Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

somme

Miluju, Jenna je skvělá, jen mě rušil předvídatelný konec 1.série. No co, těšim se dál - Thinga není nikdy dost!!! A jo dyštak spoiler alert - # miss Gwendoline, ale Anjelica je Anjelica!.... a jo, Enid mě těší :) šup šup nový ()

matko2351

Jenna Ortega mladá herečka ktorá dokázala poblázniť internet svojím bláznivým tancom v seriáli Wednesday. Pobláznil aj mňa, nie len tanec, ale celý seriál. Nevedel som sa dočkať ďaľšej časti, ktoré ubiehali, ani na sekundu som sa nenudil, pretože vždy ked sa na scéne objavila ona bol to zážitok. Teším sa na druhú sériu. ()

Liweixiaojie

Celý tento seriál ťahá v podstate iba skvelá atmosféra na akú sme od Burtona zvyknutí. Nemôžem ale povedať, že by to v zásade nefungovalo. 7/10. ()

pantokrator

Byla by to bomba. Kdyby ovšem Burton v polovině neřekl "jdu na voběd, vemte to někdo za mě". Počínaje pátým dílem mé prvotní nadšení náhle mizí a ke konci přichází naprostá otrávenost. Finále na stokrát obehrané schéma, zkratkovité a nesmyslné, mix Viga z Krotitelů duchů 2, Fénixova řádu z Potěra a všech možných slabomyslností z Čarodějek. Strašná škoda. ()

Verdolin

Seriál mě bavil. Do hlavní role vybrali naštěstí super herečku, která byla naprosto uvěřitelná a zábavná tím svým temným způsobem. Temný, černý humor, prostě to, co se očekávat dalo. Nicméně od poloviny mě seriál přestával bavit, spíš jsem každý díl čekala, co tam zase bude dobrého, proto nemůžu dát 5 hvězd. Na mě až moc velká detektivka, přemýšlela jsem, jestli nedat 3 hvězdy. ()

burg

Ale jo, v dementním světě Stmívání a podobných sraček je tohle jako oleandr uprostřed hnoje. Takže klidně a s přehledem bůra. Jediný, kdo mi fakt strašně neseděl, byl Guzmán. Asi jsem už moc zvyklý na Raula Juliu... ()

frycda

Jedná se o klasické zpracování Addems rodiny v novém, i pro mladou generaci přijatelném kabátě. Jenna Ortega (Wednesday), odvedla dobrý herecký výkon. Dokázala po celou dobu udržet ironicky chladný postoj, který je pro všechny asi důvod proč seriál dokoukají. Místy se ale i tomuto seriálu nevyhlo pár uměle přidaných zápletek a lehkého afektu. Díky tomu ale dokázala zápletka gradovat a samotné odhalení může řadu sledujících překvapit. Když zasadíme původ rodiny Addams do 90 let, kdy se stala nejpopulárnější, tak vlastně samotný afekt pochopíme a nakonec i oceníme. Díky udržení celkové atmosféry která je na pomezí krimi, scifi a komedie je seriál atraktivní pro starší ale i mladé publikum. Nejspíš právě díky tomuto zpracování se dostane tato filmová klasika do povědomí nové generace. ()

Buddyman

Začátek první série mě moc nebavil, ale musím uznat, že se to pak dobře rozjelo. Na druhou sérii čekám na smilování. Snad to neupadne. ()

anicca

Ukameňujte ma, ale mňa to nechytilo. napriek tomu že to má všetko čo milujem, tajomno, čary, atmosféru Halloweenu a stredné školy, tak som si nejako nepošmákla. Vedľajšie postavy mi prídu otrasné, stále som si nevedela zapamätať kto je kto a ku komu patrí a na Jenne Ortega neviem nájsť žiadny extra úžasný talent. Z ustavičného poker face to nedokážem poznať. ()

Updated_Cake

Já Burtonovky moc nemusím a ačkoliv Addamsovu rodinu mám docela rád, stejně to moc nedokáže překonat tu absurditu tohohle seriálu. Na jednu stranu chápu, proč si tolik lidí tento seriál oblíbilo, na druhou stranu vidím i ten zbytečný hype, který bezostyšně ignoruje děravý příběh nebo některé až otravné momenty či chování některých postav. Jenna Ortega je bezesporu dobrá herečka, která ten seriál táhne dopředu, má ve scénáři spoustu sarkastických a vtipných poznámek a okolí její postavy je vlastně i docela zábavné a záživné. Seriál ale pak kulhá na jednu nohu jejím iracionálním chováním, kdy Wednesday má takovou tu temnou auru kolem sebe a snaží se být nepřístupná, ale v určitých situacích toto chování absolutně ignoruje a navazuje vztahy a pouta nejsnáze ze všech. A když člověk čeká, že to je jen přetvářka nebo součást scénáře, tak se vlastně ničeho takového nedočká a časem jen zjišťuje, že podobných děr v chování tam je více. U vedlejších postav tohle platí prakticky dvojnásobně, jenže tam to člověk tak moc nepostřehne a přímo to nebije do očí. Co je na seriálu ale ještě větší zklamání, tak to je především předvídatelnost, která tam je všudypřítomná. Ačkoliv se seriál snaží v několika dílech diváka přímo zmást a nechat napětí až do konce, tak se to moc nedaří a člověk má podezření už pár dílů. Co se týče samotné Addamsovy rodiny, ta byla velkým zklamáním. Působí víceméně jako levná parodie. Věc je vlastně asi nejvěrnější a nejlépe ztvárněný člen rodiny. A ačkoliv si Netflix mne ruce, absolutně nechápu, jak tohle někdo může přirovnávat ke Stranger Things. Když vezmu v potaz vše a potlačím svoji nelibost k Burtonovkám, je to prostě průměr u kterého zvážím, jestli 2. série má cenu nebo ne. Tenhle seriál se totiž více svezl na vlně hype než na nějaké tvořivosti a zábavě. ()

Orech

Vynikajúca hudba, úžasný český dabing, ktorý okrem iritujuceho prekladu názvu školy, totálne bavil a skvelé postavičky.. radosť pozerať ()

stuj

Season 1: Základ vtipnosti je v tom, že hlavní hrdince je všechno ukradené a všechny tedy posílá okamžitě a nepokrytě do háje. To baví tak první dva tři díly, ale za čas se to okouká. Zábavnost pak spočívá jen na pátrání po pachateli vražd, ale to už žádná pecka není. ()

MysticFalls

Seriál, kdy Tim Burton opět nezklamal. Morbidní, sobecká, bez emoční stránky a sarkastická...naše Wednesday Addamsová (Jenna Ortega). Co epizoda to napětí. Není divu, že se i po takové době od svého vydání drží na Netflixu v top 10.  Nicméně, mám pár menších výhrad, o které bych se s vámi ráda podělila. Začátek seriálu a Wednesday je svá. Při setkání s vnějším světem je jí jedno, co si kdo myslí o ní a o jejím jednání. Díky tomu tu máme naprosto úžasnou postavu s temným příběhem, kterou vyprovází její skoro až k popukání neumírající sarkasmu, který tomu dodává šťávu! Nicméně příběh se začne postupně ubírat k fantasy detektivnímu vyšetřování, které začíná dle mého názoru upozaďovat naši hlavní hrdinku. Celkem mrzuté, když víme, že zde máme tak dokonale propracovanou postavu slečny Addamsové. Nemohu tvrdit, že mě to nebavilo, avšak možná by to chtělo decentně ubrat a dát té naší dračici prostor. Dále tu máme ukňouranou budoucí nejlepší kamarádku (Emma Mayers) naší Wednesday. Její postava mne dokázala několikrát rozčílit a to jen možná proto, že nemám ráda tento typ děvčat i v reálném světě. Nu což...nemůžeme jí odpírat fakt, že Wednesdey je od ní dostáno pomoci při jejím rozvoji, ale i tak? Nemůže si to své neustálé kňourání nechat?  I přes tyto menší nedostatky zůstávám u pěti hvězd! ()

E.T.

Pokud by Addamsova rodina neexistovala, jednalo by se o celkem průměrný čarodějnický svět, ale v postavě Wednesday by člověk našel chuť na druhou sérii. Měl by touhu se dozvědět o té dívce a rodině více. Jenže AF (Addams family) je brutálně známá značka a výsledkem je čaj, z jehož sedliny by šlo vyčíst leda to, že byl velmi slabý. Přitom Netflix na to nasadil těžkou váhu - Tima Burtona. Navíc se zde mihne i C. Zeta Jones, takže je zřejmé, že měl vzniknout áčkový seroš. Dokud to režíroval Burton (první čtyři díly), tak to bylo na čtyři hvězdy. Pak se to začalo kazit. Jde o lehce nadprůměrný náctiletý seriál s emočně vyprahlou hlavní postavou v hlavní roli. Nic víc. A nelze se vymlouvat na to, že by postava Wednesday neunesla delší stopáž, vždyť dvojka AF byla postavená na ní a fungovalo to. AF jsou vtip. AF je postavena na gazích, vtipných scénkách a situacích a kolem nich se odehrává nějaký příběh, který není podstatný. Estráda, černá komedie, chytrá karikatura. Zde se však poměry obrátily -  základní, spíše detektivní linka, je sem-tam okořeněna vtípkem. A to je hlavní slabina celého díla. Ani pověstná “Burtnovská” atmosféra se nekoná. Triky jsou ubohé. Patrně se všech 24 mil. dolarů vyplýtvalo na Věc, která je zase výborná. Takže pokud si to chcete užít, zapomeňte zcela na Addamsovy a koukejte se na to JEN jako na jeden z mnoha čarodějnických seriálů pro mládež. Kdo ví, třeba to druhá série uchopí lépe. Nebo to po 4. dílu vypněte. (Jasně, Ortega působí skvěle, ale to je především zásluhou castingu a maskérů. Zvorat takovouhle lahůdkovou roli by dokázal snad jen Daniel Radcliffe.) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty