Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

emde

Nechápem čo je na tomto seriály také výnimočné. Gomez je bez energie. Morticia má emócie? Wednesday má na izbe Hannu Montanu a nevadí jej to? Kto písal tento šialený scenár? Matky včelára typický lgbt humus netflixu ako klinec do rakvy. PS: Prečo je Pugsley taký malý? Prečo Wednesday chodí na začiatku na normálnu strednú? Jednu * dávam odpadu za hudbu. ()

deli06

Rozhodla jsem se, že to zkusím a rozhodně nelituji. Seriál má všechno, co má mít. Je chytrý, vtipný, napínavý a skvěle obsazený. Jeena Ortega je pro mě největším překvapením a moc se těším až jí uvidím i jinak, než jako malou psychopatickou holčičku. ()

Neikn

Nedokážu si představit že by tenhle seriál mohl vzniknout bez Tima Burtona, který je hlavním faktorem úspěchu tohoto seriálu. Trochu to táhne dolů vzhled některých postav, který se dost liší od toho co známe, také musím vyzdvihnout to že tenhle seriál vznikl pro starší publikum a už to není ten vtipně negativní příběh pro děti. Také chování některých postav dost vybočuje z toho co známe, hlavně u rodičů Addamsových. Na závěr řeknu jen že hype okolo tohoto díla je celkem přehnaný, ale jinak fajn seriál pro dospívající puberťáky. ()

s0re

perfekt.. taketo osobnosti ma fascinuju a Jenna je napriek chladnej povahe neskutocne charizmaticka.  Ku Christianovi Baleovi mam tak uz konecne aj oblubeneho herca v zenskej podobe.  Perfektny herecky vykon na svoj vek, tesim sa na jej dalsie kusky a v kutiku duse si prajem aj viac obdobne kvalitnych serii Wednesday. ()

lili5

V tomto období o ňom počul snáď každý, ale oplatí sa ho naozaj pozrieť? Kvalitou, strihmi, hudbou, kostýmami a hereckými výkonmi sa rovná s najlepšími snímkami, čo môžem potvrdiť. Zaujme samotný dej každého diváka? Seriál svojím dejom strhne väčšinu divákov, pretože pri ňom treba aj rozmýšľať a niekedy to pripomína detektívku, ale strieda sa tam množstvo žánrov. Ľudia, ktorí neobľubujú fantasy by sa však mali tejto snímke skôr vyhnúť. Čo môžem odporučiť je pozretie predchádzajúcich filmových spracovaní, ktoré vám priblížia samotný dej a postavy, aj keď to samozrejme nenadväzuje. ()

melmoth

Wednesday je za mňa seriálovým prekvapením roku. V dobrom. Grandiózna gotička by od znechutenia krivila tvár, treba to však povedať: dielo pod dozorom Tima Burtona je prehliadkou svetlých stránok. Takmer bezchybná práca. Správny kokteil nihilizmu, cynizmu, morbidity, čierneho humoru, klasiky pop kultúry a funkčného príbehu. Od trefných hlášok rozkošnej sadistky po vzťahy postáv a charakterové oblúky… Wednesday vás rozseká – a vy si budete pýtať repete. Viac tu ()

Arithebunny

Když jsem se dozvěděla, že má seriál režírovat Tim Burton, byla jsem přesvědčená, že to bude naprostá pecka. Pak to přišlo a já zjistila, že v tom Burton (až výjimečně na některé scény) prostě není vidět. Navíc mi nesedělo obsazení. Vím, že vychází z původního námětu a zrovna Gomez v podání Luise Guzmána mi přišel vpořádku, ale Catherine Zeta Jones alias Morticie? Nevím no.  Děj pěkný, hudba slušná, tanec Wednesday legendární, celkově ale jen přehypovaný seroš s občasně zajímavými chvilkami. ()

tXtX

Rozprávačka pre násťročných. Nic viac nic menej. Ma v tom prsty otrepany a nudny Burton, cize čakajte detsku zápletku, infantilne “monštrum” ako z detského šlabikára a do toho kopec, ako dnes mladí hovoria, “cringe” dialógov a scén, pri ktorých sa dospelý jedinec, ktorý ma všetkých 5 pokope, proste citi trapne. Ale keby mam sladkých 15 a uhrovity ksicht, zrejme by som bol spokojny. Je to proste cielene na tínedžerov. Nehovorim ze som sa párkrát nepousmial.. ale tento moment by sa dal spočítať na prstoch Veci. 50% ()

lineker

Sorry. Tenhle typ seriálů mne přijde dětinský,hloupý. Nedokáži se nad to přenést. Zkoušel jsem, ale nejsem asi cílovka, hezké obrázky mne prostě nestačí. Vzdáno po třech dílech. ()

Soptik_

Příjemně temná, příjemně odpočinková, příjemně vtipná a hlavně příjemně hororová podívaná. Jenna Ortega (nar. 2002, USA) v roli Wednesday byla naprosto famózně uvěřitelná, některé castingy bohužel tak vydařené nebyly, nejhorší asi Luis Guzmán (nar. 1956, Portoriko) v roli Gomeze Addamse. Jsem zvědav co přinesou další řady pokud tedy Netflix svolí. Potenciál na další minimálně jednu řadu tam je. Držme si proto palce. ()

Jareth

Tohle bylo nad moje očekávání. Jenna Ortega zde hraje božsky, a stala se mou oblíbenou Wednesday. Wednesday je plná sarkasmu, a chová se tak jak to od Wednesday čekáme. I ostatní hrají dobře. Některé svény jsem úplně hltal, a s otevřenou pusou jsem civil někdo televizen.Kamera je bezva a hudba také. Rukopis Tima Burtona se nezapře. Za mě jedno z největších překvapení roku. ()

Trnavsky

Asi něco na styl La casa de papel a Stranger Things, kdybych byl 13náctiletá holka, která chce zapadnout mezi kamarádky nebo se koukat na společný seriál se svým přítelem (se kterým chodí už půl měsíce), asi by mě to bavilo. ()

lukas.7

Vizuál mi pripomenul Harryho Pottera nevedel som si pomôcť škola , oblečenia , schopnosti , vizuál a kopec iných veci ktoré sa diali mi vždy pripomenuli Harryho ... Musím ale uznať že ma to po pravde bavilo ... Jenna Ortega zahrala Wednesday excelentne  veľmi ma bavila a zaujala svojou postavou a zanietením , chytrosťou , čiernym humorom ..  Dej a všetko čo sa dialo na skole bola po pravde riadna detektívka a to vťahovalo do seriálového príbehu diváka a musím povedať že tvorcom sa to celkom podarilo .. Osobne hodnotím tento seriál pozitívne a prekvapil ma hlavne hlavnou hrdinkou a zápletkou v seriáli ... Teším sa na ďalšie pokračovanie seriálu a verím že prinesie zase vzrušenie a napätie ako tomu bolo doteraz ...za mňa hodnotenie seriálu 8,5/10 ()

NinetyOne

Je mi líto dávat 3 hvězdy, což u tak dobře hodnocených filmů moc často nedávám, ale opět mě k tomu donutil Netflix. Všudypřítomný hype na nový seriál mě donutil to zkouknout a jakožto fanoušek původních Addamsových rodin (ať už filmů nebo seriálů) jsem čekal něco obdobného, byť zde bylo již z názvu patrné, že to bude o Wednesday. Tvůrci úplně překopali původní Addamsovu rodinu a vymysleli si svůj vlastní svět s vlastními pravidly, což se mi moc nelíbílo, ale seriálu i tak nechybělo nějaké napětí nebo drama. Podobnosti s Harrym Potterem si musel všimnout snad každý, což mě nutí dát jednu hvězdičků dolů. Vyzdvihnul bych fantastickou Jennu Ortegu, která mě přesvědčila, že i seriál postavený na především ženských postavách se dá dobře dokoukat a bavit se. Bez ní by to byl naprostý propadák. Některé rádoby fóry vytvořené (pro) dnešní Generaci Z byly tak trapné, že bych za to sundal ještě jednu hvězdu, ale to už nemohu. Bavil jsem se. 60% ()

dolik25

Wednesday: prostě bomba. Dávám plný počet. Film táhne Jenna Ortega a zvládá to bravůrně. Tim Burton se vrátil v excelentní formě, tak jak ho známe z 90. let. Jakákoliv slova jsou zbytečná, prostě nejlepší je to zhlédnout a dobře se bavit. Už se těším na druhou řadu. ()

fajntomas

Sice to není vymakaný do detailu jako  třeba Twin Peaks, ale má to parádní základ Adamsových a není to nuda; nejdřív jsem to sledoval poočku s mou drahou a asi u čtvrtýho dílu jsem musel na začátek, dát všechny a neodtrhnul oči, protože v ten moment jsem něco nepochopil a musel to vracet. Je to po dlouhý době pro mě super seriál(mini). 90% ()

petopetovic

Krásný nový pohled na Addamsovu rodinu, kde tedy sledujeme především Wednesday o které taky seriál je. Jenna je naprosto fantastická ve své roli a holčina má našlápnuto na velice, ale velice úspěšnou kariéru. Koncept sám osobně mi vyhovoval i když jisté zvraty jsou očekávatelné, celkový koncept outsidera je také pěkně vytvořen a krásně se tu s ním pracuje. Burtnovský nádech celý seriál jen skvěle dokresluje. Netflix zase bodoval a neříkají to jen čísla, ale také reakce, dle mého tu máme nakročeno k dalšímu úspěšnému seriálu jako jsou Stranger Things, jen se budu v temném koutku tiše modlit ať to nespadne do tuctovky a zachová si to své kouzlo i do další chystané řady, kterou již teď netrpělivě vyhlížím. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty