Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Sobis87

Po kvalitním prvním díle v režii ostříleného Briana De Palmy se další „nemožné mise“ chopil John Woo a ten původní koncept výrazně překopal. Z napínavého špionážního thrilleru se tak stala přímočará a plytká akční jízda. Vybavte za vlasy přitažený (na efekt) závěr s vrtulníkem v tunelu v prvním díle a představte si, že v tomto duchu se nese prakticky celé jeho pokračování. Jestliže ale De Palmovo explozivní finále dokázalo vzhledem k „umírněnému“ zbytku, který mu předcházel, překvapit svou agresivitou a spádem diváka zarylo do sedačky, pak „dvojka“ Johna Woo neustálým vršením repetitivních akcí velmi brzo unaví. John Woo je sice machr na akční sekvence, mistrovským kouskům typu Hard Boiled a Kulka v hlavě se ale bohužel v tomto ohledu nepřibližuje. V Mission Impossible II mě akce až na výjimky docela nudila a množství zpomalených záběrů narušovalo její dynamiku. S přihlédnutím k podprůměrnému scénáři, ve kterém se nešetří klišé, musím konstatovat, že druhá nemožná mise Ethana Hunta přinejlepším průměrným popcornovým zážitkem, což je v kontrastu se solidní jedničkou velká prohra. Třetí díl v režii J.J. Abramse je po tomto tuctovém akčňáku přímo zjevením. ()

Anderton

Dvojka nemožnej misie je jediný film zo série, ktorý nemám zapotreby ešte niekedy vidieť. Film je to celkom fajn, jedná sa predsa o čistú akčnú zábavu a natočil to Woo, lenže v rámci takejto série, ktorá má ambíciu sa vždy stať akčnou peckou roka a rovnocenným konkurentom Bonda, je to trochu slabota. Je úplne jedno, čo sa tam deje, ide o to, aká akcia pritom prebieha. Pri ostatných častiach ma zaujímal aj ten dej. ()

Kothy

Další příběh Ethana Hunta. Země je v ohrožení kvůli nebezpečnému viru zvanému Chiméra. Tomuhle kousku ovšem něco chybí. Vypíchnout můžu leda skvělý song od Limp Bizkit, který k tomuhle filmu patří. ()

pm

Mé původní hodnocení: 1 *. Byla jsem slepá? Zaslepená artkinem? Zřejmě jen hloupá. Už si nevzpomínám, co všechno mě na M:I 2 tak hrubě znechutilo v době, kdy měl film premiéru. Únava výrazem Toma Cruise? Nechápu, je perfektní a když budu k sobě upřímná: Etan Hunt mě asi určitým způsobem baví mnohem víc než 007. Ani jeho otřepaný winning smile najednou nevadí. Nakonec ani ta horolezecká onanie mi dnes nepřijde bezúčelná. Zklamal mě tehdá John Woo? Jasně, ale tomu právě rozumím ještě míň: je stylový a vtipný stejně jako ve své (starší) hongkongské tvorbě. S odstupem těch dvanácti let si říkám, že Woo jen netrefil dobu a zasloužil by divácky docenit, už je za ten nadhled v koncetraci klišé a estetických postupů. Třeba tanec a adorace pohybu trochu jinak. Ani těch holubic jsem si tenkrát určitě nevšimla. Nemají chybu. Prostě film se smyslem pro humor. ()

Zodd

Seriály jsem zatím neviděl a od Wooa taky nic kromě Výplaty (a Hire kraťasu, whatever), takže nevím, jestli jsou v tom nějaké aspekty typické pro čínské filmy. Já jsem dostal scénáristický výplach s místy velmi dobrou a místy přepálenou akcí a dobrými herci (Tom Cruise snad lepší než v 1), ale tak velký patos tu být nemusel, když to srovnám s minulým dílem. Chemie s Thandie Newton podle mě nefunguje tak, jak film chtěl a měl jsem pocit, že tu jde hlavně o tohle a akční exhibici než samotnou zápletku. Jednička nebyla režijním zázrakem (když nebyla akce, přišla mi trochu televizní) a neměla příliš velký spád, ale byla chytře napsaná a měla dobré napětí i nezapomenutelné špionážní scény (jedna scéna na laně je tu také, ale jen rychlá a ve filmu nijak nevyčnívá). Dvojka se snaží být za každou cenu lepší, ale zaujme jen pár momenty a nebýt kultovního statusu, asi si ji nebudu do příštího týdne pamatovat. ()

nash.

Já nevím, všichni kolem mě brblají jak je to hrozný film, ale já ho mám mnohem raději než předchozí, první Huntovo nasazení. Pro mě je MI2 efektní akční jízdou plnou nápadů, která je až nečekaně zábavná a až po střechu narvaná scénami, na které člověk prostě jen tak nezapomene. Občas překvapí tím jak kašle na tradice žánru, logiku, zákony filmařiny i zákony vesmíru a přitom stále ladí a funguje. Navíc je to všechno doslova vizuální orgie, obrazová žranice, ve které člověk při každé repríze objeví další a další nové vychytávky a drobné filmařské parádičky. Klidně si brblejte, já na MI2 nedám dopustit, naopak, zas si ji půjdu pustit a věřím, že se zas budu dobře bavit. ()

silentname

Absolútne iný film, než sme tu mali naposledy. Ethan Hunt sa stáva Jamesom Bondom vo svojej ne-Bondovke a hoci to má svoje momentky, tak tento film mi po rokoch skutočne nesedí. Keď som to videl prvýkrát, mal som asi 12 a zdalo sa mi to super. Dnes to už nemá moc náboj a je to plné momentiek, ktoré dokopy podľa mňa nikoho nezaujímajú. Ako tá mizerná a nudná love story, ako obrovská korporácia, ktoré chce liek i vírus pre obrovský balík prachov a podobné veci, ktoré mi absolútne nesedia do Mission Impossible filmu. Keď to robí podľa pôvodných pravidiel prvého filmu, tak sa to stáva opäť celkom zaujímavým. No Tom Cruise v tomto filme je málo zaujímavý. Dougray Scott je okey a hoci je veľmi stereotypných padouchom, tak si tú rolu celkom užíva a ja sa pri ňom bavím. Vizuálne nič moc, scenáristicky celkom to ujde, no problémom filmu je, že pôsobí absolútne ustrihnutý z celého konceptu série a vytŕča v nej ako ustrihnutý malíček jedného z našich zloduchov. Decká si to užijú, nakoľko to bude mať streľbu a výbuchy, no neviem či si to užijú aj dospelí. Hodnotenie: C ()

klerik

Jediný, kto nesklamal, bol Zimmer, ale aj tak tam jeho hudba miestami nepasovala. M:I 1 si toto nezaslúžila. Obyčajný konzum s namakanou reklamou. Dosť neskoro mi došlo, prečo si Metalica musela urobiť vlastný klip... ()

Chrustyn

Čekal jsem tedy rozhodně více. Více jak půlka filmu docela nuda a nic nenasvědčuje, že by se mělo jedat o velký hit nebo dokonce o film Johna Woo. Po více jak hodině filmu se však pan režisér probere a ukáže nám co umí (honička na motorkách je sice přehnaná ale dobře se na ní kouká). Lepší 3* a nejslabší M:I ()

SeBig

Oproti jedničce uplně směšný. Záčátek trapnej, nechápu co to s tim Woo je, jednou natočí bombu jako Face/off, pak natočí takovouhle slabárnu. Akce je okey, líbil se mi klasickej Woovskej konec na pláži. Bez tý akce bych šel o pár hvězd dolu. ()

LaciLC

Týmto filmom majster Woo veľmi elegantne šlapol do hovna. Elegantne preto, že film je obrazovo aj zvukovo na vysokej úrovni. Do hovna preto, že natočil bezpochyby najslabší diel série, ale hlavne najnudnejší. Nie žeby bol film celý nudný, ale Woove striedanie mdlých a prehnane akčných pasáží mi v tomto filme prišlo dosť neprijateľné. A k tomu je tam napakovaná kopa klišé. Podpriemerný akčný film. ()

Yardak

M:I 2 o dost přidala na akci od prvního dílu a vůbec to nebyla špatná volba. Pro mě osobně je to nejlepší film Johna Woo, který natočil v USA, i když hodnocení nemá dobré...no bohužel. Ale tento snímek je akční nářez s prvky romantiky a stále to ještě stačí na 5 hvězd. Dobrý soundtrack. Tahle série mě baví:o)). ()

heyda

Naprosto klasický devadesátkový akčňák se vším špatným i dobrým co k tomu patří. Žádná přidaná hodnota se však nekoná a nakažení lidstva nebezpečným virem taky neuvidíme, což trochu zamrzí no :-D Každopádně jsem se docela bavil. 60% ()

BMW12

O trošku horší než jednička, ale pořád velice kvalitní akční film. Děj se mi celkem líbil, i když byly tam pasáže, od kterých bych čekal trochu víc. Akce bylo dostatek, hlavně je zajímavé, co všechno dokáže Ethan Hunt, on dokáže vyváznout snad z každé situace. Co se mi však dost nelíbilo, byly ty neustálé masky. To totiž koukáte na film a ani v jedné scéně si nemůžete být jistí, že ten kdo je na obrazovce, je skutečně on, protože za pár sekund si ten dotyčný sundá masku a je z něj někdo jiný. V tomhle jsem se už trochu ztrácel. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)