Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

cariada

Naprosto skvělý překvapení který krásně funguje. Vzít nejoblíbenější postavu z Adamsovi rodiny trošku jí přidat na věku a poslat na školu podobných pošuků. Wednesday je nádherně cynická a chladná, a morbidní a zároveň krásná a lidská. Trošku mě vyděsilo přístupnost 13+ ale nakonec to až tak nevadí. Snad jen představitel jejího otce mě moc nesedí. Přišel mě moc jiný oproti předchozím zpracování. Některé hlášky jsou k popukání, zraněná věc a Wednesday jí povídá jestli umřeš zabiju tě. A nebo byla jsem z matkou venku samá hlína. Dělali jste záhony? Ne kopali hrob. Určitě se těším na další sérii. A PS jde to i bez té čtyř% menšiny. Nemusí se to všude cpát. ()

BarryLyndon

Ze všech těch trapných pokusů o dalšího Harryho Pottera je tohle asi nejlepší ?   Jenom teda, až se všichni děti a latentní pedofilové vyřadí nad Jennou Ortegou, tak si pusťte Shantaram, tam je objev pro muže.  7/10 ()

Nach

Tak nakonec přece jen dávám palec nahoru. Nová verze Adamsonovi rodiny, zde upřednostněná jako mysteriózní příběh Wednesday v Nikdyvíc Bradavicích je pohodovou burtonovskou jízdou, kde občas vidíme naturalistické výjevy, které hororovější diváky mile potěší, rodičům dětiček ale přivodí několik vrásek na čele. Wednesday totiž občas neví čím chce být. Dětskou, náctiletou pohádkou? Nebo fantasy verze Stranger Things? Ať tak nebo onak, Jenna Ortega se své role chopila na výbornou. Jen díky ní si film zaslouží své nadstandartní hodnocení. Samozřejmě máme tu i její spolužáky, též dobře zahrané, ale vše je naplněné množstvím klišé, které vám dá vzpomenout na řadu jiných, podobných filmových či seriálových projektů. Přesto bych hůl nad tímto seriálem nelámal. Je dobře rozehrán. Rodina Adamsonových evidentně v této podobě může fungovat a pokud tvůrci dají do děje další tajuplné zápletky, rozhodně se nám tu zrodí stálice, která této značce ostudu dělat nebude. První série: 70% ()

Streeper

Jakmile je pod tím podepsaný Tim Burton, tak je kvalita zaručená. Jsem docela i překvapená, že do seriálu šel, ale na druhou stranu jsem za to ráda, protože čím víc Burtona, tím lépe pro mě. Wednesday je skvělý yound adult seriál a Jenna Ortega je naprosto famózní. Příběh je nápaditý, napínavý a do posledních dílů nevíte, co si máte myslet. Za mě super a těším se na další sérii. ()

ProNotor

Na doporučení jsem se pustil do tohoto seriálu. No musím říct, že hned první díl mě totálně nadchl a celou sérii jsem sfoukl za dva večery. Skvělý výkon mladé nadané herečky, která mě teda opravdu bavila. Na to jak celkem nemusím Addams, tak tohle byla jiná paráda. Zápletka byla dobrá a rozuzlení série dopadlo nad očekávání. Jasných 5*. Doufám, že bude brzy další pokračování. ()

moviefreak

Prvé dve epizódy som chcel poslať dakovný list režisérovi, že sa konečne vrátil a seriál zaujal hlavne kvôli temno hravej réžii, kamere a hlavnej hundroške. Avšak potom to už bol teen seriál, ktorý riešil teen veci, teen myslením a akosik sa to celé čaro aspoň pre mňa vytratilo. Našťastie tam bola ale jedna Vec, ktorá si ukradla celý seriál (aj mňa samotného) pre seba :) Poprosím spin-off seriál iba o tejto šikovnej paprčke :D PS: Christina Ricci (ex Wensdy) je stále neskutočne sexy a naďalej ostáva moja screen crush! ()

