Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

Jaro_slav

Na seriálu 1899 je děsně vidět lacinost, šablonovitost a neznalost historie z pohledu technického i společenského. Marně přemýšlím, jaký druh diváka je cílová skupina. Asi někdo, kdo je fakt hodně woke a potřebuje sám sebe ujistit o špatnosti tehdejší doby. Jenže tu mu seriál ukáže zoufale zkresleně. Herectví na úrovní soap oper ten dojem ještě zvyšuje. Udržet si motivaci se na to dívat bylo nemožné. ()

mosnak odpad!

Bacha *SPOILER* Celou dobu člověk sleduje něco co vlastně nedává smysl a je jen simulace. Všichni říkali, počkej na poslední díl, tam Ti bude všechno vysvětleno. A já říkám... je to sračka... a je naprosto zbytečné tomu věnovat tolik času. 3% ()

bozka10

Očakávaný mindfuck 1899 sa dostavil v nevalnej forme a zlej kondícii.Síce vizuálom zdatné,ale od prvej epizódy som prekúsaval nudu a rady nezodpovedaných otázok sa stali postupne chaotické a nakoniec nezaujímavé až na nervy lezúce.Ani jedna postava ma nezaujala a bolo mi v podstate po štyroch epizódach lauter jedno,jak to skončí.Finále prekvapilo,ale to je hodne slabá náplasť na zabitý deň. ()

Sunny.69

Přijde mi, že spousta lidí tady dala hodnocení nebo komentář aniž by to dokoukali do konce.  Je to pecka. A to, že prvních pár dílů neví nikdo o co jde a co se děje, je přece očekávatelný od těchto tvůrců.  Za mě další skvělý počin. Skvělá atmosféra, záběry, vymazlený soundtrack. A poslední scéna stojí za to. Klobouk dolů před myslí, která dokáže tvořit takhle hluboký a perfektně vymyšlený příběhy. ()

Flopik

Moja predstava o čom to asi tak bude sa ukázala ako úplne mylná. Tvorcovia Dark nám servírujú ďalší mindfuckový seriál, kde treba dávať pozor aby ste sa v tom deji nestratili a vedeli o čo ide. Popravde mne to úplne nesadlo a bral by som radšej iné veci, ako to, čo to nakoniec je. Atmosféra výborná takisto postavy, ktoré mi sadli od začiatku. Na druhú stranu ich je zas až zbytočne veľa a polka z nich je pre dej bezvýznamná. Tempo seriálu je veľmi pomalé, posúvame sa po milimetroch a tu by som buď volil menej epizód alebo rýchlejšie tempo. Celkovo ma to však vtiahlo, bavilo ma to, ale finále ma troška naštvalo, nakoľko predstaví hlavne veľa nových otázok. Ja som dúfal skôr v minisériu... 7 časť za mňa najlepšia. Som zvedavý kam sa to posunie ďalej, ak to náhodou nezrušia. ()

Martinius

ked som dopozeral posledny diel, v mojom preexponovanom mozgu sa dookola v nekonecnej slucke simulacii prehravala jedina veta: what the fuck? nastalo presne to, coho som sa od prvych dielov obaval. z atraktivno ponurej, takmer steampunkovej viktorianskej atmosfery a ambicioznej mysterioznej zapletky sa vyklulo - nic. teda nic, ktore ma punc nebetycnej kokotiny a kde sa chytite za hlavu, ze kvoli tomuto ste obetovali tolko hodin cumenim na tento serial. zaver je akoby zlatany narychlo a nasilu, akoby tvorcom dosiel rozpocet a zaroven kapitulovali pred vlastnou kreativnou impotenciou. kedze zaver nema absolutne do cinenia s predoslym dejom, straca zmysel vsetko to, za cim ste dovtedy stracali cas. pointa je zaroven urazkou inteligenciu divaka, kedze serial cely cas urputne predstiera psychologicko-filozoficku chytrost a ohana sa myslienkami (platon), ktore jeho tvorcovia zjavne nepochopili. ()

Eterninox

Nový seriál od Friese a bo Odara nabízí nejen silné obsazení a promakaný vizuál, ale také velmi nosnou premisu epistemologické nejistoty. Narozdíl od jejich úspěšného Dark ale 1899 zbytečně rychle opouští uvěřitelné civilní zasazení ve prospěch komplikovaného "mindfuck sci-fi", takže potenciálně velké zvraty mnohdy postrádají narativní váhu. Když už na konci první série většina postav zemřela (některé i několikrát) a děj prostřídal asi 5 různých realit, je vám jako divákovi vlastně celkem jedno, co bude dál. A to je v tomhle případě velká škoda. 65% ()

kluk z Na

Mohlo to být okej, ale když si uvědomím jak debilně to bylo obsazený a jak idiotsky tam byla vsunutá ta gay linka, děs. Dokoukal jsem to. Ale nesouhlasím s tím. Úplně vidím, jak tam přišel scénárista s relativně dobrou storkou a pracháči mu řekli, že pokud tam neobsadí dva lidi od každé rasy a pokud třeba někde třeba tady(ukazuje na 3.díl) nebude pořádná vzájemná hoňka dvou borců, tak to nemá smysl ani točit.Tak to upravili a todle je výsledek. ()

dannyyy

Po třech dílech to vzdávám, dál už to nedám. Hrozná blbost bez špetky něčeho zajímavého, prostě děsná nuda, kdy vás to nutí dělat něco jiného, než nesledovat samotný seriál! Ty dvě hvězdy dávám snad jen za vizuál a hudbu. Pokud někdo vydržel dalších 5 dílů, tak smekám :)) ()

