Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

pushover

Zábavná horrorová komedie, která přejde do fantasy detektivky. Je to sice cíleno na mladší generaci, ale pobaví i starší. Od Burtona asi to nejlepší z posledních let. ()

tlesk

Takhle má vypadat adaptace. Ctíte předešlá zpracování, ale zároveň přinášíte spoustu nového. Wednesday je překvapivě funkčním detektivním seriálem s prvky fantasy, který je oproti řadě jiných Netflixem produkovaných seriálů, odehrávajících se na škole, opravdu dobře napsaný a zábavný. I přes to, že nejde úplně říci že by byl kdovíjak originální, nedělá ostudu Addamsovým (a tedy i předchozím povedeným verzím), a zároveň zvládá vyprávět vlastní příběh, který skutečně drží pohromadě. K tomu je přímo prosycený úctou nejen ke starším zpracováním morbidní rodinky, ale i k tvorbě Tima Burtona, pro něhož je tato látka jako přímo stvořená a pro dosud čistě filmového režiséra jde o velký úspěch na poli seriálu. A po v posledních letech vlažněji přijímané tvorbě jde i tak trochu o comeback. Mohu zodpovědně říci, že jím režírované epizody mne bavily asi nejvíce. Nejde samozřejmě než vyzdvihnout výkon Jenny Ortegy v titulní úloze. Její pojetí Wednesday je nové, ale přitom ctí všechny předešlé představitelky postavy. Minimalistické herectví, kdy Ortega skutečně hraje jen prostou mimikou, gesty či výrazem tváře dokazuje, že se jedná o nesmírně talentovanou herečku a seriál by bez ní rozhodně nefungoval tak dobře. Netflixu se zase jednou podařilo vyprodukovat divácký hit, jehož úspěch je více než oprávněný a až na slabé finále se jedná o skutečně vydařenou, skvěle napsanou a zahranou podívanou, u níž budete s nadšením očekávat další řadu. Snad v ní dostanou více prostoru i ostatní členové rodiny. A o tom že druhá série bude, není pochyb. Wednesday totiž sledovaností překonala dosud nejsledovanější počin Netflixu – velehit Stranger Things. ()

ANTYCHRYST

Tohle je ovšem zajímavej kousek..:) věděl jsem jen že to je něco od rodiny Adamsu :) čekal jsem cokoli ale detektivní příběh rozhodně ne.. Od první minuty si vás musí získat Ortega..ta je totiž naprosto božská!! Podpis Burtona dejcha každým coulem..a celé si vás to rychle získá..inspirace školou ala Harry Potter vůbec není na škodu..ba naopak..skvělé vedlejší postavy ..které vám pomalu přírůstaji k srdci.. parádní zpracovani..obsazení..kamera..hudba . Ples je Top!! Vykon Wednesday je opravdu neskutečný:) právě běží titulky a říkáme si doma jak nám celá tahle partička bude chybět!! 100% tohle byla trefa do černého!! ()

hospoda96

Poslední tři epizody to hodně vytáhly nahoru na potenciální druhou sérii, která je naznačená jsem zvědav. Ortega a Thing jsou nejlepší věci na celým seriálu, ale to jsem celkem čekal, Burton si to pohlídal, ať už první čtyři epizody jako režisér tak i zbytek jako producent je na tom cítit, stejně jako jeho dvorní skladatel Elfman. Netflix to překvapivě nepohřbil, což je dobře. ()

sunfreedom

Adams Family mi nikdy nic neříkala, stejně jako cokoliv z podobného žánru. Tim Burton jde úplně mimo mě. Proto ty mé 4* berte spíš jako pět. Jsem ochoten se i těšit na další sérii, což je u mě v tomto případě přímo nečekané. ()

