Skupina tínedžerov závislých na technológiách sa dostane do offline tábora. Spoločná turistika v lese bez prístupu k smartfónom však nekončí tak, ako to naplánovali organizátori. Budú musieť bojovať o skutočný život s niečím, čo nevideli ani v najtemnejších kútoch internetu. Tvárou v tvár smrteľnému nebezpečenstvu číhajúcemu v lese objavujú skutočné priateľstvo, lásku a obete. Vyjdú z toho celí alebo v krvavých kúskoch? (dixx)

JASON_X

Ne že bych nějak předem předpojatě podceňoval polskou kinematografii, naopak, minimálně od doby, co jsme ještě za komoušů s klukama ze základky hltali Sexmisi. Nebo naposledy od masakrální Volyně. Ale určitě bych před projekcí netipoval, že dám plnotučnou pětku polské teenagerské vyvražďovačce. Naši severní bratranci si tímhle parádním majstrštykem vytřeli zadek s příbuznou produkcí hollywoodskou a těžce zabodovali, tohle byl přímočarý oddechový slasher podle mého gusta - neotřelé polské reálie, žánrově dokonalý scénář, skvělá kamera, uvěřitelní herci, parádní bolákovití mutanti, několik dobrých vedlejších postav (velitelka Iza, kněz, vidlák s luparou, policajt) - ve všech směrech lepší, než 90% obdobných zaoceánských fláků. Možná trochu škoda, že nedostalo prostor víc mládežníků coby obětí, dal bych si třeba líbit, kdyby oba zmutovaní bráchové vtrhli s mačetou a širočinou do tábora a... Ale třeba bude dvojka, tak uvidíme. V dobrém rozmaru odpouštím i obšlehnutý gag s rozhozenýma nohama a vyhřezlými střevy z Wrong Turn 2, takže nakonec ode mne jen jedna drobná výtka technického rázu: v práci máme podobný středně velký štěpkovač, jaký se mihne ve filmu, no a věřte mi, že lidská hlava by se do něho nevešla, leda by se prve třeba trochu nakřápla kalačem. Ani trup. Takže milému deviantnímu flanďákovi by se jím daly seštěpkovat maximálně údy. Ale to je jenom takový nepodstatný detail. ()

tron

Štandardný lesný hixploitation snažiaci sa prichádzať s metavtipmi (postavy videli veľa hororov a tak vedia citovať ich základné pravidlá atď.), ale zabúdajúci na to, že čosi také bolo v móde v roku 1996 (Vreskot) a nie o 24 rokov neskôr. Našťastie to tvorcovia s trápnym citovaním (napr. Terminátora) príliš nepreháňajú. Potešila ma slušná horská výprava, viacero brutálnych úmrtí, nechutné zlo, sympatický kasting a to, že napriek pár odľahčenejším momentom ide plus mínus o vážny horor. Zaujímavý nádych tomu pridáva fakt, že to robili Poliaci; osobne veľa poľských slasherov nepoznám, takže potešilo. Záver (vrátane medzititulkovej scény) povinný a extrémne ohraný, nebavil ma. Miestami mi to pripadalo tak, že Poliaci boli radi, že dokázali natočiť priemerný lesný slasher a s tým sa aj uspokojili. ()

Trevor

Vzhľadom k tomu že je poľský Pach krve poľský dám nakoniec o jednu hviezdičku naviac ktorá by inak išla dole kvôli comming outu lgbt, černošskému inštalatérovi, naci bratom,bububu kňazovi či žene za volantom. Skrátka za korektnosť bod dole dávam stále ale tentokrát výnimka. Bod dole však ide za meteorit, toto mohlo byťzvládnuté podstatne lepšie (f.e. dvojčatá znetvorené ako dôsledok incestného vzťahu alrbo niečo podobné ale skrátka lepší nápad to chcelo rozhodne). Inak je film príjemným béčkovým hororom a pri tých ja rozhodne dokážem dokonale vypnúť. K tomu v špeciálny halloweensky večer tak nejako film sadne ešte viac a človek odpustí aj pomerne nedomyslený dej. ()

dr.horrible

Aj takto zábavne sa dá v našich končinách spracovať klišé subžánrov a nebyť za plagiátorských volov. Zatiaľ čo my sa zmôžeme tak na úbohé, smrteľne vážne vykrádačky typu Trhlina, Poliaci dokážu obsadiť sympatických hercov so schopnosťou hrať, peknú čajku ktorá ukáže kozy, pohrať sa s maskami a gore, a popritom stále ukazovať, že sú si vedomí, že polský Wrong Turn nie je, ani nemôže byť myslený úplne vážne. Poprosím sequel. ()

Praxis

Velmi zábavný polský trash horor s neskutečně dobře provedenými gore efekty i masky zrůdiček. Jinak klasika, postupně všichni v lese umírají. Celé to naštěstí rychle odsýpá a dokonce se film nebojí lehce naťuknout v Polsku zakázaná témata jako je homosexualita. Je to často velmi dementní, ale velmi zábavné a věřím, že s partou podobně naladěných kamarádů a basou piv bych dal ještě možná o hvězdičku navíc. 60% ()

• Název filmu se objeví až chvíli před závěrečnými titulky. (noelcoward73)
  • Film byl natočen za 23 dní. (Delock)