Kapitánovi se vybavují podivné vzpomínky. Před kajutou, kde se skrývá kluk, si na Mauru počká zvláštní chlapík. Brouk způsobí na palubě tragédii. (Netflix)

Trevor

Rukopis autorov seriálu Dark je cítiť do špiku kostí, ale prečo sa aj oni museli prispôsobiť liberálnej agitke Netflixu...to aby sa asi dobre zarábajúci človek už pomaly hanbil zato že je heterosexuál a že si nerobí zálusk na ritz násťročného chalana...autori sa zrejme nechali inšpirovať aj seriálmi The Terror (1.sériou) a Severné vody, atmosféra lode má vždy svoje čaro a Dark bol jedným z najpríjemnejších prekvapení posledného obdobia, 1899 má potenciál priblížiť sa jeho kvalitám, po 2 epizódach asi nikto netuší akým smerom sa bude dej odvíjať. ()

Anderton

Epizóda sa síce volá Chlapec, ale asi by sa mala radšej volať Kapitán. Jemu (a jeho nočným morám) je totiž venovaného viac priestoru. Ide opäť o diel s pomalým tempom, avšak skvele a dosť nečakane graduje. Už sa síce dali vytvárať priebežné teórie, o čo by tak mohlo ísť (napr. porovnávaním tvárí ľudí rôzneho veku), ale posledný záber zase všetko podkopáva a dej posúva (zrejme) do iného žánru. ()

honajz2

Má to lepší atmosféru jako minule, ale jinak z toho mám úplně stejné pocity. Všechno a všichni se tu sice tváří tajemněji jak hrad v Karpatech, ale celé to jen chodí okolo horké kaše, objevují se další a další záhady, které se ale za ty dvě epizody neposunuly ani o píď a poslední scéna jen ukazuje, že se vše bude protahovat něčím, co je dost pravděpodobně jen navíc. Taky se mi potvrdilo, co jsem psal v komentáři k pilotu, jelikož když jsem si to pustil, opravdu jsem úplně zapomněl, kdo je kdo, jen teda kapitána jsem si pamatoval, což jasně značí, že je tam jako jediný nějak zajímavý. Jen kvůli němu na to ale dál koukat nehodlám, když mě ostatní postavy absolutně nezajímají a celá ta záhada je mi vlastně ukradená. Trávit u toho další hodinu, ne-li hodiny, vnímám prostě jako ztrátu času. 2* ()

Martinius

mystičnô, mystičnô everywhere! symptom hadam vsetkych mystery serialov i filmov je, ze ked sa tvorcovia napokon odhodlaju prist s vysvetlenim, vykluje sa z toho vsetkeho nebetycna kokotina. cisto preventivne cosi podobne ocakavam aj tu. po sviznej a zaujimavej prvej epizode prisla druha leniva a mierne prekombinovana. trieska sa tu na dvere, beha z kajuty do kajuty, hraje ananchronicka hudba, prenasleduju chrobaky a duma nad trianglami. tiez sa riesia podivne osudy, pretoze zjavne su vsetci pasazieri mimoriadne zahadni a nejako so vsetkym prepleteni. nechyba ani lahka gay-porno scenka, co je uz v podstate standardna vybava sucasnej kinematografie, nieco ako airbag. chyba uz len, kedy cernoch bude sukat belosku, ale mam akysi tajomny pocit, ze sa to coskoro udeje. ()

kenkaku

To divné skládání scén bez většího smyslu mi nevyhovuje. Nepřichází odpovědi a to u seriálu co má pět a půl epizody nemám rád. Abych se chytil, potřebuji víc tempa. Navíc všude propašované ty škrtnuté trojúhelníky (náušnice pasažérky, ve vzoru na koberci na chodbě lodi, rukáv uniformy stevarda). Chápu potenciál ale opravdu neoceňuji tempo. A ten závěr to podělal úplně. ()

• Na konci epizódy zaznie pieseň "Child in Time" od skupiny Deep Purple. (BROKEN_)