maramashi

Prvý počin ktorý som videl od Tima Burtona skončil na jednotku, jasné seriál má svoje muchy ale určite hodnotím pozitívne. Od prvého dielu super feeling miešajúci čiernu komédiu s mysterióznou detektívkou a strašidelným fantasy. Jenna Ortega v roli drzej sadistickej Wednesday je veľkým ťahúňom seriálu a to nezaprie asi nik, pravdepodobne nebyť tejto role nezískal by seriál ani ona taký veľký ošiaľ. Rola jej sadla ako ešte žiadnej predstaviteľke Wednesday, určite je omnoho viac nad vecou ako Christina ricci či Lisa Loring.  Ohľadom ostatných členov rodiny mám trošku výhrady ale stále je to znesiteľné, ale určite čo musím pochváliť sú Vec a Strýko Fester,, tí boli spravený unikátne a ich pôsobenie v seriáli mi spravilo radosť. Možno že iba ja vnímam tento seriál tak ako ho vnímam keďže som na pôvodnom seriáli a obidvoch filmoch vyrastal a doteraz sú pre mňa klasika z detstva. Humor fungoval veľmi dobre a aj ako vyšetrovačka to bolo nadmieru obstojné, začiatkom seriálu nám predstavilo partiu podozrivých a postupom seriálu sa podozriví vylučovali a priznám sa do rozuzlenia som netušil kto bol vrah. Vedľajšie postavy boli originálne a dostávali aj dostatok svojho priestoru, najmä farebná spolubývajúca ktorá bola antonymom našej hlavnej hrdinky. Seriál som si fakt užil a pozeral sa naozaj príjemne ale aj tak nemám pocit že by som mu dal 5 hviezd pretože nebol ani jeden diel na ktorý by som si spomenul že toto bol ikonický diel pre Wednesday (nerátame tanečnú scénu tú si pamätáme kvôli sociálnym sieťam nie kvôli samotnému seriálu) takže za mňa určite lepšia štvorka 85% ()

Lavinia

Addamsova rodina je v moderní verzi obvykle zoufalá, k nekoukání. Toto je výjimka, vtipnost a břitkost původního seriálu je zpět, dobře modernizováno. Doporučuji. ()

koblenzer53

Ze začátku příjemné, temné překvapení, černý humor, vypadalo to dost dobře, pak asi od 4. dílů mě to začalo nudit a už to bylo takové o ničem, člověk už věděl a tak nějak to už neodsýpalo, škoda.. :) takže za mě tři lusknuti.. ()

Arkagas1989

Wednesday a akademie Nevermore. Jenny Ortega je skvělá, sedlo jí to naprosto dokonale a nemám důvod ji jako hromada lidí srovnávat s Christinou Ricci. Je to sarkastické, temné a zároveň barevné a  vtipné. Je to poctivá temná detektivka se skvělým obsazením - Gwendoline jako ředitelka školy je naprosto skvělá! Vlkodlaci, sirény, Medúzy a mezi tím vším Wednesday s Věcí, které jde někdo po krku a je potřeba zjistit kdo. Pohled Tima Burtona, jeho práce s barvami, světlem a stíny je roky dokonalá a Wednesday není vyjímkou.  Nedala jsem to na jeden zátah, ale za 2 dny jsem měla dokoukáno a těšila jsem se na každý další díl.  Moje hodnocení: 10/10 ()

tkey

Tak tohle se jim povedlo. Dostával jsem takový Harry Potter vibe ala Burton. Dalo by se tomu něco vytknout? Ale jo. Avšak v porovnání s těmi šajty co se dneska točí je tohle vlastně poklad. Minimum LGBTIABFLMPSVZ!+-/ nesmyslů (sakra, kdykoliv se nedívám přidají tam nějaký písmenko či značku) a vlastně je to dobře natočená seriálová detektivka. Za mě 4,5* ()

SilentMemory

No tak ja som dosť nespokojná. Kvalita je taká, že výsledne je to na úrovni teenagerského seriálu. Nezaujalo ma to natoľko aby si to udržalo moju pozornosť a pokračovala som v sledovaní. Zhliadla som dve epizódy a stačilo. Jediné čo ma zaujimalo bola zápletka ale herecké výkony a ako je to nakrútené, to bolo pre mňa utrpením. Wednesday bola vždy fest depresívna tuto ten herecký výkon hrozný. Celkový výraz sa snaží být flegmatický ale u predchádzajúcich herečiek sa to odrážalo aj v pohľade, ktorý to robil fakt dôveryhodným a realistickým. Nechápem jak to ešte niekto môže prirovnávať k veľdielu Harry Potter. ()

angel.CZ

Být zaměřený na EMO styl, být mi 12-17 let a mít pipinku místo penisu, tak by to bylo dobrý. Ovšem jsem 30ti lety chlap a je to prostě slabší průměr. Druhou sérii určitě ne pustím a dost se přemlouvám, zda dokoukat poslední dva díly první..... ()

koty2201

Aktuálne je okolo tohto seriálu veľký ošiaľ, trhá rekordy sledovanosti a je veľmi chválený. Ja musím povedať, že reálne to s tou chválou niektorí ľudia tak trochu preháňajú. Pretože nie je to zlý seriál, ale má zopár múch. Aspoň čo sa týka zatiaľ prvej a jedinej série. Rodinu Addamsovcov dôverne poznám. Ako dieťa som kedysi v televízii sledoval pôvodný čiernobiely seriál. Najviac som si však obľúbil tie 2 filmy z 90. rokov, kde malú Wednesday hrala Christina Ricci, ktorá si v tomto seriáli zahrala učiteľku na škole Nevermore, ktorú Wednesday navštevuje. Čo sa týka samotných členov rodiny a celkovo DNA tejto značky, tak to je zvládnuté veľmi dobre. Tim Burton dokazuje, že mu táto látka sadla ako uliata, keďže on príbehy s týmto groteskným a gotickým štýlom točí pravidelne. A herci tie postavy rodiny Addamsovcov stvárňujú veľmi presvedčivo. Tak ako si ich pamätám a ako majú byť. Jediné z čoho som trošku menej nadšený je Gomez, Pugsley a strýko Fester. Tam im ten výber hercov až tak veľmi nevyšiel a nevedeli mi predať dobre to, kým by mali byť. Nehovorím, že by hrali katastrofálne, ale bol to taký sivý priemer. Celkovo je v tomto seriáli samotná rodina Addamsovcov na vedľajšej koľaji aj keď čiastočne zohrajú dôležitú úlohu. Hlavne vzhľadom na minulosť spojenú so školou Nevermore. Dokonca aj spolužiaci Wednesday a to aj jej naj kamaráti sú viac upozadení ako by sa mi páčilo. A o väčšine z nich sa toho dozvieme veľmi málo. Mohli by mať v druhej sérii viac priestoru. Niektorí spolužiaci a obyvatelia Jericha hrajú dokonca až 3. husle. Čo je tak trochu škoda. Jenna Ortega je však v hlavnej úlohe úžasná a popasovala sa s úlohou Wednesday fantasticky. Podarilo sa jej veľmi dôstojne prebrať žezlo po Christine Ricci a páčila sa mi tá jemná narážka na to, že Wednesday a pani učiteľka si sú v niektorých veciach podobné. A ten pohľad Ortegy bez akéhokoľvek žmurkania, jej mimika tváre a celkovo jej spôsob chôdze a obliekania je tip top. A páči sa mi ako stvárnila jej vnútorný boj s tým, že stále pôsobí chladne, bez emócii a v depresiách s tým, že sociálne interakcie jej robia veľký problém. A je skvelé sledovať, ako sa postupne začína meniť na trochu empatickejšiu bytosť.  Ďalšími takými chybičkami krásy je možno to, že dej je určený pre mladšie publikum ako ja. Ale prispôsobil som sa celkom rýchlo. Je na škodu, že samotné vyučovanie v škole je tiež ďalšou dosť upozadenou dejovou linkou. Pretože v seriáli to vyzerá tak, ako keby bola Ricci jediná učiteľka na škole, plus ešte riaditeľka Weemsová. Na čo sa sústreďuje dej najviac sú samotné vraždy, ktoré začnú v blízkosti školy a v meste Jericho pribúdať. Musím uznať, že záhada je možno zamotaná až príliš, ale držali ma v napätí dosť dlho. Aj keď som už začal niečo správne tušiť v 6. epizóde. Ale aspoň sa záhada v závere pekne spojila z viacerých liniek.  K vizuálnemu podaniu nemám čo povedať, pretože je to klasický Tim Burton a ten ma baví. Hudobne je to krása a Danny Elfman vie kedy, čo a ako zahrať. Čo sa týka toho CGI, ktorému sa nevyhli úplne, tak dajme tomu že v rámci toho rozpočtu je fajn. Aj keď hlavný vinník je až príliš cartoon a nepasuje mi veľmi k zvyšku seriálu. Toľko asi k prvej sérii. Snáď som na nič nezabudol. A uvidíme, že čo si pre nás pripravili tvorcovia do druhej série. Snáď aspoň niektoré muchy vychytajú a popasujú sa s nimi lepšie. () (menej) (viac)

Mamlas

Nedokoukal jsem pilot. Volovina pro děti. Sem tam frk pro okořenění. Působí to dojmem jakéhosi upgradu Addamsovy rodiny, kterou zkřížili s Potratem. Prostě tvůrci vycucli to, co mělo kdysi u děcek úspěch, a vyrobili tenhle naleštěný hybrid s předpokladem, že se to bude dobře prodávat. A hle, je to v červených číslech. Inu, nejsou to blbci 🙂. (15%) ()

ACDCKL

Tak za mě velká paráda z dílny Netflixu. Obsazení výborné, hlavně Jenna Ortega je výborná a asociální Wednesday hraje famózně, ale i ostatní herci jsou též výborní. Humor, scénář, hororové prostředí, detektivní pojetí a lokace, výborné. Čekám jen, kdy potvrdí druhou sérii, určitě si to zaslouží. 5*. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty