Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara. (Netflix)

Sobis87

Jeden z nejskvělejších filmů roku tu na "čé-es-ef-dé" dostává solidně na prdel, navzdory nezpochybnitelným kvalitám napříč celým spektrem kinematografické rozmanitosti, aneb nečelíme vedle zde tematizované ekologicko-sociální krize i tzv. degeneraci/de-evoluci/marvelizaci filmového diváka? ()

Dzeyna

Je to celkem vizuální porno a Adam Driver je láska, nicméně, kdyby tam nebyla tak hodina zbytečností, bylo by to mnohem lepší. ()

silentname

"White Noise" určite nie je najlepším filmom od Noaha Baumbacha, ktorý som mal možnosť vidieť, no nemôžem povedať, že by išlo pre mňa o zlý počin. Každopádne, berte to ako pohľad niekoho, kto má rád bizarné filmy, komu určité typy scénok a humoru nevadia a naopak ich skôr vie oceniť. Na tento film som sa tešil odkedy som sa o ňom dozvedel. V prvom rade milujem Baumbachovu réžiu a zmysel pre humor, Greta Gerwig sa po dlhej dobe opäť postavila pred kameru a navyše to kombinovalo trošku prvky absurdnej komédie. Proste film pre mňa jak stvorený. Vo výsledku by som však mohol otvorene priznať, že som si viac užil prvú hodinu filmu, ktorá je o niečom úplne inom a druhú som sa už vedel aj kus nudiť. Nemám však pocit, že by som premárnil svoj čas. A opäť sa tu dočkáme kvalitne natočených a zahratých scénok, pričom najviac pre mňa vynikla scénka medzi Gretou Gerwig a Adamom Driverom, kde prichádza veľké priznanie. Tie herecké výkony sú na oboch stranách absolútne fantastické. Napriek tomu, že mi toto neprišla rola vyslovene pre Gretu a jej šarm a humor tu nejako nechcú preraziť von, vie svoju postavu veľmi kvalitne zahrať. To bez debaty. No je treba uznať, že napríklad v "Mistress Americaalebo "The Dish And The Spoonsom si ju užil oveľa viac. Ale zase decká sú výborné, dialógy majú v sebe dobrú dávku humoru a bol som zvedavý kam sa to celé nakoniec posunie. Mám taký pocit, že film je viac-menej metaforou na modernú spoločnosť a ako vieme v určitých situáciách reagovať. A možno aj to, že dav ľudí najviac zaujíma otázka ich vlastnej existencie. Preto sa možno aj Hitler stal tak populárnym a vedel by sa stať znovu. Prečo spomínam vlastne v tomto komente Hitlera? Lebo aj on má v tomto koncepte určitú rolu. Je to vskutku zvláštny mix a asi som si to úplne neužil, ale som rád, že som film aspoň videl. Dúfam, že budúci projekt dopadne lepšie a rovnako, že Gretu uvidíme viac pred kamerou. Mám rád aj jej režírované projekty, no ako herečku ju proste milujem. A sorry Marceloo, že ťa ten film zaujal, no nenadchol. V niektorých veciach sa asi úplne nezhodneme. :) Hodnotenie: B- ()

Arsenal83

Brutálna konverzačná nuda, kde už vyše dvojhodinové trvanie je odstrašujúce. Ospalé reptanie o ničom, prelet cez všetky žánre a milióny dialógových replík, ktoré nevedú nikam. Kŕmenie diváka pseudointelektuálnym gýčom, bľabotom, ktorému podľahnú len sfetovaní kritici. ()

Chrustyn

Téma světové katastrofy v uloudané konverzační komedii s dramatickým podtoném. Není to vtipné, není to napínavé, nemá to poutavé dialogy a postavy jsou divákovi dost ukradeny. Nevím co vedlo Noaha Baumacha, který před časem přinesl vynikající konverzačku o rozpadu manželství k tomu, aby natočil něco takového. ()

Marze

Vetsinoveku publiku se film nebude libit a mel skoncit o pul hodiny drive. Ale pres svou podivnost stoji za shlednuti. Cerny humor, satira a absurdity funguji dohromady. Aby byl film skutecne zajimavy, mel by byt vic politicky nebo experimentalni. Vyzniva dost sentimentalne, coz tvurci mozna ani nezamysleli. Tematy jsou konsumerismus, media, drogy, clovekem zpusobena katastrofa. I kdyz se pribeh odehrava v osmdesatych letech, tyka se nasi doby. Ma takovou nervni atmosferu. Zanrove je to absurdni komedialni drama, rodina komedie, katastroficky film o pomste. Pobavil me dialog "kafe je nebezpecny" - "proc?",- "cokoli te uvolni je nebezpecny". ()

BMW12

Absolutně jsem nepochopil pointu filmu, respektive film žádnou pointu snad nemá. Vydržel jsem se dívat hodinu, jediné pozitivum je Adam Driver, jinak naprosto špatný film. ()

TheEvilTwin

Po hodině, kdy se děj neposunul ani o píď, dialogy se nevymanily z oné podivnosti, kterou už od začátku oplývají, a kdy jsem se "humoru" nezasmál ani jednou, film nemilosrdně vypínám. Ze zdejších ohlasů je mi totiž jasné, že ono se to prostě nezlepší. Tragédie pro wannabe kritiky, která zabíjí svými 140 minutami už jen na papíře, nedejbože že by to někdo reálně zvládl zhlédnout do konce... ()

mrkt

"There is just no end to surprise. I feel sad for us and the queer part we play in our own disasters. But out of some persistent sense of large-scale ruin, we keep inventing hope." ()

Lacike

Tak nič. Vyzerá to, že Marriage Story bola šťastná výnimka a Noah Baumbach sa znova vrátil k svojím divným filmom s divnými postavami a divným príbehom. Za mňa veľké WTF, ale možnože to niekomu sadne. 3/10. ()

corpsy

Noah Baumbach sa tu zrejme chcel poopičiť po nedávnej, vynikajúcej sociálnej satire DON´T LOOK UP. Viacmenej to prepískol a chcel sa v konzumnej spoločnosti hrabať ešte viac, a to hlavne formou ´´intelektuálnych´´ dialógov, z ktorých sa človeku chce, vďaka ich prvoplánovistosti, hneď smiať. Nieje všetko zlato, čo sa blyští a Netflix by mal nájsť už konečne sito, na zbytočné scenáre. ()

maddy

Najväčšia samo-vyhonenina za posledné roky. Noah Baumbach si tu honí nad vlastnými režiserskymi schopnosťami a divák neúmorne vyše dve hodiny trpí ako hovädo. Nedajte sa zlákať popisom deja o katastrofe, ktorá zasiahne ľudstvo, a ani tým, že to je "horor" alebo "komédia". Je to len príklad tej najotravnejšej festivalovky, ktorú nikto nikdy nechcel vidieť a egocentrický trip jedného režiséra, ktorý si myslí, že si môže natočiť čokoľvek. No ... na Netflixu evidentne môže, ale tento trend musí prestať. Pamätáte ako sme sa pred pár rokmi tešili, že Netflix bude dávať režisérom voľnú ruku, tých konečne nebudú zväzovať hollywoodske ruky nenažraných producentov a budeme dostávať už len skvelé, originálne filmy? Nuž, kto je ešte stále takto naivný, nech si pustí White Noise. Ukazuje sa, že producenti z Hollywoodu bez dobrých režisérov nemôžu fungovať, no rovnako tak dobrí režiséri nedokážu fungovať bez akéhokoľvek producentského dohľadu, inak vznikajú iba podobné pitchoviny ako White Noise. Skvelé jednotlivosti by tu síce boli, aj famózny Adam Driver, ale celé je to zliate iba do jedného absolútne vyhoneného bordelu. Maximálne nesympatický film. CELKOVO: 2/10 ()

Laxik

Knížka je skvělá, i když značně rozsáhlá a na můj vkus se hrozně vleče a je plná scén, které by šlo vyškrtnout. Ale aspoň je o něčem. Filmová adaptace hodně té omáčky odlila – a ve výsledku mi přijde nikoli soustředěnější, ale naopak chaotičtější a vlastně o ničem. Nejvíc se knize přibližuje scénami z obchoďáku a plkání na akademické půdě, které ukazují absurditu amerického snu. Vlastně nechápu, proč si kdokoli mohl myslet, že zrovna salónní intelektuál Baumbach zvládne natočit adaptaci románu, který si o salónních intelektuálech nemyslí nic moc hezkého. ()

Kaluž

Docela příjemná absurdní hovadinka na jedno zkouknutí. Stopáž je sice vražedná, ale když si uprostřed na dvacet minut schrupnete, nic vám neunikne. ()

BoredSeal

Netflix dal Baumbachovi 100 melounů, což se vizuálně projeví na retro automobilech v zácpách a havárii, jinak si režisér vystačí se svou obvyklou interiérovou konverzačkou, se kterými mu to vždycky šlo. Je to ale adaptace autora, kterému většina diváků nerozumí ani v předloze (jak už před lety zjistili tvůrci Cosmopolis), jakkoliv je jí film věrný a podle hodnocení to byl trochu drahý špás. Lidé hledající v nabídce VOD něco excentričtějšího a artového pravděpodobně budou spokojeni. ()

M.i.k.e

s Baumbachem to mám buď a nebo. Buď mě úplně dostane jako v Manželské historii a nebo mě naopak mine jako se mu to povedlo s Greenbergem. White Noise je bohužel ten druhý případ. Herecky a řemeslně mu sice není co vytknout, ale obsah mu bohužel vůbec nedrží pohromadě a průběžně se mu rozutíká na všechny světově strany jak děti na matějské. Určité detaily jsou sice fajn, ale ani ty nezachrání fakt, že k tomu všemu má White Noise pocitově asi tak čtyři hodiny. Holt méně je někdy více a i když chválím Netflix, že dává velkým režisérským jménům prostor, trocha dramaturgie by se občas dost hodila...50% ()

Streeper

Dalši bizár, co jsem letos viděla. Naštěstí ne tak nechutný jako Trojúhelník smutku. Na tohle se dalo alespoň v klidu koukat, ale bohužel opět mě to minulo tou zprávou pro diváka. Co že mi měl tenhle film dát? Žánry se tam střídaly jako ponožky a měla jsem pocit, že sám režisér nevěděl, co že to chce vlastně točit. Chvilku to byl mrtvější, pak to vypadalo, že se to chytne a zase se to umrtvilo. Za mě docela škoda plýtvání talentu Drivera a Gerwig. ()

cariada

Musím říct že jsem se v tom místy docela ztrácel. Nejlepší je pasáž s výbuchem a následnou evakuací. Přesto to něco do sebe má. Velice tomu pomáhá ten retro styl. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (viac)