C0r0ner

Nápadité, mile ponuré, zábavné, nahláškované, audiovizuálně perfektně udělané se spoustou detailů a ještě to funguje jako dobrá detektivka a fantasy. Všemu samozřejmě kraluje špičková Jenna Ortega a chodící ruka, takže k dokonalosti chybělo opravdu malinko. 90% ()

Gaaron

Dlouho velký tah na branku a čistých 5 hvězd, v posledních dvou dílech bohužel série dost znetflixovatí, ale stejně budeme zpátky příští semestr! ()

Pajky3

Nepatřím mezi fanoušky původních filmů o Addams Family, ale tomuhle seriálu se skoro nedalo uniknout. Vyvolal kolem sebe v podstatě okamžitě velkou vlnu zájmu a převážně pozitivních ohlasů a tak, když jsem první řadu dokoukal, tak musím uznat, že se připojím k těm, které bavil. S Timem Burtonem to mám tak nějak na střídačku, někdy mě jeho filmy baví a někdy mi sedí o něco méně. Určitě mu však nemůžu upřít unikátní rukopis, který se vepsal i do Wednesday.  Ve výsledku se vlastně dá jen chválit, Wednesday má napínavý děj, zajímavé postavy (u mě vede Thing), skvělé obsazení a zábavně černý humor. Takže ani nevadí, že grafické zpracování monstra je takové podivné a nevadil mi ani ten teen nádech. Jen, aby ta další řada nebyla zklamání. ()

carly

Zaciatok ma zaujal, stred bol dychberuci a koniec to cele pokaslal. Ocenujem postavy, herecke vykony, vizual aj hudbu. Pribeh, ten mal potencial, ktory sa bohuzial nenaplnil. Ani neviem, ci mam vobec zaujem o S2. ()

KajusaK

Dlouho očekávaný seriál je tady. Dlouho jsem doufala v herecké složení ala Tim Burton (Helena B. Carter, J. Depp, Ch. Moritz atd.) dostala jsem místo nic skvělou Jennu Ortegu, dokonalou Gwendoline Christie (a já myslela, že Hra o trůny je její strop!) a skvěle doplňující Christinu Ricci, kterou jsem vůbec nepoznala. Naopak Catherine je za mě nejhorší Morticia ze všech dosavadních zpracování. Seriál nabral velice rychle na obrátkách, držel se nahoře až do samotného finále, které bylo opravdu trošku parodií. Překvapilo mě pár úmrtí v závěru, ale... Sanitka v endu byla opravdu na hraně. ()

Šimpy

SPOILERY. Zpočátku mi úplně neseděl ten koncept....Wednesday na střední škole? Žil jsem v domnění, že Addamsovi a jim podobní využívají spíš domácí učitele. Ale je fakt, že jako alternativní školu Čar a kouzel jsem to nakonec přijal. Možná by mě to bavilo mnohem víc, kdyby mi bylo 16 let, jako když jsem koukal na Buffy nebo na Smallville. I tak mě to chytlo, celá ta detektivní krimi zápletka byla nosná, neustále diváka nutila uvažovat o podezřelých apod. Vizuál taky pěkný, v hudbě se však Danny Elfman hodně vykrádá (hlavně v prvním dílu), herci solidní. A je fakt, že jsem furt měl chuť sledovat další a další díl. V posledním díle jsem se bál, že se pro samého netvora ani nedostaneme k závěru příběhové linky o Goody a Crackstonovi...a je pravda, že jeho vzkříšení a následná likvidace byly celkem urychlené...klidně to mohli ještě o díl prodloužit. Ale jinak super vykreslenej záporák. Christino Ricci! Ty jsi měla vzkřísit Caspera a ne Josepha Crackstona!" ()

LasT_Olt

Nejsem z toho úplně nadšený, v půlce mě to nějak přestalo bavit a dál už jsem se dokopával. Wednesday je fajn holka, její čirá nenávist vůči sociálním sítím, psaní příběhů po večerech a nekrytá nenávist vůči lidem je mi velmi sympatická, ale to je tak všechno. Závěr a dopadení toho vraha vyloženě baaad, nemám rád falešné twisty (je to on! ne počkat není? tak je to tenhle! ne?) a už vůbec ne když pokračují v pětinásobné řetězové reakci. Spíš teen drama, horor vůbec. ()

