Dobrodružství Ewoků

(TV film)
  • Česko Ewoks: Karavana statečných (neoficiálny názov) (viac)

Dobrodružný sci-fi príbeh nadväzujúci na jednu z vedľajších dejových línií filmu Hviezdne vojny VI – Návrat Jediho (1983).
Raketoplán rodiny Towaniovcov havaruje na lesnatom mesiaci Endor. Štyria členovia rodiny sa od seba počas nehody odlúčia. Hlava rodiny Jermitt a jeho manželka Catarine sú uväznení obrom Goraxom. Ich deti, Mace a Cindel, pri nich v čase ich zajatia nie sú. Nasledujúci deň sa magická bytosť, Ewok menom Deej, prechádza po lese a hľadá svojich dvoch synov, keď nájde Cindel vo vraku raketoplánu. Deti sa totiž snažili nájsť vysielač a vyslať volanie o pomoc. Mladý chlapec Mace sa na Ewoka vyrúti s energetickou zbraňou, avšak štvorročná Cindel ho presvedčí, že Ewokovia sú milí a priateľskí. Deti sa následne s pomocou Ewokou odhodlajú vydať sa na cestu a nájsť svojich rodičov. Na svojej ceste odhalia niektoré z najväčších tajomstiev Endoru. (Incantator)

comicsMax

Film je zábavný, děj člověk sice chvílemi moc nechápe (někdy je zapotřebí vysvětlení vypravěče), ale ubíhá v celkem rychlém pohádkovém rytmu, Ewoci jsou celkem roztomilí. Pokud SW moc nemusíte, nebo neznáte není to nic světového, pro fanouška celkem "ulítlá", absurdní, pohádková podívaná. P.S. Pozor na monodabing! :-) ()

lucijelucije

Tak to jsem opravdu nečekala, že zde najdu, něco jako je tento filmek. Viděla jsem ho jako malá holka ještě s jednohlasím dabingem a přesto jsem byla nadšená. Přátelství malé holky, která ztratí rodiče a spřátelí se s kamarády v podobě malých medvídků, kteří nosí bojovou výzbroj. Tento příběh vás vtáhne do děje ani nevíte jak. Je rozdíl se na něco takového dívat v dnešní době a v době dávno za námi. V dřívější době ještě dětská fantazie neznala mezí. Nádherná představivost tohoto režiséra J. Kortyho, která vás unese tam, kam si jen přejete. ()

Mikino00

Pohádkový dětský příběh sázející na roztomilost Ewoků má velký neduh a to katastrofálně nezajímavý děj a neskutečně vyzařující televiznost zpracování. Dětští herci jsou pak iritující a neschopní. ()

Lilloos

Mohla to být příjemná dobrodružná pohádka s parádní hudbou, lepší než celé Star Wars, to by ale stopáž musela být maximálně poloviční. ()

drankeryth

Dvaja mali smradi a tlupa roztomilych medvedikov vo mne zanechali velku alergiu voci nim. Nudny film nicim nezaujimavy, ale v jednej chvili ma to ako tak prekvapilo pri ich putovani za oslobodenim rodicov tych dvoch smradochov:) Ta obrovska krysa, ktora dostala na nich chut vyzerala odpudivo a aj troska hororovo:) Bolo vidiet, ze je to stary film a prevedenie toho tvoru na strieborne platno kin teraz vyzera smiesne:) Horsie na tom bol ten obrovsky krizenec medzi vlkodlakom a trollom, ktory vaznil ich rodicov v jeho jaskyni. Bol totalne ubohy, hlupy a nemotorny. Co mi najviac liezlo na nervy tak to boli ti spomenuty vesmirny medvedikovia a ti drobni svetielkujuci elfovia si len zasluzili zabit nejakou mucholapkou, pretoze boli neznesitelne dotieravi voci tej karavane zatratencov:) A co je horsie videl som to v kultovom dabingu, aky kedysi robili v davnych dobach, ked este nebol taky aky je dnes. Jeden clovek hovoril vsetkych:) Film vobec neni urceny pre mna, ale skor mladsiemu publiku, ktory maju radi taketo sladke filmecky plne uchylnych, chlpatych medvedikov, ktore som mal chut nakopat do riti. Takze chodte do toho a pustite si tento filmovy klenot plny putavych dobrodruzstiev:) ()

hynn3k

Je mi líto lidí, pro které tenhle film představuje jejich dětství. A o to víc, když se jim líbí i v dospělosti. Pochopím, když má někdo slabost pro Ewoky (já taky), ale to mě nepřinutilo si tenhle film oblíbit. Hlavně kvůli dementním (lidským) postavám a replikám, který si snad napsaly samotný děcka. ()

mrclTV

Roztomilo hlúpa rozprávočka, s roztomilo hlúpymi Ewokmi, s roztomilo hlúpučkou zápletkou a roztomilo hlúpučkými hereckými výkonmi.... proste všetko je tu roztomilé (a hlúpučké). Ale je jasné, že ja vôbec nie som cieľová skupina pre tento film. Tú treba hľadať na prvom stupni základnej školy (alebo aj nižšie). LTT za jednu hviezdičku, Endor ma pekné exteriéry. ()

blondboss

Ľahký rodinný spin off k vesmírnej ságe. Lucas má zrejme cit na fenomenálne veci, lebo zapracovaním malých milučko vyzerajúcich medvedíkov s guľatým očami prilákal do kín aj tých najmladších. Ja osobne na Ewokoch nič výnimočné nevidím, dokonca sú mi až otravní, ale tak holt detskej dušičke treba vyhovieť. Pre mňa slabý podpriemer. 40 % ()

Jason13

Komu by připadalo (stejně jako mně), že tihle malí chlupáči měli v epizodě VI málo prostoru, může vzít za vděk ještě tomuhle výletu na Endor.. Samozřejmě nemůže počítat s něčím stejně kvalitním jako je původní SW trilogie, ale spíš s roztomilým doplňkem pro zaryté fandy.. ()

Karlosik_4

Takže, minule jsme tu měli film který propadl na tom, že tam nikdo, ničemu, nikomu, nikdy nerozuměl. Jak to tedy napravit? Udělejme film o tom stejném. Několik postav, kdy ani jedné (někdy ani těm lidským) nejde porozumět a to nejen řečí, ale ani gesty nebo činy. No, přidejme vypravěče, který to má VYPRÁVĚT. A on místo toho, papouškuje to, co postavy řeknou a udělají a přitom to dává smysl. Proto hádám, že věci kterým divák nerozumí a vypravěč je nevysvětlí, jednoduše nechápe nikdo, nejspíš ani režisér. ()

Pythonator

Jak Lucas prodá ještě víc plyšových Ewoků a vydělá ještě víc dolárků? Nechá natočit tuhle kravinu pro mrňata. Dívat se na to dá a na tehdejší televizní produkci je to dokonce dost povedené. Přesto je to nuda s několika zajímavými záběry či obludkami. Navíc je hlavní hrdina nesympatický malý pubescent. Jednu hvězdičku přidávám jen z lásky ke Star Wars, protože jakákoli neškodná kravinka, co rozšíří Lucasův svět, se hodí. A VIDĚT SE TO MUSÍ. To je prostě povinnost. ()

Mach Tom

Film jsem kdysi viděl několikrát na satelitu pod názvem Karavana statečných, u nás ve své době na kazetách bohužel nevyšel a na DVD vůbec. Snad jej teď během zájmu o Star Wars zase pustí. Pro dětská srdcovka ()

Rhaegar

Extrémně nudné a nezáživné. Nic se tam neděje. "Medvídci" se batolí sem a tam a to je tak všechno. Dětští herci jsou nepoužitelní. Výprava jak ze studentského filmu. Děj je posouván vypravěčem, který říká zjevné věci jako "A tak se ewokové vydali na cestu." Kdybych to neviděl hned po legendárním The Star Wars Holiday Special tak dám asi i odpad. ()