Maura pomáhá těhotné ženě. Kapitán dostane zprávu ze ztracené lodi. Odvážně se rozhodne zasáhnout a objeví něco těžko uvěřitelného. (Netflix)

noizcore

Tvůrci Dark to opět dokázali a i přes pomalejší tempo pilotu se mi dostali pod kůži. Loď plující z Evropy do New Yorku plná divných lidí přijme signál se souřadnicemi a začnou se dít ještě divnější věci. Chválím vykreslení všech postav a i fakt, že každá mluví svým rodným jazykem, což jen prohlubuje divácký prožitek. Několik náznaků dává tušit, že se budeme pohybovat ve stopách seriálu Dark - rozhodně nás nečeká běžný mysteriózní příběh. ()

Martrix

Dark jsem neviděl, takže nejenže nemám srovnání, ale ani stylem jsem nevěděl, oč půjde. Prokazuji si totiž laskavost a snažím se vyhýbat trailerům. I v tomto případě, se to velmi vyplatilo, protože se do mě ta audiovizuální dokonalost zakousla od prvních minut. Uzavřený prostor, navíc v nepřátelském prostředí oceánu, do toho pasažéři i posádka poskládaná z psychopatů, bláznů, násilníků, podvodníků, či jinak porouchaných lidí....a hrozba v podobě... . Vše je sevřené, postavy jsou buď introvertní, nepřátelské nebo vytváří semknuté vztahy, protože sdílí nějakou nekalost, či tajemství. Záhad je hned v první epizodě víc, než v deseti jiných seriálech dohromady. Samozřejmě se z toho může vyklubat zklamáni ve stylu ... to vše byl sen, halucinace, řízený experiment. Doufám že ne, protože po této vynikající epizodě jsem ochoten, nechat se tou luxusní atmosférou pohltit a pozvání na palubu přijímám. ()

Vampiroza

Parádní úvod. Přesně tohle jsem si představoval. Miluju mysteriózní thriller na lodích. To co udělali v Dark bylo neskutečně boží a tady to funguje zatím úplně stejně. Jsem napjatý. Co se týče songů do úvodního intra a na konci tohoto dílu tak (ehm ten je prostě jako ušitý pro Matrix... hlavně textem a v něm byl dokonalý.) Budiž jim půjčka songu odpuštěna. Vždycky ho rád uslyším. Jde se na další epizodu ()

BROKEN_

Tvůrci seriálu Dark se nezapřou. První epizoda má pomalejší tempo, jednotlivé postavy mají svá tajemství a děj je sakra zajímavý. Posledních 10 minut jsem byl napjatý co se bude dít a po skončení epizody mi zůstal na tváři úsměv. Vypadá to totiž na další fantastickou podívanou od tvůrců Dark, který považuji za geniální seriál a tahle epizoda možná působí, že si bere ze svého předchůdce hodně, ale tohle je zkrátka styl tohoto tvůrčího týmu. A já to miluju! Závěrečný výběr songu na jedničku - song. ()

Trevor

Tak aj tvorcovia Darku dostali pokyn od Hneď flixu aby všade napchali mladé sebavedomé ženy, ich diskrimináciu, sociálne rozdiely, neschopného muža v posteli ktorý je z pochopiteľných liberálnych neofašistických dôvodov bielej farby pleti a nezabudne sa ani na katolícke kríže...to dokázali napchať do zhruba 12 minút a po tejto sračkoidnej agitke načrtli opäť raz veľmi tajomný príbeh... ()