FrankSusta

K absolutní dokonalosti mi tu už jen chybí, aby se Wednesday sebepoškozovala a hulila denně tři cigára a šňupala šňupací tabák. A aby si častěji fotila nudesky. Po splnění tohoto všeho by to bylo naprosto přesné vyobrazení každé průměrné emařky. Však ona má maximálně černý vlasy a je nasraná (ve většině případů se aspoň tak tváří) Takže začínám pochybovat o přesnosti mého přirovnání k emo-holkám. Což je docela divný, protože když se pokusíte udělat moderní verzi Addamsovi rodiny, je asi tak nějak jasné, že Wednesday bude přirovnávaná ke každé správné emařce... achjo. Blbý modernizování. Víte, nikdy jsem nebyl fanouškem moderních verzí čehokoliv (samostatná Kniha džunglí z roku 2016 mě extrémně štvala), protože tvůrci v naprosté většině případů netuší o čem mají ti mladí moderní mluvit a v celém seriálu to působí extrémně nepřirozeně (stejně jako novější série Simpsonových). Však tohle bylo docela fajn. Jenna Ortega je skvělá herečka, která dokáže skvěle hrát očima. Ale ostatní předvádí spíše průměrné herecké výkony. Celý seriál je vlastně dělán takovým extrémně průměrným stylem. Tady ale musím jednu věc říct!: Tim Burton by se neměl pouštět k věcem s neerkovým ratingem. Protože (jak též dokázal v Továrně na čokoládu) on je prostě úchyl na to, aby mohl natočit nezávadnou podívanou. Je to prostě až moc brutální. Seriál mě ale jinak sám o sobě docela bavil. Jenom kdyby se počet epizod výrazně zkrátil, bylo by to mnohem lepší. A ještě bych výrazně změnil CGI postavy, protože taková notná dávka cringe v podání hlavního monstra jsem snad ještě neviděl. To ten seriál téměř schazuje na pohé tři hvězdy. Proč jdu tedy výš? Protože udržení samotného tajemství a hlavního záporáka funguje skvěle a fakt jsem do konce neměl tušení, kdo to bude. Bohužel to ale na tom konci působí kapku divně, ale takový trochu divný byl celý seriál. 7/10 více ZDE: ()

majo0007

Taký macabro Harry Potter resp. Detektív Oriešok v ríši kúziel. Tvorba Tima Burtona za posledné desaťročia (od Sweenyho Toda z 2007!) stojí za starú bačkoru. ()

Mol

Jak se přidává šestá hvězda? Tenhle seriál mi vyrazil dech. Zatraceně návyková záležitost. Wednesday aka chodící mrtvola a její spolubydlící duhová princezna mě neskutečně bavily a já se nemůžu dočkat další série. ()

Sabrewulf odpad!

Přehypovaná sračka. Nejsem nějaký expert a znalec přes Addamsovu rodinu, abych znal úplně všechno, co kolem nich kdy vzniklo, tak budu porovnávat "pouze" s černobílým seriálem a dvěma Sonnenfeldovými celovečeráky. Můj tehdejší dojem z této mile pošahané rodinky byl následující: Gomez = hlava rodiny, spolu s Morticiou pečující o svoje děti, Pugsley s Wednesday = rošťáci navzájem(!) se škádlící a celkově rodina, která si je v podstatě rovna a DRŽÍ PŘI SOBĚ. Co máme tady? Pizda Wednesday vyčnívající úplně nad všemi, neskrývaně opovrhující všemi a vším (včetně své matky), Gomez uťápnutý přizdisráč, Pugsley ultimátní přizdisráč. Vlastně se dá říct, že hierarchie rodiny stojí na ženských a padá na uťápnutých chlapech. To k celku. Co se týče té krávy samotné: Vysvětlí mi, prosím, někdo, jak mám získat sympatie k píči, co je na všechny cíleně protivná, aniž by jí ostatní cokoliv zlého udělali? K tomu připočtu, že tahle postava je prostě špatně napsaná a zahraná - rozuměj, někdo chtěl tu postavu podat jakože bezemoční, ale ve výsledku působí jako ROBOT. Jak degensky čumí do prázdna se stále stejným výrazem a věty odříkává jedním tónem heslovitě... NE, takhle jízlivost, sarkasmus a odproštění od emocí fakt nedocílíte. A aby mi tvůrci naložili ještě víc, tak Wednesday hraje ta hnusná držka z Vřískotu 5. Nezachrání to ani Zeta-Jones s natlačenýma kozama do výstřihu. I kdyby se vztahy v dalších dílech/sériích vylepšily, já už u toho stejně nebudu, prokousávat se dál touhle přehypovanou protivností fakt nehodlám. P.S: Odkdy je Pugsley Ind nebo Mexikán, či co? ()

sugythesugar

Ako fanúšik Addamsovcov som nebol moc nadšený z príchodu tohto spinoffu pod vedením už roky vyčpelého Tima Burtona. A oprávnene. Ortega je síce dokonalou nástupkyňou Ricci v úlohe Wednesday, ale nohy jej podrážka až gýčovitý scenár, ktorý svojou zápletkou pripomína to najpriemernejšie z produkcie CW. Vizuálna stránka pôsobí po bližšom pohľade umelo, ale nejaká snaha tam je. Ale ak čakáte niečo z výtvarnej poetiky predchádzajúcich Burtonivých projektov, tu ju budete hľadať márne. Občas to zachraňuje príjemná atmosféra, ale Addamsovci vždy najlepšie fungujú ako rodina v kontraste s okolitým "normálnym" svetom. Tu je rodina skôr okrajovo a často to zamrzí. Ako celok to určite nie je zlé, ale je tu kopa skvelých hercov, ktorý nemajú čo hrať a je to veľká škoda. Ale cieľovku si seriál určite nájde, ale ja do nej nezapadám. 6/10 ()

filmmovier

Už od začátku jsem si byl jistý jen jedinou věcí. Tou, že Jenna Ortega bude v roli Wednesday vynikající. Ale ona je ještě lepší. Je naprosto dokonalá, a jelikož je o necelých pět let mladší než já, můžu úplně v klidu napsat, že ji naprosto miluju, protože je tady fakt k sežrání. Naprosto válí, nejlepší casting posledních let, válcuje tady i zkušenější kolegy, za celých osm dílů prakticky nesleze z obrazovky a naprosto s přehledem to všechno utáhne. Její cyničnost a sarkasmus jsou neodolatelné, chrlí ze sebe jednu skvělou hlášku za druhou a navíc má báječného spiklence ve Věci. A těžkou konkurenci v podobě devadesátkové Christiny Ricci taky nechává daleko za sebou. Prostě naprostá trefa do černého. Wednesday je hravá, příjemně burtonovsky temná, černý i normální humor v ní funguje naprosto skvěle, a navíc je báječně funkční i jako fantasy z ranku Harryho Pottera. Vizuálně je to boží. kontrast mezi normálním světem (poklidné maloměsto) a světem "nenormálů" (akademie Nevermore) je také skvěle zobrazen. Nápaditá je i práce s barvami a kamerou. Navíc se opět skvěle činil i mistr Danny Elfman, jeho tóny jsou opět potěchou pro uši. Ale asi nejzásadnější je pro mě jiná věc - osoby a obsazení. Všechny postavy jsou výborně napsány, do jedné jsou výtečně obsazené a chemie mezi nimi náramně funguje.  Já jsem se fakt bavil od začátku do konce a výsledek je tak dobrý, jak jsem se ho před premiérou ani neopovažoval očekávat. Wednesday je (překvapivě a naštěstí) jedním z nejlepších seriálů letošního roku, a jistě zdaleka nejen u středoškolské mládeže. Takhle nějak by vypadaly Bradavice 21. století. Už teď se nemůžu dočkat druhé řady a doufám, že u ní zůstane i Tim. 9/10, ale jeden bodík je za Jennu. Více zde. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty