Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara. (Netflix)

Crawler-D

Podnětná studie o strachu ze smrti precizně vztažená k pohodlnosti a nepřipravenosti lidstva na situaci narušení statu quo a hledání zkratek ke klidu. A k tomu ještě spousta dalších motivů v pozoruhodné žánrové směsce. ()

Lenka.Vilka

Velice povedený film, jenom bych řekla, že je možná trochu chyba, že šel jenom na netflix. Pár dnů zpátky jsem se totiž snažila přijít na rozdíl mezi vnímáním dokoukání filmu na vod a v kině. Myslím, že jsem asi svou odpověď našla. A do tohohle skočí film Bílý šum. Kde se může stát, že film po půl vypnete. Ale odešli by jste z kina, kde jste za film zaplatili stejně jako za měsíc netflix? No, ale rozhodně by to byla velká chyba nedokoukat. Mě tedy bavil film celou dobu, byť chápu, proč někoho by mohl bavit až v druhé polovině. ***** Strašně dlouho jsme přemýšlela, co se film snaží sdělit na obecné rovině. Protože ono to místy působí jako povídkový film. Spousta malých mikropovídek, které mají svojí vlastní pointu, vyvrcholení a potom se všechny ty jednotlivé linky sejdou v jednom velkém finále. A když jsem se podívala zpětně, jestli tam toho nebylo moc a já fakt měla strach, že si to řeknu. Jenže ono nějak do sebe zapadlo a mě došlo, jak fajn ten celek byl. Se všemi svými tématy byl prostě geniální. Stejně jako to bylo bravurně zahrané. A závěrečná část v obchoďáku přes celé titulky byla prostě skvělá. Hned jsem si vybavila něco jiného, co mám moc ráda. Takže závěrečné srdíčko 😀 ()

Juto

Na striedavo vzrušujúcom a vyčerpávajúcom pokuse Noaha Baumbacha skrotiť komédiu smrti Dona DeLilla ,,Bílý šum" je veľa čo oceniť, v neposlednom rade odvážny duch a ambície, s ktorými sa scenárista a režisér a jeho herci vrhajú do zložitého materiálu. Ale len málo v tomto epizodickom šialenstve zasiahne cieľ tak dobre ako divoká sekvencia titulkov. 6,5/10 ()

NiWi

Další autorská sebemrskačská magořina nedávající ani za mák smyslu. Slovo absurdní v žánrovém popisu zde opravdu sedí, jelikož White Noise opravdu překypuje absurdními dialogy a situacemi. Technicky zvládnuté a místy přeci jen trochu úsměvné, především hercům se musí dát kredit za to, že se v tom filmu úplně neztratili, ovšem mimo to se jedná o víc jak 2 hodiny nesrozumitelné a předražené nudy. Bez problémů uznám, že zřejmě nejsem úplně režisérova cílovka. Ostatní ohlasy mě však utvrzují v tom, že ta cílovka je ve skutečnosti opravdu velmi malá skupina lidí. Nejabsurdnější věcí na celém filmu tak je skutečnost, že tento autorský počin pro pár vyvolených stál šílených 100 milionů. ()

majo0007

Zahodiť do luftu scénu havárky a následnú katastrofu nedávalo vôbec zmysel (a že musela byť nákladná). Záverečný taneček všetkých protagonistov v supermarkete je z kategórie WTF a ak mala byť kritikou konzumnosti, tak ako prosím... Vlastne celý názov filmu je pálkou do gebule, ktorý nedokážu vysvetliť ani tunajší rádoby filmoví "fajnšmekri". ()

aniabo

Kámo Baumbach si fakt ulít! Jedna hvězda za přesnou kopii knihy, což obviously u audiovizuálního média není to pravé ořechové ()

sugythesugar

Vlastne neviem, čo som posledné dve hodiny sledoval. A nie je to ten prvotný šok po dobrom filme ako napríklad pri Kaufmanovej Synekdoche. Bol to film o strachu zo smrti? Ekologická agitka? Sureálna komédia? Kritika konzumnej spoločnosti? Poodhalenie skrytých strachov? Noah Baumbach natočil pre mňa jeden z top filmov roku 2019 - Manželská história. Ale jeho Biely šum ma dosť minul a to si často viem uletieť, či už na indiečkach alebo na mierne experimentálnych filmoch. Biely šum vizuálne pôsobí skvelo. Herci hrajú svoje podivné postavy dôveryhodne. Ale ja netuším, či toto nie je film pre mňa alebo je jeho knižná predloha zle adaptovaná alebo je aj kniha nesúrodý mišmaš alebo je to len zlý film? Netuším a udeľujem neutrálnych 5/10 a ak mi niekto objasní, čo mám v Bielom šume hľadať, tak budem rád. ()

inspektorsvihak

odhlédněte od násilí, v němž se snoubí úžasný duch nevinnosti a zábavy, otočte se na podpatku a už se sem nikdy nevracejte, poněvadž v tomhle univerzu nedává smysl ani rodinný oběd, natož nevysvětlitelná záhada s přívlastkem smrt ni přemrštěná přemíra biologických transakcí balancujících po hranách hlubších saturovaných nesmyslů úporného krachu naděje ()

Qitek

Měl jsem z toho tři epizody. White Noise má svoje skvělé okamžiky. Naoproti nim má ale i nepopsatělně (spíš se mi nechce) naprosto příšerné okamžiky ( scéna křížového projevu dvou profesorů ke studentům, kombinovaná se srážkou vlaku s náklaďákem ) a tyhle dva střety protkává příšerná nuda vyplněná uspávajícíma dialogama. Formální laskomina vs režisérská vyhonenina. ()

geklon

Setkání ve třetím pruhu. Já se výborně bavil. Nabubřelá dobová alegorie s prvky neuchopitelné rodinné grotesky. Jen ta stopáž...uuuuf. ()

Pavlínka9

Mám ráda absurdní dramata, ale tohle bylo i na mě dost :D Já jsem to fakt nechytla :D 3* dávám za znázornění 80.let - to bylo super a taky za Gretu Gerwin, kdy jsem si od začátku nemohla pomoci, ale přišlo mi to, jako bych se dívala na Brittany Murphy a to bylo ohromující :) ()

elanius

(49/2023) / Bolo jasné, že tento film bude rozporuplný, a to sa aj potvrdilo. Kopa, kopa dobrých nápadov a väčšinou mi tieto originálne kusy sadnú. Tentokrát sme sa ale nenašli. Prišlo mi, že film je proste vo všetkých ohľadoch nedorobený a hlavne nekonzistenstný. Vôbec som si nič nevedel za celú dobu z filmu užiť, aj keď čiastkové scénky a nápady boli dobré. Herecky Adam Driver v pohode, podľa mňa najsvetlejší moment. Uvidíme, čo režisér prinesie nabudúce. Aj napriek sklamaniu, myslím, že sa ešte nejakej pecky od neho dočkáme. (6/10) ()

sahe

Trošku splátanina. Ale dá se na to dívat, komedie to určitě není.  Chyba ve filmu - proč jejich společné dítě má modré oči, když oba dva mají hnědé? Není to fyzicky možné. Zajímavost: v novinách, co čte Adam je "Death star", což je odkaz na Star Wars. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (viac)