nehodila. Neviem, čo tým chcel režisér povedat, ale toto celkom nedomyslel. Vraždy boli tuctové a nezáživne. Nepotrebujem sa k tomu už viac vyjadriť. Len, že slabe 2*. ()

Trevor

Neschopná polícia, bububu katolícky biskupi pod ochranou polície, domobrana s hákovými križiakmi, mladá sebavedomá žena a neschopný muži - to je základ liberálneho hnoja z Netflixu, občas sa k tomu primieša aj pokus o dejovú líniu. Ako spomína Jaro, poľský Wrong Turn mal zbytočné pokračovanie ktoré pokazilo pomerne solídnu jednotku. A v podstate ten dabing nebolo treba, keďže poľština nám je blízka a tá hatlatina v druhej polovici filmu ani nestojí za zmienku v komentári. ()

moviefreak

Jednotka čistá pocta sérii Wrong Turn a dvojka šialené, vtipné sci-fi? Dobre som sa zasmial a odpadol, aké masky (ako aj gore) dokážu naši susedia vytvoriť. Pripomenulo mi to to najlepšie od Raimiho (Lesný Duch), či Peťa Jacksona (Brain Dead). Áno film nie je skvelý, ale totálne hravý, a bomboidne ma pobavilo odbočenie od jednotky :D ()

MightyHal

To že tento film je tu daný do šedých čísel jen značí že tu většina uživTelů má vkus a inteligenci Algernona (Hroty Algernona). Poláci ve dvojce si nechali špinavou a úchylnou atmosféru a survival horor v půlce proměnili na mimozemskou romanci. Nemluvě o fajn góru, na to že poláci nemají s tímto žánrem tolik zkušeností a taky že tohle je fakt poctivě a originálně natočený béčko s dost osobitou režií a hudbou, tak je to prostě paráda. Fakt ty vole, jděte si vyhonit u Spidermana No Way Home či Zimmerový generický hudbě u Duny a nechte originální filmy na pokoji. ()