Bozvav

Vizuálně velmi propracovaná nuda. Přitom námět není vůbec špatný, jen se to děsně táhne, jednotlivé postavy nebudí žádné emoce a divák nemá moc šanci si někoho oblíbit, nebo naopak nesnášet. Děj je matoucí, ale přitom se tam vlastně nic moc neděje, pokud nepočítáte zmatené pobíhání po lodi. Z hlediska tajemna, je díky pomalému tempu divákova zvědavost zadupána do země cca po třetím dílu, což je škoda. Za mne bych to určitě zkrátila alespoň o tři díly, přidala nějaké odlehčení a asi i trochu akce. Hudba dobrá, vždy navnadila a pak nic. Přiznám se, že jsem docela zklamaná. Za mne průměr. ()

JB2203

Mnoho otázek. S nadějí, že se v budoucnu dočkám uspokojivých odpovědí alespoň na některé z nich, dávám plný počet. Přece jen se jedná o velice originální, atmosférický a vizuálně fascinující počin. ()

loki5

V tomto případě nebude hodnocení úplně fér jelikož jsem po 5 dílech vzdal sledování. Předpokládám, že asi bude na konci nějaké to překvapivé rozuzlení, ale to nestojí za ty hodiny strašlivé nudy ,které k němu asi vedou. Po 5 hodinách koukání na loď ztroskotanců a jejich naprosto nezajímavé backstory s ještě příšernějšími dialogy úplně o ničem to prostě nedávám. Systém vyprávění je v tomto nezáživný a otevřel půdu proto, aby se kdykoliv mohlo stát naprosto cokoliv aniž by to diváka šokovalo a to je prostě špatně. 45% ()

Rockerman

Musím dát částečně za pravdu některým komentářům, že s přibývajícími díly seriál ztrácí na přitažlivosti, je zmatený a bezradný. Na druhou stranu nikdy to nekleslo natolik, aby mě to přestalo bavit úplně. Navíc jsem byl vždycky zvědavý jakou známou píseň uslyším na konci každé části. (top byli Black Sabbath, Deep Purple a Jimi Hendrix). Příběh je zasazen na konec 19.století, ale ženy jsou tu sebevědomé a emancipované jako v současnosti. O čtyřprocentní (není to čtyřicet procent?) menšině nemluvě. Zajímavé je to, že prakticky celý příběh se odehrává v nerealitě tedy až na posledních pár minut, kterými si mě tvůrci trochu udobřili. ()

mala_kea

Vůbec to není o tom, že by to bylo špatně natočeno, nebo že by chyběla patřičná atmosféra, ale celé je to jedné velké WTF a já ani týden po shlédnutí nevím, která bije. Dám tam čas a možná druhou šanci. Zatím je to pro mě zbytečný spletenec ()

joker30

Pozeratelne so zopar fajn twistami a peknymi vizualnymi scenami no dalsi Dark to rozhodne nie je. Zaverecny song potesil. "May your coffee kick in before reality does" 75% ()

helraiser

Perfektní vizuální, mysteriózní, chytrý seriál, který se ke konci přemění v podstatě ve scifi, což je na jednu stranu škoda, jelikož rázem mysteriózní část jde trošku stranou, ale ten zvrat neměl chybu a úplný závěr je prostě bomba. Skvělá záležitost, tohle se Netflixu opět povedlo. ()

n3uro

Nic si předem o tomhle seriálu nezjišťuj. Nic. Ani nekoukej na trailer, nečti obsah či recenze a ani nečti co je to za žánr. Rád bych napsal "pokud se ti líbil xxxxxx, tohle se ti bude taky líbit" ale tím bych dost prozradil. Celý seriál je jízda od začátku do konce a stojí za to. Jeden z těch počinů kdy bych si rád nechal smazat tu část paměti která obsahuje tento seriál abych mohl koukat znovu 🙂 Negativní komentáře ignoruj. Tohle je na prvních příčkách must see seznamu. ()

Daiker

Zklamání a promarněný potenciál seriálu roku 2022 ..... Tak krásný vizuál to má, prostředí lodi je strašidelné..... A to je asi vše.... Příběh, pointa tuctová, několikrát viděno a už mi to leze na nervy.... Herci posbíraní ze všech seriálů Made in Netflix (Elita, Dark, Rain), hudba otravná.... Škoda, radši bych byl, kdyby tam byli duchové, monstra, cestování časem atd. Od tvůrců Dark bych čekal originálnější příběh, nestalo se.... Největší záhada byla, že jsem to vydržel až do konce.... ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)