Dívku i další pasažéry stihne strašlivý osud. Olek osvobodí Ling Yi uvězněnou v krabici. Kapitán zjistí něco, co ho donutí ptát se, jestli Mauře opravdu věří. (Netflix)

Anderton

Tentokrát sa toho dozvedáme viac z minulosti japonskej kurtizány, čo mi nepripadalo tak zaujímavé, ako napríklad kapitán a tragický osud jeho rodiny. Podobne, ako v prvých dvoch epizódach, sa dej rozbehne až v poslednej štvrťhodinovke. Lenže tá vzbura nemá zatiaľ poriadne grády a nakoniec je opäť najzaujímavejší až posledný záber. Ten opäť ukazuje, v akomže žánri sa to po celý čas nachádzame. Len neviem, či tieto tromfy nemali ostať v rukáve až do poslednej epizódy. ()

kenkaku

Jak mohl vědět, že nemá ten papírek vzhůru nohama? Kód  _ _ _  ._   _...  _ _ _  …. přeložený vzhůru nohama znamená něco jiného. Nebo ten “nehořlavý” papír v peci… mimochodem, kapitán šel pro deník. Našel ho? Ano. Vzal ho s sebou? NE! Pokud si děj hraje na super vymakanou tajňačku, musí být top. Ne jen náhodná slideshow s (možná) vysvětlením na konci. A opět ten LOL závěr… ()

Vampiroza

Tento díl už je zase zpět s tajemnem a zase nabíhá na notu prvního dílu. Jsem zvědavý jestli to bude mít vlastně i nějaký konec nebo bude více sérií. Já osobně bych rád aby to skončilo. U DARK jsem měl s dalšími řadami problém ten že první řada super, druhá jen natahovaná a třetí zase super od půlky. Stačilo by to prodloužit první řadu o pět dílů a ukončit to. Snad to nebude stejně i u tohoto seriálu. ()

Arsenal83

Keď už je z atmosféry človek ospalý, ani vzbura mu viečka neodlepuje a japonská gejša pripomína skôr zvädnutú sakuru mužského rodu, Netflix použije klasickú nebigotnú metódu: zbuzerantievanie. Keď už nemáš ako dať postavám v daný moment vyniknúť, jednoznačne zvolíš metódu vzájomného si vyhonenia skrze mreže. Aj markízovi de Sade by upadla slina. ()

Martrix

V každém společenství vytváří jedinci skupiny, vztahy, aliance. A když nastane mimořádná událost, dochází ke změnám, protože se ukáže, kdo je kdo a jaké má opravdu priority. To je běžný fenomén. V této epizodě právě tohle sledujeme. Přeskupování. Nijak extra zajímavé to není, ale proč ne. Atmosféra je pryč, záhadičky už netáhnou a tvůrci si vcelku stereotypně nechávají nějakou dějovou minibombičku až na závěrečnou minutu ... To je dost laciné. Snad se to v dalších epkách vzedme k něčemu WOW. ()

• Na konci epizódy zaznie skladba "The Killing Moon" od kapely Echo & the Bunnymen. (BROKEN_)